Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.09.2016 07:59

Jak dla mnie to ten pit-stop jest już ciut przydługi ... :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.09.2016 08:08

mysza73 napisał(a):Jak dla mnie to ten pit-stop jest już ciut przydługi ... :wink:


Agnieszko , to "Park Maszyn" jest jeszcze , strefa serwisowa - dobór opon , przełożeń , zawieszenia . . .
:oczko_usmiech:

Pozdrawiam
Piotr
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.09.2016 22:31

Janusz Bajcer napisał(a):Czekam na cd rajdu :wink: :lol: :idea:

lotnikwsk napisał(a):Zapisuję się na rajd 8)

piotrf napisał(a):No to jedziemy 8)

kmichal napisał(a):... no to jedziemy ... :wink: ...

chłopaki zapnijcie pasy, za chwilę uruchamiam zapłon... i w palnik :wink:
mysza73 napisał(a):Ciekawa jestem jak tam 5T wypada no i tych innych miejsc po drodze też :oczko_usmiech:,

Ty już tam wiesz jak 5T wypada. I masz porównanie do Amalfi - ja jeszcze nie.. Już na tyle Italię spenetrowałaś, że ciężko Cię czymś będzie zaskoczyć :roll:
mysza73 napisał(a):nie leń się, bo będę Cię poganać :smo:

na to liczę. Choć nie obiecuję, że tak szybko się uwinę z relacją, jak Ty ze swoją :wink:
piekara114 napisał(a):Ja także tu jestem.

cieszę się :) Kiedy zaczynasz relę z Grecji?
trinity napisał(a):Jestem i się melduję do podróży po pięknej Sardynii, którą miałam okazję częściowo zwiedzić w tym roku :hut: Korsyka jeszcze przede mną więc tym bardziej podpatrzę ją w Twojej relacji:D

Meldunek przyjęty :wink: zapraszam serdecznie :)
krakusowa napisał(a):Rajdowcem nie jestem

spoko - pilot też mi jest potrzebny :wink:
JoannaG napisał(a):Z wielką przyjemnością pojadę z Wami :)
Na Korsyce byliśmy 8 lat temu i wyspa nas zachwyciła. Bierzemy pod uwagę powrót w przyszłym roku ale mam wątpliwości czy łączyć ją z Sardynią czy jednak jechać tylko na Sardynię... bo będziemy mieli tylko 2 tyg. na obie wyspy...

miło Cię widzieć Asia :) Z perspektywy czasu powiem Ci, że chyba lepiej nie łączyć obu wysp podczas 2 tygodniowego urlopu tym bardziej, że najpewniej pojedziecie z dzieciakami?
maslinka napisał(a):Cześć Michał!
Na Korsykę bardzo namawiali nas Francuzi - nasi tegoroczni sąsiedzi z kwaterki na Šolcie.
Kiedy wyjeżdżaliśmy, nawet napisali nam na kartce kilka zdań - co warto zobaczyć :) Polecili też camping Olva ;)

Cześć Agnieszka :)
kurcze rzadko zaglądam do działu chorwackiego i widzę, że coś mi umknęło :oops: . Nie może tak być! Zaraz zabieram się za nadrabianie.
Kampingu, który zalinkowałaś nie znam, ale położony jest obok jednego z najfajniejszych miast jakie widziałem na Korsyce...
ajdadi napisał(a):
Mikeee napisał(a):Zawirowania w życiu prywatnym i zawodowym spowodowały, że konkretne planowanie wakacji (poza rezerwacjami noclegów i promów) rozpocząłem dopiero 2 tygodnie przed wyjazdem.

Skądś to znam... :wink: oczywiście również będę zaglądał...Serdecznie pozdrawiam.

dobrze pamiętam Twoje zawirowania, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło i możesz teraz pokazywać piękne wybrzeże jońskie :)
Sara76 napisał(a):Jak będą piękne zdjęcia to i ja z miłą chęcią zapisuję się do czytelni

będę się zatem starał z całych sił :)
arko2007 napisał(a):Jaki mam numer startowy :?:

13 może być? :oczko_usmiech:
marze_na napisał(a):Czekałam na tą relację z niecierpliwością prawie codziennie sprawdzając czy Michał juz pisze :D .
Pomimo napiętych planów będę śledzić na bieżąco :!:

Jest mi niezmiernie miło i cieszę się, że jesteś :)
marze_na napisał(a):Pozdrawiam z Katanii :hut: .

właśnie się zastanawiałem, czy już wróciliście, czy jeszcze sycicie się Sycylią. Zatem samych przyjemności do końca urlopu!.
A potem..czekamy na Was :smo:
piotrf napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jak dla mnie to ten pit-stop jest już ciut przydługi ... :wink:

Agnieszko , to "Park Maszyn" jest jeszcze , strefa serwisowa - dobór opon , przełożeń , zawieszenia . . .
:oczko_usmiech:

jadziem 8)


Witam jeszcze raz całe zacne grono bardzo serdecznie! 8)

no to start
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.09.2016 22:35

Szczypta informacji organizacyjnych:

Termin rajdu: 29.08-17.09 (20 dni poza domem)

7 dni na Sardynii – meta w Baunei
7 dni na Korsyce – meta w Figareto (Poggio-Mezzana)
6 dni „coś tam po drodze”

Zakup biletów na prom w Maju po kilkudniowej obserwacji cen (samochód z trumną + 4 osoby):

Livorno (ITA)-Olbia (SARD) 31.08./23:50-07:00 – Prom MOBY - 254 EUR (z kabiną sypialnianą)
Santa Teresa Gallura (SARD) –Bonifacio (CORS) 08.09./10:00-10:50 – Prom MOBY - 115 EUR
Bastia (CORS)-Livorno (ITA) 15.09./8:30-12:45 - Prom Corsica Ferries - 168 EUR

Poglądowa mapa rajdu

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-09-21 224207.jpg



Wyjechaliśmy z domu w Niedzielę 28.08 o godz. 20:00. Krótko przed 5:00 następnego dnia stawiamy się w Fusch na bramkach wjazdowych na trasę Grossglockner Hochalpenstrasse. To niemal 50 kilometrowa przepiękna trasa wysokogórska, wybudowana w latach 1930-35, poprowadzona pod najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner 3798 mnpm oraz lodowiec Pasterze.
Na całej trasie pokonuje się przewyższenie 1766 m. Przejazd trasą kosztuje 35 EUR za samochód osobowy – bilet ważny jest cały dzień i uprawnia do wejścia do wszystkich atrakcji wzdłuż trasy.

Więcej tu:

https://www.grossglockner.at/gg/en/theh ... alpineroad

ceny oraz godziny otwarcia trasy o różnych porach roku:

https://www.grossglockner.at/gg/en/pric ... eninghours

Ze względu na wczesną porę na drodze są pustki. Wyjeżdżamy na najwyższy punkt na całej trasie - Edelweisspitze 2572 mnpm jeszcze o zmroku. Na parkingu stoi kilka samochodów i motocykli.
Widoki są świetne. Czekamy na wschód słońca

Wakacje2016 (2).JPG


Wakacje2016 (5).JPG


Wakacje2016 (6).JPG


Wakacje2016 (9).JPG


Wakacje2016 (13).JPG


Grossglockner na celowniku

Wakacje2016 (15).JPG


Grossglockner to ten ośnieżony, którego kawałek widoczny jest za szczytem ze środkowej części poniższego zdjęcia.

Wakacje2016 (18).JPG



I w pewnym momencie, ku naszemu zaskoczeniu, słońce wychodzi ...z czubka góry…
Obserwujemy ten spektakl dłuższą chwilę

Wakacje2016 (20).JPG


Wakacje2016 (23).JPG


Wakacje2016 (24).JPG


Wakacje2016 (28).JPG


Wakacje2016 (29).JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 28.09.2016 23:12

Jeszcze jedno spojrzenie na rozjaśniające się szczyty...

Wakacje2016 (37).JPG


Wakacje2016 (40).JPG


Wakacje2016 (41).JPG


Wakacje2016 (44).JPG


Pora jechać dalej na południe...
Zatrzymujemy się na chwilę przy pensjonacie Fuscherlacke, gdzie podobno właściciel posiada oswojone świstaki 8O . Jest jednak wciąż za wcześnie. Wszystko pozamykane. Obchodzę znajdujące się zaraz obok jeziorko dookoła słysząc gwizdanie świstaków. Słyszę je naprawdę bardzo blisko, ale za cholerę nie mogę ich dostrzec :evil: .

Wakacje2016 (47).JPG


Wakacje2016 (45).JPG


Wakacje2016 (49).JPG


tam na szczycie - Edelweisspitze - przed chwilą byliśmy podziwiając wschód słońca

Wakacje2016 (50).JPG


Cóż... jedziemy dalej w stronę przełęczy Hochtor, zatrzymujemy się znów na minutę przed tunelem Hochtor, który przebiega pod granią stanowiącą granicę pomiędzy Karyntią a Salzburgerlandem

Wakacje2016 (53).JPG


Wakacje2016 (52).JPG


Wakacje2016 (51).JPG


Wakacje2016 (54).JPG


Wakacje2016 (60).JPG


Wakacje2016 (62).JPG


Grossglockner

Wakacje2016 (59).JPG




Kolejny i główny cel na tej trasie to Kaiser-Franz-Josef-Höhe skąd roztacza się widok na najwyższy szczyt Austrii i najdłuższy lodowiec we wschodnich Alpach - Pasterze

cdn
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.09.2016 23:29

Ale niespodzianka po drodze 8O
Mikeee napisał(a):Grossglockner Hochalpenstrasse

to trasa moich marzeń

...a dziewiątą fotkę to mogłeś na konkurs zostawić :evil:
fotki rewelacja :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.09.2016 06:11

Jako że tzw. "zajawki" to nie moja bajka, zgłaszam akces po pełnoprawnym pierwszym odcinku :cool:

Z mapki widzę, że kółeczko po Sardynii jednak wykonałeś :)
Baunei... ładne, nawet bardzo ładne miejsce i blisko tego co teoretycznie najbardziej spektakularne i najciekawsze.

Grossglockner planowałem już wiele lat temu, ale jakoś nie wyszło. Wam za to wyszło... i to z jaką pogodą :idea: . Fajnie.
Objazdówka po alpejskich trasach i przełęczach wciąż gdzieś tam w głowie siedzi....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.09.2016 07:17

Mikeee napisał(a):Obchodzę znajdujące się zaraz obok jeziorko dookoła słysząc gwizdanie świstaków. Słyszę je naprawdę bardzo blisko, ale za cholerę nie mogę ich dostrzec :evil: .
Bo to złośliwe sierściuchy są :roll: :wink: ,

wschód słońca piękny 8) ,
ogólnie super trasa ... koniecznie muszę zaplanować jakiś "alpejski" rajdzik :oczko_usmiech: (mąż nawet płacze, że Jeep taki bezużyteczny stoi :roll: )
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 29.09.2016 07:45

Dołączam i ja. Kilka miejsc z waszej wędrówki mam w planach (m.in. Genua - jeśli dobrze widzę na mapce, no i przede wszystkim Korsyka).

PS. Całkiem fajne ceny za promy żeście zapłacili, myślałem że będzie sporo drożej.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.09.2016 21:52

Mikeee napisał(a):właśnie się zastanawiałem, czy już wróciliście, czy jeszcze sycicie się Sycylią. Zatem samych przyjemności do końca urlopu!.

Dziękuję :D .
Przed nami jeszcze prawie dwa tygodnie na wyspie 8) .


Mikeee napisał(a):Grossglockner Hochalpenstrasse

Pogoda marzenie. Widoki fantastyczne :!:
Małżonek mówi, że za mało zdjęć w tym odcinku :wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 29.09.2016 22:04

Pięknie. Będę zaglądał regularnie, bo obie wyspy w planach (ale chyba jednak samolotem).
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 30.09.2016 16:13

Jako ,że wszyscy wszystko już napisali to ja tak krótko...FANTASTICO... :hut: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2016 22:45

13- ka Jest OK.
Rajd przy takich widokach... :D

Pozdrawiam
Krzysiek
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 01.10.2016 07:48

Trasa robi wrażenie ;-). Piękny pierwszy odcinek i super na zdjęciach uwieczniony.
Będę śledził z przyjemnością.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.10.2016 14:47

Mikeee napisał(a):Postanowiliśmy jednak połączyć Sardynię z Korsyką

Czyli dokładnie tak jak my, tylko my zaczęliśmy od Korsyki, przenosząc się w połowie, czyli po dziesięciu dniach, na Sardynię.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone