Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słoneczna Bułgaria

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.02.2014 19:14

AIT Zyjesz?
Nic się nie odzywasz.... a tymczasem informuję Cię, że jest zapotrzebowanie na relację z Waszych ostatnich wakacji - nawet nie wiem, gdzie byliście

No to .... POMOŻESZ? ;)

pozdrowienia, tony :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2014 20:29

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:56 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.03.2014 10:40

AIT napisał(a):Hej Tony
Żyję, żyję i planuję.... gdzie oprócz BG jeszcze pojechać. Nie odzywam się tutaj, bo po ostatnich przejściach w temacie SB już mi się trochę odechciało pisać :| ... sam wiesz, krytyka jest git ale po co rysować jeśli wokół pełno ślepców.
Każdy widzi to co chce... i tyle.


No, ale chyba żartujesz, że przejąłeś się jakąś tam dyskusją nt Bułgarii? Nie takie dyskusje tu chyba odchodziły i odchodzą, uważam, że nie powinieneś dawać sobie spokoju z Cro tylko dlatego, że ktoś Cie zdenerwował - za dużo masz do opowiedzenia i pokazania i to jest wartościowe, więc bardzo Cię proszę o relację :)
AIT napisał(a):W tym roku znów SB, tym razem 3 tygodnie laby. Neckermann dał ( tak sądzę ) dobrą ofertę więc jedziemy.
Może, to śmieszne ale ciągnie mnie tam.

Chciałem też w kwietniu do CRO - znów zrobić taki mały wypad ... ale ceny... makabra, to już Włochy zaczynają być tańsze.


I bardzo dobrze, każdy odpoczywa jak lubi i jak mu jest wygodnie - nikomu nic do tego
Ale to rozumiem plany na 2014 a gdzie finalnie byliście w 2013 bo nie pisałeś w końcu chyba?

AIT napisał(a):A co u ciebie ? Jakie plany na 2014 ?

Pozdrawiam
Tomek


Na razie udało mi się być na Teneryfie - do lipca nigdzie nie uda mi się wyjechać
Na lipiec plan jest bogaty, ale nie wiem czy uda mi się go zrealizować, poza tym on jest ciągle modyfikowany i ostatecznie jeszcze nie wiem na czym stanie

Na pewno chciałbym pojechać do Doliny Aosty i do Prowansji, a co się uda to zobaczymy

pozdrowienia i pisze relacje! :) :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.03.2014 15:38

Pudelek napisał(a):bywając w Chorwacji wielokrotnie czułem, że mnie - jako turystę, mają w dup..e, jestem tylko chodzącym portfelem

Niestety...w ostatnich latach poprzewracało im się w głowach i już na ogół nie patrzą na nas jak na ludzi ale jak na ojro...
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 20.03.2014 12:25

W Bułgarii byliśmy tak trochę "po drodze" . Nocowaliśmy w Neseberze ( tylko późnym wieczorem i wczesnym rankiem można bez tłumów obejrzeć to cudo), Potem pojechaliśmy do Riły. Monastyr Rilski to magiczne miejsce!
Potem był Sandansky ze Spartakusem i Melnik z przepysznym winem. Owszem, ludzi na plaży jak mrówek, nawet we wrześniu ( dlatego wybieramy pustą już wówczas Albanię), ale kraj i tak przepiękny! Zresztą, jakąś małą wioskę, która nie jest zapchanym kurortem zapewne tez da się znaleźć :)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.03.2014 19:23

Nesebyr wspominam osobiście jako najmniej sympatyczne miejsce w Bułgarii - oczywiście z powodu tłumów i cen. Rzecz jasna spodziewałem się tego, ale nie zmienia to faktu, że mi się tam nie podobało. Zabytki piękne, ale między rzeszami robiącymi sobie słit-focie przy murach mało fotogeniczne :D

a co do wiochy - spałem w słynnym Sinemorcu, "na końcu świata". Jeśli ktoś chce miejsce, gdzie jeszcze zatrzymał się częściowo klimat starych lat (jak czytałem, bo to była moja pierwsza wizyta w BUL), a jednocześnie nie jest to kompletne zadupie (są hotele, pokoje do wynajęcia, sporo knajp) i tanio - to miejsce idealne. Do tego dwie piękne plaże przy wiosce (nawet w sierpniu ludzie się tam niezadeptywali) i pełno ustronnych miejsc, gdzie można samemu sobie dalej podejść. Oczywiście nie jest tam super czysto, chodniki trochę krzywe, a gdzieniegdzie straszą rudery, ale miejscowość super :)

Dla zachęty (pozwolę sobie ;)):
Obrazek
Obrazek

i plaża Butamiata poranku:
Obrazek

plaża przy ujściu Weleki do morza w niedzielę - jedna z piękniejszych, jaką widziałem:
Obrazek

ustronne, między skałami, małe plaże oddalone o 10 minut spaceru od Butamiaty;
Obrazek
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 21.03.2014 09:42

Ta plaża przy ujściu rzeki - cudo! Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej. Ale już sobie notuję Sinemorec :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2014 10:52

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:55 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 25.03.2014 14:38

AIT napisał(a):Hej
Pudelek - dzięki za fotki. Myślę, że w BG wiele jest podobnych miejsc. Pewnie nie ma takich jak w CRO ale o to chodzi aby były inne. Wydaje mi się, iż już w niedługim czasie Cro stanie się bardziej komercyjna niż BG.
A na wielu sielankowych plażach staną parasole i budki z lodami :)

Plaże w BG zawsze kojarzą mi się z naszymi bałtyckimi. Dużo piasku, trochę wydm itp. Jakiś sentyment jest.
Właśnie dlatego chyba mnie tam ciągnie.


moim zdaniem Chorwacja od dawien dawna jest znacznie bardziej komercyjna niż BG ;) i łatwiej w Bułgarii trafić na pustą plażę niż w CRO.

Akurat w Sinemorcu jedna z tych plaż (przy rzece) ma piasek wymieszany z drobnymi kamyczkami - to bywa problemem przy chodzeniu na bosaka. Gdy tam biegałem to prawie sobie zdrachałem stopy ;) Za to na tej drugiej to już prawie sam piach :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.03.2014 20:22

AIT napisał(a):tomy
Jakoś powoli się mobilizuję :)

No to czekam na relację :)

AIT napisał(a):Majówka w Crikvenicy już zaklepana :P Znów pójdę na pyszne lody ... ciekawe ile teraz za nie zapłacę :)
A i Sopot dwa dni temu był :) - więc coś tam się dzieje :)


No proszę, jednak Cro w maju będzie, bardzo fajnie. Sopot to moje piękne tereny, jak się ociepli nieraz będę pomykał tam rowerkiem :)

AIT napisał(a):Widzę, że okolice lazurowego w tym roku chyba zwiedzisz. Super.


Oj, jeszcze nie wiadomo NIC kompletnie, już byłem prawie zdecydowany, a tutaj klarują się nieco inne koncepcje jeszcze ;) Pożyjemy zobaczymy :)

Pozdrowienia dla Ciebie i Rodziny :papa:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 25.03.2014 20:37

oczywista,że brakuje baaaardzo inspirujących opisem i zdjęciami relacji AIT-a.Mnie 2 lata temu "namówił " na Kalabrię :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2014 10:24

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:55 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 27.03.2014 21:27

Witaj AIT.

Dobrze, że się pojawiłeś na forum, bo Cię tutaj brakowało. Fajnie, że wypoczynek w 2014 roku zaczynasz już majówką, jako stały obserwator Twojej strony podróżniczej będę z niecierpliwością czekał na relacje... (również i tą z Sopotu) :)

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2014 16:05

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:54 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.05.2014 01:42

AIT napisał(a):Hej

Byłem, wróciłem, mostem przejechałem, piwo wypiłem, lody zjadłem.
Słońce świeciło, woda pluskała, kwiaty zakwitły, ludzie spacerowali.
Był nawet festyn pierwszomajowy i czeska orkiestra ( a przynajmniej tak mi się wydawało ).

A tak poza tym ... sami wiecie, normalka czyli wszystko po staremu.


Witaj
Dobrze wiedzieć , że wszystko po staremu . Do starego można się przyzwyczaić , a co nowe przyniesie - cholera wie :wink:
BTW stowrzyłeś w powyższym poście najkrótszą relację na tym form . . . chyba

SB - jeżeli wschodnia część , to może się spotkamy , chociaż my tylo na dwa dni . . . :wink:

W każdym razie wspaniałości życzę


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Słoneczna Bułgaria - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone