Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.11.2019 00:03

wikol napisał(a):U mnie w pracy jest kolega co zawsze zmienia Iphony na nowszy model. Ostatnio właśnie kupił 11Pro. Kupuje za gotówkę. Nie ma prawa jazdy i samochodu więc na co ma wydawać ??


Kupić owoce albo słodycze i zawieźć do domu dziecka

Żeby nie bylo ze jestem anty
Mam telefon. Smartfona. Spelnia moje potrzeby. Kosztował 1200zł ( spłacam go timobajlowi ). Nie widze sensu posiadać / wydać 5k po to zeby go tylko "mieć" . Ta planeta długo nie wytrzyma naszych zachcianek....

Oczywiście dociera do mnie ze ktoś prowadzi biznesy i dobry telefon jest mu potrzebny. Myśle ze to max 10% tych co je faktycznie kupują. Reszta, czyli 90% to gadżeciarze
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.11.2019 00:11

To jest jak z samochodami. Jeden chce dostać się z punktu A do B autem sprawnym za nieduże pieniadze, inny potrzebuje fury za 190k z napędem 4x4. Telefony są zabawkami jak i dobre samochody. Choć nie powiem, auto klasy Premium chciałbym mieć.
Aliceban
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aliceban » 07.11.2019 02:53

greenrs napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
greenrs napisał(a):Janusz, spójrz jeszcze na Xiaomi Mi 9 Lite. Ekran OLED i ciut zgrabniejszy od Redmi Note 8 Pro. Cena już dobija do tysiąca.
Też w niego mierzę ale czekam na Black Friday :oczko_usmiech: Może będą jakieś fajne promocje. Coraz bardziej przekonuję się do tego Xiaomi... Gdyby tylko nie to MIUI :roll: No i czasem słucham muzyki, a pod tym względem Xiaomi kuleje najbardziej.


No i u mnie też :roll:
Pozostaje czekać na promocje. Może trafi się coś lepszego w dobrej cenie.


Ja osobiście nie narzekam na MIUI.Muzyki słucham na spotify i w sumie wszystko dobrze i płynnie działa. A Xiaomi Mi 9t to akurta dobry zakup w tej cenie. Nie jestem przekonana,czy jesteś w stanie telefon z lepszym performance kupić w tej cenie. Ewentualnie zawsze można pomyśleć o umowie ze swoim operatorem sieci. ja np płacę lekko ponad 100zł msc w play
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.11.2019 11:14

wikol napisał(a):Żona lubi Iphony więc niech sobie kupuje jak chce. Nie będę sie sprzeczał.
Ja bym nie dał tyle kasy więc moje telefony są 2,5 razy tańsze :)


Kupować tani telefon ? toż to niesamowity obciach :mrgreen: i kolega nerwowo wytrzymuje ? ja bym się wstydził :oops: :mrgreen:


wikol napisał(a):To jest jak z samochodami. Jeden chce dostać się z punktu A do B autem sprawnym za nieduże pieniadze, inny potrzebuje fury za 190k z napędem 4x4. Telefony są zabawkami jak i dobre samochody. Choć nie powiem, auto klasy Premium chciałbym mieć.


a co z zegarkami ? Kolega pominął tak wazki temat ale rozumiem niezgodne z tematem :(
Co do telefonów ja naiwny sądziłem, że służą do kontaktów i rozmów ;( a to zabawki ? no muszę zrewidować swój stosunek do nich :(
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 07.11.2019 11:34

bluesman napisał(a): Co do telefonów ja naiwny sądziłem, że służą do kontaktów i rozmów ;( a to zabawki ? no muszę zrewidować swój stosunek do nich :(

Wiesz... podobne odniesienie można zastosować do rowerów. Są tacy, którzy uważają, że rower służy wyłącznie po to by szybciej zajechać do kościoła albo do gospody :mrgreen: i nie przychodzi im do głowy, by mogły służyć do czegoś innego :oczko_usmiech:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.11.2019 11:51

rower + kościół ? 8O gospoda ? 8O człowiek całe życie się uczy ... rowery w tym temacie ? no fuj
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.11.2019 12:01

greenrs napisał(a):Dla mnie jakość i funkcjonalność sprzętu Apple nie uzasadnia jego ceny.
To dobry sprzęt - pod warunkiem że będzie kosztował połowę obecnej ceny. O kosztach napraw już nie wspomnę. Wymiana wyświetlacza kosztuje tyle co porządny smartfon na androidzie.
No ale jak to mówią... kto bogatemu zabroni :D

Mam dokładnie takie samo zdanie.
5 tys. za telefon to po prostu chore.
Młody 2 lata temu wykąpał się w Jadranie z 7-ką.W serwisie mi powiedzieli, że padła płyta główna i telefonu się naprawiać nie opłaca.
Rada jaką tam otrzymałem? Lepiej kupić nowy. :roll:
Znalazłem serwis w Krakowie, który jednak sobie z tym poradził.
Gdyby ktoś miał problem polecam - iDoctor.
Niemniej jedna osiem stówek poszło.

Aktualnie mam Xiaomi Redmi 4X.
Kolejnym będzie też Xiaomi (prawdopodobnie Mi Note 10).
1000 zł (=/- 200) to dla mnie absolutnie max za telefon.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.11.2019 12:20

Ceny serwisów są podobne. W samsungu S9 wymiana ekranu kosztuje blisko 950zł.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2019 12:27

wikol napisał(a):Ceny serwisów są podobne. W samsungu S9 wymiana ekranu kosztuje blisko 950zł.


Wymiana kosztuje najwięcej. Wymiana lub naprawa płyty głównej w Szaju będzie na pewno tańsza, niż Nadgryzionego z Cupertino.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.11.2019 12:32

W kupowaniu towarów z wyższej półki nie ma nic złego pod warunkiem ze sie z nich ( i ich możliwości ) korzysta. Dotyczy to aut, telefonów, tv , hifi itp

Problemem jest jeśli są kupowane "bo mnie stać".

Ostatnio jeden z piłkarzy powiedział :

" Dlaczego miałbym chcieć dziesięć Ferrari, dwadzieścia diamentowych zegarków albo dwa samoloty? Co te przedmioty zrobią dla mnie i dla świata? Byłem głodny i musiałem pracować fizycznie. Przetrwałem ciężkie czasy, gdy grałem w piłkę boso. Nie miałem wykształcenia i wielu innych rzeczy. Teraz, dzięki temu, że zarabiam dzięki piłce nożnej, mogę pomóc innym ludziom - powiedział Sadio Mane.

- Zbudowałem szkołę, stadion, zapewniam ubrania, buty i żywność dla osób żyjących w skrajnym ubóstwie. Ponadto daję 70 euro miesięcznie osobom będącym w najgorszej sytuacji w Senegalu. To przyczynia się do poprawy ich gospodarki rodzinnej. Nie potrzebuję luksusów, wolę, aby moi rodacy otrzymali część tego, co dało mi życie - dodał zawodnik Liverpoolu. "

Czapki z głów. W środowisku piłkarzy to chyba biały kruk :roll:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.11.2019 12:33

pääkäyttäjä napisał(a):
wikol napisał(a):Ceny serwisów są podobne. W samsungu S9 wymiana ekranu kosztuje blisko 950zł.


Wymiana kosztuje najwięcej. Wymiana lub naprawa płyty głównej w Szaju będzie na pewno tańsza, niż Nadgryzionego z Cupertino.

no i znów cza zacząć pogoń za enigmą :( a tak dawno po wojnie... jakaś szarada ?

sito_zabrze napisał(a):
... Problemem jest jeśli są kupowane "bo mnie stać". ...



hm, jak mnie nie stać nie kupuję chyba ? ja tam kupuję tanie zegarki na ten przykład nie drogie
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.11.2019 12:37

greenrs napisał(a):Dla mnie jakość i funkcjonalność sprzętu Apple nie uzasadnia jego ceny
.

Dla mnie w 100% cena jest uzasadniona, jak już wspomniałem miałem rózne telefony w życiu i wiem co dla mnie jest najlepsze :wink:

greenrs napisał(a):Co chwilę pojawiają się artykuły o różnorakich problemach - a to bateria rozładowuje się w 3 godziny, a to rysuje się ekran czy wygina się obudowa.


Od 5 czy 6 lat nigdy nie miałem takiego problemu w żadnym z telefonów Appla. Piszą tez że samsungi się same zapalają ? NIE KUPUJCIE SAMSUNGÓW BO SIĘ SPALICIE :lol: :lol:

greenrs napisał(a):Wiem, że softwarowo to dobry sprzęt ale zamknięty system to żadna zaleta - tym bardziej, że nie ochroni Cię przed szkodliwym oprogramowaniem.


Dla mnie zaleta i tak, chroni mnie o wiele lepiej przez szkodliwym oprogramowaniem niż otwarty android.

greenrs napisał(a):Nie wspomniałeś też o bardzo słabej integracji z usługami google, z których korzystam bardzo intensywnie m.in. dzieląc zdjęcia czy notatki ze znajomymi


Nie wspomniałem bo tak nie uważam :) korzystam (głównie z przyzwyczajenia) ze zdjęć googli, dysku googla i google maps i wszystko działa w jak najlepszym porządku (wiec wtf ? :D), notatki pisze w wbudowanej aplikacji notatki pod appla :smo: Chcesz zobaczyć co to potęga ekosystemu ? kup sobie iphona i np. macbooka. Wtedy dopiero zrozumiesz co to jest iOS :)

greenrs napisał(a):To dobry sprzęt - pod warunkiem że będzie kosztował połowę obecnej ceny. O kosztach napraw już nie wspomnę. Wymiana wyświetlacza kosztuje tyle co porządny smartfon na androidzie.
No ale jak to mówią... kto bogatemu zabroni :D


Kurde ludzie co was tak boli ta cena Iphona ? przeciez nikt was nie zmusza do kupowania telefonów Appla :lol: a gdzie hejty na ceny nowych samsungów ? 6 tysięcy za telefon ? woow :lol: serwis pod względem ceny tak się składa jest porównywalny do samsunga. Za to Jak już wspominałem ten Applowski działa bardzo dobrze :)


sito_zabrze napisał(a):
wikol napisał(a):U mnie w pracy jest kolega co zawsze zmienia Iphony na nowszy model. Ostatnio właśnie kupił 11Pro. Kupuje za gotówkę. Nie ma prawa jazdy i samochodu więc na co ma wydawać ??


Kupić owoce albo słodycze i zawieźć do domu dziecka


Nigdy chyba nie ogarne ludzi, którzy będą innym mówić na co mają wydawać własne zarobione pieniądze :roll: to chyba takie polskie :D

Kupujcie takie telefony jakie wam najbardziej będa pasowały. 5-6 tysięcy za telefon to nie ma co oszukiwać astronomiczna kwota. Ale milion zł za samochód również taką jest a jednak ludzie kupują. Dopóki są chętni by płacić tyle dopóty takie ceny będą i trzeba się do tego przyzwyczaić. Ja osobiście Samsunga za 5k bym nie kupił, nowego Iphona już tak bo wiem co dostaje w zamian. I powtarzam TO JEST MOJE ZDANIE (bo sam wiem najlepiej czego oczekuje od telefonu) i nikt się z nim nie musi zgadzać. Śmieje się tylko zawsze z hejterów, którzy nigdy w życiu prawdopodobnie nie pracowali na systemie iOS ale do hejtu są pierwsi :) I nie mam tutaj akurat na myśli nikogo z tego forum, bo tutaj po prostu wymieniamy się spostrzeżeniami na temat słuchawek :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.11.2019 12:46

ApropoDefacto napisał(a):Kurde ludzie co was tak boli ta cena Iphona ?

Zupełnie.
Powiedziałem, że dla mnie jest chora i że ja nie widzę sensu wydawać tyle kasy na telefon.
Rozumiesz?
Ty sobie kupuj i za 10 tysi.
Kompletnie mnie to nie interesuje na co wydajesz zarobioną kasę.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.11.2019 13:00

ApropoDefacto napisał(a): Śmieje się tylko zawsze z hejterów, którzy nigdy w życiu prawdopodobnie nie pracowali na systemie iOS ale do hejtu są pierwsi :)


Też w życiu nie "pracowałem" jak i 98 i 1/2 % jak podejrzewam :) ale tak jak inni uważam, że ceny są delikatnie mówiąc za wysokie :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.11.2019 13:08

bluesman napisał(a): ale tak jak inni uważam, że ceny są delikatnie mówiąc za wysokie :)

Nie ceny są wysokie a pensje są niskie. Telefon zawsze będzie tylko telefonem. Za 5500zł można kupić super laptop i połowa powie że wcale nie jest drogi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone