Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rakija i inne domace trunki?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.04.2019 11:10

Rafi70 napisał(a):Wyborowa i Sobieski to śpiew przeszłości , obecnie za najlepszą polską wódkę uchodzi Bocian . Jedyna wódka produkowana w polskich zakładach z naturalnych składników. Wielokrotnie konsumowana , nigdy nie powodowała wykrzywienia "gęby"......hmm....nie wiem , czy to dobrze ,czy źle ? :wink: :D


Bocian?? Chyba żartujesz, kolego... Wyjątkowo ohydna wódka, wykręca sam zapach, a w smaku jest gorzej. Nie da się nie zapijać, mimo że ja nie zwykłem stosować zapojki.

Nie uważam się za wielkiego znawcę, ale z tych wódek, które próbowałem, najbardziej podchodzi mi Księżycówka z Nieszawki k. Torunia, produkt rzemieślniczy - pachnie i smakuje ładnie, wchodzi bez popity. No i ma jakąś wspólną nić z rakijami - też jest na destylacie owocowym, tyle że nie winnym, a gruszkowym.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.04.2019 22:01

Marsallah napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Wyborowa i Sobieski to śpiew przeszłości , obecnie za najlepszą polską wódkę uchodzi Bocian . Jedyna wódka produkowana w polskich zakładach z naturalnych składników. Wielokrotnie konsumowana , nigdy nie powodowała wykrzywienia "gęby"......hmm....nie wiem , czy to dobrze ,czy źle ? :wink: :D


Bocian?? Chyba żartujesz, kolego... Wyjątkowo ohydna wódka, wykręca sam zapach, a w smaku jest gorzej. Nie da się nie zapijać, mimo że ja nie zwykłem stosować zapojki.

Nie uważam się za wielkiego znawcę, ale z tych wódek, które próbowałem, najbardziej podchodzi mi Księżycówka z Nieszawki k. Torunia, produkt rzemieślniczy - pachnie i smakuje ładnie, wchodzi bez popity. No i ma jakąś wspólną nić z rakijami - też jest na destylacie owocowym, tyle że nie winnym, a gruszkowym.

"Bocian" gryzie w podeszwy. :)
"Jarzębiak Czysty Luksus" z AWW. :!: :idea: :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 13:18

Marsallah napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Wyborowa i Sobieski to śpiew przeszłości , obecnie za najlepszą polską wódkę uchodzi Bocian . Jedyna wódka produkowana w polskich zakładach z naturalnych składników. Wielokrotnie konsumowana , nigdy nie powodowała wykrzywienia "gęby"......hmm....nie wiem , czy to dobrze ,czy źle ? :wink: :D


Bocian?? Chyba żartujesz, kolego... Wyjątkowo ohydna wódka, wykręca sam zapach, a w smaku jest gorzej. Nie da się nie zapijać, mimo że ja nie zwykłem stosować zapojki.

Nie uważam się za wielkiego znawcę, ale z tych wódek, które próbowałem, najbardziej podchodzi mi Księżycówka z Nieszawki k. Torunia, produkt rzemieślniczy - pachnie i smakuje ładnie, wchodzi bez popity. No i ma jakąś wspólną nić z rakijami - też jest na destylacie owocowym, tyle że nie winnym, a gruszkowym.


Bocian z produktów produkowanych masowo rzeczywiście jest jedną z lepszych wódek. Nie porównujmy produktów rzemieślniczych do masówki. To tak jakbym ja porównał Żubra do piwa z Browaru Widawa (wg mnie jedne z najlepszych piw w Polsce).
Bocian wcale nie jest taki zły. Chociaż sam wódki nie lubię bo wolę przepalanego swojaka lub rudą z zagranicy :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 13:22

a polecić Wam mogę Wratislavię :) Butelka genialna a i jabłka Adama nie wykręca na lewą stronę :D
KonserwaTurystyczna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KonserwaTurystyczna » 27.06.2019 15:44

Jak tam z rakija w Makarskiej? Nadal da się dostać na targu obok kościoła św.Marka?

Pamiętam, że u pewnej Pani za 30zl był litr pysznej Rakiji figowej. Pytała czy mocna ma być czy słaba? Czy ktoś kojarzy jak tam z dostępnością? Nadal ta Pani sprzedaje? Kupowałem u niej ostatnio w 2016 i wiele się przez ten czas mogło zmienić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2019 15:45

KonserwaTurystyczna napisał(a):Jak tam z rakija w Makarskiej? Nadal da się dostać na targu obok kościoła św.Marka?

Pamiętam, że u pewnej Pani za 30zl był litr pysznej Rakiji figowej. Pytała czy mocna ma być czy słaba? Czy ktoś kojarzy jak tam z dostępnością? Nadal ta Pani sprzedaje? Kupowałem u niej ostatnio w 2016 i wiele się przez ten czas mogło zmienić.

Nic się nie zmieniło :)
KonserwaTurystyczna
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KonserwaTurystyczna » 27.06.2019 15:47

Wspaniale :D
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.06.2019 18:12

KonserwaTurystyczna napisał(a):Jak tam z rakija w Makarskiej? Nadal da się dostać na targu obok kościoła św.Marka?

Pamiętam, że u pewnej Pani za 30zl był litr pysznej Rakiji figowej. Pytała czy mocna ma być czy słaba? Czy ktoś kojarzy jak tam z dostępnością? Nadal ta Pani sprzedaje? Kupowałem u niej ostatnio w 2016 i wiele się przez ten czas mogło zmienić.


A czy ta Pani kolego Konserwa płaci podatek do ichniego US. No, nie wiem, nie jestem tego pewny czy tenże trunek kupowany jest zgodnie z unijnymi przepisami, oj nie wiem. :hut:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.07.2019 13:02

Ural napisał(a):
KonserwaTurystyczna napisał(a):Jak tam z rakija w Makarskiej? Nadal da się dostać na targu obok kościoła św.Marka?

Pamiętam, że u pewnej Pani za 30zl był litr pysznej Rakiji figowej. Pytała czy mocna ma być czy słaba? Czy ktoś kojarzy jak tam z dostępnością? Nadal ta Pani sprzedaje? Kupowałem u niej ostatnio w 2016 i wiele się przez ten czas mogło zmienić.


A czy ta Pani kolego Konserwa płaci podatek do ichniego US. No, nie wiem, nie jestem tego pewny czy tenże trunek kupowany jest zgodnie z unijnymi przepisami, oj nie wiem. :hut:


To żeś chłopie argument podał :D ja bym na jego miejscu sam na siebie donos napisał :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.07.2019 20:01

sviva napisał(a):
Ural napisał(a):
KonserwaTurystyczna napisał(a):Jak tam z rakija w Makarskiej? Nadal da się dostać na targu obok kościoła św.Marka?

Pamiętam, że u pewnej Pani za 30zl był litr pysznej Rakiji figowej. Pytała czy mocna ma być czy słaba? Czy ktoś kojarzy jak tam z dostępnością? Nadal ta Pani sprzedaje? Kupowałem u niej ostatnio w 2016 i wiele się przez ten czas mogło zmienić.


A czy ta Pani kolego Konserwa płaci podatek do ichniego US. No, nie wiem, nie jestem tego pewny czy tenże trunek kupowany jest zgodnie z unijnymi przepisami, oj nie wiem. :hut:


To żeś chłopie argument podał :D ja bym na jego miejscu sam na siebie donos napisał :)



Uważam, a nawet jestem przekonany, że Kolega Konserwa po zakupie Rakiji Figowej winien niezwłocznie poinformować Naczelnika Urzędu Skarbowego w Makarskiej - oczywiście w poczuciu dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku. Nie widzę w tym nic zdrożnego. :hut:
phontastik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) phontastik » 01.07.2019 23:40

Powitać, w tym roku zaliczę Pag , byłem kilka lat temu i pamiętam że była straszna bida z miejscami gdzie można było zakupić lokalne destylaty.
Macie jakieś sprawdzone miejsca gdzie można zakupić dobre wyroby w butelkach bez kaucji ?
Może być coś po drodze od Posedarje do Pag lub okolice
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 04.07.2019 10:12

Kilka lat temu przy samym moście (już na Pagu) w małej budce po lewej stronie był pan, który sprzedawał sery. Gdy go zapytałem o Rakiję rozejrzał się i otworzył bagażnik, w którym miał spory zapas. Cena wówczas 40 kuna za litr, jakość bardzo dobra. Nie wiem niestety czy dalej tam sprzedaje swoje produkty :|
mardar2007
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) mardar2007 » 04.07.2019 11:02

Witam,z czystym sumieniem możemy polecić miejscowość Povljana ul.Ante Starcevica Apartmani ,,Marino''. Mieszkaliśmy tam w 2016r i właściciele sprzedawali własnej roboty trunki.Nie wiem tylko czy nie mieszkającym u nich sprzedadzą. Właściciel Slavko Pernar był a może jest nadal dyrektorem rady turystycznej Pag. Na Youtube przesłałam filmik z ich kwaterą. Linku nie mogę umieścić,można wpisać po prostu Apartmani MARINO - grad Povljana - otok PAG. Podczas pobytu miałam urodziny ,wieczorem ktoś zastukał do drzwi - sam gospodarz z ciastem upieczonym przez żonę i szampanem - w dowodzie miał podaną datę moich urodzin.Miły gest
Ponadto kolejne miejsce ( tak po prostu zastukaliśmy do drzwi z zapytaniem o rakiję ) to również Povljana na Pag. Łososiowy budynek na skrzyżowaniu ulic Ante Starcevica i Stjepana Radica - niskie ogrodzenie z kamienia z łukiem bramy z kamienia również. Można zobaczyć na mapie Google - naprzeciwko Ljekarna.Tu kupiliśmy Orahovicę za 50kun półtora litra (cena jak u naszego gospodarza). Mapy Google są z 2012 r ,nieco się zmieniło ale układ ulic i budynków pozostał ten sam ;)
Kolejne miejsce to Povljana to: warzywniak tuż koło Bistra Snoopy na ul. Stjepana Radica.Tutaj wina białe i czerwone - cen nie zanotowałam.Czerwone bardziej wszystkim smakowało.W bardzo dobrej cenie wg. cen w Polsce to 1 kg fig chyba za 20 czy 25zł polskich. Grube , dorodne, aromatyczne.
Natomiast jadąc z Povljany do Pag mijamy niby winnicę - sklepik taki z beczkami wystawionymi na zewnątrz. Wino tutaj z beczek to cienkusz,woda,niesmaczne. Brrr. Zapamiętałam że cena była deczko tańsza niż w tym warzywniaku. Może coś się zmieniło na korzyść teraz. Pozdrawiam
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 18.07.2019 00:15

Chociaż do Cro jeździmy od 2008 - do 2017 roku, w 2018 zrobiliśmy małą zdradę i była ITA, żeby zobaczyć Wenecję, Gardę i muzeum Lambo.

Zawsze kupowaliśmy chorwackie nalewki w dolinie Neretwy, raz kupowaliśmy na Istrii (chyba tu
https://www.google.com/maps/@45.1390012 ... 312!8i6656
nad Limskim Zalewem.

W tym roku będziemy w Crikvenicy - gdzie najbliżej tej mieściny kupić dobrą:
- gruszkową
- orzechową
- aroniową?

Powiem Wam, że mimo iż jestem miłośnikiem piwa, lubię późnym wieczorkiem, w tajemnicy przed żoną łyknąć tych właśnie naleweczek z okolic Neretwy - wspaniałe.
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 02.08.2019 13:31

A Podstrana wiecie gdzie kupić rakije i w jakiej cenie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Rakija i inne domace trunki? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone