Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 05.09.2018 07:50

erci napisał(a):
Orientuje się ktoś co może być u mnie problem? Myślałem że to wina bankomatów w Promajnie ale dzisiaj przeszedłem kilka bankomatów różnych banków w BV i problem ciągle ten sam. Ostatecznie wypłaciłem pieniądze w wolnostojącym bankomacie (ATM?)
Kasa na koncie jest. Limit od dzisiaj wyzerowany-wczesniej nie był przekroczony. Płatności na bramkach i we wszystkich sklepach bez problemu.
Co z tym fantem zrobić?


Pierwsze co to sprawdziłbym zabezpieczenia karty. Może coś jest wyłaczone? Ja wybierałem pieniądze wszędzie i nigdy mi nie odmówiło. Pozatym nigdy w euronecie nie zapłaciłem prowizji.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 05.09.2018 08:23

Zabezpieczenia sprawdzone. Wszystko ok.
Lokalizacja wyłączona, limit na karcie wyłączony, wypłaty z bankomatów włączone.
Wygląda to tak- wkładam kartę, coś tam sprawdza i po chwili wyświetla komunikat i wypluwa kartę. Nie chce pinu i o nic nie pyta.
Dziwne z tym Euronetem. Ktoś wcześniej też pisał, że ma prowizję w Euronet...
norek79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) norek79 » 05.09.2018 08:54

erci napisał(a):Zabezpieczenia sprawdzone. Wszystko ok.
Lokalizacja wyłączona, limit na karcie wyłączony, wypłaty z bankomatów włączone.
Wygląda to tak- wkładam kartę, coś tam sprawdza i po chwili wyświetla komunikat i wypluwa kartę. Nie chce pinu i o nic nie pyta.
Dziwne z tym Euronetem. Ktoś wcześniej też pisał, że ma prowizję w Euronet...


Masz Visę, czy Mastercard?
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 05.09.2018 14:06

Mastercard
norek79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) norek79 » 05.09.2018 15:10

erci napisał(a):Mastercard


Ktoś wcześniej pisał, że Euronet pobiera prowizję za wypłaty kartami MasterCard, które zostały wydane w innym kraju niż kraj wypłaty. Teraz Revolut wydaje karty Visa i tutaj nie ma tej prowizji.
Dlaczego nie możesz wypłacić w innych bankomatach to nie wiem. Może tu też problemem jest Mastercard?
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 05.09.2018 15:31

Napisałem do revoluta w tym temacie ale najpierw bot bełkotał swoje mądrości a teraz czekam na odpowiedź od istoty rozumnej(mam nadzieję że rozumnej) i doczekać się nie mogę...
matos1
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matos1 » 05.09.2018 16:13

Dzisiaj kupowałem rybę w Rybarnicy w Zatonie, tel. zostawiłem w samochodzie, transakcja odrzucona, info od Revolut że karta, telefon i sprzedawca nie były w tym samym miejscu. Kolejne zakupy w Ninie w Plodine wszystko razem (karta+telefon) transakcja bez uwag.
Włączona Geolokalizacja w ustawieniach karty Revolut.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 05.09.2018 21:02

Może mi ktoś potwierdzić że wypłacił bez problemu kartą revolut pieniądze z któregoś z bankomatów w Baśka Voda przy głównym skrzyżowaniu lub w Promajnie (innego niż Euronet)
philips90
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) philips90 » 06.09.2018 18:53

Podpinam się pod to pytanie. Wczoraj chciałem po raz pierwszy w Baśka Voda wypłacic kuny. Bylem najpierw w euronecie (na wysokości ZanziBar), a potem przy wejściu do Konzuma. W obu przypadkach chce pobrać w GBP. Jak w tym drugim kliknąłem odrzuć to wyskoczyła cała wiązanka, że nie gwarantują ile kasy mi ściągnie z karty. Wystraszyłem się i wypłaciłem ostatecznie w GBP. Pobrało 15 zł więcej ;/ Jak tu wypłacać z bankomatów? Macie jakiś sprawdzony bankomay czy po prostu nie dać się nabierać na bajki o niegwarantowanym kursie?
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 06.09.2018 21:25

Wypłacaj bez GPB. Pobierze po aktualnym kursie. Ja ostatecznie wypłaciłem za pierwszym razem w euronecie z prowizją bo ciężko dziecku było odmówić lodów

Spróbuj wypłacić kasę np przy tym skrzyżowaniu o którym pisałem.
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 06.09.2018 22:24

erci napisał(a):[...]
Dziwne z tym Euronetem. Ktoś wcześniej też pisał, że ma prowizję w Euronet...

Tak, między innymi ja pisałem. Bankomat wyświetłał ten komunikat nawet po odrzuceniu przewalutowania w kolejnym kroku.
Informacja brzmiała, że 22 kuny zostaną potrącone oprócz wszystkich innych opłat jakie moga wystąpić. Tego komunikatu nie można po prostu przeoczyć no i w sumie dobrze.

Dlatego mnie tez dziwi, że toomas nie miał prowizji.

Obczaj jeśli możesz bankomaty Zagrebacka Banka.

pozdr
Prot
Ostatnio edytowano 06.09.2018 22:27 przez Prot666, łącznie edytowano 1 raz
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 06.09.2018 22:27

philips90 napisał(a):[...]Wystraszyłem się i wypłaciłem ostatecznie w GBP. Pobrało 15 zł więcej ;/ Jak tu wypłacać z bankomatów? Macie jakiś sprawdzony bankomay czy po prostu nie dać się nabierać na bajki o niegwarantowanym kursie?


Nie daj się nabrać. Niestety ta chwila zwątpienia kosztowała cię te 15 zł :-) Wszędzie jest to wspominane i nawet sam cytowałem, że Revolut zaleca odrzucanie wszelkich przewalutowań, czy to bankomatach czy na terminalach.

pozdr
Prot
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 07.09.2018 09:49

Wypłacałem w Vodice i Tribunj z bankomatu euronetu i po odrzuceniu przewalutowania szło już normalnie po kursie 0.58 źadnych innych problemów chyba to zależy od miejscowości.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 07.09.2018 22:34

U mnie w Euronet wygląda to tak:
IMG_20180907_223105.jpg


A po odrzuceniu tak:

IMG_20180907_223143.jpg
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 08.09.2018 09:51

Moim zdaniem winę ponosi karta Mastercard już wcześniej było pisane że przy jej użyciu euronet wprowadził opłatę...jedynym ratunkiem jest szukanie innego operatora i bankomatu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone