Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.03.2020 01:13

sito_zabrze napisał(a):Zamówione w czwartek, dostawa na poniedziałek a tu niespodzianka bo już wczoraj były :oczko_usmiech:

Wczoraj miały kwarantanne :oczko_usmiech:

Dzisiaj wszystko poinstalowalem. Pierwsze odczucia. Nie wiem co ma sprzęt za 3000 pln lub więcej ale ten za 1000 ma aż za dużo :roll:
Bawię się nim od 10 rano i baterii zeszło 30% 8O

Zazdroszczę. Unboxing to świetna rozrywka :mrgreen:

sito_zabrze napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Pierwsze odczucia. Nie wiem co ma sprzęt za 3000 pln lub więcej ale ten za 1000 ma aż za dużo :roll:
Bawię się nim od 10 rano i baterii zeszło 30% 8O


Pogadamy za rok :mrgreen:


O baterii czy o parametrach?

Spokojnie. Dziś nic poza snobizmem nie usprawiedliwia kupowania telefonów za 6000. No może jedynie aparat ale najlepsze i tak robi Huawei, którego dziś nikt nie kupuje przez brak usług Google :roll:
Za rok będzie działał tak jak dziś. No chyba, że zapchasz go milionem niepotrzebnych aplikacji.

Co do małych i zgrabnych telefonów... Polecam Samsunga A40 lub Xiaomi Mi9 SE. Obydwa mają wprawdzie poniżej 6 cali (a nie 5) ale są małe, lekkie i zgrabne. Dwa lata temu smartfony z wyświetlaczem 5-cio calowym były od nich większe i cięższe.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.03.2020 01:54

Prócz tego co jest już zainstalowane doszły Messenger, WhatsApp, T-Mobile. Jak będzie możliwość to wywale trochę tych co już były bo mimo że kupiony goły to trochę śmieci ma

Telefon jest o 1cm dłuższy od mojego Galaxy A5 2017. Ekran sporo większy za to nie ma praktycznie ramek.

Myslałem nad A40 no ale jak sie porówna parametry....

Huawei P40 lite odpadł za Google....

Jedyna uwaga to kolory nie są takie żywe jak w szajsungu A5 . Nie wiem czy to kwestia ustawień
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.03.2020 06:44

greenrs napisał(a):Spokojnie. Dziś nic poza snobizmem nie usprawiedliwia kupowania telefonów za 6000. No może jedynie aparat ale najlepsze i tak robi Huawei, którego dziś nikt nie kupuje przez brak usług Google :roll:
Za rok będzie działał tak jak dziś. No chyba, że zapchasz go milionem niepotrzebnych aplikacji.


W życiu nie kupiłbym telefonu za 6k... Dwa tysiące to już abstrakcja. Mojego Mate 10 Pro kupiłem w okresie wyprzedaży za połowę początkowej ceny.

Co do małych i zgrabnych telefonów... Polecam Samsunga A40 lub Xiaomi Mi9 SE. Obydwa mają wprawdzie poniżej 6 cali (a nie 5) ale są małe, lekkie i zgrabne. Dwa lata temu smartfony z wyświetlaczem 5-cio calowym były od nich większe i cięższe.


Samsunga nigdy (miałem kilka sztuk, prywatne i służbowe a mój pierwszy smartfon z Androidem to Galaxy Spica) więcej, nawet kijem, tego jest na rynku tyle ile Golfów i Passatów :mrgreen: a Xiaomi - nie jestem przekonany. Ja już nie bardzo chcę telefon powyżej 5.2" - przy większym ekranie robi się coraz trudniej w obsłudze jedną ręką.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.03.2020 07:53

sito_zabrze napisał(a):Jedyna uwaga to kolory nie są takie żywe jak w szajsungu A5 . Nie wiem czy to kwestia ustawień

Samsung to AMOLED, Ty masz ekran IPS LCD, który nigdy nie osiągnie takiego nasycenia i kontrastu. Samsung to jedyna marka, która stosuje OLEDy w tańszych telefonach. No ale ekran to nie wszystko :)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 30.03.2020 08:02

greenrs napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jedyna uwaga to kolory nie są takie żywe jak w szajsungu A5 . Nie wiem czy to kwestia ustawień

Samsung to AMOLED, Ty masz ekran IPS LCD, który nigdy nie osiągnie takiego nasycenia i kontrastu. Samsung to jedyna marka, która stosuje OLEDy w tańszych telefonach. No ale ekran to nie wszystko :)


Pewny jesteś, że tylko Samsung?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.03.2020 08:06

Bravik napisał(a):
greenrs napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jedyna uwaga to kolory nie są takie żywe jak w szajsungu A5 . Nie wiem czy to kwestia ustawień

Samsung to AMOLED, Ty masz ekran IPS LCD, który nigdy nie osiągnie takiego nasycenia i kontrastu. Samsung to jedyna marka, która stosuje OLEDy w tańszych telefonach. No ale ekran to nie wszystko :)


Pewny jesteś, że tylko Samsung?

Myślę o powszechnym stosowaniu a nie pojedynczych przypadkach.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 30.03.2020 08:31

To nie używaj słowa jedyna.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.03.2020 08:45

Bravik napisał(a):To nie używaj słowa jedyna.

Postaram się zwracać większą uwagę na słowa :oops:
Aliceban
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aliceban » 03.05.2020 02:00

Lol a LG g8x thingq to przypadkiem też nie ma oLED?
No jasne, że ma. Nawet na stronie play jest wytłuszczone w opisie telefonu
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.05.2020 18:05

Aliceban napisał(a):Lol a LG g8x thingq to przypadkiem też nie ma oLED?
No jasne, że ma. Nawet na stronie play jest wytłuszczone w opisie telefonu

Ale on nie łapie się do kategorii tanie, a o takie tu chodziło :wink:
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone