Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.08.2018 14:13

Blatko dam znać jak się coś zmieni.
dangru
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 22.08.2018 16:00

Kolejne płatności kartą ,wszystko ok bez zapytań o DDC .Próbowałem wypłacić z bankomatu euronet nie polecam mimo odrzucenia
DDC .Miałem informacje ,że zostanie dodana prowizja 22 kuny zrezygnowałem.Mam saldo w euro , karta jest wydana w euro.
Dla mnie bomba .
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 22.08.2018 16:13

Świetna sprawa ;) Trzeci dzień w Pakostane i w portfelu mam tylko Revolut. Nic więcej.
Tam gdzie sie da kartą. Bankomaty co krok więc na lody się wyciąga kuny i nie muszę nosić ze sobą nic więcej ;)
Kurs około 0,578
Załączniki:
Screenshot_20180822-160129.png
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.08.2018 22:10

toomas napisał(a):Blatko dam znać jak się coś zmieni.

No i faktycznie się zmienilo. Bank doliczyć jeszcze troszkę i kurs wyszedł 0.62zl.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 22.08.2018 22:57

Nurtuje mnie pytanie...
Czy limit 200€ wypłat z bankomatów zeruje się 1 każdego miesiąca czy w dniu otwarcia konta? Gdzieś tutaj czytałem, że startuje od zera w dniu otwarcia a na www revoluta jest bardzo ogólnie napisane że istnieje limit 200€ na miesiąc. Jak to faktycznie wygląda?
Rozumiem że na płatności w sklepach czy innych lokalach nie ma limitu?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.08.2018 23:30

erci napisał(a):Nurtuje mnie pytanie...
Czy limit 200€ wypłat z bankomatów zeruje się 1 każdego miesiąca czy w dniu otwarcia konta? Gdzieś tutaj czytałem, że startuje od zera w dniu otwarcia a na www revoluta jest bardzo ogólnie napisane że istnieje limit 200€ na miesiąc. Jak to faktycznie wygląda?
Rozumiem że na płatności w sklepach czy innych lokalach nie ma limitu?

Jest tak jak czytałeś.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 23.08.2018 08:27

Trochę mały ten limit ale na czymś muszą zarabiać.
Muszę przeliczyć czy bardziej będzie mi się opłacać wymienić PLN na € w Polsce czy wypłacić całość ze ściany na Słowacji. Na tą chwilę wszystko ponad 200€ to chyba dodatkowe 2%.
Kolejne ważne pytanie- jadę w weekend. Czy jeśli wymienię sobie PLN na € w revolucie po dzisiejszym kursie 4.2759 i powiedzmy "kupię" 500€ to przy wypłacie tych € w weekend będzie mi się coś jeszcze doliczać czy cały koszt to będzie 4.2759x500=2137.95 i 2% za wypłatę 300€ ponad limit? Chyba jak będę miał kupione € na koncie i będę wypłacać w € to żadne weekendowe doliczenia nie dojdą...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2018 09:32

erci napisał(a):Nurtuje mnie pytanie...
Czy limit 200€ wypłat z bankomatów zeruje się 1 każdego miesiąca czy w dniu otwarcia konta? Gdzieś tutaj czytałem, że startuje od zera w dniu otwarcia a na www revoluta jest bardzo ogólnie napisane że istnieje limit 200€ na miesiąc. Jak to faktycznie wygląda?
Rozumiem że na płatności w sklepach czy innych lokalach nie ma limitu?

Mnie odpowiedziano na infolinii, że odnawia się z datą wydania karty.
blatko
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 23.08.2018 09:41

toomas napisał(a):
toomas napisał(a):Blatko dam znać jak się coś zmieni.

No i faktycznie się zmienilo. Bank doliczyć jeszcze troszkę i kurs wyszedł 0.62zl.


niby tylko 4 gr różnicy, ale na twoim przykładzie widać, że płacąc MC mbanku wszystko staje się droższe o 6-7 % w porównaniu do revoluta. nieźle.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 23.08.2018 09:51

kaeres napisał(a):
erci napisał(a):Nurtuje mnie pytanie...
Czy limit 200€ wypłat z bankomatów zeruje się 1 każdego miesiąca czy w dniu otwarcia konta? Gdzieś tutaj czytałem, że startuje od zera w dniu otwarcia a na www revoluta jest bardzo ogólnie napisane że istnieje limit 200€ na miesiąc. Jak to faktycznie wygląda?
Rozumiem że na płatności w sklepach czy innych lokalach nie ma limitu?

Mnie odpowiedziano na infolinii, że odnawia się z datą wydania karty.


Jak w takim razie sprawdzić datę wydania karty? Czy jest to data otworzenia konta revolut?
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 23.08.2018 10:59

Dołączam do zadowolonych klientów Revoluta. Po dwóch tygodniach w Chorwacji nie miałem najmniejszego problemu - poza jednym - z płatnościami. Przy płatnościach w sklepach, restauracjach nigdy nie pojawiło się pytanie o wybór waluty. Karta była wszędzie akceptowana. Ten jeden przypadek o którym wspomniałem to była płatność za paliwo na stacji. Chciałem zapłacić zbliżeniowo, ale dostawałem dziwny komunikat o niepoprawnym numerze PIN. Kasjer był na tyle ogarnięty że przy drugiej próbie kazał włożyć kartę do pinpada i wszystko zakończyło się pomyślnie.
Nigdzie nie doliczono dodatkowej prowizji - nawet w bankomacie euronet'u. Jednak przy wypłatach trzeba kilkakrotnie odrzucać propozycje przewalutowania.
Pozdrawiam
yvoncia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvoncia » 23.08.2018 13:52

Marcinusik napisał(a):Świetna sprawa ;) Trzeci dzień w Pakostane i w portfelu mam tylko Revolut. Nic więcej.
Tam gdzie sie da kartą. Bankomaty co krok więc na lody się wyciąga kuny i nie muszę nosić ze sobą nic więcej ;)
Kurs około 0,578


Mam pytanie odnośnie wypłat z bankomatów czy limit miesięczny 200 EUR dotyczy wszystkich walut? czyli jeśli będę wypłacać kuny to max równowartość 200 EUR?
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 23.08.2018 14:45

200€ lub zbliżona równowartość w innej walucie np 800zł
yvoncia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvoncia » 23.08.2018 15:28

erci napisał(a):200€ lub zbliżona równowartość w innej walucie np 800zł


Dzięki :)
Wojtek_M
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek_M » 23.08.2018 17:39

Również dołączam do grona zadowolonych klientów. Tydzień w Chorwacji (w tym Bośnia i Hercegowina) plus przejazd przez Słowację i Węgry. Wszędzie gdzie się dało płacić kartą używałem Revolut'a i bez problemu przechodziło. Plusem jest to, że od razu na telefonie przychodzi powiadomienie ile ściągnęło z konta w danej walucie i w złotówkach. Polecam jedynie wpierw przetestować kartę zbliżeniowo, chipem i paskiem w polsce. Przy pierwszych dwóch transakcjach w marketach miałem problemy. W ustawieniach pomimo, że były poprawnie włączone (płatności paskiem itd.) był problem z zapłaceniem. Wyłączyłem i włączyłem jeszcze raz i po kolejnej płatności paskiem już więcej problemów nie miałem (zarówno w Polsce jak i potem za granicą). Pieniądze wybierałem w Chorwacji w bankomacie Euronetu (język polski) i Raiffeisen (język angielski) z odrzuceniem przewalutowania i bez żadnych prowizji poszło w obu przypadkach. Na kartę czekałem prawie dwa tygodnie (przyszła w ostatni dzień przed wyjazdem). Po powrocie zrobiłem dwa przelewy pozostałych środków z revolut'a na polskie konto w banku i pomimo informacji, że może to porwać kilka dni.. pieniądze były na koncie następnego dnia roboczego.
Po około dwóch tygodniach korzystania z Revolut'a na ten moment jestem jak najbardziej na TAK.

yvoncia napisał(a):Mam pytanie odnośnie wypłat z bankomatów czy limit miesięczny 200 EUR dotyczy wszystkich walut? czyli jeśli będę wypłacać kuny to max równowartość 200 EUR?

Co do limitu wypłat z bankomatu to w aplikacji u mnie wyraźnie jest napisane i pasek z informacją, że 800zł jest granicą prowizji. Tak więc obawiam się, że jeśli ktoś wyciągnie 200 euro (lub równowartość), to w tym momencie przekroczy limit o 58zł (obecnie 1 EUR = 4,29zł) i zapłaci już 2% prowizji.

Na Androidzie sprawdza się to w Profilu:
Revolut -> Więcej -> Profil -> Plan taryfowy - Standard -> Wypłaty z bankomatu ___zł / 800zł
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone