Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 19:08

greenrs napisał(a):Janusz, spójrz jeszcze na Xiaomi Mi 9 Lite. Ekran OLED i ciut zgrabniejszy od Redmi Note 8 Pro. Cena już dobija do tysiąca.
Też w niego mierzę ale czekam na Black Friday :oczko_usmiech: Może będą jakieś fajne promocje. Coraz bardziej przekonuję się do tego Xiaomi...

Oprócz wyboru smartfona mam jeszcze zagwozdkę, kupić go w abonamencie czy bez. :?:
Tzn. kupić smartfon w sklepie, a sam abonament u operatora.
Oraz czy warto przenieść numer z T-Mobile do Play. :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2019 19:15

Czy to nie jest tak, że teraz operatorzy wciskają telefony na raty i w efekcie co miesiąc płaci się większy rachunek? Ja zmadrzalem - nie dam zarobić operatorowi na telefonie bo przepłacę...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 19:25

pääkäyttäjä napisał(a):Czy to nie jest tak, że teraz operatorzy wciskają telefony na raty i w efekcie co miesiąc płaci się większy rachunek? Ja zmadrzalem - nie dam zarobić operatorowi na telefonie bo przepłacę...

Na telefon trzeba wydać w sklepie jednorazowo np. ok. 1000 zł lub kupić go w ratach.
Kwestia czy taki sam telefon u operatora jest porównywalny cenowo z tym do kupienia w sklepie ...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 30.10.2019 20:01

Janusz Bajcer napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Czy to nie jest tak, że teraz operatorzy wciskają telefony na raty i w efekcie co miesiąc płaci się większy rachunek? Ja zmadrzalem - nie dam zarobić operatorowi na telefonie bo przepłacę...

Na telefon trzeba wydać w sklepie jednorazowo np. ok. 1000 zł lub kupić go w ratach.
Kwestia czy taki sam telefon u operatora jest porównywalny cenowo z tym do kupienia w sklepie ...


To się zupełnie nie opłaca, w sensie zakup u operatora. Bez telefonu możesz naprawdę wyrwać ciekawą ofertę i nie być związanym ratami/umową terminową. Zakup na raty u operatora to po przemnożeniu wszystkiego przez ilość miesięcy wychodzi drożej niż z wolnego rynku, tutaj operator zarabia na telefonie. Proponuję zakup na raty ale w markecie gdzie często mamy raty 0% itp. oraz niższą cenę zakupu a jak jeszcze coś w promocji trafimy... Inna sprawa, że na rynku trafisz telefon "czysty" czyli nie obrendowany np. logiem operatora, oprogramowaniem (aczkolwiek mało który już to robi).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:10

yzedef napisał(a):To się zupełnie nie opłaca, w sensie zakup u operatora. Bez telefonu możesz naprawdę wyrwać ciekawą ofertę i nie być związanym ratami/umową terminową...

Ale takie umowy bezterminowe tylko w jakiś dziwnych sieciach ... :roll:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.10.2019 20:15

Kumpel kupił żonie Xiaomi na oleole
Raty 0%
Formalności w 15 min przez internet
Telefon z dostawą do domu

Ja aktualnie splacam timobajlowi swojego szajsunga.
25zl abonament plus 50zl rata. Razem 75zl
Umowa na 30 miechów. Telefon w momencie kupna był warty 1200zł. Łatwo policzyć :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:22

Czyli operator w tym przypadku na sprzęcie zarobił 300 zł (10 zł na miesiąc) :wink:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.10.2019 20:29

Janusz Bajcer napisał(a):Czyli operator w tym przypadku na sprzęcie zarobił 300 zł (10 zł na miesiąc) :wink:


3 stówki plus uwiązanie umową na 2,5 roku :oczko_usmiech:
To drugie gorsze :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:40

sito_zabrze napisał(a):3 stówki plus uwiązanie umową na 2,5 roku :oczko_usmiech:
To drugie gorsze :oczko_usmiech:

Czyli co - rozwiązać umowę z T-Mobil i przejść np. do Otvarta .... :roll:
Tylko co ona warta ... :?
(i inne podobne małe sieci) :?:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.10.2019 20:48

Janusz Bajcer napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):3 stówki plus uwiązanie umową na 2,5 roku :oczko_usmiech:
To drugie gorsze :oczko_usmiech:

Czyli co - rozwiązać umowę z T-Mobil i przejść np. do Otvarta .... :roll:
Tylko co ona warta ... :?
(i inne podobne małe sieci) :?:


Troche mi to rekompensuje dobry abonament
20gb internetu, rozmowy nielimitowane plus stacjonarne
4,7 gb roamingu w UE

Teraz bede brał telefon na raty 0% w sklepie
A umowe przedlużał bez telefonu lub przeniose numer ( wątpie bo w tmobile mi dobrze )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2019 20:52

Janusz Bajcer napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Czy to nie jest tak, że teraz operatorzy wciskają telefony na raty i w efekcie co miesiąc płaci się większy rachunek? Ja zmadrzalem - nie dam zarobić operatorowi na telefonie bo przepłacę...

Na telefon trzeba wydać w sklepie jednorazowo np. ok. 1000 zł lub kupić go w ratach.
Kwestia czy taki sam telefon u operatora jest porównywalny cenowo z tym do kupienia w sklepie ...


Gdy przyszło mi wymienić sprzęt - w X-Kom był za ~1500. W Plusie jak policzyłem, wyszedł by mnie o prawie 800 zł więcej. Z tym, że ja nie mam parcia na najnowszy sprzęt, kupuję flagowca z zeszłego roku (mam teraz Mate 10 Pro).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:53

sito_zabrze napisał(a):Teraz bede brał telefon na raty 0% w sklepie
A umowe przedlużał bez telefonu lub przeniose numer ( wątpie bo w tmobile mi dobrze )

Jak złapię promocję, kupię smartfon bez rat, i chyba zostanę w T-Mobil lub przeniosę się do Play.
Za przeniesienie numeru oferują abonament 6 miesięcy 0 zł.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2019 20:56

pääkäyttäjä napisał(a):Gdy przyszło mi wymienić sprzęt - w X-Kom był za ~1500. W Plusie jak policzyłem, wyszedł by mnie o prawie 800 zł więcej. Z tym, że ja nie mam parcia na najnowszy sprzęt, kupuję flagowca z zeszłego roku (mam teraz Mate 10 Pro).

Też nie mam parcia na "flagowce".
Te co są w moim zainteresowaniu, to "średnio budżetowce".
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 30.10.2019 20:59

Janusz Bajcer napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Teraz bede brał telefon na raty 0% w sklepie
A umowe przedlużał bez telefonu lub przeniose numer ( wątpie bo w tmobile mi dobrze )

Jak złapię promocję, kupię smartfon bez rat, i chyba zostanę w T-Mobil lub przeniosę się do Play.
Za przeniesienie numeru oferują abonament 6 miesięcy 0 zł.


Nie idź tą drogą ( play )
Byłem we wszystkich sieciach . Tmobile uwazam jest najlepszy ( na Śląsku gdzie sie obracam ) , zadnych przerywań, stuków w sluchawce itp Zaczynalem od Ery, potem byl plus, orange, play. Wróciłem do tmobile i nie wybieram sie nigdzie mimo ze play ma zawsze troche lepsze warunki. Pani w play na to ze mi urywa slowa podczas rozmowy powiedziala ze to wina telefonu.... kupilem starter z próbe z tmobile i nic nie przerywało, trzeszczało itp. Nie wiem jak jest teraz bo od 5 lat jestem znowu w mobilach :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2019 21:03

Janusz Bajcer napisał(a):Też nie mam parcia na "flagowce".
Te co są w moim zainteresowaniu, to "średnio budżetowce".


Ja mojej ładniejszej połówce tłumaczę, że lepiej dołożyć i kupić model z wyższej półki z poprzedniej edycji lub starszy model jak kupować tani sprzęt - bo po toku będzie kicha z wydajnością. Z Xiaomi mam mieszane uczucia - jakość, wydajność, trwałość ale poza tanimi sprzętami, więcej z Xiaomi do czynienia nie miałem. A już w ogóle wiecej nie pójdziemy w Sony - byłem fanbojem ich sprzętu ale ogrzewane kotlety w nowym wydaniu plus wątpliwej jakości komponenty - przegrzewanie, nie wykorzystany potencjał aparatu, odklejajace się ekrany - nie za tę kasę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone