Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 08.09.2018 16:18

matos1 napisał(a):Dzisiaj kupowałem rybę w Rybarnicy w Zatonie, tel. zostawiłem w samochodzie, transakcja odrzucona, info od Revolut że karta, telefon i sprzedawca nie były w tym samym miejscu. (...) Włączona Geolokalizacja w ustawieniach karty Revolut.

Jaka była odległość między terminalem a telefonem. Ciekawi mnie jak dokładne jest to ustrojstwo.
philips90
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) philips90 » 10.09.2018 08:24

Wypłaciłem jeszcze raz z tego samego bankomatu (Bank Pocztowy, przy wejściu do Konzuma w Baśki Vodzie). Odrzuciłem wszystkie propozycje przewalutowania i poszło po kursie giełdowym :)
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 11.09.2018 08:22

erci napisał(a):U mnie w Euronet wygląda to tak:
[...]
IMG_20180907_223143.jpg


O proszę, dokładnie tak to u mnie wyglądało. Zaznaczałem w moim poście, że ten komunikat jest cały czas na ekranie. Ja mam kartę wydawaną w zeszłym roku i to jest Mastercard. Zagrebacka Banka nie ma takich kwiatków.

pozdr
Prot
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 12.09.2018 10:08

Krótkie info - o użytkowaniu Revolut (VISA) w drodze i w Chorwacji.
Wszędzie, gdzie tylko się dało (sklepy, bramki, restauracje, stacje paliw, prom, ...) płaciłem Revolutem
- zauważyłem że np. w Tommy kasjerka z automatu odrzucała przewalutowanie, płacone zbliżeniowo, w czytnikach, wypłaty w bankomatach bez przewalutowania.
Nigdy transakcji nie odrzuciło - wszytko ładnie przechodziło - Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja

Polecam :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2018 10:14

Raphael napisał(a):
matos1 napisał(a):Dzisiaj kupowałem rybę w Rybarnicy w Zatonie, tel. zostawiłem w samochodzie, transakcja odrzucona, info od Revolut że karta, telefon i sprzedawca nie były w tym samym miejscu. (...) Włączona Geolokalizacja w ustawieniach karty Revolut.

Jaka była odległość między terminalem a telefonem. Ciekawi mnie jak dokładne jest to ustrojstwo.


Mam do tego pytanie. Czy jakaś aplikacja musi działać cały czas w telefonie aby móc korzystać z karty ? Bo jeśli tak to ogranicza to używanie karty poza UE.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 12.09.2018 15:25

Na tym to polega że masz apke zainstalowaną w telefonie do kontroli i współpracy z kartą i innymi czynnościami... Wyłączasz w apce zabezpieczenie poprzez GPS i nie musisz mieć telefonu przy sobie...
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 15.09.2018 11:21

Ta moja karta to jakaś pechowa jest :evil:
Kolejny problem powstał przy płatności na bramkach bezgotówkowych pod Zagrzebiem- automat kilka lub kilkanaście razy szybko ją wciągnął i wypluł po czym wyświetlił się komunikat o tym że karta jest nieczytelna. Płatność zbliżeniowa też nie zadziałała. Na kolejnych bramkach z obsługą, stacji benzynowej i w sklepie nie było problemu.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 16.09.2018 11:25

Jedynym sposobem na poprawę widzę w zamówieniu nowej karty ( byle nie Mastercard). Ja w w tym roku byłem dwa razy na wyjeździe i zawsze było ok. Mam kartę Visa.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 16.09.2018 17:47

Też już o tym myślałem. Chyba niedługo moja karta się uszkodzi albo zaginie. 8)
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 17.09.2018 20:42

bigredone napisał(a):Mam do tego pytanie. Czy jakaś aplikacja musi działać cały czas w telefonie aby móc korzystać z karty ? Bo jeśli tak to ogranicza to używanie karty poza UE.


Generalnie Revolut to właśnie aplikacja ;)
Aplikacja + karta prepaid.

Aplikacja w głównej mierze jest używana do zasilania karty.
Rozumiem, że pisząc o ograniczeniach po za UE masz na myśli dostęp do internetu.
Pewnie jest trudniej niż w UE ale to nie aż taki problem. Można sobie doładować większą kwotą i po prostu korzystać z karty. Lub po prostu doładowywać mając w hotelu wifi lub gdziekolwiek gdzie jakiś hot spot jest.
Raczej podczas wyprawy w dżungli amazońskiej karty używać nie będziesz więc i apka nie będzie Ci potrzebna ;)
Aplikacja nie musi mieć dostępu do netu aby płacić lub korzystać z bankomatu.
spiryt4
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) spiryt4 » 21.09.2018 21:21

Hej właśnie zakładałem dla żony konto w Revolucie podczas zamawiania karty jest możliwość zamówienia tylko karty Mastercard,
ja zamawialem dla siebie przed wakacjami Vise czyżby Revolut przestał wydawać karty Visa?Z tego co tu przeczytalem to są jakieś problemy w Cro z Mastercardem.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.09.2018 22:22

Ja poszłam na żywioł, może gdybym poczytała ten wątek wiedziałabym więcej i uniknęła kilku wpadek.
Generalnie ok, ogólne zadowolenie. Wszędzie płaciłam Revolutem i co do tych płatności nie mam żadnych zastrzeżeń. Ale zdarzało mi się wypłacać kasę z bankomatu Revolutem właśnie i prowizje generalnie może nie zabijały ale ogólnie dały się zauważyć. Raz 27 zł, raz 7, raz 9 zł. Mój bank też wziąłby 2% od transakcji nie mniej niż....więc nie narzekam.

Generalnie polecam. Szybkość przekazywania kasy rewelacja.
Za tydzień lecimy z przyjaciółkami na rejs do Chorwacji, każda z nas założył sobie Revoluta i bardzo ułatwia nam to rozliczenia.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 23.09.2018 19:47

spiryt4 napisał(a):Z tego co tu przeczytalem to są jakieś problemy w Cro z Mastercardem.


Zapytaj na ich info czemu master. Ja swoją będę próbował wymienić na Visę bo niby karta fajna ale w najmniej oczekiwanej chwili robiła mi pod górkę. MasterCard podziękuję na 100% bo mnie takie "fochy" wkurzają.
spiryt4
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) spiryt4 » 30.09.2018 12:31

Zamówiona karta dla żony dotarła po trzech dniach roboczych,tylko szkoda że Mastercard.
Myślę że może do przyszłych wakacji coś się poprawi z obsługą tej karty w Cro.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 05.10.2018 17:06

Chyba przechwaliłem Revoluta. Przez cale wakacje płatności bez problemu za granicą, na bramkach, w sklepach i wypłacanie kasy ze ściany. Dziś chcę zapłacić za zakupy na Alli i tutaj Zonk. Nie otwiera mi się aplikacja na telefonie. Tylko napis Revolut na środku ekranu i dalej nic :? :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone