Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 24.08.2018 09:36

erci napisał(a):
kaeres napisał(a):
erci napisał(a):Nurtuje mnie pytanie...
Czy limit 200€ wypłat z bankomatów zeruje się 1 każdego miesiąca czy w dniu otwarcia konta?

Jak w takim razie sprawdzić datę wydania karty? Czy jest to data otworzenia konta revolut?


Limit resetuje się w dzień założenia konta. Dlatego razem z żoną założyliśmy 25 (jesteśmy od 20 do 31)
Razem mamy limit 3200zł a to sporo kun ;)
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 24.08.2018 14:48

Czyli u mnie odnowi się 04.09.18. nie jest źle... Karta i tak będzie tylko do wypłat w Cro- udało mi się dzisiaj kupić € po 4,28zł czyli tyle co bym zapłacił za wypłatę z Revolut na Słowacji. :D
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 26.08.2018 22:08

Thomas81 napisał(a):[...]
Nigdzie nie doliczono dodatkowej prowizji - nawet w bankomacie euronet'u. Jednak przy wypłatach trzeba kilkakrotnie odrzucać propozycje przewalutowania.
Pozdrawiam

To ciekawe. W moim przypadku tak jak u kolegi dangru pojawiła się informacja o prowizji w wysokości 22 kun i to wyraźnie było zaznaczone, że jest to opłata niezależna od wszystkich innych prowizji jakie mogą się pojawić.
Olałem więc Euronet i wypłaciłem w Omisiu z Zagrebacka Banka bez żadnych prowizji.

pozdr
Prot
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 27.08.2018 09:45

Prot666 napisał(a):
Thomas81 napisał(a):[...]
Nigdzie nie doliczono dodatkowej prowizji - nawet w bankomacie euronet'u. Jednak przy wypłatach trzeba kilkakrotnie odrzucać propozycje przewalutowania.
Pozdrawiam

To ciekawe. W moim przypadku tak jak u kolegi dangru pojawiła się informacja o prowizji w wysokości 22 kun i to wyraźnie było zaznaczone, że jest to opłata niezależna od wszystkich innych prowizji jakie mogą się pojawić.
Olałem więc Euronet i wypłaciłem w Omisiu z Zagrebacka Banka bez żadnych prowizji.

pozdr
Prot


U mnie też euronet nie doliczał ale zauważyłem, że w euronetach trzeba się pilnować bo informacja o przewalutowaniu jest wg mnie jakś tak dziwnie podana. Bankomat podaje informacje o operacji i mamy do wyboru akceptuj lub odrzuć. I tu właśnie jest wg mnie haczyk - dużo osób zaakceptuje a to oznacza chyba wpędzenie się w koszty. Jak klikniemy odrzuć to pojawia się drugie okienko w którym można wybrać przewalutowanie lub nie.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2018 14:30

Marcinusik napisał(a):Dodam tylko, że o ile pytanie o DCC wyskakuje w większości bankomatów w PL i za granicą to chyba nikt nie zgłosił wyskoczenia DCC podczas płatności w terminalach płatniczych za granicą a szczególnie w interesującej nas Chorwacji ;)

Płaciłem w Czechach w kasie Tesco i wystąpiło pytanie o GBP, więc jednak się zdarza. Odrzuciłem i poszło jak trzeba.
Kiedyś pytałem o to, dlaczego Dawidbryk miał taki niekorzystny przelicznik bośniackiej waluty, sam się również z tym spotkałem. Wbrew temu, co tu próbował namieszać LFB, musiało to być właśnie DCC. Pracownik stacji benzynowej obsługujący terminal, zapewne nie odrzucił DCC i policzyło więcej.

mchrob napisał(a):Dzisiaj dziwna sytuacja o 17 płatność w restauracji w Bośni - kurs BAM 2,20 o 19 zakupy w sklepie już kurs 2.32.

To wygląda, że podpada pod ten sam schemat.

Przy okazji - karta nie działa w szeregu bezobsługowych stacji benzynowych w Europie (o czym informują na stronie Revoluta), a jak się okazało, nie przyjęło jej również przy przejeździe tunelem podmorskim w Norwegii.

Poza tymi drobnymi sprawami - same zalety. Podróżuję często do różnych krajów z różnymi walutami i karta Revolut oszczędza mi nie tylko pieniędzy, ale i zachodu związanego z ewentualną wymianą.

Pozdrawiam,
Wojtek
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 27.08.2018 18:46

Tak trochę z innej beczki pytanie. Mianowicie czy u was też apka revolut nie chce wyświetlać wykresów przy kursach walut.
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 27.08.2018 19:45

Nie wyświetla przy parze HRK-PLN.
Inne mi się wyswietlaja
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 27.08.2018 21:58

Na kilkadziesiąt płatności Revolutem tylko raz odrzuciło w Bratysławie płatność za 7euro.Z nieznanego powodu, 10 minut później inny sklep bez problemu. Cała reszta Cro Słowenia Węgry Czechy bezproblemowo i przy zakupach i tankowaniu i w bankomatach.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 27.08.2018 22:42

Godlik napisał(a):Nie wyświetla przy parze HRK-PLN.
Inne mi się wyswietlaja


Fakt jeśli wyświetla się listę par walutowych to małe wykresy poza Kuna /złoty się pokazują.
Chodzi mi o większy wykres wartości (minimalnej /aktualnej /maksymalnej ) po wybraniu jednej z par walut.
Do tej pory było ok ,a od dwóch tygodni się zepsuło. Myślałem , że kolejna aktualizacja to naprawi , ale nadal jest źle.
Nie jest to takie ważne , ale pokazuje że coś nie do końca dobrze działa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.08.2018 23:47

Jeśli Franz twierdzi, że jest ok to może warto pomyśleć nad tą usługą. Mimo, że radziecka.
matos1
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matos1 » 28.08.2018 16:10

Cześć, zabrałem z Polski 130 Euro, 300 koron czeskich, 300 kuna (wszystko zostało mi z poprzednich wyjazdów), nie brałem żadnych PLN.
Od wyjazdu płacę wszędzie Revoultem, bez żadnych problemów Czechy (paliwo Tesco Breclav), Austria (paliwo+nocleg), Chorwacja (bramki na Autostradzie).
Wczoraj wybrałem 500 kuna z bankomatu w Nin (bez DCC) przeliczyło kunę po 0,57552 zł, zakupy za 106,64 kuna. Kurs w tanim kantorze we Wrocławiu to 0,595 zł/kuna. Wydając 606 kuna i płacąc Revoultem, oszczędności na poziomie 11,80 zł, bez spreadów i prowizji za transakcje bezgotówkowe.
Ciekawostka doładowuję Revoulta kartą Mastercard (debetową) z Raiffeissen BP, nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, ale gdy próbowałem dziś doładować Revoulta kartą Visa (debetową) z ING to zamiast 500zł chciało pobrać z karty 505 zł.
Wyrobiłem 2 kartę dla Żony (kolejna równowartość 800zł z bankomatu bez prowizji w ciągu miesiąca).
Jestem zadowolony, że nikt mnie nie doi na spreadach, prowizjach od transakcji bezgotówkowych, wypłat z bankomatu.
Wrócę do RP, wybiorę PLN, dezaktywuję kartę, do następnego wyjazdu.
Pozdrawiam T
Prot666
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot666 » 28.08.2018 16:59

matos1 napisał(a):[...] gdy próbowałem dziś doładować Revoulta kartą Visa (debetową) z ING to zamiast 500zł chciało pobrać z karty 505 zł[...]

Ja doładowuje tylko i wyłącznie debetowka VISA z ING i nigdy nic mi nie doliczalo. Sprawdzilem przed chwila i nawet małą kwote 100 zł moge zasilic bez prowizji.

Pozdr
Prot
misiek82
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek82 » 31.08.2018 12:35

Fancik napisał(a):
Godlik napisał(a):Nie wyświetla przy parze HRK-PLN.
Inne mi się wyswietlaja


Fakt jeśli wyświetla się listę par walutowych to małe wykresy poza Kuna /złoty się pokazują.
Chodzi mi o większy wykres wartości (minimalnej /aktualnej /maksymalnej ) po wybraniu jednej z par walut.
Do tej pory było ok ,a od dwóch tygodni się zepsuło. Myślałem , że kolejna aktualizacja to naprawi , ale nadal jest źle.
Nie jest to takie ważne , ale pokazuje że coś nie do końca dobrze działa.


Mam tak samo i do tego nie aktywna jest opcja "wymień" czyli nie można wymienić waluty na kuny, przy euro wszystko działa, możecie sprawdzić u siebie ?
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 31.08.2018 17:38

Złotówki na kuny nie wymienisz bo nie ma kuny w wykazie walut, ale płacić kartą można jak masz złotówki na koncie system przeliczy na kuny i zapłacone...
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 01.09.2018 09:11

A u mnie pojawił się pierwszy problem. Nie mogę wyciągnąć kasy z bankomatów innych niż Euronet. Euronet pobiera 22kuny prowizji więc to trochę mało opłacalne.
W innych wyświetla się komunikat:
vasa kartica se ne prihvaca na ovom bankomatu.
molimo uzmice karticu i kontaktirajte izdawaca kartice.
Miejscowość Promajna...
Załączniki:
IMG_20180831_201911.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone