Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przynudzę Wam trochę... Ratunku!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002
Przynudzę Wam trochę... Ratunku!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 23.07.2005 14:33

Witam po latach nieobecności ;)
W tym roku, z przyczyn ode mnie niezależnych, we wrześniu pojechać nie mogę (tu szloch okrutny!). Świadkuję na ślubie, co mnie, jak mniemam, pogrąży finansowo podwójnie.
Ciągnie mnie jednak do Cro, oj ciągnie. W zwiąku z tym- pytam doświadczonych Cromaniaków, zwłaszcza tych, którzy byli/bywają w Cro w tym potwornie zatłoczonym sierpniu- GDZIE MAM JECHAĆ???
Oto tzw background info:
* dwójka pięciolatków, żądnych wrażeń ;) (czysta woda, żwirowa plaża wystarczą)
* chcę dziury zabitej dechami
* nie chcę jechać zbyt daleko (choć Hvar kusi znowu...)
* może kemp?

Oto co mi wpadło w oko na Cro:
1. Biograd na Moru- czy są tam okropne tłumy? Kemp Cvita mi się spdobał- czy jest szansa znalezienia 2 m kwadratowych na pobliskiej plaży?
2. Primosten- ten camp Adriatic jest baaaaardzo duży? Taki moloch w stylu Zatonu? Czy ścieki dalej smierdzą? Czy plaża super zatłoczona w sierpniu? Jakieś foto? ;)
3. Super wiochy- kto poleci jakiś mikro kemp w okolicach wyżej wymienionych?
4. Alergia na tłum-czy z taką chorobą ;) da się wytrzymać w Cro w sierpniu?

Tak mniej więcej wyglądają moje dylematy. Pierwszy raz jechałabym w ciemno. Zawsze miałam rezerwację... I ten sierpień.
Pomożecie? ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.07.2005 15:12

Proponuję Ci Pakostane. Dwa campy. Z 5 knajpek, kilka kawiarni, dobra baza wypadowa. Mieścina ma swój klimat. Sporo plaż kamykowych i na odludziu z trochę większymi w kierunku południowym blisko nord campu. www.pakostane.hr

Pozdr FUX
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 23.07.2005 16:12

FUX napisał(a):Proponuję Ci Pakostane. Dwa campy. Z 5 knajpek, kilka kawiarni, dobra baza wypadowa. Mieścina ma swój klimat. Sporo plaż kamykowych i na odludziu z trochę większymi w kierunku południowym blisko nord campu. www.pakostane.hr

Pozdr FUX


Sam mieszkałem na mini campie ale w apartamencie w Pakostane ok. 10 min od centrum. Gość miał ogród, stał tam budynek z apartamentami i pokojami, w ogrodzie stało kilka przyczep kempingowych i widziałem rozbity namiot. To był wrzesień więc w Pakostane było bardzo mało ludzi.

Pozdrawiam
Kasper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasper » 23.07.2005 20:20

Polecam zatokę Drazica, 10 km za Novalją na Pagu. Są tam i apartamenty prywatne i kemping. Totalne odludzie. Zeby zrobić zakupy trzeba jechać do Novalji lub Potocnicy. Apartament w którym ja byłam znajduje się na wzgórzu porośniętym oliwkami, jest też widok na morze. poniżej jest kemping i 3 zatoczki w tym jedna piaszczysta ( ta na prawo- jedyna niedogodność jest taka, że przejście do niej prowadzi urwistym brzegiem morza,ale nie jest tak żle, ja byłam z 12 latkiem i 2,5 letnią panną). Wynajmowaliśmy apartament u państwa Denona- zobacz stronę Novalji. Było naprawdę fajnie.
jolam15
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolam15 » 25.07.2005 08:26

polecam Novi Vinodoski na Kvarnerze ,camp Zagori.Blisko i przyjemnie !!!!!!!!dla dzieci frajda
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.07.2005 10:14

Wielkie dzięki.
Muszę się na coś zdecydować, bo u nas coraz chłodniej. Czas wyruszyć na południe ;)
Howgh.
i
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 25.07.2005 10:29

Novi Vinodolski to chyba na sierpień nienajlepszy pomysł /tłok/. Na Twoim miejscu ciszy szukałbym w mniej popularnych wyspach. Ciekawą propozycją wydają się być Pasman i Ugljan vis a vis Zadaru. Dojazd szybciutki- z Zadaru albo Biogradu promy przynajmniej raz na godzinę (płyną ok. 30 minut). Jest tam kilka bardzo miłych miejscowości (polecam Kukljicę), ekstra trasy rowerowe i piesze. Jak się znudzi przyroda to wieczorkiem można popłynąć do Zadaru - bez auta to będą grosze a prom przybija przy starówce. Na pewno będzie tam większy spokój niż na wybrzeżu. Jeśli myślisz o kempingu to jest zdaje się w Tkonie (Lucina).
Wiecej info tutaj: http://www.ugljan-pasman.com/pasman/indexe.htm
PZDR :)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 25.07.2005 11:06

Kasper napisał(a):Polecam zatokę Drazica, 10 km za Novalją na Pagu. Są tam i apartamenty prywatne i kemping. Totalne odludzie. Zeby zrobić zakupy trzeba jechać do Novalji lub Potocnicy. Apartament w którym ja byłam znajduje się na wzgórzu porośniętym oliwkami, jest też widok na morze. poniżej jest kemping i 3 zatoczki w tym jedna piaszczysta ( ta na prawo- jedyna niedogodność jest taka, że przejście do niej prowadzi urwistym brzegiem morza,ale nie jest tak żle, ja byłam z 12 latkiem i 2,5 letnią panną). Wynajmowaliśmy apartament u państwa Denona- zobacz stronę Novalji. Było naprawdę fajnie.


Patrząc na wymagania, które opisałaś myślę, że Pag w sierpniu to najlepszy pomysł.
Blisko, wyspa piękna i tak odmienna od pozostałych, sporo cichych nieobleganych miejscowości, jest co zobaczyć a i blisko do Zadaru aby poogladać stare miasto.

Pomysl też o Cresie lub o Losinj ....
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 25.07.2005 13:21

Cha cha (Iwona-nie czytaj :wink: ).

Nie mam pojęcia, jak jest w Chorwacji w lipcu i w sierpniu.
Nasi znajomi, którzy w tym roku po raz 5 z rzędu odpoczywali w HR - pierwszy raz wybrali się "nie w czerwcu i nie we wrześniu" ... czyli w lipcu.
I co powiedzieli w pierwszych słowach swojej relacji?
Wszędzie pełno ludzi :roll:
Gdyby to był ich pierwszy raz ... być może nie pojechaliby więcej.

Ale pojadą :D . W przyszłym roku. Raczej we wrześniu, bo rok szkolny ponoć będzie baaardzo długi :)

Iwonko_PB - życzę znalezienia jak najmniejszego zagęszczenia ręczników na metr kwadratowy :wink: :lol:
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.07.2005 14:06

a to ja napisał(a):Iwonko_PB - życzę znalezienia jak najmniejszego zagęszczenia ręczników na metr kwadratowy :wink: :lol:

O dzięki, a to ja, toż to balsam na serce moje :evil: ;)
Niestety, już teraz mam podobne przeczucia...Nurkując będę pewnie zahaczać maską o płetwy innych turystów, chcąc napić się piwa, postoję w kolejce te marne 40 minut i będzie ok...
Depresja normalnie... Zawsze pozostają mi góry...Tam przynajmniej problem z maską odpada ;)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 25.07.2005 14:18

Owszem ilość turystów odwiedzających HR w lipcu i sierpniu jest znacznie większa niż w czerwcu czy we wrzesniu ale nie przesadzajmy .... toż to nie riwiera Hiszpańska czy Włochy a poza tym, wszystko zależy od nas czyli od tego jakie miejsca wybierzemy na wakacyjny pobyt :wink:
Ja zawsze jeździłam do HR w szczycie sezonu bo tylko i wyłącznie na taki czas mogłam sobie pozwolic i cóż... również nie lubię tłoku ale zawsze znalazłam coś dla siebie :D
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.07.2005 14:54

ally napisał(a):również nie lubię tłoku ale zawsze znalazłam coś dla siebie :D

Także mam taką nadzieję, ally. Dzięki :)
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 26.07.2005 22:35

Iwona_PB napisał(a):w tym potwornie zatłoczonym sierpniu- GDZIE MAM JECHAĆ???
Oto tzw background info:
* dwójka pięciolatków, żądnych wrażeń ;) (czysta woda, żwirowa plaża wystarczą)
* chcę dziury zabitej dechami
* nie chcę jechać zbyt daleko (choć Hvar kusi znowu...)
* może kemp?

Oto co mi wpadło w oko na Cro:
1. Biograd na Moru- czy są tam okropne tłumy? Kemp Cvita mi się spdobał- czy jest szansa znalezienia 2 m kwadratowych na pobliskiej plaży?
2. Primosten- ten camp Adriatic jest baaaaardzo duży? Taki moloch w stylu Zatonu? Czy ścieki dalej smierdzą? Czy plaża super zatłoczona w sierpniu? Jakieś foto? ;)
3. Super wiochy- kto poleci jakiś mikro kemp w okolicach wyżej wymienionych?
4. Alergia na tłum-czy z taką chorobą ;) da się wytrzymać w Cro w sierpniu?

Po pierwsze stanowczo odradzam okolice miejsc gdzie dopływaja promy z Włoch. w tym np Hvar. W sierpniu włosi mają wakacje i przenosza się nad morze, w tym do Chorwacji.
Jeżeli nie zależy na bliskości cywilizacji to proponuję poszukać na wyspach, trudniej tam o campy, ale kwatery są.
My zawsze pływamy w sierpniu, bo na morzu tłoku nie ma :-) i nie widzieliśmy tam nigdy tłumów.
W grę moze wchodzić albo okolica Zadaru, ta bliższa jak Ugljan czy Pasman, albo np Silba która bardzo lubimy, ale tez Molat czy Ist.
Z okolic Sibenika w grę mogą wchodzić Kaprije, Zirje, Zlarin, Prvic,
Na wszystki te wyspy mozna się dostać promami, na stronie Jadrolini sa potrzebne informacje, ale na niektórych nie ma ruchu kołowego i wtedy samochód musi zostać na stałym lądzie co może troche utrudnić przemieszczenie bagażu.
Info o wyspach zazwyczaj jest dostępne na ich stronach np http://www.silba.hr, lub na takich stronach jak http://www.infoadriatic.com
na Prvic jest zresztą polski pensjonat http://www.dziewulscy.home.pl/pensjonat/index.htm
Od pewnego czasu w ofercie Interhome http://www.interhome.pl są kwatery na wyspach właśnie w tym rejonie, są też tańsze.
Jeśli się zdecydujesz na którąś z wysp to pomachaj widząc przepływający jacht z polską banderka - wypływamy z Zadaru 6-go :-)
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 26.07.2005 22:42

Dopierop co wrociłem z Privlaki apartament 40E na plaży 300m od naszego domku na odcinku ok 1/2 km może było z 10 osob
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.07.2005 10:32

Popieram Korala w całej rozciągłości.
Z tym, że zawsze taki pobyt nieco ogranicza w możliwościach zwiedzania...
Najlepszy jest jacht - ale tu trzeba mieć nie tylko konieczne uprawnienia ale i dużą wiedzę.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Przynudzę Wam trochę... Ratunku!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone