Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 22:07

Też nie mam doświadczenia z Xiaomi, ale w testach są chwalone, przez użytkowników też.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 30.10.2019 23:18

Od ładnych kilku lat kupuję telefony poza operatorem. Wychodzi dużo taniej i co ważne, nie mam obrendowania. U operatora biorę tylko abonament, bo nie chce mi się bawić w doładowywanie karty. Co do operatora - jestem w Play praktycznie od momentu, gdy można było przechodzić do innego operatora wraz z numerem. A przeszedłem od poprzednika T-Mobile - z Ery GSM. I nie narzekam. Mam 3 numery (na każdym po 30 GB netu) + 4 numer internetowy z 150 GB za 135 złociszy. Ale jak to z operatorami , jeden będzie chwalił drugi złorzeczył. Podobnie jak pääkäyttäjä Sony było zawsze moim pierwszym wyborem. Ostatnio Xperia XZ Premium, bo w przedsprzedaży był z fajnymi słuchawkami. Ale w Chorwacji nie zaliczył crashtestu i tak oto stałem się posiadaczem Xiaomi. Podobnie jak i żona po kilku latach z Iphonem przesiadła się na Mi A2 i jest mega zadowolona. A i w kieszeni sporo kasy zostało. Na plus Xiaomi to serwis w Polsce.

A co do terminowości umów, to po wypełnieniu okresu umowy każda staje się przecież bezterminową, na dotychczasowych warunkach.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 30.10.2019 23:43

Janusz Bajcer napisał(a):Ale takie umowy bezterminowe tylko w jakiś dziwnych sieciach ... :roll:

W sieci Plus byłem 17 lat w abonamencie i tylko SIM gdyż telefony kupowałem w sklepie. Po 17 latach przeszedłem do PLUSH bezterminowo też na abonament czyli "dziwnej" sieci Plusa. Zero problemów w Chorwacji, Bośni itd.

Płacę 25zł brutto, no limit, docelowo 20GB netu. W roamingu 2,5GB co miesiąc.
Gdy podepniemy drugi numer to za dwa abonamenty zapłacimy 40zł brutto na tych samych warunkach.

Najtańsza oferta na dziś to Premium Mobile - korzysta też z nadajników Plusa.
Ostatnio edytowano 30.10.2019 23:48 przez wikol, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 23:48

wikol napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ale takie umowy bezterminowe tylko w jakiś dziwnych sieciach ... :roll:

W sieci Plus byłem 17 lat w abonamencie i tylko SIM gdyż telefony kupowałem w sklepie. Po 17 latach przeszedłem do PLUSH bezterminowo też na abonament czyli "dziwnej" sieci Plusa. Zero problemów w Chorwacji, Bośni itd.

Płacę 25zł brutto, no limit, docelowo 20GB netu. W roamingu 2,5GB co miesiąc.

Najtańsza oferta na dziś to Premium Mobile - korzysta z nadajników Plusa.

Może w Warszawie te sieci działają dobrze, ale nie wiadomo jak w nowosądeckim ....
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.10.2019 23:48

Też uważam, że branie telefonu od operatora jest dziś nieopłacalne. W sklepach stacjonarnych a tym bardziej internetowych kupisz ten sam sprzęt taniej... i jest Twój. Kupując u operatora, smartfon należy do niego dopóki go nie spłacisz. Formalnie nie masz prawa go sprzedać czy podarować innej osobie. Z tego powodu odradzam kupowanie na takich portalach jak Allegro czy OLX. Mnóstwo jest przypadków, że telefon po kupnie został zablokowany bo faktyczny właściciel spóźniał się ze spłatą rat.
Druga sprawa to brand operatora (nie mylić z blokadą simlock). Telefony kupione w wolnej sprzedaży są aktualizowane w pierwszej kolejności - a dziś aktualizacja to sprawa bardzo ważna - przez wielu niedoceniana. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o konkretnego operatora... Nie ma czegoś takiego, że jeden jest lepszy a inny gorszy. Najlepiej sprawdź który ma lepszy zasięg w miejscu, w którym mieszkasz i przebywasz najczęściej. To kluczowa sprawa.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 30.10.2019 23:50

Jeżdżę co roku w góry na narty w różne miejsca w Polsce. PLUSH działa równie dobrze jak PLUS. A byłem w różnych zadupiach...
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.10.2019 23:51

wikol napisał(a):Jeżdżę co roku w góry na narty w różne miejsca w Polsce. PLUSH działa równie dobrze jak PLUS. A byłem w różnych zadupiach...

Bo to ta sama sieć.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.10.2019 00:01

greenrs napisał(a):Też uważam, że branie telefonu od operatora jest dziś nieopłacalne.

Miałem już telefon od konsultanta z nową ofertą.
Jak powiedziałem, że chcę sam abonament bez sprzętu, to twierdził, że to nieopłacalne .... :mrgreen:
Na razie mam czas na decyzję, umowa z T-Mobil kończy się w maju 2020
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 31.10.2019 00:03

greenrs napisał(a):
wikol napisał(a):Jeżdżę co roku w góry na narty w różne miejsca w Polsce. PLUSH działa równie dobrze jak PLUS. A byłem w różnych zadupiach...

Bo to ta sama sieć.

Niektórzy myślą że wirtualny OP działa gorzej mimo że należy do tej samej firmy.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 31.10.2019 00:10

Janusz Bajcer napisał(a):
greenrs napisał(a):Też uważam, że branie telefonu od operatora jest dziś nieopłacalne.

Miałem już telefon od konsultanta z nową ofertą.
Jak powiedziałem, że chcę sam abonament bez sprzętu, to twierdził, że to nieopłacalne .... :mrgreen:
Na razie mam czas na decyzję, umowa z T-Mobil kończy się w maju 2020

No to masz dużo czasu :) Rozważ może jakąś ofertę na kartę. Dziś są chyba bardziej opłacalne od abonamentów. Ja mam wrodzoną awersję do wiązania się różnymi, długoterminowymi umowami i nigdy nie miałem abonamentu choć z telefonii komórkowej korzystam od 2001r. Abonament to trochę taka opcja dla leniuszków - ustawiasz stały przelew i masz z głowy. Na kartę z kolei musisz mieć pewne rozeznanie. Ja mam czas na śledzenie różnych ofert i promocji - dzięki temu dziś płacę za telefon jakieś 100 zł na rok - oczywiście pełny no limit i sporo internetu :)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 31.10.2019 00:10

wikol napisał(a):
greenrs napisał(a):
wikol napisał(a):Jeżdżę co roku w góry na narty w różne miejsca w Polsce. PLUSH działa równie dobrze jak PLUS. A byłem w różnych zadupiach...

Bo to ta sama sieć.

Niektórzy myślą że wirtualny OP działa gorzej mimo że należy do tej samej firmy.

Ale wiesz, że to bzdura?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 31.10.2019 00:15

greenrs napisał(a):No to masz dużo czasu :) Rozważ może jakąś ofertę na kartę. Dziś są chyba bardziej opłacalne od abonamentów

Bzdura. Plush abonament. 25zł brutto. No limit.
Docelowo 20GB netu bez umowy. Prepaidy na dziś to archaizm.
Premium Mobile abonament jeszcze taniej i więcej netu. Nie siej popeliny ;)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 31.10.2019 00:18

wikol napisał(a):
greenrs napisał(a):No to masz dużo czasu :) Rozważ może jakąś ofertę na kartę. Dziś są chyba bardziej opłacalne od abonamentów

Bzdura. Plush abonament. 25zł brutto. No limit.
Docelowo 20GB netu bez umowy. Prepaidy na dziś to archaizm.
Premium Mobile jeszcze taniej i więcej netu. Nie siej popeliny ;)

Nie sieję. To Twoje zdanie, moje jest inne - poparte wieloletnim doświadczeniem. Ale to nie miejsce na takie dyskusje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.10.2019 00:24

wikol napisał(a):Premium Mobile abonament jeszcze taniej i więcej netu.

https://opinie.info.pl/forum/premium-mobile/395
Może nie wszystko co tam wypisują to prawda, ale ....
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 31.10.2019 00:35

Janusz Bajcer napisał(a):
wikol napisał(a):Premium Mobile abonament jeszcze taniej i więcej netu.

https://opinie.info.pl/forum/premium-mobile/395
Może nie wszystko co tam wypisują to prawda, ale ....

Zauważ, że negatywne opinie dotyczą oferty abonamentowej. Użytkownicy na kartę w większości zadowoleni. To świadczy też o tym, że jeśli już podpiszesz cyrograf to oni dyktują warunki - Ty płać i płacz. Jeśli możesz zrezygnować w każdej chwili to raczej nie pozwalają sobie na lekceważenie. W sumie mam podobne doświadczenia - niekoniecznie z telefonami :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone