Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę udało!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.01.2019 14:27

kaeres napisał(a):Z pewnością ceny w centrum Hvaru do niskich nie należą. Ale za pełny obiad na placu św. Szczepana nie zapłaciłem jakoś szczególnie dużo.
Za wspomniane wyżej przeze mnie tagiatelle zapłaciłem 70kn - czy to jakoś dużo za danie za którym wróciłem do Hvaru rok po roku ?

Pamiętasz nazwę tej konoby? Za taką cenę i jeszcze pyszne oczywiście, że bym skorzystała :lol:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.01.2019 14:37

Nie zwracałem uwagi na nazwę bo tam są jedna koło drugiej, a stoliki są jeden obok drugich.
https://goo.gl/maps/1VK2SDBTZCJ2

Czy to było Pizza KOGO czy EX ROCCO ??
Bardziej mi się wydaje, że usiedliśmy w EX ROCCO.
W przewodniku triadvisor jest nawet zdjęcie tej potrawy
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... =337597646
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.01.2019 15:02

kaeres, chyba byłem w tej samej knajpie, bo na moim zdjęciu stoi kwietnik :). A żeby było śmieszniej jadłem chyba to samo co Ty :), choć nie jestem pewien, muszę sprawdzić w domu czy mam jakieś inne zdjęcie.

78.JPG
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.01.2019 15:06

Danie to nazywa się tagiatelle a`la salomon bo salomon to po prostu łosoś.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.01.2019 15:17

Trajgul Tobie też tak smakowało ? :wink:

Zapisuję w takim razie nazwę i sprawdzę w sierpniu czy ceny nadal do przeżycia :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.01.2019 19:29

wiolek_lp napisał(a):Tobie też tak smakowało ? :wink:

Nie pamiętam czy mi smakowało, bo nie jestem jakimś miłośnikiem salmona, natomiast były też jakieś kluseczki czy coś w sosie bodajże gorgonzola, i z tego co mówiła żona, było dobre. Co do cen, też nie pamiętam, pewnie jakieś 70-90 kun za makaron, tyle, że porcje malutkie.
salmon.jpg

kluski.jpg


Corrina, sorry, że wepchaliśmy Ci się butami w relację ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.01.2019 20:51

No to ceny takie jak zwykle na Hvarze, myślałam że w M. Hvar jest dużo drożej, ale to pewnie zależy od konkretnej konoby. Ciekawe czy mają kalmarki, bo makaronów w konobach nie ruszam, chociaż uwielbiam pasty, ale za dużo ich jem w dni niekonobowe zs względu na ich szybkie przygotowanie :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.01.2019 21:50

W Hvarze jadłam makaron z truflami w Hula hula beach bar ... Wtedy coś 70 kun ( druga połowa września 2017) teraz patrzę 102 kuny 8O .
Smaczne to ale 60 zł za miskę klusek to już przesada, nawet pokraszonych truflami :evil: W 15 minut zrobię takie same za 1/4 tej kwoty dla nas dwoje ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.01.2019 21:54

gusia-s napisał(a):W Hvarze jadłam makaron z truflami w Hula hula beach bar ... Wtedy coś 70 kun ( druga połowa września 2017) teraz patrzę 102 kuny 8O .
Smaczne to ale 60 zł za miskę klusek to już przesada, nawet pokraszonych truflami :evil: W 15 minut zrobię takie same za 1/4 tej kwoty dla nas dwoje ;)


Dlatego ja rzadko zamawiam coś innego niż kalmary, którymi w końcu mogę się nacieszyć :mrgreen: W domu czasami też zdarza mi sę je przyrządzić, ale nawet te nie mrożone krążki, tylko świeże i własnoręcznie patroszone 8) nie równają się do tych w Cro :hearts:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 25.01.2019 10:17

gusia-s napisał(a):W Hvarze jadłam makaron z truflami w Hula hula beach bar ... Wtedy coś 70 kun ( druga połowa września 2017) teraz patrzę 102 kuny 8O .
Smaczne to ale 60 zł za miskę klusek to już przesada, nawet pokraszonych truflami :evil: W 15 minut zrobię takie same za 1/4 tej kwoty dla nas dwoje ;)

Akurat porównywanie cen restauracyjnych z tymi jakie wydajemy sami przyrządzając jest nie na miejscu :)
Poruszyłem tenże wątek w przypadku wspaniałej bądź co bądź restauracji Luce we Vrbniku na Krk.
Tam 0,5kg porcje małży kosztowały 250kn (2 dania po 250gr).
A sam przygotowałem 1kg za kilkanaście złotych....wliczając już w cenę wino.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.01.2019 10:40

kaeres napisał(a):
gusia-s napisał(a):W Hvarze jadłam makaron z truflami w Hula hula beach bar ... Wtedy coś 70 kun ( druga połowa września 2017) teraz patrzę 102 kuny 8O .
Smaczne to ale 60 zł za miskę klusek to już przesada, nawet pokraszonych truflami :evil: W 15 minut zrobię takie same za 1/4 tej kwoty dla nas dwoje ;)

Akurat porównywanie cen restauracyjnych z tymi jakie wydajemy sami przyrządzając jest nie na miejscu :)
Poruszyłem tenże wątek w przypadku wspaniałej bądź co bądź restauracji Luce we Vrbniku na Krk.
Tam 0,5kg porcje małży kosztowały 250kn (2 dania po 250gr).
A sam przygotowałem 1kg za kilkanaście złotych....wliczając już w cenę wino.
Jasna sprawa, tak tylko wtrąciłam. Rozumiem, że w kosztach dania muszą się mieścić koszty nie tylko produktów ale i lokalu, obsługi itd ... co i tak nie zmienia faktu, że miska makaronu za 60 zł czy pół kilo muli za 150 zł to po prostu drożyna.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.01.2019 19:00

:hearts: :hearts: Hvar :) Uwielbiam widok z twierdzy :D Początkowo też miałam w planach zejść do miasta spod twierdzy, ale ostatecznie z moją 2,5 latką zjechaliśmy samochodem i zaparkowaliśmy w centrum, bo małą zaczął boleć brzuch :( Dlatego też nasze "zwiedzanie" miasta ograniczyło się tylko do spaceru rivą i zjedzeniu pizzy w restauracji obok tej paskudnej plaży, o której pisałaś. Ceny nie były jakieś ogromne, bo nie przypominam sobie, żebyśmy sporo kasy wydali :wink:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 25.01.2019 19:29

Dziękuję wszystkim za wstawki merytoryczno-kulinarne, oczywiście jedne i drugie są tu mile widziane, kulinarne w szczególności :lol:
Odezwę się pewnie jakoś po weekendzie, bo przed feriami "terminy goniły". Od poniedziałku zima w mieście, wiec mam nadzieję, że znajdę chwilę, żeby się odnieść do powyższych odpowiedzi i dodać ciąg dalszy tego i być może następnego dnia :wink:
Chciałam tylko zaznaczyć swoją obecność, aby Czytelnicy nie pomyśleli, że Ich ignoruję :wink:
Tymczasem wszystkim życzę miłego zimowego weekendu :papa: :papa: :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.01.2019 19:49

corrina napisał(a):
Odezwę się pewnie jakoś po weekendzie, bo przed feriami "terminy goniły".

Ale Wam dorze, że ferie dopiero u Was się zaczynają. U nas w świętokrzyskim właśnie się kończą :roll:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.01.2019 16:45

corrina napisał(a): Od poniedziałku zima w mieście, wiec mam nadzieję, że znajdę chwilę, żeby się odnieść do powyższych odpowiedzi i dodać ciąg dalszy tego i być może następnego dnia :wink:
Chciałam tylko zaznaczyć swoją obecność, aby Czytelnicy nie pomyśleli, że Ich ignoruję :wink:
Tymczasem wszystkim życzę miłego zimowego weekendu :papa: :papa: :papa:


U nas zima , bo jest zima :wink: , o feriach ( ich terminach ) nic nie wiem nie pamiętam kiedy miałem ostatnie :lol: , ale za życzenia dziękuję i również wspaniałości weekendowych życzę :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę udało! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone