Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.03.2020 11:13

Fajnie, że coraz więcej osób przekonuje się do Xiaomi :mrgreen: Pamiętam jak lata temu odkrywałem tę markę, praktycznie nie znaną to każdy patrzył się na mnie jak na UFOka :evil:. Teraz to wiodący sprzęt, żona wczoraj dostała aktualizację do Andka 10 w telefonie dwuletnim Mi 8 Lite. Sam używam już ponad dwa lata Mi Mix 2S i nieprędko go zmienię... dla mnie jest idealny. Miałem cała masę tych telefonów, na początku mieli zawsze super bebechy jeśli chodzi o wydajność ale z aparatami było słabo. Od modelu mi 6 jednak to się zmieniło i naprawdę jest super. Samsung, Huawei, LG mam to służbowo ale też ostatni raz... aktualizacje tragedia bo prawie wcale, bardzo szybko wstrzymują wsparcie niewiele udoskonalają.
Ostatnio teściowi w Xiaomi po 3 latach padła bateria, zamówiłem na allegro nową oryginalną z narzędziami za niecałe 30zł, 20 minut roboty + taśma dwustronnie klejąca i telefon jak nowy.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.03.2020 12:11

yzedef napisał(a):Fajnie, że coraz więcej osób przekonuje się do Xiaomi :mrgreen: Pamiętam jak lata temu odkrywałem tę markę, praktycznie nie znaną to każdy patrzył się na mnie jak na UFOka :evil:. Teraz to wiodący sprzęt, żona wczoraj dostała aktualizację do Andka 10 w telefonie dwuletnim Mi 8 Lite. Sam używam już ponad dwa lata Mi Mix 2S i nieprędko go zmienię... dla mnie jest idealny. Miałem cała masę tych telefonów, na początku mieli zawsze super bebechy jeśli chodzi o wydajność ale z aparatami było słabo. Od modelu mi 6 jednak to się zmieniło i naprawdę jest super. Samsung, Huawei, LG mam to służbowo ale też ostatni raz... aktualizacje tragedia bo prawie wcale, bardzo szybko wstrzymują wsparcie niewiele udoskonalają.
Ostatnio teściowi w Xiaomi po 3 latach padła bateria, zamówiłem na allegro nową oryginalną z narzędziami za niecałe 30zł, 20 minut roboty + taśma dwustronnie klejąca i telefon jak nowy.

My rok temu zakupilimy córce redmi note 7, teraz zakupilismy drugi note 8. naprawde fajne telefony, jedyny minus ze akurat te modele sa troszke duże...ale typu Mi sa poręczniejsze, idealne dla kobiet:)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.03.2020 12:42

yzedef napisał(a):Fajnie, że coraz więcej osób przekonuje się do Xiaomi :mrgreen:


Moje Mi 9T Pro to pierwsze Xiaomi po iluś tam kolejnych modelach Sony. Po nieudanym chorwackim crash-teście na XZ Premium po powrocie z wakacji skusiłem się na chińczyka i myślę że nie żałuję.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2020 13:31

Ja chętnie przytuliłbym coś max 5" z wypasionym wnętrzem. Wybór jest niewielki, prawie żaden - iPhone i to wszystko :roll: Miałem służbowy iPhone SE, w domu mam jeszcze Xperia Z3C ale tego się nie da używać ze starym Androidem a wgrany custom nie ma pełnej funkcjonalności i wsparcia dla wszystkiego...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.03.2020 14:52

pääkäyttäjä napisał(a):Ja chętnie przytuliłbym coś max 5" z wypasionym wnętrzem. Wybór jest niewielki, prawie żaden - iPhone i to wszystko :roll: Miałem służbowy iPhone SE, w domu mam jeszcze Xperia Z3C ale tego się nie da używać ze starym Androidem a wgrany custom nie ma pełnej funkcjonalności i wsparcia dla wszystkiego...

Dokładnie jest tak jak piszesz, teraz wszystko z tych lepszych nowości ma powyżej 6 cali i nic z tym nie zrobisz.
Też chciałem służbowy jak najmniejszy ale po prostu nie ma co, no chyba, że jakieś zabytki. Ewentualnie zostaje Iphone ale też tylko starsze modele z tym iż mnie nawet siłą nikt nie zmusi do tej marki.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 29.03.2020 15:31

yzedef napisał(a):Ewentualnie zostaje Iphone ale też tylko starsze modele z tym iż mnie nawet siłą nikt nie zmusi do tej marki.


A cóż ona Ci takiego zrobiła? :lol: do pracy nie ma nic lepszego niż iphone + macbook. Dlatego mnie z kolei, nikt nie zmusi do powrotu do androida :wink: a jak już kiedyś wspominałem, jeżeli chodzi o hejt z powodu cen jabłek (główny powód hejtu) to radzę popatrzeć na te "tanie" smarfony od Samsunga za 7 tysięcy złotych i więcej :lol: takiego hajsu to nawet Apple nie bierze od swoich klientów za telefon :lol:

Co innego tyczy się oczywiście sprzętu komputerowego, który potrafi kosztować nawet....250tyś zł :wink: ale taki sprzęt to już raczej kupują ludzie, którzy dzięki niemu te 250k zarobią w 2 miesiące :wink: a poza tym to nie temat o kompach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2020 17:39

yzedef napisał(a):Dokładnie jest tak jak piszesz, teraz wszystko z tych lepszych nowości ma powyżej 6 cali i nic z tym nie zrobisz.
Też chciałem służbowy jak najmniejszy ale po prostu nie ma co, no chyba, że jakieś zabytki. Ewentualnie zostaje Iphone ale też tylko starsze modele z tym iż mnie nawet siłą nikt nie zmusi do tej marki.


Firma w ramach oszczędności dała nam... Maxcomy albo Nokie, do wyboru 230 lub nowy "banan", smartfony to budżetowe Samsungi i nawet najnowszych kijem bym nie tknął. Pewnego pięknego dnia, ja, hejter Jabcoka, dostałem... iPhone SE. I powiem, że to było to. Xperii Z3C używała moja połówka, ja - kiedy moja XZ zaliczyła lot z półpiętra. Wracając do SE - to po prostu działało, aktualizacje, owszem niektóre denerwujące (jak np. non-stop włączone Wi-Fi i trzeba było małej gimnastyki, by je wyłączyć) ale w Androidzie znalazłbym kilka innych.

Co do siłowego zmuszania do zmiany systemu - oba to ta sama rodziną, Linux. Z tym, że jak tak popatrzę pod maskę, to np. Google chętnie sie podzieli danymi z kimkolwiek a Cupertino już nie bardzo. Dalej hejtuję Appla za to nadęcie "amazing" i absurdalne ceny. Mnie tam Android trochę zmęczył... Ale nie mam ciśnienia ;)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.03.2020 18:22

sito_zabrze napisał(a):Mimo kryzysu zamówiłem dzisiaj 2 sztuki Xiaomi Redmi Note 8 , bedą w poniedziałek w paczkomacie. Drugi dla dziołchy :wink: To moje pierwsze podejście do czegoś innego niz Szajsung lub LG. Pewnie przepłaciłem bo za 3 miechy mogą być o kilka stówek tańsze.... :roll: :oczko_usmiech:


Zamówione w czwartek, dostawa na poniedziałek a tu niespodzianka bo już wczoraj były :oczko_usmiech:

Wczoraj miały kwarantanne :oczko_usmiech:

Dzisiaj wszystko poinstalowalem. Pierwsze odczucia. Nie wiem co ma sprzęt za 3000 pln lub więcej ale ten za 1000 ma aż za dużo :roll:
Bawię się nim od 10 rano i baterii zeszło 30% 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2020 18:36

sito_zabrze napisał(a):Pierwsze odczucia. Nie wiem co ma sprzęt za 3000 pln lub więcej ale ten za 1000 ma aż za dużo :roll:
Bawię się nim od 10 rano i baterii zeszło 30% 8O


Pogadamy za rok :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2020 18:50

pääkäyttäjä napisał(a):
yzedef napisał(a):Dokładnie jest tak jak piszesz, teraz wszystko z tych lepszych nowości ma powyżej 6 cali i nic z tym nie zrobisz.
Też chciałem służbowy jak najmniejszy ale po prostu nie ma co, no chyba, że jakieś zabytki. Ewentualnie zostaje Iphone ale też tylko starsze modele z tym iż mnie nawet siłą nikt nie zmusi do tej marki.


Firma w ramach oszczędności dała nam... Maxcomy albo Nokie, do wyboru 230 lub nowy "banan", smartfony to budżetowe Samsungi i nawet najnowszych kijem bym nie tknął. Pewnego pięknego dnia, ja, hejter Jabcoka, dostałem... iPhone SE. I powiem, że to było to. Xperii Z3C używała moja połówka, ja - kiedy moja XZ zaliczyła lot z półpiętra. Wracając do SE - to po prostu działało, aktualizacje, owszem niektóre denerwujące (jak np. non-stop włączone Wi-Fi i trzeba było małej gimnastyki, by je wyłączyć) ale w Androidzie znalazłbym kilka innych.

Co do siłowego zmuszania do zmiany systemu - oba to ta sama rodziną, Linux. Z tym, że jak tak popatrzę pod maskę, to np. Google chętnie sie podzieli danymi z kimkolwiek a Cupertino już nie bardzo. Dalej hejtuję Appla za to nadęcie "amazing" i absurdalne ceny. Mnie tam Android trochę zmęczył... Ale nie mam ciśnienia ;)

Też używam iPhone SE. Bardzo poręczny. Do przeglądania sieci "w locie" z reguły używam iPada, więc nie potrzebuję "płetwy" sześciocalowej. Jednak nawiazując do tytułu wątku, aparat w SE jest bardzo przeciętny jak na dzisiejsze standardy. Więc aby robić lepsze fotki wakacyjne to albo inny model albo kompakt.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.03.2020 18:51

pääkäyttäjä napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Pierwsze odczucia. Nie wiem co ma sprzęt za 3000 pln lub więcej ale ten za 1000 ma aż za dużo :roll:
Bawię się nim od 10 rano i baterii zeszło 30% 8O


Pogadamy za rok :mrgreen:


O baterii czy o parametrach?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2020 19:58

sito_zabrze napisał(a):
O baterii czy o parametrach?


Czy wykonanie wytrzyma próbę czasu, bateria i rzecz jasna, wydajność. Niska cena nie może być tłumaczona tylko pochodzeniem z Chin.

sergiuszchojnacki napisał(a):
Też używam iPhone SE. Bardzo poręczny. Do przeglądania sieci "w locie" z reguły używam iPada, więc nie potrzebuję "płetwy" sześciocalowej. Jednak nawiazując do tytułu wątku, aparat w SE jest bardzo przeciętny jak na dzisiejsze standardy. Więc aby robić lepsze fotki wakacyjne to albo inny model albo kompakt.


Pomijając mocno podstawowe funkcje oprogramowania obsługującego aparat w SE, 12 mpix w zupełności wystarczy. Nie ma się co oszukiwać, mało kto drukuje zdjęcia z komórki, nie ogląda w powiększeniu... Aparat z SE robi przyzwoite zdjęcia i tyle. W to, że 64 mpix matryca wielkości łebka od gwoździa robi lepsze, nie uwierzę, technologicznie to niemożliwe bo to soft telefonu załatwia lwią część roboty (większość sprzętu dostarcza albo Sony, Samsung, Toshiba albo ON Semiconductors). Na przykładzie Z3C widziałem, że to co wyszło z fabryki Sony, jest gorsze od tego, co z tej samej matrycy wyciąga Samsung albo Redmi czy OnePlus.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.03.2020 20:10

pääkäyttäjä napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
O baterii czy o parametrach?


Czy wykonanie wytrzyma próbę czasu, bateria i rzecz jasna, wydajność. Niska cena nie może być tłumaczona tylko pochodzeniem z Chin.

sergiuszchojnacki napisał(a):
Też używam iPhone SE. Bardzo poręczny. Do przeglądania sieci "w locie" z reguły używam iPada, więc nie potrzebuję "płetwy" sześciocalowej. Jednak nawiazując do tytułu wątku, aparat w SE jest bardzo przeciętny jak na dzisiejsze standardy. Więc aby robić lepsze fotki wakacyjne to albo inny model albo kompakt.


Pomijając mocno podstawowe funkcje oprogramowania obsługującego aparat w SE, 12 mpix w zupełności wystarczy. Nie ma się co oszukiwać, mało kto drukuje zdjęcia z komórki, nie ogląda w powiększeniu... Aparat z SE robi przyzwoite zdjęcia i tyle. W to, że 64 mpix matryca wielkości łebka od gwoździa robi lepsze, nie uwierzę, technologicznie to niemożliwe bo to soft telefonu załatwia lwią część roboty (większość sprzętu dostarcza albo Sony, Samsung, Toshiba albo ON Semiconductors). Na przykładzie Z3C widziałem, że to co wyszło z fabryki Sony, jest gorsze od tego, co z tej samej matrycy wyciąga Samsung albo Redmi czy OnePlus.


Wykonanie jest serio dobre
Kumpela ma Pocophona ponad rok i wszystko jest jak nowe. My z Aśką dbamy zawsze o sprzęty. Niewazne czy to telefon, auto czy pralka.
Gdzieś tam usłyszałam że Xiaomi sprzedaje swoje sprzęty na minimalnej marży... To nie Samsung który przeznacza sporo na inwestycje i badania. No i na ekstra pensje dla dyrektorów.

Obadamy za rok. Jako użytkownik szajsunga jestem pozytywnie zaskoczony
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2020 20:48

pääkäyttäjä napisał(a):Pomijając mocno podstawowe funkcje oprogramowania obsługującego aparat w SE, 12 mpix w zupełności wystarczy. Nie ma się co oszukiwać, mało kto drukuje zdjęcia z komórki, nie ogląda w powiększeniu...

Jeśli to ma służyć oglądaniu tylko na ekranie SE (4'), pomijając, że to czysty masochizm :-), to Cię rozumiem. To nawet dużo gorszy aparat będzie przyzwoity. Ja wszystko przerzucam na komputer i oglądam na dużym monitorze lub telewizorze. Wtedy widać różnice. Z ubiegłorocznych wakacji przywieźliśmy zdjęcia zrobione na moim SE, Samsungach żony i córki (nie pamiętam jakie modele, ale nic nowego) i starym kompakcie Nikona. Najgorzej wyszły na SE, chociaż tragedii też nie ma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2020 21:55

W SE siedzi Exmor RS od Sony - IMX315. Ten sam, co np. zastosowany w iPhone 8/8 Plus, który był chwalony za jakość zdjęć - znowu: soft, procek, CMOS. SE z założenia miał być tani, coś kosztem czegoś.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone