Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozwód po ośmiu latach szczęśliwego pożycia ...

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.07.2009 15:20

PAP napisał(a):
wojan,

Po pierwsze primo, to mój budżet by chyba nie wytrzymał 2 tygodni w tym hotelu, że o długości urlopu nie wspomnę :wink: :lol:,

..........

ale poza temperaturą i ruchem ulicznym, czy dostrzegasz jeszcze inne argumenty 'przeciw' :?:


No właśnie ta długość urlopu - co najmniej połowa na jazdę tam i z powrotem ... :D :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.07.2009 15:24

I jeszcze a propos EOTów czy innych takich tam - piszcie co chcecie,EOTujcie ile wlezie - mnie to nie przeszkadza :D a wręcz przeciwnie :D :D

No dobra idę pomysleć jak tu wejść na te obroty,żeby tym magnesem ściągać rzesze ... :D :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.07.2009 15:26

LRobert napisał(a): Jutro o 5 rano pobutka i wyruszamy w drogę do Katowic a potem dale na żelaznym ptaku. Odzezwę się po powrocie z cieplejszego kraju. :D


Robercie - tylu lądowań ile startów :D :D Spokojnego wypoczynku i czekamy na wieści po powrocie.
:papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.07.2009 15:33

Tymona napisał(a):Nie wiem "jak" to wytłumaczyć, ani "czym" to wytłumaczyć, ale ja dopiero teraz znalazłam relację o rozpadzie pożycia małżeńskiegoObrazek to chyba galopująca ślepota, albo coś w tym rodzaju :wink:


Madzia - powiem po przemysku - ta po co się tłumaczysz ... :D
Miło Cię tu widzieć :D :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 10.07.2009 15:36

wojan napisał(a):Madzia - powiem po przemysku - ta po co się tłumaczysz ... :D

gdyż, ponieważ, bowiem, bo naprawdę chciałam dopominać się o relację, a tu się okazało, że gapa ze mnie :D

pozdrawiam i zamieniam się w słuch (tzn. w czytacza)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.07.2009 22:03

Dana Beach Resort to ogromny kompleks - 6 bloków mieszkalnych, kilka restauracji, kawiarni i barów, centrum handlowe, filia miejscowego banku, amfiteatr,3 baseny, duża plaża z dostępem do rafy, a wszystko to poprzedzielane kanałem z morską wodą. Tak że wszystkie podstawowe potrzeby przeciętnego turysty mogą być zaspokojone bez wychodzenia poza hotel.
Pokoje hotelowe urządzone są bez jakiegoś większego przepychu

Obrazek

ale są czyste, codziennie dokładnie sprzątane, wymieniana jest pościel, ręczniki i uzupełniane napoje w lodówce. Nic więcej do szczęścia nam nie trzeba było, bo praktycznie w pokojach przebywaliśmy bardzo mało czasu : ok. dziewiątej pobudka, od dziesiątej do osiemnastej plaża albo basen, ok. dziewiętnastej kolacja i powrót na spanko ok. północy, a czasami później.
Dzień w Dana Beach można spędzić na basenach albo na plaży.
Baseny są do wyboru trzy

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plaża jest piaskowa, duża, z niezliczoną ilością parasoli i leżaków. Miejsca do plażowania mimo dużej ilości gości hotelowych nie brakuje.Z tym, że aby zająć sobie miejsce blisko wody trzeba wstać bardzo wcześnie.

Obrazek
Obrazek

Płytką piaszczystą łachą z plaży prawie suchą nogą :D docieramy w okolicę rafy gdzie gdy ktoś ma ochotę, sprzęt i odrobinę umiejętności może sobie do woli ponurkować i popatrzeć na wodny świat.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z głodu i pragnienia w Dana Beach umrzeć nie dadzą, a wręcz przeciwnie trzeba się pilnować, aby nie wrócić do domu z kilkoma dodatkowymi kilogramami. :D Od ilości i różnorodności jadła, napitków, deserów i owoców można dostać zawrotu głowy. A wszystko to wyeksponowane jest w bardzo oryginalny i ciekawy sposób.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kelnerzy sympatyczni, uprzejmi

Obrazek

szybko dostrzegają puste szkło i napełniają je tym co sobie akurat zażyczymy

Obrazek

A wieczorami też każdy może znaleźć coś dla siebie.
Dzieci mają animacje, gdzie pod dyktando sympatycznej pani mogą sobie pomachać rękami i nogami. :D Dla dorosłych co wieczór w amfiteatrze organizowane są różnorakie występy - fakirzy, brzuszne tancerki , tańce folklorystyczne itd itp.

Obrazek

A jak ktoś ma dość folkloru to może sobie sam pójść potańczyć przy akompaniamencie pana śpiewającego z playbacku.

Obrazek

To tyle na dziś. W następnym odcinku zaczynamy jeździć .... :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 10.07.2009 22:13

No proszę, jakie super mieliście warunki pobytu 8O , ale ludzi na plaży jeszcze mało.
Rybka piękna, tak blisko brzegu podpłynęła?
:D
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 11.07.2009 05:47

Full wypas restauracja hotelowa. :) Prawie jak w apartmanie w Cro... :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.07.2009 09:46

8O Ykhm... no pięknie pięknie :D Już trochę chłodniej od klimatyzowanych sal i basenów, oraz kąpieli w morzu, pierwsze zdjecia spowodowały u mnie lęki o stopienie się aparatu - tutaj już zdecydowanie lepiej i więcej cienia od parasoli przybasenowych :D

Pozdav :papa:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 11.07.2009 11:44

Nawet mi się spodobało. :) Oglądam i czytam z wielkim zainteresowaniem.
I powiem więcej taki romansik mi się już zamarzył.
Hotel interesujący.... W sam raz dla mojej Karolci i dla mnie.
Widziałam, że apartamenty znajdują się na parterze.
Może w przyszłym roku skuszę się na taką na odrobinę luxusu. :-)

A pivko było warte popróbowania? :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.07.2009 16:52

anjas napisał(a):Nawet mi się spodobało. :)

A pivko było warte popróbowania? :wink:


Bardzo dobre.Lekkie,szybko gaszące pragnienie i nie idące za bardzo do głowy :D :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 11.07.2009 17:23

wojan napisał(a):
Bardzo dobre.Lekkie,szybko gaszące pragnienie i nie idące za bardzo do głowy :D :D



Ha, co za reklama.... to tak jak pewne pivko z Chorwacji. :lol:
W sam raz dla mnie. :wink:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 11.07.2009 23:36

Cóż, by nie powielać [prawie] tematu - muszę napisać, iż po tegorocznej próbie naprawy pożycia małżęńskiego - też mogę już o sobie napisać jak o rozwodniku. Już zostało postanowione.
W tym roku szósty raz pod rząd Chorwacja i totalna zmiana uczuć: od miłości do Chorwacji, która rozpłonęła z pierwszym dniem pobytu w 2003r. - do prawie nienawiści [może za mocne słowo? ale inne mi teraz nie podchodzi do głowy] w tym roku.
Wszystko oczywiście wynika z nudy i już pewnej monotonii tym krajem.
Więc w przyszłym roku: po pierwsze chcemy pierwszy raz spróbować z biurem podróży i po drugie zaliczyć w kolejnych latach jakieś inne kraje jak Bułgaria, Grecja, Egipt/Tunezja itp- a potem... cóż... kiedyś napewno wrócę do Chorwacji, może nawet szybciej jak wybudują jeszcze więcej autostrad - to nie wykluczam jakiś wypadów na długie wekkend. Bo jedynie co muszę przyznać - to w tym roku pierwszy raz w ogóle nie zmęczyła mnie jazda samochodem tam jak i spowrotem - na co składa się zapewne brak korków (m.in. otwarte Mala Kapela i sv. Rok). A widzę, że prace przy autostradzie Wiedeń-Mikulov są już dosyć zaawansowane, zaniedługo być może Słowenia sie wykaże autostradą pólnoc-południe, w Czechach też już coraz lepiej - tak że jakieś weekendowe wypady nie wykluczam - ale wczasy na razie gdzie indziej.
Wiem jednak, że nigdy nie zapomnę mojej pierwszej podróży do Chorwacji - która była najlepsza. Zapierający dech widok adriatyku, gdy się zjeżdżało "z głebi kraju nad wybrzeże" ehhh... Zawsze wszystkim zazdroszczę, że mogą przeżyć swój pierwszy raz z Chorwacją - każdy jest zachwycony.

Tegoroczne dwa tygodnie nieźle mnie wynudziły poprostu - tym bardziej, że zdradzałem już pomału Chorwację z moją inną nową kochanką - co się zwie: narciarstwo. W zeszłym roku pierwszy raz spróbowałem i od tego czasu co najmniej 80% moich myśli jest wokół przyszłego sezonu narciarskiego - naprawdę - ciąglę myślę o jeździe na nartach. Oszalałem! Stąd też już tutaj na cro.pl mniejsza aktywność, a większa na skiforum.

Na końcu dziękuję wszystkim, którzy angażują się tutaj: z Waszymi radami jechałem za pierwszym razem w 2003r. jak i w każdym następnym roku. Jesteście wielcy!!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2009 01:51

Melduje się do czytania relacji kolejny "rozwodnik-recydywista " z Cro.
Pierwszy rozwód: rok 2007 - powód Grecja, drugi rozwód: rok 2009 - powód Turcja.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 12.07.2009 07:29

Każdy zkraj ma coś ciekawego do zaoferowania tylko czasami nie każdy potrafi to zobaczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rozwód po ośmiu latach szczęśliwego pożycia ... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone