Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słoneczna Bułgaria

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.06.2013 23:54

...hmm, to może jakość i ocena tłumaczenia :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 30.06.2013 00:26

majeczka napisał(a):...hmm, to może jakość i ocena tłumaczenia :D


cuś polepszyłem - chiba :oczko_usmiech:
:smo:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 30.06.2013 22:14

pozwolę się wcisnąć ;) temat co prawda dotyczy ośrodków hotelowych, ale może ktoś z czytających w ostatnich latach spał na którymś z kempingów nad Morzem Czarnym poniżej Burgas i ma jakieś informacje? szczególnie interesuje mnie kemping przy słynnej plaży Silistar.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2013 10:35

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:00 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 13:39

AIT

Wróciłeś z SB??

:boss: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2013 20:41

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:59 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.08.2013 21:12

AIT napisał(a):HEJ :D
Już JEEESTEM ! Dziś wróciłem ( 5 rano )

Dżizas :roll: co to był za wyjazd :twisted:
Muszę na spokojnie wszystko poukładać, bo fotek trochę jest, a niektórych lepiej aby nikt nie widział :oops:

Ale wpierw polukam co tu słychać. Co u Ciebie, jak było itp.
Miałem tam net, ale czasu wieczorami nie :P aby coś poczytać.

Jedno wiem : w SB nie da się nudzić, a czas działa na naszą niekorzyść :D

:papa:

Ps. też postanowiłem zmienić image :)



No to wrzucaj foty pisz relacje :)))))

U mnie troche sie dzialo zajrzyj w wolnej chwili ;)

Pozdrowienia
Tony
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 08.08.2013 21:23

Pisz relacje-CZEKAMY !!!
Wrzucaj foty .........!!!
:lol: , :wink: , :papa:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.08.2013 21:31

Aki napisał(a):Dzięki serdeczne za informacje! Paszport oczywiście będę wyrabiał ale tak mnie zastanowiła tak kwestia ale faktycznie strefy Schengen nie ma na tej trasie...

AKI napisz co i jak z tą miejscówką,na dniach chcę wyskoczyć w tamte rejony bądż do Turcji,ciężki wybór
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2013 20:30

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:58 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 7 razy
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.08.2013 21:50

Córka wróciła tydzień temu z SB, stacjonowali w Afrodyta Palace- porażka :!: :!: :!: tak skwitowała, poza baletowaniem (ileż można?) nic ciekawego, sam hotel ok.
Ludzi tłumy, plaże brudne, w wodzie glony, sam SB betonowy kołchoz. Hotel na hotelu. Neseber - jeden wielki chińsko/turecki bazar z podróbami. Bułgarzy chamscy, wszystko robią z łaską. Zero podejścia do klienta.
- samochód zaparkowany na wprost wejścia głównego, pod koniec pobytu dostał po szybie czymś ciężkim z góry (chyba w ramach akcji róbta co chceta jest impreza!!!), efekt - zbita przednia szyba po stronie pasażera. Nikt nic nie wie, nikt niczego nie widział. Monitoring raptem niedostępny. Sprzątaczka nieco się wygadała, że zbierała jakieś szkło w koło samochodu - typu kufel/garnek gliniany. Policja rozkłada ręce, zero chęci znalezienia sprawcy, choć w grę wchodziło 6 apartamentów, z których owy przedmiot wyleciał. Nie wyegzekwowali nagrań z monitoringu, nic nie zrobili. Rozmowa tylko po bułgarsku, angielski na poziomie zerowym. Ogromne trudności w sprowadzeniu szyby, trzeba by było czekać prawie 2 tyg.
Tak o to w skrócie - jedyny plus, tanie apartamenty w hotelach, tanio w restauracjach.

Osobiście byłam w Sozopolu, Neseberze, Albenie, Bałcziku jakieś 3 dekady temu :wink: Nigdzie takich tłumów nie było wtedy. Podczas mojego pobytu w Sozopolu kręcili akurat Podróże Pana Kleksa i była to swoista atrakcja, poza tym miasteczko sympatyczne i klimatyczne. Neseber też był wtedy piękny. Obecna Bułgaria mi się nie podoba. :cry:
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 11.08.2013 22:07

Gusia, ale szczerze pojechałaś :D .....To już lepiej pojechać do Włocławka na osiedle z płyty przy zakładach chemicznych. ...Nie rzucaja szkłem i szybę łatwo kupić :D .....Pozdrawiam - włocławian szczególnie (no nie, nie, osiedle dośc ładne i dostojne).. :wink: .pozdr
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 12.08.2013 00:38

No jedna szyba raczej nie rzuca złego światła na cały kraj....
A u nas (ponoć środek europy) to pewnie było by łatwiej ? 6 apartamentów zero światków a policja oczywiście przyjmie zgłoszenie ale za miesiąc zostanie umorzone. Więc co tu takiego dziwnego.
Nad Bałtykiem MADE IN CHINA króluje od dawna jak i w większości krajów.
Jeden lubi tam spędzać wakacje drugi nie- skoro tak żle to wystarczyło wcześniej córkę zniechęcić !
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.08.2013 10:14

Ja sama byłam pozytywnie nastawiona do Bułgarii mając w pamięci Bułgarię 30 lat temu, to dlaczego miałabym negatywnie nastawiać córkę - była, zobaczyła i to jest jej opinia oraz wniosek, że gdyby miała wybierać po raz drugi np. między Cro a Bułgarią zawsze wybierze to pierwsze. Na jej opinię nie tylko incydent z szybą miał wpływ, bo to akurat sie zdarzyło już na koniec pobytu.
Wiadomo, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, każdy ma swój rozum, inne kryteria spędzenia urlopu itd... i nic mi do tego kto jak go spędza.
Jeśli ktoś chce zaszaleć noc w noc w lokalach a dzień odsypiać w hotelu to SB to dobry wybór :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2013 12:14

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:00 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Słoneczna Bułgaria - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone