Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2019 20:39

W Czechach nie ma remontów.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 23.06.2019 20:53

marekkowalak napisał(a):
grypserek napisał(a):
marekkowalak napisał(a):12 lipca to piątek - jeśli priorytetem jest czas, to proponowałbym przez Węgry

To przez Węgry jest szybciej? A niedziela/poniedziałek (7/8 lipca)?


Szybciej, bo największe korki robią się albo w Czechach (jak są remonty, a są często), albo we Wiedniu, albo na granicy słoweńsko-chorwackiej w Macelj.

Po trasie przez Węgry ryzyko korków znikome.


Niby tak, ale jest parę punktów "wrażliwych". Obwodnica M0 - tam albo często korki albo wypadki, jadąc z powrotem w weekendy sobota/niedziela M7 lubi się zapychać przed Budapesztem, często nawet 50 km wcześniej.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 23.06.2019 20:56

W zeszłym roku wyjechałem w niedzielę na noc, w Chorwacji byłem rano(przed poludniem) i dopiero tam zaczął się mega korek na autostradzie.Dopiero po minieciu zjazdu na Rjeke się rozluznilo. Powrót w nocy, przejścia graniczne, autostrady, obwodnice, zero korków, płynna jazda. Takze najluzniej jechać na noc.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2019 23:00

arturescu napisał(a):Niby tak, ale jest parę punktów "wrażliwych". Obwodnica M0 - tam albo często korki albo wypadki, jadąc z powrotem w weekendy sobota/niedziela M7 lubi się zapychać przed Budapesztem, często nawet 50 km wcześniej.


Nie ma potrzeby jeździć przez Budapeszt - lepiej odbić w Gyor i drogą nr 81 dojechać do Fehervar.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2019 23:01

Pääkäyttäjä napisał(a):W Czechach nie ma remontów.



https://goo.gl/maps/Czdru3BTqTNsfzr19

A te pomarańczowe kółeczka to co?
Od polskiej do słowackiej granicy naliczyłem 15!
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 23.06.2019 23:12

Nie sprecyzowałem.
Wyjeżdzam z czwartku na piatek o 24.00. Także, wiekszosc trasy w nocy i przed południem...
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 23.06.2019 23:21

max21 napisał(a):Witaj Marku ,
Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... 16.4239501

Cześć Zbyszku,
Dokładnie tą trasą jechałem 21.06 i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Z okolic BB wyjazd o 4:00 i do Splitu w 11,5h zgodnie z przepisami. Pierwsze tankowanie właśnie przed granicą SLO, odcinek przez Węgry bardzo płynnie. Reszta trasy również.
Pozdrowienia z Hvaru :papa:
Marek
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 24.06.2019 08:45

m@rek napisał(a):
max21 napisał(a):Witaj Marku ,
Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... 16.4239501

Cześć Zbyszku,
Dokładnie tą trasą jechałem 21.06 i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Z okolic BB wyjazd o 4:00 i do Splitu w 11,5h zgodnie z przepisami. Pierwsze tankowanie właśnie przed granicą SLO, odcinek przez Węgry bardzo płynnie. Reszta trasy również.
Pozdrowienia z Hvaru :papa:
Marek

Planuję tak samo, napisz mi proszę czy jechałeś na GM? Nie zmieniał ci trasy po drodze ? Chodzi mi szczególnie o część Słoweńską czy nie zmuszał do wjazdu na autostradę.
Jak na granicy ?
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 24.06.2019 14:27

axlgks napisał(a):
m@rek napisał(a):
max21 napisał(a):Witaj Marku ,
Ja generalnie jadę do Chorwacji taką trasą https://www.google.com/maps/dir/Bielsko ... 16.4239501

Cześć Zbyszku,
Dokładnie tą trasą jechałem 21.06 i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Z okolic BB wyjazd o 4:00 i do Splitu w 11,5h zgodnie z przepisami. Pierwsze tankowanie właśnie przed granicą SLO, odcinek przez Węgry bardzo płynnie. Reszta trasy również.
Pozdrowienia z Hvaru :papa:
Marek

Planuję tak samo, napisz mi proszę czy jechałeś na GM? Nie zmieniał ci trasy po drodze ? Chodzi mi szczególnie o część Słoweńską czy nie zmuszał do wjazdu na autostradę.
Jak na granicy ?

Wiem że to mało popularne w obecnych czasach ale jechałem na AM. Wstawiłem kilka punktow na tym odcinku i poszło jak po sznurku.
Zresztą przeczytaj dokładnie opis Zbyszka (jeszcze raz dzięki) i z pewnością dasz sobie radę.
Na granicy ruch żaden, pierwszy raz skanowano nam paszporty ... chyba z nudów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2019 15:01

marekkowalak napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):W Czechach nie ma remontów.



https://goo.gl/maps/Czdru3BTqTNsfzr19

A te pomarańczowe kółeczka to co?
Od polskiej do słowackiej granicy naliczyłem 15!


Zdecydowana większość z nich to prace utrzymaniowe (poprawa oznakowania, zabezpieczeń, telematyki) i należy obserwować Dopravni Info a nie sugerować się Google. Z grubszych rzeczy to budowa nowej drogi łączącej się z D1 (zwężenie z trzech pasów do dwóch) oraz budowa MOP kawałek dalej. Jedyne newralgiczne miejsce to węzeł 201 pod Brnem ale to tez nie reguła.

Pozdro600.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.06.2019 15:06

Pääkäyttäjä napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):W Czechach nie ma remontów.



https://goo.gl/maps/Czdru3BTqTNsfzr19

A te pomarańczowe kółeczka to co?
Od polskiej do słowackiej granicy naliczyłem 15!


Zdecydowana większość z nich to prace utrzymaniowe (poprawa oznakowania, zabezpieczeń, telematyki) i należy obserwować Dopravni Info a nie sugerować się Google. Z grubszych rzeczy to budowa nowej drogi łączącej się z D1 (zwężenie z trzech pasów do dwóch) oraz budowa MOP kawałek dalej. Jedyne newralgiczne miejsce to węzeł 201 pod Brnem ale to tez nie reguła.

Pozdro600.


Jak w tamtym roku jechałem przez Czechy to też GM pokazywał masę pomarańczowych kółek. A ja na całe Czechy chyba tylko jedną zwężkę mijałem i to bez tłoku przy 100km/h.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.06.2019 15:14

m@rek napisał(a):Wiem że to mało popularne w obecnych czasach ale jechałem na AM. Wstawiłem kilka punktow na tym odcinku i poszło jak po sznurku.


Ja również jeżdżę na Automapie - od nie pamiętam kiedy. I wolę ją od jakiejkolwiek nowoczesnej nawigacji smartfonowej :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2019 15:21

tranquilo napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):W Czechach nie ma remontów.



https://goo.gl/maps/Czdru3BTqTNsfzr19

A te pomarańczowe kółeczka to co?
Od polskiej do słowackiej granicy naliczyłem 15!


Zdecydowana większość z nich to prace utrzymaniowe (poprawa oznakowania, zabezpieczeń, telematyki) i należy obserwować Dopravni Info a nie sugerować się Google. Z grubszych rzeczy to budowa nowej drogi łączącej się z D1 (zwężenie z trzech pasów do dwóch) oraz budowa MOP kawałek dalej. Jedyne newralgiczne miejsce to węzeł 201 pod Brnem ale to tez nie reguła.

Pozdro600.


Jak w tamtym roku jechałem przez Czechy to też GM pokazywał masę pomarańczowych kółek. A ja na całe Czechy chyba tylko jedną zwężkę mijałem i to bez tłoku przy 100km/h.


Dokładnie. Obecnie, pod Brnem w stronę Pragi, jest korek na 6 kilometrów. Prawy pas to same ciężarówki, lewy osobówki.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 25.06.2019 12:50

Witam. Jutro wyjazd z Kołobrzegu. Co roku jeździłem przez D-A-Slo. a w tym roku przechodzi mi przez głowę taka trasa do noclegu w Graz https://goo.gl/maps/Rjf1A8Npi5Lq186F8 z góry dziękuję za podpowiedź.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.06.2019 13:40

slawekkg napisał(a):Witam. Jutro wyjazd z Kołobrzegu. Co roku jeździłem przez D-A-Slo. a w tym roku przechodzi mi przez głowę taka trasa do noclegu w Graz https://goo.gl/maps/Rjf1A8Npi5Lq186F8 z góry dziękuję za podpowiedź.


A tak nie lepiej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 235
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone