Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słoneczna Bułgaria

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 15.09.2012 12:02

Witam AIT, dołączam się i czekam na c.d.n. Mam mieszane uczucia co do Bułgarii. Zdjęcia piękne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 21:46

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 11 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2012 16:20

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:07 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 6 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2012 15:36

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:06 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 7 razy
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 22.09.2012 13:07

Chętnie poczytam i pooglądam relację z Turcji.
8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18336
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.09.2012 01:21

Nesebyr bardzo nam się podobał w 2002 roku

Co do Turcji - też chętnie poczytam i pooglądam 8)


Pozdrawiam
Piotr
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 23.09.2012 14:45

artur77 napisał(a):Witam AIT, dołączam się i czekam na c.d.n. Mam mieszane uczucia co do Bułgarii. Zdjęcia piękne.


Ja również.....Byłam , widziałam i raz wystarczy.

A w takim klimacie jak na Twoich zdjęciach , chętnie pobawiłabym się dwa , może trzy dni....Póżniej na pewno poczułabym zmęczenie. Po prostu nie moja bajka.....

Pozdrawiam serdecznie - Iwona :lol:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 23.09.2012 14:50

Iwona75 napisał(a):
artur77 napisał(a):Witam AIT, dołączam się i czekam na c.d.n. Mam mieszane uczucia co do Bułgarii. Zdjęcia piękne.


Ja również.....Byłam , widziałam i raz wystarczy.

A w takim klimacie jak na Twoich zdjęciach , chętnie pobawiłabym się dwa , może trzy dni....Póżniej na pewno poczułabym zmęczenie. Po prostu nie moja bajka.....

Pozdrawiam serdecznie - Iwona :lol:

Iwona75, możemy sobie ręce podac) :wink: ja również nie przepadam za klimatami typu hotel/basen/drink + stworzone "enklawy" na potrzeby turystów. Ale chętnie zobaczyłbym Bułgarię trochę zwiedzając inne miejsca i kraje (Turcja)
Intryguje mnie stosunkowo niewysoka cena jak na lipiec 2012.
AIT, czy jechałeś swoim autem?
Pozdrawiam
Artur
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 23.09.2012 16:16

Przed wjazdem do Turcji zatankuj sovie do pełna w Bułgarii. Stambuł planujesz?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.09.2012 18:20

Iwona75 napisał(a):A w takim klimacie jak na Twoich zdjęciach , chętnie pobawiłabym się dwa , może trzy dni....Póżniej na pewno poczułabym zmęczenie. Po prostu nie moja bajka.....

Hmmmm, jakby tu powiedzieć. Były czasy, że wytrzymywałem nawet 10 dni :oops: ale teraz już nie chcę. Jakbym już nie miał wyboru, jakbym musiał, to tylko kilka dni. Faktycznie to nie dla wszystkich.
Że tak rzeknę .... klimat hotelowy i napuszenie-ważniactwo, co niektórych, mi nie odpowiada. Spotkałem (nie raz) takiego "buraka" w hotelu, że o pomstę do nieba wołało. Dla jasności - to byli nasi. Zapewne myśleli, że światem rządzi pieniądz ( .... i pewno mają rację)
Teraz, co prawda nie odważyłem się jeszcze na apartamenty - wybieram pensjonaty. Tak mi odpowiada. Warunki jakby quazi-hotelowe ale nie hotel. Ludzi mniej.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 23.09.2012 19:04

woka napisał(a):
Iwona75 napisał(a):A w takim klimacie jak na Twoich zdjęciach , chętnie pobawiłabym się dwa , może trzy dni....Póżniej na pewno poczułabym zmęczenie. Po prostu nie moja bajka.....
Faktycznie to nie dla wszystkich.
Że tak rzeknę .... klimat hotelowy i napuszenie-ważniactwo, co niektórych, mi nie odpowiada. Spotkałem (nie raz) takiego "buraka" w hotelu, że o pomstę do nieba wołało. Dla jasności - to byli nasi. Zapewne myśleli, że światem rządzi pieniądz ( .... i pewno mają rację)


Znamy to....Właśnie w Bułgarii widzieliśmy co Polak potrafi.

Leżaki hotelowe "zarezerwowane'" ręcznikami od 6 rano , cały dzien spędzony przy basenie ( drinki w barze były " w cenie") . Obiad był od 12-14 , i pamiętam taki dzień gdy o 12,02 była jeszcze restauracja nieczynna , więc pan stukał w okno i pokazywał obsłudze że jest " po czasie".

Wieczorna impreza , a na niej pieczone jagnie , więc mega kolejka wygłodniałych Polaczków , chociaż dopiero talerze po kolacji odłożyli , szaleństwo w basenie , mimo iż od 22 był nieczynny , a rano pretensje że wysypkę mają ( rezydent ich poinformoawał że wtedy basen jest odkażany i przypuszczalnie tak na "odkażacz " zareagowali).

Był taki wieczór , a raczej noc , kiedy towarzystwo robiło taką zadymkę , że w hotelu.....prąd wyłączyli , bo nasi rodacy nie reagowali na upomnienia personelu ( dobry sposób , podobało nam się :lol: ).

Wiem , nie zawsze i nie wszędzie tak jest , ale ja mam takie skojarzenia z wczasami w Bułgarii.
Plaża taka sobie ( Złote Piaski ) , z czystością też jakoś niespecjalnie , ludzi zdecydowanie za dużo.
Byliśmy na dwóch wycieczkach , podobało się nam , ale nie na tyle aby tam wrócić.

Może kiedyś jeszcze spróbujemy , nie mówię że nie , na razie nie ciągnie nas w tamte strony.

Ale foty masz AIT piękne :papa:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 23.09.2012 19:25

Dokładnie taką samą wizję wczasów w Bułgarii sobie wyobrażam, niestety.
AIT, CZEKAMY NA WIĘCEJ
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2012 09:28

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:06 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 9 razy
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 24.09.2012 10:08

AIT napisał(a):Hej Wszystkim


Widzę, iż to nie Wasze klimaty, moje też nie do końca ale uważam, iż na kilka wyjazdów do roku, jeden można przeznaczyć na tego typu wypoczynek. O zaletach finansowych już pisałem, a pozostałych też jest wiele.
Reszta to kwestia wyboru, czy chcemy po raz kolejny wypić piwko z sąsiadem z kwatery na ogródku u jakiegoś Chorwata czy poleżeć nad basenem z drinkiem z dłoni :wink:

Wybór należy do nas samych.

:papa:


I bardzo ładnie to ująłeś.

Już kilkakrotnie na tym forum spotkałam się z niemiłymi komentarzami jeśli miałam inne zdanie niż pozostali , lub nie lubiłam tego co inni.
A tutaj proszę....można miło i kulturalnie swoje zdanie wyrazić.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia - Iwona
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2012 12:37

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:07 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 7 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Słoneczna Bułgaria - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone