Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAB czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 05.07.2013 23:22

Zostawiam ślad, bo trzeba będzie przeczytać
GregoryAtakuja
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GregoryAtakuja » 06.07.2013 07:33

4.5k to duzo za 11 dni w cro? Nie kumam, 3.5k Kreta za all inc dla 2+2? To chyba masz dzieciaki do 2 lal, za ktore nie trzeba placic.


W zeszlym roku wyjazd 2+2 do cro wyniosl nas 6k. Nadal zabieranie jedzenia z Polski uwazam za totalne nieporozumienie.
lukidgr7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukidgr7 » 06.07.2013 20:09

Witam szanowne towarzystwo:)!!! Jak Bóg pozwoli dobijam ze znajomymi na Rab 1 .08 :) Mam do was gorace prosbe .... mianowicie poprosze o jakies wstepne namiary na apartmani ..no i oczywiscie wrazenia i wskazowki . Bede bardzo wdzieczny . Pozdrawiam i udanego urlopu zycze:)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 11.07.2013 12:43

2 lata temu 13 dni kosztowalo nas 4 osoby 2+2 10lat i14 lat okolo 8000 zl ( co drugi dzien jedlismy w knajpkach) ale patrzac na ceny terazniejsze , to powiem ze potanialo, mysle ze to po wejsciu do UNI . Dwa lata temu w marketach 2litry coli lub fanty kosztowalo 18 kuna , teraz 9,90 itp
hunter_jacek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunter_jacek » 16.07.2013 21:40

Witam , czy ktoś wie czy ta ostatnia przed Rabem stacja LPG w Senj jest całodobowa?
lukidgr7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukidgr7 » 17.07.2013 18:02

Witaj hunter_jacek :) Lecisz ta Rab?
hunter_jacek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunter_jacek » 18.07.2013 09:23

Tak , jadę na Rab ok. 15.08, wybrałem Rab ze względu na dzieci 4 i 10 lat (piasek). w tamtym roku byliśmy koło Primosten, i trochę dzieci się poraniły. Co z tym LPG przed Rabem?
thopson23
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) thopson23 » 18.07.2013 09:59

lukidgr7 napisał(a):Witam szanowne towarzystwo:)!!! Jak Bóg pozwoli dobijam ze znajomymi na Rab 1 .08 :) Mam do was gorace prosbe .... mianowicie poprosze o jakies wstepne namiary na apartmani ..no i oczywiscie wrazenia i wskazowki . Bede bardzo wdzieczny . Pozdrawiam i udanego urlopu zycze:)


Jeżeli chodzi o Lopar na Rab to ja szukałem tu:
http://www.chorwacja-wczasy.com.pl/apar ... lopar.aspx
i tu:
http://www.lopar.com/eng/accomodation/p ... dation.php

fajna mapa interaktywna gdzie możesz zobaczyć dokładne umiejscowienie apartamentu.
Ja jeździłem do 113 bo wolę tą spokojniejszą zatokę ale po czasie zorientowałem się że płaciłem trochę drogo. W przyszłym roku spróbuję może 96. Generalnie może być kłopot ze znalezieniem między 15.07 a 15.08 bo wtedy największy najazd. W Lopar jest dużo więcej apartamentów ale nie wszyscy się ogłaszają. Przy Rajskiej Plaży jest informacja turystyczna gdzie można pytać jadąc w ciemno.
Co do stacji benzynowej w Senj to niestety nie pomogę.
Jeżeli będziecie mieli dodatkowe pytania to postaram się pomóc.

Pozdrawiam :papa:
a.ana
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) a.ana » 18.07.2013 16:24

mogę prosić o jakieś sprawdzone namiary na lopar dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci.
z góry dziękuję :D
lukidgr7
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukidgr7 » 18.07.2013 19:40

no to prosimy razem:) Kiedy ruszasz?
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 18.07.2013 21:40

...na Lopar nie mam, mam w Banjolu... :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 18.07.2013 21:54

renardi napisał(a):Byłem z rodziną pierwszy raz w Chorwacji na wyspie Rab w miejscowości Lopar w terminie 17 – 27 czerwca 2013r a więc na kilka dni przed częściową utratą niepodległości przez Chorwację na rzecz Unii Europejskiej. Wyjazd z okolic Katowic 16 czerwca o godzinie 19. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Na miejscu byłem około 9. Pojechaliśmy autostradą A1 do granicy z Czechami następnie Bohumin – Ostrava – Olomouc – Brno – Breclav – Wilfersdorf – Wiedeń – Graz – Mureck – Lenart – Ptuj – Durmanec – Zagrzeb – Senj – Stinica – Lopar. 1000 kilometrów. Kupiłem miesięczną winietę w Czechach, 10 dniową w Austrii i ominąłem autostradę w Słowenii. W Chorwacji płaciłem na bramkach. W podróż zabrałem 500 Euro na noclegi, kilkaset kun na autostrady, prom i drobne wydatki oraz karty płatnicze Mbanku – zwykła i do konta Euro. W okresie mojego pobytu było praktycznie absolutnie obojętne czym płaciłem bo jak sobie wyliczyłem zawsze wychodziło około 60 groszy za kunę. Po tyle kupiłem w kantorze i po mniej więcej tyle skasował mnie bank przy wyciąganiu kasy z bankomatu czy płaceniu kartą. Najkorzystniej wychodziło jeszcze płacenie kartą Euro, po za tym walutę zakupiłem jakiś czas temu po znacznie korzystniejszym kursie niż obecny.
Opłaty za autostrady to o ile pamiętam 440 koron w Czechach, 8.30 Euro w Austrii (drugie tyle z powrotem) za darmo po całkiem dobrych drogach w Słowenii i dwa odcinki w Chorwacji po 48 i 61 kun.
Następnie opłata za prom 146 kun 4 osoby i samochód.
Żeby dostać się do Lopar trzeba przejechać całą wyspę Rab. Oczywiście jechałem w ciemno nawet mi do głowy nie przyszło żeby w czerwcu rezerwować apartament. Słusznie bo wszędzie było pełno miejsc i wynajmujący kusili upustami. Na przykład schodzili z ceny o 5 euro albo klimatyzacja w cenie. Wybrałem apartament 100 metrów od Rajskiej plaży z pięknym widokiem na morze i góry. 50 euro za noc – dwa pokoje, łazienka, aneks kuchenny, tv sat, balkon, taras. Umówiłem się też, że w dniu wyjazdu zostaniemy do wieczora.
Miejsce jest idealne dla małych dzieci. Podkreślam – dla małych dzieci które całymi dniami mogą się pluskać w płytkiej momentami gorącej wodzie. Nie koniecznie musi to odpowiadać dorosłym.
Przykładowe ceny:
Market Konzum (1 km od rajskiej plaży) ceny z gazetki:
ziemniaki 7 kun/kg, banany 7 kun/kg, mleko 30 kun/6litrów, coca cola 10 kun 2 litry, piwo marki pivo 11 kun/2 litry, pomidory 8 kun/kg, wino Duet 35 kun/3 litry, arbuz 5 kun/kg, ogórek 5 kun/kg
Owoce polecam kupować nie w marketach ale na stoiskach owocowo warzywnych. Droższe ale przepyszne. Te z marketu takie jak u nas w sklepach bleee. Szczególnie smaczne były pomidory i morele.
Lody po 6 kun gałka polecam kupować przy rajskiej plaży - albo koło głównego wejścia na plaże blisko marketu Diona albo na terenie kempingu. Znacznie lepsze od tych przy głównej ulicy.
Pieczywo wszędzie niedobre niestety. My kupowaliśmy w markecie Diona francuza po 6 kun i kajzerki po 1.40
Domowa Rakija 70 kun za litr, domowe wino 30 kun za litr. Pycha :-)

Atrakcje dla dzieci po 15 kun. Dmuchańce, samochodziki, karuzele. Ciuchcia wożąca po Lopar 10 kun dziecko 15 kun osoba dorosła.
Wypożyczenie rowerka wodnego 50 kun godzina, łódki 100 kun.
Ceny ukierunkowane na Niemców i ich też najwięcej razem z Austriakami. Po za tym sporo Czechów, Włochów trochę mniej Słoweńców, Słowaków, Węgrów i Polaków.
Jedzenie w knajpach drogie nie podam cen bo głównie bazowaliśmy na produktach zabranych z domu.
Lopar reklamuje się jako półwysep z 22 piaszczystymi plażami. I jest to prawda choć są to w rzeczywistości zatoczki niektóre olbrzymie jak Rajska Plaża niektóre kilkumetrowe. Zaraz po przyjeździe polecam wizytę w Centrum Informacji Turystycznej gdzie można za darmo zaopatrzyć się w mapę całej miejscowości z zaznaczonymi plażami. Najpopularniejsze to Rajska Plaża i Livacina. Nam najbardziej przypadły do gustu Sice, Ciganka i Stolac. Te dwie ostatnie to plaże naturystyczne co umożliwia normalne, całkowite opalenie ciała a nie uzyskiwanie białych plam na tyłku.
My przyjęliśmy taką strategię że rano odkrywaliśmy nową plażę a popołudniu byczyliśmy się na Rajskiej na którą szliśmy tylko w strojach kąpielowych.
A najbardziej przypadła nam do gustu plaża Gonar znajdująca się po za półwyspem Lopar 10 kilometrów od miejsca zamieszkania. Tam też wyłowiłem najpiękniejsze muszelki.
Dla rodzin z dziećmi polecam plażę naturystyczną Ciganka bo można blisko dojechać samochodem (parking płatny 20 kun na cały dzień). Parom polecam plażę naturystyczną Stolac – ładniejsza ale trudniejsze dojście nie za bardzo dla rodzin z dziećmi chociaż moje córy dały radę.
Do Chorwacji więcej nie wrócę bo pełno pięknych krain jeszcze nie zwiedziłem. Chociaż może kiedyś bez dzieci żeby więcej ponurkować…
Wczasy w sumie pełne 11 dni wyniosły nas 4500 złotych za dwie osoby dorosłe i dwójkę dzieci licząc wszystko od zakupów żywieniowych w Polsce, ubezpieczenia w Hestii, sprzętu do nurkowania po przejazd, kwatery, paliwo.
Za 3500 złotych w tym samym okresie miałbym tygodniowe wczasy na Krecie z przelotem pobytem w hotelu z basenem z All inclusive. Także Chorwacja drogo wyszła mimo „bidowania” na żarciu przywiezionym z Polski.
To mój pierwszy i ostatni post na tym forum. Dziękuje wszystkim za informacje które okazały się dla mnie przydatne.
Pozdrawiam
Renardi

Widok z okna:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/286a7a3f49f293b4.html


...to jakiś dramat jest!
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 23.07.2013 19:55

Wspomnienia wracają byłem na Rabie w 2008r. fajna wyspa.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 23.07.2013 20:06

....fajna! :)
Bardzo fajna!
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 23.07.2013 23:51

maniusc napisał(a):....fajna! :)
Bardzo fajna!


A gdzie tam... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RAB czerwiec 2013 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone