Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2019 13:23

Venom555 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):A chińskiego nie kumam ...

Kiepski żart...ale zawsze mozesz sie spróbować go zacząć uczyć.

Jeśli kiepski żart, to proszę o wyjaśnienie dlaczego nie jest potrzebne polskie menu.
Venom555 napisał(a):Na elektronikę dają gwarancję - oczywiście chińską.
Polskie menu można wgrać w Polsce tylko w sumie po co.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.11.2019 13:59

Ali to jest fenomen. Ludzie niekiedy wydają 6-7k na 10 dniowe wakacje a radość mają jak zaoszczędzą 350zł na telefonie z Azji który ma posłużyć przynajmniej rok lub dwa:)
Znajomi kupują dla dzieci telefony z Ali bardziej jako ciekawostka, zabawa.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.11.2019 14:18

wikol napisał(a):Ali to jest fenomen. Ludzie niekiedy wydają 6-7k na 10 dniowe wakacje a radość mają jak zaoszczędzą 350zł na telefonie z Azji który ma posłużyć przynajmniej rok lub dwa:)
Znajomi kupują dla dzieci telefony z Ali bardziej jako ciekawostka, zabawa.


8O Tak się czasem zastanawiam czy czytasz to co piszesz :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.11.2019 17:08

Moj kumpel , fan AliEx i Gearbesta , odbiera kilkanaście przesyłek miesięcznie. Mimo to Xiaomi dla żony kupował w Polsce. Ja chyba se kupie jednak Galaxy ino nie wiem jeszcze jakiego. Aśka ma S5 to ja moze polece na bogato i prześcigne ją o dwie generacje :oczko_usmiech: Ewentualnie bedzie nowe A40 lub A50 :wink:

P.S. Janusz uczysz sie juz tego chińskiego ? :oczko_usmiech: :mrgreen: To taki piękny i łatwy język. No i na emeryturze na bank Ci potrzebny :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2019 17:18

sito_zabrze napisał(a): Aśka ma S5 to ja moze polece na bogato i prześcigne ją o dwie generacje :oczko_usmiech: Ewentualnie bedzie nowe A40 lub A50 :wink:

A50 - wyświetlacz 6.4 cala ... :wink:
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 13.11.2019 17:19

ja smartfony kupuję tylko w Chinach, głównie banggood, gearbest. Oprócz dużo niższej ceny dochodzi jeszcze cashback :) polecam Xiaomi, mam w rodzinie 6 modeli :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.11.2019 19:53

ApropoDefacto napisał(a):
Ile płaciłeś za wysyłkę do Chin ?


Co do elektroniki jeżeli już Chiny itp. to polecam serwis Gearbest. Pewny oryginalny sprzęt na rynek europejski z gwarancją (podobno europejską ale nie zagłębiałem się w temat). Nie raz ściągałem dla znajomych jakiegoś xiaomi a dodatkowo jak trafiło się na kupon to kilka stów w kieszeni zostawało. Jak na razie żaden nie wymagał serwisowania. Co do Ali to bałbym się tam telefonów kupować. Czytałem sporo recenzji, że ludzie kupowali niby nowe telefony, które potem okazały się refabrykowane lub co gorsza, składanie z nie wiadomo jakich części. Na Gearbest nigdy nie spotkałem się z podobnymi recenzjami. Oczywiście Ali słynie z porządnego programu ochrony kupujących ale dla mnie to taki ryzyk fizyk, jeżeli chodzi o telefony.


To było kilka lat temu na początku mojej przygody z Chinami, kiedyś jak to nie było takie popularne to kupowałem telefon na alim, używałem około pół roku i sprzedawałem z niewielkim ale zawsze zyskiem - wtedy sprowadzałem telefony głównie marki Lenovo, wgrywałem europejski soft i był cacy wypasiony telefon za śmieszne pieniądze. Lata temu za przesyłki płaciłem coś koło 30-40zł, zwykła poczta przesyłka rejestrowana z jakimś tam papierkiem. Meizu za to wysyłali mi z HK kurierem (inaczej się nie dało i musiałem im zapłacić 25USD za kuriera). Te czasy jednak minęły ze 2-3 lata temu teraz kupując na alim na 99% Masz doliczany VAT, czyli zatrzymanie na celnym, dostarczenie dokumentów jak zrzut ekranu z aukcji ile zapłaciłeś, skany dokumentów, potwierdzenie z banku ile zeszło Tobie z konta i jeszcze niektóre urzędy żądają dokumentacji CE. Doliczając takie 23% często zabawa się nie opłaca.
Gearbest to inna sprawa, mają czasami fajne promocje ale też często odjeżdżają z cenami... tutaj tylko promocje/kupony i wtedy warto. Kupiłem u nich kilka nawet drogich rzeczy, dostawa bez VAT jak bierzesz podstawową wysyłkę z priority line. Jednak mam do nich pewne zastrzeżenia co do gwarancji, bawiłem się w dwóch przypadkach na szczęście dosyć tanich, pierwszy opaska Xiaomi, zgłupiała zaraz po włączeniu, liczyła w nocy np. po 30-40 tys kroków podczas snu :). Miałem trochę szarpania z nimi i musiałem zrzutami ekranu i zdecydowaną postawą wyegzekwować zwrot kasy, udało się. Natomiast z innym produktem, w którym akumulator padł po 3 miesiącach używania po wielkich awanturach, straszeniach i masie wymienionych maili łaskawie oddali mi 40% wartości urządzenia, bez sensu i nic z tym nie dało się zrobić, bo towar używałem i oni mi proporcjonalnie zmniejszyli zwrot... dlatego tutaj ostrożnie z nimi, taka uwaga dla Was :), zdecydowanie łatwiej było tematu załatwiać z małymi Chińczykami z aliexpress niż z takim potentatem. Zasada jest taka że nie można im dać sobie wejść na głowę i zgodzić się na awansem że coś doślą itp. trzeba twardo i zdecydowanie dbać o swoje prawa i wszystko formalnie i na piśmie, spor kończysz tylko jak Masz kasę itp. :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.11.2019 22:51

Właśnie znalazłem taką ciekawostkę odnosnie Iphone
https://mobtech.interia.pl/news-aplikac ... Id,3332770
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.11.2019 23:37

sito_zabrze napisał(a):Aśka ma S5 to ja moze polece na bogato i prześcigne ją o dwie generacje :oczko_usmiech:

Jak o dwie generacje to i tak będziesz miał zabytek :mrgreen: Wkrótce wychodzi S11 :wink: Jak ma być na bogato to ja bym już się rozglądał :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 14.11.2019 11:47

Janusz Bajcer napisał(a):Ja czekam na obniżkę cen Motorola One Vision lub Redmi Note 8 Pro
(i jakoś to Redmi coraz bardziej mnie kusi) :wink:


Od dziś Motorola One Vision w RTV Euro AGD za 999 zł!

Wczoraj pobawiłem się trochę Redmi Note 8 Pro. Kawał dobrego sprzętu lecz ciężki i przeładowany niepotrzebnymi aplikacjami (być może można je usunąć).
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 14.11.2019 12:03

Janusz Bajcer napisał(a):proszę o wyjaśnienie dlaczego nie jest potrzebne polskie menu.


...ponieważ, jest w standardzie język angielski a aplikacje bez względu na wersję językowa są ( wgrywasz ) po polsku.
Twoje tłumaczenie o polskim menu było dobre ale jak nie było zabawek typu smartfony a normalne telefony komórkowe gdzie nawigacja po nim odbywała się w formie np drzewa.
A dzisiaj ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.11.2019 12:10

Dziękuję za wyjaśnienie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.11.2019 12:16

greenrs napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ja czekam na obniżkę cen Motorola One Vision lub Redmi Note 8 Pro
(i jakoś to Redmi coraz bardziej mnie kusi) :wink:


Od dziś Motorola One Vision w RTV Euro AGD za 999 zł!

Wczoraj pobawiłem się trochę Redmi Note 8 Pro. Kawał dobrego sprzętu lecz ciężki i przeładowany niepotrzebnymi aplikacjami (być może można je usunąć).

Widzę, że za 999 zł jeszcze w kilku sklepach.
Redmi Note 8 Pro w Nowym Sączu nie mam jeszcze gdzie pomacać.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.11.2019 12:18

Venom555 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):proszę o wyjaśnienie dlaczego nie jest potrzebne polskie menu.


...ponieważ, jest w standardzie język angielski a aplikacje bez względu na wersję językowa są ( wgrywasz ) po polsku.
Twoje tłumaczenie o polskim menu było dobre ale jak nie było zabawek typu smartfony a normalne telefony komórkowe gdzie nawigacja po nim odbywała się w formie np drzewa.
A dzisiaj ?

Niech ktoś kto nie zna angielskiego i posiada menu w tym języku zacznie bawić się np. w wyłączanie dźwięku powitalnego itd.
Na pewno będzie zadowolony że nic nie rozumie i nie może znaleźć ustawień.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 14.11.2019 12:31

wikol napisał(a):Na pewno będzie zadowolony że nic nie rozumie i nie może znaleźć ustawień.


Wyjdzie mu to dwa razy na dobre - zarobi na tym i przy okazji podszlifuje język.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone