Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2019 15:06

Chciałbym się zmieścić w 1000 zł
A te zamiast to chyba sporo droższe....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2019 15:20

No to... Xiaomi albo Oppo A5. Ewentualnie jakiś Huawei albo te, co wymieniłeś. Pytanie - na czym, poza ceną, Ci zależy.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.10.2019 17:17

Janusz Bajcer napisał(a):Mój obecny smartfon to Motorola Moto G5 S Plus >>> http://antyweb.pl/motorola-moto-g5s-plus-recenzja-test/
Przyszedł czas na zmianę smartfona, tylko głowa boli od wyboru, bo na rynku strasznie ich dużo :roll: :wink:

Po odsiewie miotam się pomiędzy Motorola One Vision vs Redmi Note 8 Pro
https://komorkomania.pl/vs/27192,motoro ... note-8-pro

Czy ktoś ma któryś z tych smartfonów, lub w ich porównywalnych specyfikacjach i cenie może polecić coś innego. :?:

Poza oczywiście parametrami zasadnicza różnica pomiędzy Motorolą a Xiaomi to system. Motorola działa na prawie czystym androidzie a Xiaomi (poza kilkoma wyjątkami) to android zamaskowany przeładowaną funkcjami, cukierkową nakładką MIUI. Pytanie -czy chcesz prosty system z gwarancją płynnego działania i bieżących aktualizacji (głównie bezpieczeństwa), czy mnóstwo dodatkowych, nie zawsze potrzebnych i użytecznych ustawień. Z tego co można przeczytać na różnych forach i testach sprzętu, telefony Xiaomi mają problemy z powiadomieniami poprzez bardzo agresywne zarządzanie energią przez nakładkę MIUI właśnie.
Samsungi z kolei mają zazwyczaj (poza najtańszymi) znakomite ekrany OLED i dobre aparaty ale miewają często problemy z czujnikami odcisków palca. W nowego Huawei bym się nie pakował bo jego sytuacja przez sankcje nałożone przez USA jest dziś niepewna i nie wiadomo czy w przyszłości nie stracą dostępu do usług Google.
Obydwa telefony, które wymieniłeś to dobry wybór. One Vision ma jednak dość nietypowe proporcje ekranu, które nie każdemu mogą odpowiadać ale dzięki nim podobno jest bardzo wygodny. Ma też doskonałe gesty Moto, które ułatwiają obsługę. Redmi Note 8 Pro - mocny ale tak jak napisałem- to nieszczęsne MIUI. Jeśli nie płacisz telefonem i nie zależy Ci na NFC to rozważ jeszcze Xiaomi Mi A2 lub A3 - są słabsze ale mają czystego androida.
A jeśli Samsung to całkiem fajny Galaxy A40. Mały, zgrabny i podobno robi lepsze zdjęcia niż droższy A50.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2019 18:43

pääkäyttäjä napisał(a):Pytanie - na czym, poza ceną, Ci zależy.

Cena :idea: + dobry aparat :idea: + dobry procesor :idea: + kilka bajerów :wink:

Spojrzałem ne ten OPPO 5 ... ale coś chyba marny wyświetlacz ...
https://gsmonline.pl/artykuly/oppo-a5-2 ... e-wieniawa
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2019 18:48

greenrs napisał(a):Obydwa telefony, które wymieniłeś to dobry wybór. One Vision ma jednak dość nietypowe proporcje ekranu, które nie każdemu mogą odpowiadać ale dzięki nim podobno jest bardzo wygodny. Ma też doskonałe gesty Moto, które ułatwiają obsługę. Redmi Note 8 Pro - mocny ale tak jak napisałem- to nieszczęsne MIUI.

Na razie czytam recenzje (a te są różne) i sprawdzam opinie użytkowników (też różne).
Nie muszę zmienić smartfona "na wczoraj" :wink: więc czekam, może te co wpadły w oko jeszcze potanieją o 100-200 zł.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.10.2019 19:26

Corka na wyjazd do cro za b. dobry rok dostala Xiaomi Redmi Note 7 I swietnie sie sprawdza. Aparat bardzo dobry, fajne apki m.in rozpoznawanie roslin co sie swietnie w cro sprawdzilo I jak za taka kase swietne parametry...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2019 19:52

Aplikacje do rozpoznawania roślin czy śledzenia samolotów to akurat nie zasługa konkretnej firmy a tego, co jest na Androida ;) Często aplikacje własne to najczęściej przepisana (a w przypadku np. ZTE czy Huawei - ukradziona,tfu - bezczelnie skopiowana...) i dopasowana do produktu.

Jakbym miał teraz wybierać, to nabawiłbym się napadowego bólu głowy: chyba poszedł bym w starszego iPhona bo Androida mam już trochę dość... Telefony są coraz większe :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2019 20:01

pääkäyttäjä napisał(a):Jakbym miał teraz wybierać, to nabawiłbym się napadowego bólu głowy: chyba poszedł bym w starszego iPhona ...

Ból głowy jest :roll: ale jako emeryt jakoś lubię nowości :oczko_usmiech:
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 21.10.2019 20:51

Bierz to co po prostu Ci się podoba. Polecałbym również baterię 4000+mAh. Fajnie jakby miał wyświetlacz OLED lub amoled (jak zwał tak zwał, chodzi o technologię i wysoką jasność, szczególnie ważną przy użytkowaniu w słońcu). Aparaty w tej klasie cenowej robią bardzo podobne zdjęcia. Sam dotychczas miałem flagowce HTC, z uwagi na ponoć fantastyczną jakość dźwięku. I tutaj się kłania odczucie subiektywne. Jestem maniakiem audio i mocno się rozczarowałem. A wszystkie światowe recenzje sugerowały, że audio HTC jest jest fantastyczne. Do tego "potężne" procesory Snapdragon serii 8xx wcale nie były takie szybkie, szczególnie wtedy gdy ta moc była potrzebna. Dlatego do końca nie sugeruj się opiniami, bo im więcej człowiek czyta tym bardziej głupieje. Te dwa modele, które pisałeś, tj. Xiaomi i Motorola w mojej ocenie to bardzo dobre telefony w tej kategorii cenowej. Brałbym też pod uwagę Xiaomi Mi A3. Iphony sobie odpuść. Może są bardzo stabilne podczas pracy ale aplikacje są droższe. Nawet oferty noclegów i usług są droższe, bo jak kogoś stać na Iphona to może również zapłacić więcej. Może to głupie ale niestety prawdziwe.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2019 21:13

August napisał(a):Bierz to co po prostu Ci się podoba.
Dlatego do końca nie sugeruj się opiniami, bo im więcej człowiek czyta tym bardziej głupieje. Te dwa modele, które pisałeś, tj. Xiaomi i Motorola w mojej ocenie to bardzo dobre telefony w tej kategorii cenowej.

Dzięki za opinię. :lol:
Mi A3 - rozdzielczość 720 x 1560
Trochę słaba jak w OPPO 5
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 21.10.2019 21:34

Janusz Bajcer napisał(a):
August napisał(a):Bierz to co po prostu Ci się podoba.
Dlatego do końca nie sugeruj się opiniami, bo im więcej człowiek czyta tym bardziej głupieje. Te dwa modele, które pisałeś, tj. Xiaomi i Motorola w mojej ocenie to bardzo dobre telefony w tej kategorii cenowej.

Dzięki za opinię. :lol:
Mi A3 - rozdzielczość 720 x 1560
Trochę słaba jak w OPPO 5


Mniejsza rozdzielczość ekranu = płynniejsze działanie systemu i dłuższa praca na baterii. W rzeczywistości mało kto widzi różnice między 720x1560 a 2240x1080 lub jeszcze większej. Najważniejsze jaką rozdzielczość mają matryce przy robieniu zdjęć lub nagrywaniu materiału video. A i tak różnice widać dopiero na dużym ekranie TV. Pozdrawiam :papa:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.10.2019 21:38

Ze swej strony dodam jako fan Xiaomi od samego początku (czyli kilku lat), że aktualne telefony tej marki mają bardzo dobre parametry często już przewyższające konkurencję z Korei, ważną kwestią jest też fakt, że w stosunku do takiego Samsunga czy LG mają bardzo często wprowadzane aktualizacje i poprawki (kila razy w roku nawet do telefonów z przed 2-3 sezonów). W domu żona używa Mi 8 i jest bardzo zadowolona, nakładka Miui dla mnie osobiście jest bardzo przejrzysta, intuicyjna i prosta i będę jej bronił, używałem czystego andoida kiedy w OnePlus i dla mnie masa opcji/ustawień była zdecydowanie za duża... człowiek większości z tego nie potrzebuje i jest zbędne. Na pewno nie polecę nic z Samsunga i LG (miałem służbowe flagowce), które mają masę beznadziejnego oprogramowania śledzącego oraz są sztucznie postarzane programowo (po 2 latach Samsung wręcz stawał mi dęba tak był zamulony mimo czyszczenia i resetowania). Poprzednie modele Xiaomi aparaty miały takie sobie ale od Mi8 jest naprawdę już bardzo przyzwoicie. Huawei... tego też nie polecam, mam teraz i tragedia... np. w nocy generuje ruch w sieci gdzie jest zupełnie wyłączone wszystko (sprawdziłem na serwerze, że komunikuje się ze Skype a ja nawet nie mam tego skonfigurowanego i bateria przez noc minus 20%). Iphone to zupełnie inna bajka i nie ma bata aby ktoś mnie do tego zmusił!, kosztuje to chore pieniądze i ma dużo ograniczeń jak słabe baterie, brak możliwości słuchania mp3 bez opłat (nie wgrasz sobie piosenek), ostatnio siostra chciała aby wgrać jej zdjęcia z płyty CD, nie ma bata nie dało się podłączyć do komputera i normalnie wrzucić w telefon... trzeba było konfigurować milion usług, wrzucać w chmurę itp. tyle że co z tego ja często zasięg np. w takim lesie już jest słaby i mamy po chmurze i dostępie do danych :).
Przy okazji zobaczcie co zrobiło Xiaomi, taka reklamówka firmy za chorą kasę ale sam fakt, że będzie to można kupić robi wrażenie

https://www.spidersweb.pl/2019/09/xiaom ... ieton.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2019 21:40

August napisał(a):Bierz to co po prostu Ci się podoba.

Motorola One Vision - widziałem i miałem w ręce. (jest w sieci Play)
Redmi Note 8 Pro - widziałem tylko na zdjęciach w necie. (nie ma go na razie w ofercie żadnej sieci)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2019 21:46

yzedef napisał(a):Przy okazji zobaczcie co zrobiło Xiaomi, taka reklamówka firmy za chorą kasę ale sam fakt, że będzie to można kupić robi wrażenie

https://www.spidersweb.pl/2019/09/xiaom ... ieton.html

Przy okazji - ile smartfonów do 1000 zł można będzie kupić za cenę Mi Mix Appha :?: :smo:
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 21.10.2019 21:49

Bo Note 8 pro to nowość. Trochę skomplikuję:
https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/redmi-note8pro-vs-motorola-onevision/
Może coś pomoże. W mojej ocenie wybór jest mocno subiektywny więc nic nie sugeruję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone