Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 05.10.2018 18:15

Ja płaciłem już kilka razy za zakupy na Ali i nie miałem problemów, ale np. Dwa dni temu mam zwrot 1 dolar mimo że takiej płatności nie robiłem... Poczekam i zobaczę co będzie dalej.... Oby tylko takie problemy były. Mam kartę Visa, działa bezproblemowo...
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 05.10.2018 18:28

Też płaciłem bez problemu, ale teraz nie mogę doładować karty, bo aplikacja się nie otwiera, zawiesza się na ekranie startowym z napisem Revolut.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 05.10.2018 19:52

Ruszyło! Wystarczyło zaktualizować apkę i wszystko działa :D
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 05.10.2018 23:50

darekvideo napisał(a):Ruszyło! Wystarczyło zaktualizować apkę i wszystko działa :D


Fakt nr1 - Aplikacje się aktualizuje :mrgreen:
spiryt4
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) spiryt4 » 02.12.2018 14:21

Działa Wam po aktualizacji konwerter w aplikacji?
Bo u mnie jakoś przestał działać na żony telefonie bez aktualizacji apki wszystko działa normalnie.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 05.12.2018 06:42

Aplikacja działa tylko musiałem znowu przejść weryfikację może dlatego że dawno nie używałem konta, przecież teraz jakoś nie widzę potrzeby. Nadal nie wyświetlają mi się wykresy przy konkretnych walutach ale to można sobie darować. Konwerter pokazuje tak jak wcześniej. Widać te programy na telefonach trochę żyją własnym życiem. Mam nadzieję że nie będzie problemem brak używania konta poza okresem wakacji.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 15.12.2018 04:06

U mnie wszystko działa po za wykresami ale to mało istotne. Czasem nią gdzieś zapłacę aby była w użyciu ;) Za rok na pewno tez będzie ze mną w Cro. W tym roku sprawdziła się rewelacyjnie i moja i żony. Najmniejszych problemów.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 18.12.2018 22:06

po jakim kursie (khr=pln) przeliczane są płatności w cro?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 26.12.2018 03:55

zablo napisał(a):po jakim kursie (khr=pln) przeliczane są płatności w cro?


Nie bardzo rozumiem pytanie :?
Jak to po jakim? No po takim jaki akurat danego dnia i w danej chwili kiedy płacisz czy wybierasz ze ściany jest.

W apce masz cały czas możliwość na bieżąco śledzić kurs danej waluty.
Dokładnie w tej chwili sprawdzam w apce i gdyby teraz coś kupował, płacił w restauracji, bramkach bądź wybierał z bankomatu na przykład 100kun to wyszło by mnie 57zł i 78gr.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 26.12.2018 10:06

Dzięki. Właśnie na taką odpowiedź/informacje liczyłem.
1. bieżący podgląd kursu w aplikacji
2. przykład kursu z dzisiaj, który mogę sobie porównać z kursem bankowym lub kantoru - co daje pogląd na atrakcyjność.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 02.01.2019 14:45

Revolut poinformował dziś, że od teraz przypisane użytkownikom numery rachunków i wydane karty będą rozpoznawane jako polskie. Dzięki temu pierwszemu można m.in. bez problemu podać swoje konto z tej aplikacji w pracy, aby otrzymywać na nie wynagrodzenie. Do tej pory pracodawcy mogli mieć bowiem opory, gdyż taki przelew systemy rozpoznawały jako międzynarodowy. Drugie z kolei definitywnie rozprawi się z sytuacjami, w których bankomaty myślały, że karta nie została wydana w Unii Europejskiej i z tego powodu naliczały tzw. opłatę surcharge (we wrześniu 2018 roku tylko częściowo się z tym uporano).
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 02.01.2019 14:56

Znaczy się wynagrodzenie ma iść na konto prowadzone w zagranicznej instutucji, nie objętej gwarancjami bankowymi?
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 02.01.2019 17:24

arturescu napisał(a):Znaczy się wynagrodzenie ma iść na konto prowadzone w zagranicznej instutucji, nie objętej gwarancjami bankowymi?


W grudniu Revolut otrzymał europejską licencję bankową, oznacza to możliwość przyjmowania depozytów, które chronione będą do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 02.01.2019 19:43

Czy Revolut obsługuje też subkonta dla dzieci, oszczędnościowe, polisy ubezpieczeniowe, rachunki inwestycyjne?
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 04.01.2019 19:01

Mam pytanie - dla większości pewnie idiotyczne, lecz muszę się upewnić (nie nzalazłem odpowiedzi na stronie revoluta).
Czy limit 800zł dotyczy tylko wypłat z bankomatów? Rozumiem, że płatności kartą są do wysokości środków przedpłaconych na konto karty (te 800zł także musi być na koncie by wyciągac z bankomatów) tak?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone