Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozwód po ośmiu latach szczęśliwego pożycia ...

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 07.07.2009 21:53

Pierwsze zdjęcia zapowiadają spore przeżycia natury estetycznej.
Nie wątpię w to, że w ośrodkach turystycznych (jeden z nich pięknie pokazałeś z lotu ptaka) jest absolutnie bezpiecznie. Ja jednak lubię pewną część wczasów zorganizować sobie samemu: pójść gdzieś "w miasto", powałęsać się, gdzie oczy poniosą, a podobno Egipt do takich przedsięwzięć nie bardzo się nadaje ze względów bezpieczeństwa. Jak to wygląda w chwili obecnej? Czy ktoś się odważył na taką eskapadę?
Jeśli odpowiedź na moje pytanie zamierzasz zawrzeć w relacji, to chętnie poczekam. :lol:
Pozdrawiam.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 07.07.2009 22:20

Wojan no nie obijaj się napisz coś :D więcej.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 07.07.2009 22:32

Po dotarciu do hotelu - lekka nerwówka. Dostaliśmy mały dwuosobowy pokój, gdzie wstawienie dwóch dostawek praktycznie nie wchodzi w grę, bo nie byłoby gdzie się ruszyć. 8O Rezydent z biura sobie poszedł :twisted: więc na własną rękę próbujemy sprawę wyjaśnić. Panowie z recepcji stwierdzili, po dość burzliwej dyskusji ,że większe lokum możemy dostać dopiero za kilka godzin po zwolnieniu pokoi przez wyjeżdżających. OK - na razie rozkładamy się w tym co mamy i idziemy porozglądać się po okolicy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po obiecanych kilku godzinach lokujemy się w dużo większym pokoju, zapominamy o przedpołudniowych stresach i wreszcie możemy rozpocząć wymarzone wakacje. :hut: :sm:
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 07.07.2009 22:46

"Rozglądywanie" po okolicy nastroiło Was bardzo pozytywnie i ... czekamy cierpliwie na cd :D

Mnie też ciekawi bezpieczeństwo poza hotelem w tych krajach,gdzie liczy się tylko "menczyzna" Czy kobitka w towarzystwie dwóch niewyrośniętych córek może czuć się bezpieczna na spacerku gdzieś w mieście lub na plaży, czy raczej lepiej z obstawą?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 07.07.2009 22:47

jan_s1 napisał(a): Ja jednak lubię pewną część wczasów zorganizować sobie samemu: pójść gdzieś "w miasto", powałęsać się, gdzie oczy poniosą, a podobno Egipt do takich przedsięwzięć nie bardzo się nadaje ze względów bezpieczeństwa. Jak to wygląda w chwili obecnej? Czy ktoś się odważył na taką eskapadę?
Jeśli odpowiedź na moje pytanie zamierzasz zawrzeć w relacji, to chętnie poczekam. :lol:
Pozdrawiam.


Nie będę Cię Janie trzymał w niepewności.
Ludzie z pasją powałęsania się "po mieście" nie mają się w Hurghadzie czego obawiać.Często wałęsaliśmy się do późna z tym,że po głównych, dobrze oświetlonych ulicach.( Za boczne dróżki i zaułki ręczyć nie mogę :D )
Spod hotelu do centrum można dojechać taksówką za 5 dolarów i też nie ma co się taksówkarzy bać.Zawiozą i jeszcze zostawią nr telefonu aby zadzwonić jak będziemy chcieli wracać.Sklepy z rozlicznymi towarami pootwierane są do ostatniego klienta, czyli tak do 2-3 w nocy.I jedyne niebezpieczeństwo jakie nam grozi to klątwa rzucona przez sprzedawcę z takiego sklepu jeżeli do niego wejdziemy i nic nie kupimy :D :D
Ostatnio edytowano 07.07.2009 23:03 przez wojan, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 07.07.2009 23:00

AnetaA napisał(a):
Czy kobitka w towarzystwie dwóch niewyrośniętych córek może czuć się bezpieczna na spacerku gdzieś w mieście lub na plaży, czy raczej lepiej z obstawą?


Anetko - w grupie zawsze raźniej :D My chodziliśmy z reguły w kilkuosobowych grupkach i nigdy nie odczuliśmy jakiegokolwiek zagrożenia.Chociaż mojej siedemnastoletniej córki samej poza hotel nie wypuściłbym ... :D
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 07.07.2009 23:13

o cholerka to już się zaczynam bać,muszę sobie zaraz jakiegoś towarzycha poszukać :wink: A tak poważniej to nie pomyślałam o tym,jak wybierałam kierunek i teraz trochę się martwię, żebym to ja chociaż jakiś babochłop była. Nastawiam się raczej na imprezkę pobytową,ale też i nie mam zamiaru całego czasu spędzać przy hotelowym basenie,polecimy,zobaczymy...
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 08.07.2009 20:26

No Wojan i co dalej? :D Jak wiesz jestem baaardzo zainteresowany. :o prosze się nie obijać. :lol:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 08.07.2009 22:10

Zasiadlam po pracy,a tu dalej nic :)
Wojanku nie obijać sie proszę :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2009 22:12

to ja ewa napisał(a):Zasiadlam po pracy

W pracy, jak sama nazwa wskazuje, to się pracuje, a nie czyta Forum!!!!!
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 08.07.2009 22:19

FUX napisał(a):
to ja ewa napisał(a):Zasiadlam po pracy

W pracy, jak sama nazwa wskazuje, to się pracuje, a nie czyta Forum!!!!!


ale to tak w przerwie przecież,żeby lepiej pracować :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.07.2009 22:48

Cierpliwości proszę,cierpliwości ... :D :D
W pracy tyle pracy,że jak wracam do domu padam na pysk i nie mam siły ruszać dużym palcem prawej nogi :D
Może uda mi się coś dłuższego sklecić w weekend. :D
:papa:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 08.07.2009 23:04

:( W weekend to już sam będę zbierał doświadczenia w ciepłym, dzikim kraju. :lol:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 09.07.2009 11:27

wojan napisał(a):Cierpliwości proszę,cierpliwości ... :D :D
W pracy tyle pracy,że jak wracam do domu padam na pysk i nie mam siły ruszać dużym palcem prawej nogi :D
Może uda mi się coś dłuższego sklecić w weekend. :D
:papa:


Witam,

No właśnie ... dajcie wojanowi więcej luzu, bo jak tak będziecie go poganiać to straci zapał i wenę i nic nie napisze :wink: :) ... poza tym, jak się człek wykosztował na te 5 gwiazdek, to tera musi troszku potyrać, aby odzyskać płynność finansową :wink: :lol: ...

LRobert,

A merytoryczne przygotowania do wyjazdu to trza było prowadzić kilka miechów temu, a nie za pięć dwunasta :? :roll: :wink: ...

wojan,

I na koniec pytanie do Ciebie :) ... przy tym waszym hotelu to mieli jakiś parking dla gości, że gdyby tak przyjechać własnym autem, to by było gdzie bezpiecznie na czas pobytu zaparkować :?:

Pozdrawiam,

PAP
grigor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grigor » 09.07.2009 13:59

Piszę się na ciąg dalszy :D :D

A takie pytanie jak tam z pływaniem własnym pontonem w ichniejszym morzu :P :P :D :D 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rozwód po ośmiu latach szczęśliwego pożycia ... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone