Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słoneczna Bułgaria

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2013 10:43

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:03 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 4 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2013 11:30

AIT napisał(a):Hej

napisał(a) pawelh » 13-04-2013 21:37
Tak jak zauważył przedmówca samochód to wolność i przygoda i jeśli ktoś lubi długie wyjazdy to urlop zaczyna się zaraz od wyjazdu z domu


Dokładnie tak jest w moim przypadku, a raczej w naszym - cała rodzinka. Wsiadamy do auta i w tym momencie zaczynają się wakacje, czy urlop jak kto woli nazwać. To wspaniałe, np. jechać wśród pól winogronowych we Francji czy krążyć krętymi ulicami południowych Włoch lub Hiszpani. Ach - to są widoki, które trudno opisać. Mógłym godzinami opisywać wszystkie szczegóły, zabawne historie i wiele innych.

Jazda to przyjemność, trzeba tylko umieć wyłączyć czas, nie można się spieszyć. Pośpiech w aucie to - jeden krok do wypadku.



I to jest znakomite podejście! Wakacje z momentem trzaśnięcia drzwiamio auta.

Czasem z drogi można sporo fajnych fot zrobić, nie chcesz namówić żony lub córki? (bo pewnie prowadzisz TY)
Na pewno wiele osób chętnie poogląda, w tym ja.

Tomek - czy to wszystko (te plany) oznacza, że nie ma już w Twoim sercu miejsca na Kalabrię? (i Italię generalnie) - Twoje foty stamta (oraz z Gargano) dołożyły swoją cegiełkę, że w tym roku południowa Italia (Apulia) na prawie trzy tygodnie

Jeśli wszystko WYJDZIE oczywiście to cytując Przedmówcę - ach. co to będzie za wyjazd! :)

Pozdrowienia AIT

:mrgreen: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2013 12:14

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:03 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2013 12:18

AIT napisał(a):Hej tony

Niestety narazie tylko ja mam prawko z naszej trójki. I chcieć czy nie chcieć muszę siedzieć za kółkiem.

Oj, kalabria zawsze będzie :), byłem tam również w zeszłym roku. Rewelacja, tyle w skrócie.
Super, że wybierasz się do Apuli, czeszę się, że koleje osoby poznawają ten region Włoch.
A dokładniej - jakie masz plany ? Jakie miasto czy okolice. Czy Półwysep Gargano czy raczej Bari czy Lecce ?


Pozdrawiam
Tomek


Welcome to the Club :)
Ja planuje też okolice Gallipoli oraz Lecce (11 dni) a później przejazd Amalfi, Wezuwiusz, Caserta oraz tydzień na Gargano w Vieste :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2013 12:36

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:03 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.04.2013 12:48

AIT napisał(a):To prawie Tour d'Italia :lol:
Fajna trasa, sporo wrażeń będzie.
Gallipoli - nie byłem ale też się przymierzam, lubię takie miejsca - połazić, popstrykać fotki i zastanowić się czasami.

Miałem jechać teraz w czerwcu, nawet już posprawdzałem miejsca gdzie się zatrzymać, ale za dużo mam pracy i chyba przełożę to na wrzesień. Zobaczę jak wyjdzie. Na dni majowe też były plany na Costa Brava - taki mały wyskok, ale też poległem na placu boju obowiązków firmowych, niestety :cry:


Zarąbiste te foty dałeś ! :)
Ech, tylko czemu to jeszcze prawie trzy miesiące do wyjazdu

No, Tour to jeszcze nie jest bo w Kampanii tylko jeden dzień (albo półtora) będziemy, a tak naprawdę mam ambicję "zrobić" całą Apulię - na którą mam ochotę od dawna (a na Lecce to mam nawet JAZDĘ, a nie tylko ochotę) ;)

Widze, ze nie oglądałeś TEGO - zatem zapraszam :)

No i sorry za OT w temacie Bułgarii :)

:papa:
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 15.04.2013 15:13

AIT napisał(a):

A w przyszłym roku jest w planach Portugalia - później dalej południe Hiszpanii, tam 2 tygodnie koło Malagi, i powrót przez chyba Lazurowe czyli na lampkę wina do Saint Tropez, poleżeć trochę na plaży i do domu, ach ..... to będzie wyjazd :P

Pozdrawiam
Tomek


Widzę, że nie odpuszczasz Portugali i super. U mnie niestety nadal na papierze, ale mam nadzieję, że marzenie kiedyś spełnię;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2013 10:08

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:02 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.04.2013 19:19

Miała być Bulgaria jest Giro Italia :wink:
Nie mam nic przeciwko.
AIT, zdjęcia przecudnej urody. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2013 10:05

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:02 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 04.06.2013 19:53

Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 04.06.2013 20:25

Witam Cię AIT!

Tak jak w Waszym wypadku z zeszłego roku i ja tym latem zdradzam Chorwację (trochę z bólem serca) na rzecz Bułgarii. Zostałem przegłosowany przez resztę rodziny. W sumie to przez przypadek i nadarzającą się okazję zdecydowałem się na ta Bułgarię. Nadarzyła się okazja rezerwacji fajnego apartamentu.
Wybieramy się do Svetego Vlasa obok Słonecznego Brzegu, gdzie ponoć na plaża nie wygląda tak jak na Twoich zdjęciach. Zobaczymy:) Przypomną się czasy "basenowe" :boss: ale dla dzieciaków będzie to też odmiana (pamiętają głównie skaliste plaże Chorwacji), wreszcie piasek!
Dla mnie będzie to powrót "po latach" bo byłem w Bułgarii za "starych dobrych czasów" PRL-u w 1986 roku.

Powiedz jaką trasą jechałeś, czy spałeś po drodze (gdzie?) Ile godzin Ci to zajęło? Na co zwracać uwagę podczas drogi. Drogę do Chorwacji znam już na pamięć ale to jednak kawałek drogi dalej...

Pozdrawiam,
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 04.06.2013 21:04

W Sveti Vlas jest w miare luźno na plaży, tylko gdzie nie gdzie w wodzie były glony. AIT zdaje się przez Rumunie jechał, ja przez Serbie, słabymi punktami tej opcji trasy jest Słowacja i granica H/SRB.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 05.06.2013 08:51

Tomku, kolejne niesamowite ujęcia z Kalabrii - Karaiby normalnie 8) 8) 8)
Proszę o więęęcej :!:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.06.2013 09:18

CROberto napisał(a):Tomku, kolejne niesamowite ujęcia z Kalabrii - Karaiby normalnie 8) 8) 8)
Proszę o więęęcej :!:


CROberto - te ostatnie foty są z Apulii... 31 DDW do tych terenów :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Słoneczna Bułgaria - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone