Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 19:08

greenrs napisał(a):Janusz, spójrz jeszcze na Xiaomi Mi 9 Lite. Ekran OLED i ciut zgrabniejszy od Redmi Note 8 Pro. Cena już dobija do tysiąca.
Też w niego mierzę ale czekam na Black Friday :oczko_usmiech: Może będą jakieś fajne promocje. Coraz bardziej przekonuję się do tego Xiaomi...

Oprócz wyboru smartfona mam jeszcze zagwozdkę, kupić go w abonamencie czy bez. :?:
Tzn. kupić smartfon w sklepie, a sam abonament u operatora.
Oraz czy warto przenieść numer z T-Mobile do Play. :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2019 19:15

Czy to nie jest tak, że teraz operatorzy wciskają telefony na raty i w efekcie co miesiąc płaci się większy rachunek? Ja zmadrzalem - nie dam zarobić operatorowi na telefonie bo przepłacę...
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 19:25

pääkäyttäjä napisał(a):Czy to nie jest tak, że teraz operatorzy wciskają telefony na raty i w efekcie co miesiąc płaci się większy rachunek? Ja zmadrzalem - nie dam zarobić operatorowi na telefonie bo przepłacę...

Na telefon trzeba wydać w sklepie jednorazowo np. ok. 1000 zł lub kupić go w ratach.
Kwestia czy taki sam telefon u operatora jest porównywalny cenowo z tym do kupienia w sklepie ...
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 30.10.2019 20:01

Janusz Bajcer napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Czy to nie jest tak, że teraz operatorzy wciskają telefony na raty i w efekcie co miesiąc płaci się większy rachunek? Ja zmadrzalem - nie dam zarobić operatorowi na telefonie bo przepłacę...

Na telefon trzeba wydać w sklepie jednorazowo np. ok. 1000 zł lub kupić go w ratach.
Kwestia czy taki sam telefon u operatora jest porównywalny cenowo z tym do kupienia w sklepie ...

To się zupełnie nie opłaca, w sensie zakup u operatora. Bez telefonu możesz naprawdę wyrwać ciekawą ofertę i nie być związanym ratami/umową terminową. Zakup na raty u operatora to po przemnożeniu wszystkiego przez ilość miesięcy wychodzi drożej niż z wolnego rynku, tutaj operator zarabia na telefonie. Proponuję zakup na raty ale w markecie gdzie często mamy raty 0% itp. oraz niższą cenę zakupu a jak jeszcze coś w promocji trafimy... Inna sprawa, że na rynku trafisz telefon "czysty" czyli nie obrendowany np. logiem operatora, oprogramowaniem (aczkolwiek mało który już to robi).
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:10

yzedef napisał(a):To się zupełnie nie opłaca, w sensie zakup u operatora. Bez telefonu możesz naprawdę wyrwać ciekawą ofertę i nie być związanym ratami/umową terminową...

Ale takie umowy bezterminowe tylko w jakiś dziwnych sieciach ... :roll:
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.10.2019 20:15

Kumpel kupił żonie Xiaomi na oleole
Raty 0%
Formalności w 15 min przez internet
Telefon z dostawą do domu

Ja aktualnie splacam timobajlowi swojego szajsunga.
25zl abonament plus 50zl rata. Razem 75zl
Umowa na 30 miechów. Telefon w momencie kupna był warty 1200zł. Łatwo policzyć :wink:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:22

Czyli operator w tym przypadku na sprzęcie zarobił 300 zł (10 zł na miesiąc) :wink:
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.10.2019 20:29

Janusz Bajcer napisał(a):Czyli operator w tym przypadku na sprzęcie zarobił 300 zł (10 zł na miesiąc) :wink:

3 stówki plus uwiązanie umową na 2,5 roku :oczko_usmiech:
To drugie gorsze :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:40

sito_zabrze napisał(a):3 stówki plus uwiązanie umową na 2,5 roku :oczko_usmiech:

Czyli co - rozwiązać umowę z T-Mobil i przejść np. do Otvarta .... :roll:
Tylko co ona warta ... :?
(i inne podobne małe sieci) :?:
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.10.2019 20:48

sito_zabrze napisał(a):3 stówki plus uwiązanie umową na 2,5 roku :oczko_usmiech:

Czyli co - rozwiązać umowę z T-Mobil i przejść np. do Otvarta .... :roll:
Tylko co ona warta ... :?
(i inne podobne małe sieci) :?:

Troche mi to rekompensuje dobry abonament
20gb internetu, rozmowy nielimitowane plus stacjonarne
4,7 gb roamingu w UE

Teraz bede brał telefon na raty 0% w sklepie
A umowe przedlużał bez telefonu lub przeniose numer ( wątpie bo w tmobile mi dobrze )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2019 20:52

Gdy przyszło mi wymienić sprzęt - w X-Kom był za ~1500. W Plusie jak policzyłem, wyszedł by mnie o prawie 800 zł więcej. Z tym, że ja nie mam parcia na najnowszy sprzęt, kupuję flagowca z zeszłego roku (mam teraz Mate 10 Pro).
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:53

sito_zabrze napisał(a):Teraz bede brał telefon na raty 0% w sklepie
A umowe przedlużał bez telefonu lub przeniose numer ( wątpie bo w tmobile mi dobrze )

Jak złapię promocję, kupię smartfon bez rat, i chyba zostanę w T-Mobil lub przeniosę się do Play.
Za przeniesienie numeru oferują abonament 6 miesięcy 0 zł.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:56

pääkäyttäjä napisał(a):Gdy przyszło mi wymienić sprzęt - w X-Kom był za ~1500. W Plusie jak policzyłem, wyszedł by mnie o prawie 800 zł więcej. Z tym, że ja nie mam parcia na najnowszy sprzęt, kupuję flagowca z zeszłego roku (mam teraz Mate 10 Pro).

Też nie mam parcia na "flagowce".
Te co są w moim zainteresowaniu, to "średnio budżetowce".
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.10.2019 20:59

sito_zabrze napisał(a):Teraz bede brał telefon na raty 0% w sklepie

Jak złapię promocję, kupię smartfon bez rat, i chyba zostanę w T-Mobil lub przeniosę się do Play.
Za przeniesienie numeru oferują abonament 6 miesięcy 0 zł.

Nie idź tą drogą ( play )
Byłem we wszystkich sieciach . Tmobile uwazam jest najlepszy ( na Śląsku gdzie sie obracam ) , zadnych przerywań, stuków w sluchawce itp Zaczynalem od Ery, potem byl plus, orange, play. Wróciłem do tmobile i nie wybieram sie nigdzie mimo ze play ma zawsze troche lepsze warunki. Pani w play na to ze mi urywa slowa podczas rozmowy powiedziala ze to wina telefonu.... kupilem starter z próbe z tmobile i nic nie przerywało, trzeszczało itp. Nie wiem jak jest teraz bo od 5 lat jestem znowu w mobilach :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2019 21:03

Janusz Bajcer napisał(a):Też nie mam parcia na "flagowce".
Te co są w moim zainteresowaniu, to "średnio budżetowce".

Ja mojej ładniejszej połówce tłumaczę, że lepiej dołożyć i kupić model z wyższej półki z poprzedniej edycji lub starszy model jak kupować tani sprzęt - bo po toku będzie kicha z wydajnością. Z Xiaomi mam mieszane uczucia - jakość, wydajność, trwałość ale poza tanimi sprzętami, więcej z Xiaomi do czynienia nie miałem. A już w ogóle wiecej nie pójdziemy w Sony - byłem fanbojem ich sprzętu ale ogrzewane kotlety w nowym wydaniu plus wątpliwej jakości komponenty - przegrzewanie, nie wykorzystany potencjał aparatu, odklejajace się ekrany - nie za tę kasę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

Smartfon czy kompakt. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019