Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rakija i inne domace trunki?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.06.2017 12:55

Ja polecam:
rakije z Istri
Marko66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 30.06.2017 14:27

mirko napisał(a):Ja polecam:
rakije z Istri

Mirko polecasz wspaniałe trunki - mam nadzieję, że niedługo znów ich spróbuję i "trochę" zabiorę do domu - super fajnie się ogląda zdjęcia z wakacji, gdy można przy okazji popróbować różnych smakowitych produktów przywiezionych z tych wakacji :oczko_usmiech:
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.07.2017 14:44

Panowie, mam pytanko.
Słyszałem ostatnio coś takiego że dosyć tanie są takie trunki w Bośni. Podobno niektórzy Chorwaci tam kupują i sprzedają u siebie droższe.

Ktoś coś o tym też słyszał? Bo sam nie wiem jak to traktować, czy to jakaś plotka czy może jednak sprawdzona informacja?
rybson77
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybson77 » 02.07.2017 18:46

Czesc cromaniaki, gdzie kupie prosek(wino) na Pagu?
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.07.2017 22:18

rybson77 napisał(a):Czesc cromaniaki, gdzie kupie prosek(wino) na Pagu?

Ja kupowałem u jednego z gospodarzy prosto z piwniczki. Napełniał do plastikowych butelek które przynieśliśmy. To było w Pagu na ul. Miroslawa Krleże. Ale kurtka nie skojarzyłem numeru. Inna sprawa że to było parę lat temu, ale może nadal tam jest źródełko..
adam-lca
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam-lca » 27.07.2017 10:04

A rakija z Bosni?Duzo tam tansza?Jak jakosc?Czy bedac na wodospadach Kravica czy w Mostarze warto tam kupic?
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.07.2017 20:37

adam-lca napisał(a):A rakija z Bosni?Duzo tam tansza?Jak jakosc?Czy bedac na wodospadach Kravica czy w Mostarze warto tam kupic?
W Mostarze na targu, na straganach było pełno różnych bdb trunków po 5€: biała-lozovača (1litr) i kolorowa gruszkówka, granatówka, mandarynówka i orzechówka (0,7 litra) :D
ZenekP
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenekP » 28.07.2017 19:20

Czy nie ma ryzyka kupić i spożywać te lokalne trunki?
romuald22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.07.2017 19:49

Jest ryzyko.
Alkoholizm.
:mrgreen:
Guinness79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 11.09.2017 12:30

Jestem w Basce i mam pytanie, może ktoś wie gdzie kuoić rakije gruszkową?
Radek90
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 11.09.2017 16:55

Ja kupiłem na tym straganiku obok portu, taki gość bez części zebów sprzedaję :D Ma w butelkach po 25kn za 250ml..drogo, ale nie widziałem innych smakowych gdzie indziej.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.09.2017 08:34

W tym roku po raz pierwszy zaoferowano nam do zakupienia cytrynówkę. Ja to tam średnio lubię słodzone, ale żonka sobie zakupiła. Inna sprawa, że trunek ma moc...no i cenę przebijającą wszystkie dotychczasowe "domace" zakupy - 100 Kn/l.
Stanko
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 13.12.2018 19:03

adam-lca napisał(a):A rakija z Bosni?Duzo tam tansza?Jak jakosc?Czy bedac na wodospadach Kravica czy w Mostarze warto tam kupic?

Dobry alkohol nie będzie ani tani a tym bardziej taniość szła z jakością. Na pewno nie w tym budżecie który notorycznie się powtarza w tym wątku.

Im taniej tym lepiej za bimber nie warto przepłacać. Jeśli ktoś wierzy w Rakije i wysoko gatunkowy alkohol to jest naiwny.

Nie sądzę żeby ci co twierdzą że pili rakije z plastikowej butelki to rzeczywiście ją pili. Producent domowy no name z szacunku do własnej pracy w takie ścierwo nie wepchnął do plastika. To jest po prostu amatorka i ludzie którzy nie znają się na alkoholu nie mają takich zwyczajów i manier. Alkohol w plastiku to jest najniższy lot bez żadnej przygody smakowej. W szkle także oszukują ale to bez znaczenia w czym podają. Dlatego śmieszy mnie często pytanie o "jakość"

Nie ma się co czarować alkohol i podejście w tych sprawach do klienta jest podyktowane klasą przeciętnego polaka który nie ma żadnego pojęcia o alkoholach zwłaszcza tych mocnych. Jak pić z czym i w czym a także jak polewać że o walorach smakowych nie wspomnę. Jakie disco polo takie alkohole... :twisted:

Ja szczerze od Serca odradzam każdemu Polakowi zakupu alkoholi i oliw zwłaszcza żeby podarować komuś w prezencie lub zabrać na zapas. Nie dość że nie jest silna strona chorwatów i jeszcze dodam że z mojego punktu widzenia najsłabsza na całych Bałkanach to jeszcze ten nieszczęsny klient który nie orientuje się. Wychodzi się na tym bardzo kiepsko. A jeśli się coś z tego podaruje komuś kto lubi alkohole i oliwy pić tak jak ja, to z grzeczności bym wziął i wylał do kibelka lub pchnął na mocną libacje dalej...

Pozdrawiam
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.12.2018 23:57

Stanko napisał(a):

Dobry alkohol nie będzie ani tani a tym bardziej taniość szła z jakością. Na pewno nie w tym budżecie który notorycznie się powtarza w tym wątku.

Im taniej tym lepiej za bimber nie warto przepłacać. Jeśli ktoś wierzy w Rakije i wysoko gatunkowy alkohol to jest naiwny.

Nie sądzę żeby ci co twierdzą że pili rakije z plastikowej butelki to rzeczywiście ją pili. Producent domowy no name z szacunku do własnej pracy w takie ścierwo nie wepchnął do plastika. To jest po prostu amatorka i ludzie którzy nie znają się na alkoholu nie mają takich zwyczajów i manier. Alkohol w plastiku to jest najniższy lot bez żadnej przygody smakowej. W szkle także oszukują ale to bez znaczenia w czym podają. Dlatego śmieszy mnie często pytanie o "jakość"

Nie ma się co czarować alkohol i podejście w tych sprawach do klienta jest podyktowane klasą przeciętnego polaka który nie ma żadnego pojęcia o alkoholach zwłaszcza tych mocnych. Jak pić z czym i w czym a także jak polewać że o walorach smakowych nie wspomnę. Jakie disco polo takie alkohole... :twisted:

Ja szczerze od Serca odradzam każdemu Polakowi zakupu alkoholi i oliw zwłaszcza żeby podarować komuś w prezencie lub zabrać na zapas. Nie dość że nie jest silna strona chorwatów i jeszcze dodam że z mojego punktu widzenia najsłabsza na całych Bałkanach to jeszcze ten nieszczęsny klient który nie orientuje się. Wychodzi się na tym bardzo kiepsko. A jeśli się coś z tego podaruje komuś kto lubi alkohole i oliwy pić tak jak ja, to z grzeczności bym wziął i wylał do kibelka lub pchnął na mocną libacje dalej...

Pozdrawiam

A czy Kolega degustował chorwackie lub bośniackie trunki? A może Kolega był zaproszony do miejsca produkcji trunku lub oliwy, widział i próbował "na gorąco" ichniejsze produkty? A dlaczego w plastiku lub w szkle? O tym już tu zostało napisane...
Niech Kolega nie porównuje tu bałkańskich, domowych producentów do np. zachodnioeuropejskich bo to inne myślenie względem potencjalnych klientów :)
Słowianie inaczej do tego podchodzą niż zachodnioeuropejska zgnilizna :!: :D
Tak. Zgadza się. Mierny trunek lub oliwę na miejskim targowisku można nabyć. Dlatego miejsce zakupu należy rozważyć. :idea:
Bidon
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 14.12.2018 09:14

Stanko napisał(a): Producent domowy no name z szacunku do własnej pracy w takie ścierwo nie wepchnął do plastika. To jest po prostu amatorka i ludzie którzy nie znają się na alkoholu nie mają takich zwyczajów i manier. Alkohol w plastiku to jest najniższy lot bez żadnej przygody smakowej. W szkle także oszukują ale to bez znaczenia w czym podają. Dlatego śmieszy mnie często pytanie o "jakość"

Pozdrawiam

To ja myślałem, kupując alkohol w plastikach na lotniskach, że porządną whisky biorę, a to się okazuje że zwykłe pomyje brałem. Co prawda mi smakowało, ale co za znaczenie ma moje zdanie przy takich wielkich co nawet o Polakach i Chorwatach małą literą piszą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Rakija i inne domace trunki? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019