Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 12.11.2019 19:42

Jak dla mnie tragedia :roll: 8O
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 12.11.2019 22:39

August napisał(a):Niedawno próbowałem doradzić Januszowi w zakupie a teraz sam mam problem z zakupem. I gdyby dotyczył mnie nie byłoby problemu ale chodzi o dzieciaki :? A mianowicie w ciągu tygodnia padły ich dwa starsze LG serii G. Z relacji dzieciaków w szkole najwyższe oceny mają Iphone-y i Samsungi co nie pokrywa się z moimi wrażeniami, głównie z relacji cena- jakość. Jak widzę nie jestem sam w oczekiwaniu na 11.11 :D
Moje typy na dzień dzisiejszy to tak jak pisałem wcześniej, Xiaomi mi a3, redmi note 8, ewentualnie mi 9 lite. Do dzieciaków mam nadzieję, że wystarczą a wiem z góry, że będą trochę "katowane".
Przy zakupach na alli trzeba pamiętać aby brać wersję global, która jest trochę droższa od global Rom ale nie ma wtedy problemu z aktualizacjami i zasięgiem LTE.


Jak planowałem tak zrobiłem. Korzystając z promocji 11.11 na alli kupiłem dwa xiaomi mi a3 za 550 zł sztuka. Ostatecznie wybrałem dla dzieciaków te modele bo mają wyświetlacz amoled o trochę niższej rozdzielczości co w połączeniu z dobrą baterią gwarantuje dłuższy czas pracy i bezproblemowe działanie. No i czysty android. Właśnie dostałem powiadomienie, że już wysłane :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.11.2019 22:54

August napisał(a):Jak planowałem tak zrobiłem. Korzystając z promocji 11.11 na alli kupiłem dwa xiaomi mi a3 za 550 zł sztuka.

Jakoś na Alli mam obawy przed zakupem smartfona.
Dają gwarancję 2 lata i polskie menu ???

Ja czekam na obniżkę cen Motorola One Vision lub Redmi Note 8 Pro
(i jakoś to Redmi coraz bardziej mnie kusi) :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 12.11.2019 23:55

Janusz Bajcer napisał(a):Jakoś na Alli mam obawy przed zakupem smartfona.
Dają gwarancję 2 lata i polskie menu ???

Ja czekam na obniżkę cen Motorola One Vision lub Redmi Note 8 Pro
(i jakoś to Redmi coraz bardziej mnie kusi) :wink:


Musisz wybierać oferty w wersji Global czyli właśnie na nasz rynek, dostaniesz wtedy ładowarkę EU i soft z aktualizacjami. Chińczycy raczej dają 1 rok gwarancji, w sumie na masę telefonów jakie od lat od nich zamówiłem uszkodziły się dwa... jeden marki mało znanej drugi marki Meizu. Oba poszły do Chin na gwarancję i w jednym przypadku dostałem zwrot kasy w drugim naprawiony telefon (aczkolwiek zapłaciłem za wysyłkę w dwie strony). Pamiętaj jednak że kupując na ali telefon na 99% dostaniesz z celnego do zapłaty VAT od zapłaconej wartości, chyba że wybierzesz ofertę omijającą ten podatek (są takie ale z reguły droższe). Na naście zakupionych Xiaomi nigdy żaden nie padł. Ostatnio jednak robiłem zakupy już nie z ali ale ze znanego dużego sklepu internetowego, tyle że musisz wtedy złapać dobrą promocję bo inaczej nie warto dla 100-200zł bawić, ja to bardziej kupuje u nich dla samej frajdy niż oszczędności... takie tam dziwne hobby :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.11.2019 23:58

Alie sobie odpuszczam, kupię na polskim rynku.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.11.2019 00:01

Janusz Bajcer napisał(a):Ja czekam na obniżkę cen Motorola One Vision lub Redmi Note 8 Pro
(i jakoś to Redmi coraz bardziej mnie kusi) :wink:

No to mamy te same typy :wink: i chyba obaj aktualnie używamy Motoroli :D

Ja jednak bardziej skłaniam się ku tej One Vision. Lubię po prostu czystego androida i denerwują mnie przeładowane, kolorowe nakładki (w dodatku z reklamami :evil: )
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2019 00:14

Jeśli Vision będzie w dobrej promocji, to Note 8 przegra.
Nawet Pro mu nie pomoże. :wink:

Vision na razie najtaniej za 1098 zł.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 13.11.2019 08:57

Janusz Bajcer napisał(a):Jakoś na Alli mam obawy przed zakupem smartfona.
Dają gwarancję 2 lata i polskie menu ???


Nie rozumiem obaw przed zakupem u nich. Maja program ochrony i dużo tańsze rzeczy. Od bodaj 3 lat robie u nich zakupy. Nie tylko elektroniki ale też graty do łódki, które sa u nich też o połowe tańsze niż u nas w Polsce a są te same.

Na elektronikę dają gwarancję - oczywiście chińską.
Polskie menu można wgrać w Polsce tylko w sumie po co.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.11.2019 09:09

August napisał(a):Jak planowałem tak zrobiłem. Korzystając z promocji 11.11 na alli kupiłem dwa xiaomi mi a3 za 550 zł sztuka. Ostatecznie wybrałem dla dzieciaków te modele bo mają wyświetlacz amoled o trochę niższej rozdzielczości co w połączeniu z dobrą baterią gwarantuje dłuższy czas pracy i bezproblemowe działanie. No i czysty android. Właśnie dostałem powiadomienie, że już wysłane :D

Dla dzieciaków można sobie kupować na ali. Dzieciak zepsuje, połamie, kupujesz drugi w dobrej cenie.
Ja jednak wole iść do sklepu, nie czekać w nieskończoność na przesyłkę, mieć gwarancje tu na miejscu itd. Nawet kupić na raty zazwyczaj nieoprocentowane. Dla dzieciaka z ali jak najbardziej.
Ja szukam jakieś fajnej stacji pogodowej właśnie z ali tak nawiasem mówiąc.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 13.11.2019 09:36

wikol napisał(a):Ja jednak wole iść do sklepu, nie czekać w nieskończoność na przesyłkę.


No ba - kto bogatemu zabroni ?
Drabinka 4 stopniowa do łajby u nich 270 jak sie dobrze poszpera a u nas 650.
Sprzęt do off roadu typu led bary tez o połowę tańsze. Można wymieniać bez końca.
Dla osób obcykanych z duża ilością czasu to złoty interes - telefony komórkowe można wyhaczyć w super cenach nie wspominając o osprzęcie peryferyjnym do nich.
Ta nieskończoność z przesyłka to mit - max 4 tygodnie a bardzo często wysyłają z Europy bo buduja swoje magazyny i paczka dochodzi w kilka dni.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.11.2019 10:33

Venom555 napisał(a):Na elektronikę dają gwarancję - oczywiście chińską.
Polskie menu można wgrać w Polsce tylko w sumie po co.

Dziękuję - wolę jednak polską.
A chińskiego nie kumam ...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.11.2019 10:51

wikol napisał(a):Dla dzieciaków można sobie kupować na ali. Dzieciak zepsuje, połamie, kupujesz drugi w dobrej cenie.
Ja jednak wole iść do sklepu, nie czekać w nieskończoność na przesyłkę, mieć gwarancje tu na miejscu itd. Nawet kupić na raty zazwyczaj nieoprocentowane. Dla dzieciaka z ali jak najbardziej.
Ja szukam jakieś fajnej stacji pogodowej właśnie z ali tak nawiasem mówiąc.


Rozdowojenie jaźni ? a biedaki kupują w normalnym sklepie tanie zegarki :mrgreen:

Janusz Bajcer napisał(a):Dziękuję - wolę jednak polską.
A chińskiego nie kumam ...


masz rację tanie rzeczy do kilku dolarów owszem, droższych rzeczy nie, mimo, że dotychczas nie naciąłem się. :papa:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 13.11.2019 11:05

Janusz Bajcer napisał(a):A chińskiego nie kumam ...


Kiepski żart...ale zawsze mozesz sie spróbować go zacząć uczyć. Jest ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy dla ludzi znających ten język.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.11.2019 11:14

Venom555 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):A chińskiego nie kumam ...


Kiepski żart...ale zawsze mozesz sie spróbować go zacząć uczyć. Jest ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy dla ludzi znających ten język.


Kiepski żart :mrgreen: też możesz :mrgreen: mandaryński od razu bo najprostszy i państwowy :mrgreen:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 13.11.2019 11:16

yzedef napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Jakoś na Alli mam obawy przed zakupem smartfona.
Dają gwarancję 2 lata i polskie menu ???

Ja czekam na obniżkę cen Motorola One Vision lub Redmi Note 8 Pro
(i jakoś to Redmi coraz bardziej mnie kusi) :wink:


Oba poszły do Chin na gwarancję i w jednym przypadku dostałem zwrot kasy w drugim naprawiony telefon (aczkolwiek zapłaciłem za wysyłkę w dwie strony).


Ile płaciłeś za wysyłkę do Chin ?


Co do elektroniki jeżeli już Chiny itp. to polecam serwis Gearbest. Pewny oryginalny sprzęt na rynek europejski z gwarancją (podobno europejską ale nie zagłębiałem się w temat). Nie raz ściągałem dla znajomych jakiegoś xiaomi a dodatkowo jak trafiło się na kupon to kilka stów w kieszeni zostawało. Jak na razie żaden nie wymagał serwisowania. Co do Ali to bałbym się tam telefonów kupować. Czytałem sporo recenzji, że ludzie kupowali niby nowe telefony, które potem okazały się refabrykowane lub co gorsza, składanie z nie wiadomo jakich części. Na Gearbest nigdy nie spotkałem się z podobnymi recenzjami. Oczywiście Ali słynie z porządnego programu ochrony kupujących ale dla mnie to taki ryzyk fizyk, jeżeli chodzi o telefony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone