Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.11.2019 17:39

Popieram przedmówce. Plush jak najbardziej ok.
Iphony są u nas w domu. Kilka lat temu był to model Iphone 5, teraz Iphone 8. Działa rewelacyjnie, ekran to bajka. Bawiłem się wczoraj 11Pro. Wymiata.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.11.2019 18:11

wikol napisał(a):Popieram przedmówce. Plush jak najbardziej ok.
Iphony są u nas w domu. Kilka lat temu był to model Iphone 5, teraz Iphone 8. Działa rewelacyjnie, ekran to bajka. Bawiłem się wczoraj 11Pro. Wymiata.


U mnie od 2014 czy 15 roku działa cały czas 5s :) została w nim tylko bateria wymieniona. I co najlepsze telefon lepiej chodzi niż pół roczny służbowy telefon na androidzie. Widziałem 11pro, ale kurde, nie mogę się przekonać na dzień dzisiejszy do tej kuchenki indykcyjnej na tylnych pleckach chociaż wiem, że to kwestia dni, tygodni :lol: Na razie X śmiga, więc nie potrzebuje zmian ale w przyszłości na pewno :wink: Fajne jest jeszcze w Apple to, że przez długie, długie lata wspierają swoje starsze modele aktualizacjami. Iphone 5s dopiero w tym roku chyba przestał być wspierany, telefon który 6 lat temu miał swoją premierę. O gwarancji już nawet nie wspominam, drugi X poszedł pod koniec okresu gwarancyjnego do serwisu (zdarzało się że zerwało połaczenie) po tygodniu otrzymaliśmy nową X i z kolejną 12 miesięczną gwarancją producenta. Można powiedzieć, że po roku nowy telefon za ponad 3k za darmochę :wink: Tak to można serwisować telefony :)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.11.2019 18:42

Dla mnie jakość i funkcjonalność sprzętu Apple nie uzasadnia jego ceny. Co chwilę pojawiają się artykuły o różnorakich problemach - a to bateria rozładowuje się w 3 godziny, a to rysuje się ekran czy wygina się obudowa. Wiem, że softwarowo to dobry sprzęt ale zamknięty system to żadna zaleta - tym bardziej, że nie ochroni Cię przed szkodliwym oprogramowaniem. Nie wspomniałeś też o bardzo słabej integracji z usługami google, z których korzystam bardzo intensywnie m.in. dzieląc zdjęcia czy notatki ze znajomymi. Kolejny minus dla mnie to wygląd - prawie każdy iphone wygląda tak samo, w dodatku praktycznie iOS uniemożliwia jakąkolwiek personalizację.
To dobry sprzęt - pod warunkiem że będzie kosztował połowę obecnej ceny. O kosztach napraw już nie wspomnę. Wymiana wyświetlacza kosztuje tyle co porządny smartfon na androidzie.
No ale jak to mówią... kto bogatemu zabroni :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2019 18:52

Najsłabszym ogniwem każdego systemu jest użytkownik. Mając służbowego iPhona SE, nie miałem też problemu z ogarnięciem usług Google czy Microsoftu (bo cześć narzędzi firmowych było z Redmond i Mountain View)
. Generalnie produkty Apple są spoko ale nie za tę cenę - no chyba, że nie kupuje się najnowszego modelu. No i iOS z Androidem to oba są linuksy :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.11.2019 21:02

wikol napisał(a):Bawiłem się wczoraj 11Pro. Wymiata.

Jak dla mnie "wymiata" ... ale ceną. :roll:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.11.2019 21:08

Janusz Bajcer napisał(a):
wikol napisał(a):Bawiłem się wczoraj 11Pro. Wymiata.

Jak dla mnie "wymiata" ... ale ceną. :roll:

Zgadza się. Wymiata ceną :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.11.2019 21:12

Ale że niby co on takiego potrafi ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2019 22:22

sito_zabrze napisał(a):Ale że niby co on takiego potrafi ?


Wymiata tylko w kwestii wydajności a tak to nie ma nic, czego mógłby się wstydzić jakiś flagowiec z Andkiem. No i ten notch z tymi dziwacznie ułożonymi aparatami.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.11.2019 22:59

Dyskusje co jest lepsze przypomina mi PRL gdzie spierano się co jest lepsze Atari czy Commodore. Potem Amiga i PC ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2019 23:04

wikol napisał(a):Dyskusje co jest lepsze przypomina mi PRL gdzie spierano się co jest lepsze Atari czy Commodore. Potem Amiga i PC ;)


Za te pieniądze, można oczekiwać znacznie więcej. A Apple sugeruje, że wyprzedzili wszystkich, dając kolejny innowacyjny i amazing produkt.

To jak x lat temu z ich Macintoshem: super hiper technologia, która z wydajnością przegrała z IBM. Owy BigBlue poleciał w kosmos, był wydajniejszy i tańszy ;)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.11.2019 23:23

pääkäyttäjä napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Ale że niby co on takiego potrafi ?


Wymiata tylko w kwestii wydajności a tak to nie ma nic, czego mógłby się wstydzić jakiś flagowiec z Andkiem. No i ten notch z tymi dziwacznie ułożonymi aparatami.


Ja myślałem ze ma mikrofale albo chociaż funkcje prania :oczko_usmiech:
A to zwykły smartfon z aparatem :roll:

Dla mnie cena smartfonu powyżej 2k to jakaś abstrakcja.... i nie chodzi tu o kwestię czy mnie stać czy nie.
Najgorsze ze takie cuda kupują ludzie którzy serio tego nie potrzebują
W pracy mam młodego kolesia, kupił takie jabłko za 5500zł na raty 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.11.2019 23:33

sito_zabrze napisał(a):Dla mnie cena smartfonu powyżej 2k to jakaś abstrakcja.... i nie chodzi tu o kwestię czy mnie stać czy nie.

Dlatego szukam do 1k (maksymalnie do 1.2 k) :wink:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.11.2019 23:43

U mnie w pracy jest kolega co zawsze zmienia Iphony na nowszy model. Ostatnio właśnie kupił 11Pro. Kupuje za gotówkę. Nie ma prawa jazdy i samochodu więc na co ma wydawać ??
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.11.2019 23:54

Janusz Bajcer napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Dla mnie cena smartfonu powyżej 2k to jakaś abstrakcja.... i nie chodzi tu o kwestię czy mnie stać czy nie.

Dlatego szukam do 1k (maksymalnie do 1.2 k) :wink:

Bo my to inne pokolenie jesteśmy :mrgreen:

Na smartfonie za 1000 zł i tym za ponad 3000 zł uruchomisz dokładnie te same aplikacje, obydwa mają ekran FHD wielkości 6 cali lub większy, jeden i drugi zbudowane są ze szkła i aluminium... Czy warto dopłacać 2000 by jakaś aplikacja uruchomiła się o sekundę lub dwie szybciej? Może ktoś uzna, że warto.
Ja, choć lubię i śledzę wszelkie nowinki techniczne, uważam że nie warto.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.11.2019 00:01

Żona lubi Iphony więc niech sobie kupuje jak chce. Nie będę sie sprzeczał.
Ja bym nie dał tyle kasy więc moje telefony są 2,5 razy tańsze :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone