Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 04.01.2019 19:23

stachmat napisał(a):Mam pytanie - dla większości pewnie idiotyczne, lecz muszę się upewnić (nie nzalazłem odpowiedzi na stronie revoluta).

Na stronie Revoluta, o tutaj, jest informacja, o którą pytasz.
Limit 800 zł /mies. dotyczy wypłat bez dodatkowych opłat. Skoro karta jest przedpłacona, znaczy, że musisz te środki najpierw wpłacić na rachunek, do którego karta została wydana, aby móc te środki wydać.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 05.01.2019 12:27

t_i_t_o napisał(a):Na stronie Revoluta, o tutaj, jest informacja, o którą pytasz.
Limit 800 zł /mies. dotyczy wypłat bez dodatkowych opłat. Skoro karta jest przedpłacona, znaczy, że musisz te środki najpierw wpłacić na rachunek, do którego karta została wydana, aby móc te środki wydać.


Ok - podane są limity.
Karta przedpłacona - wszystko rozumiem.
Pytanie zadam na przykładzie (karta Standard):
1. Wpłacam na Revoluta 2000zł i mam do dyspozycji cały miesiąc
2. W np drugim dniu okresu miesięcznego wypłacam z bankomatu walutę równowartości 800zł (czyli te sławne 200funtów)
3. Przez pozostałe dni chciałbym płacić kartą ('bezgotówkowo') do wysokości pozostałych 1200zł - czy tutaj już za każdym razem jest prowizja bo powyżej 800zł limitu? (nie sa to wypłaty z bankomatów)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 05.01.2019 12:46

Prowizji za płacenie kartą nie zapłacisz. Limit dotyczy tylko do wybierania z bankomatu. Do płacenia kartą jeśli są środki na koncie brak limitu.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 05.01.2019 13:04

stachmat napisał(a):Mam pytanie - dla większości pewnie idiotyczne, lecz muszę się upewnić (nie nzalazłem odpowiedzi na stronie revoluta).
Czy limit 800zł dotyczy tylko wypłat z bankomatów? Rozumiem, że płatności kartą są do wysokości środków przedpłaconych na konto karty (te 800zł także musi być na koncie by wyciągac z bankomatów) tak?


tak
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 06.01.2019 15:23

Tak jak już ktoś wcześniej napisał. Teraz karty Revolut będą rozpoznawane jako polskie a nie brytyjskie (pewnie dotyczy to "świeżo" wydanych...). Support i chat też już po polsku.

więcej tutaj:
https://www.spidersweb.pl/2018/12/revolut-polska-karty-konta-support.html
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 09.01.2019 23:36

Mam pytanie do użytkujących osób - czy macie podpiętą kartę kredytową, tzn zasilacie Revoluta kartą kredytową i wygląda to jak zakupy czy jak przelew z rachynku (rozliczenie z bankiem od karty kredytowej.
I jeszcze jedno - czy można z konta Revolut opłacać np rachunki przelewami bez prowizji - jak wygląda to w praktyce?
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 10.01.2019 02:53

Nieważne jaką kartę masz podpiętą do Revoluta - każde doładowanie Revoluta widnieje jako transakcja bezgotówkowa, tak jakby płaciło się kartą w sklepie. Ja osobiście mam podpiętą kartę płatniczą wydaną przez mój bank. Co do płatności za rachunki to nie wiem, bo nie robiłem.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 10.01.2019 15:18

Wygląda to jak płatność w sklepie zwykłym czy internetowym? (chyba że nie ma różnicy)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 18.01.2019 00:19

Mam jeszcze pytanie techniczne:
Otrzymałem własnie karte fizyczną Mastercard. Jak ją zmienić na Visę (nie maiłem wyboru przy zamawianiu) oraz czy jesli była wydana teraz i pierwszą płatność wykonam w polsce to coś na terminalu muszę zaznaczać czy poprostu jak karta bankomatowa.
Teraz karty są chyba domyślnie polskie tzn PLN a nie GBP?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 18.01.2019 08:44

stachmat napisał(a):Otrzymałem własnie karte fizyczną Mastercard. Jak ją zmienić na Visę


Ale po co chcesz zamieniać ją na Vise ? W standardowym planie z tego co pamiętam nie da się wybrać karty.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 18.01.2019 19:38

Problemy z mastercard są częstsze niż z visa, lecz może to ilość kart powoduje więcej wpisów.
Nic nie zmienię.
Czy wie ktoś może jak to jest z tą płatnoscia pierwszy raz w Pl
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.01.2019 14:58

Na co uważać przy wypłacaniu z bankomatu:

https://biznes.interia.pl/finanse-osobi ... 99793,4141
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 01.02.2019 12:41

Entuzjaści powinni przyjąć pewną ostrożność, szczególne w tym roku.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,244 ... BoxOpCzol7
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 26.02.2019 10:59

Do końca lutego zamówienie karty revolut standard jest bez opłat
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 04.03.2019 09:59

Szybkie pytanie, na stronie Pomocy Revolta
https://www.revolut.com/pl-PL/help/przewodnik-po-revolut/wysylanie-pieniedzy/wysylka-pieniedzy-na-konto-bankowe/do-jakich-krajow-moge-przelewac-pieniadze
nie widzę Chorwacji, dlaczego?
potrzebuję zapłacić za ubezpieczenie w kunach, muszę podać numer karty, myślałem właśnie o Revolt, mogę to zrobić?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone