Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.06.2019 11:43

Ural napisał(a):Jadę przez Słowację i Węgry bo wspieram państwa Europy Środkowowschodniej. Gdyby każdy tak zrobił to szybciej byśmy osiągnęli standard życia Europy Zachodniej.

Ural.



O, kurde, nie wiedziałem!

W ciągu ostatnich kilku lat byłem kilka razy w Niemczech, 2 razy we Francji i raz w Hiszpanii - nie miałem pojęcia, że w ten sposób hamuję rozwój polskiej gospodarki.

Najmocniej przepraszam i obiecuję poprawę.

Od dzisiaj jeżdżę do Chorwacji tylko przez Ukrainę!
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 16.06.2019 11:50

Brawo, mało piszę na forum. Obecny jestem prawie codziennie. Super trafne.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.06.2019 12:08

marekkowalak napisał(a):
Ural napisał(a):Jadę przez Słowację i Węgry bo wspieram państwa Europy Środkowowschodniej. Gdyby każdy tak zrobił to szybciej byśmy osiągnęli standard życia Europy Zachodniej.

Ural.



O, kurde, nie wiedziałem!

W ciągu ostatnich kilku lat byłem kilka razy w Niemczech, 2 razy we Francji i raz w Hiszpanii - nie miałem pojęcia, że w ten sposób hamuję rozwój polskiej gospodarki.

Najmocniej przepraszam i obiecuję poprawę.

Od dzisiaj jeżdżę do Chorwacji tylko przez Ukrainę!



No, wreszcie ktoś mnie zrozumiał na forum.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.06.2019 14:04

Doradźcie proszę którą trasę wybrać z Wrocławia do Jastrebarsko (tu nocleg).
Wyjeżdżamy rano (ok. 6-tej) w pierwszą sobotę lipca . Chcemy jak najszybciej dotrzeć do miejsca noclegu .
Wcześniej myślałem o opcji przez Czechy, Słowację i Węgry, ale przy sobocie, to już sam nie wiem co będzie lepsze :roll:
Może przez Austrię (Bad Radkersburg - Ormoż) :roll: Za wszelkie sugestie i mapkę przejazdu będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam, Konrad .
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 16.06.2019 14:19

Habanero napisał(a):Doradźcie proszę którą trasę wybrać z Wrocławia do Jastrebarsko (tu nocleg).
Wyjeżdżamy rano (ok. 6-tej) w pierwszą sobotę lipca . Chcemy jak najszybciej dotrzeć do miejsca noclegu .
Wcześniej myślałem o opcji przez Czechy, Słowację i Węgry, ale przy sobocie, to już sam nie wiem co będzie lepsze :roll:
Może przez Austrię (Bad Radkersburg - Ormoż) :roll: Za wszelkie sugestie i mapkę przejazdu będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam, Konrad .

Też myślałem o tej trasie, Czechy, Słowacja, Węgry, głównie ze względu na zeszłoroczne korki na trasie przez Czechy, Austrię, Słowenie pomimo że jechałem w poniedziałek.
Też chętnie poczytam sugestie forumowiczów.
W moim przypadku trasa to Opole-Baska Voda (wyjazd początek lipca w piątek po południu)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 16.06.2019 14:58

Ural napisał(a):Jadę przez Słowację i Węgry bo wspieram państwa Europy Środkowowschodniej. Gdyby każdy tak zrobił to szybciej byśmy osiągnęli standard życia Europy Zachodniej.

Ural.

Ural, i tak właśnie zrobię za kilka dni :D
Pozdrawiam :papa:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Wm na

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.06.2019 15:57

Wczoraj dotarłem na Istrię. Już dawno tylu korków nie zaliczyłem. I wbrew pozorom AT i CZ bez problemów , największe zatwardzenia zaliczyłem w PL i w SLO. Problem polega na tym ,że na Istrię nie ma alternatywy :wink:
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 17.06.2019 12:35

Hej,

W 2 tygodniu lipca wybieram się z Warszawy do Pakostane. Czy ktoś jechał w tym terminie w poprzednich latach? Chce wyjechac z wwy o połnocy tak aby bez noclegu zrobić trasę, czy w tym okresie lepiej jechać przez czechy austrie słowenie? Czy moze opcja przez Letenye ?
Z góry dziekuje za odpowiedx.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 17.06.2019 16:29

Nikt Ci nie da jednoznacznej odpowiedzi, jedni wolą jechać przez Czechy, Austrię ja wolę przez Słowację i Węgry.
Dużo też zależy w jaki dzień będziesz wyjeżdżać.
I wydaje mi się, że wyjeżdżając o północy możesz się dojechać do Zagrzebia w godzinach gdzie się korkuje. Ja staram się minąć Lucko w godzinach bardzo porannych.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.06.2019 17:13

Zgadzam się - lepiej wyjechać wcześniej, żeby dojechać na Lućko najpóźniej ok. 5tej.

Trasa przez Węgry mniej ryzykowna jeśli chodzi o korki.
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 17.06.2019 17:27

No tak, tylko aby dojechać w okolice zagrzebia na godzinę 5 musiałbym wyjechać z wwy ok 18-19.... boje się że nie dałbym jednak rady fizycznie.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 17.06.2019 21:18

Najpierw opracuj trasę, zobacz ile to kilometrów a potem przemyśl to godzinowo. Ja wiem, że "Polak potrafi", ale.... zdrowie i bezpieczeństwo ważniejsze.
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 17.06.2019 23:49

No tak. Myślę że opcja: Warszawa-Brno-Bratysława-Leteney-Pakostane wydaje się najrozsądniejsza. Wtedy do chorwacji wjezdzałbym w piątek ok 12.00... (zakładając ok 2 h postojów)... ostatni raz w chorwacji byłem 10 lat temu, więc nie wiem jak obecnie wyglada sytuacja, choc sporo tu czytałem.
Co sądzicie o takiej opcji?( planuje wyjazd z 11 na 12 lipca( z czwartku an piątek).
Chco z drugiej strony opcja czechy-austria słowenia jest szybsza(tak twierdzi google) a na winietach zapłacę więcej o ok. 100zł wiec bez tragedii.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.06.2019 08:51

konrad000 napisał(a):No tak, tylko aby dojechać w okolice zagrzebia na godzinę 5 musiałbym wyjechać z wwy ok 18-19.... boje się że nie dałbym jednak rady fizycznie.


Lučko jest demonizowane. W przypadku większego ruchu, system automatycznego wydawania biletów jest wyłączany i rozdają je gęsto ustawieni młodzi ludzie - nie trzeba się nawet zatrzymywać.

Poza tym, warto sprawdzić zagęszczenie nadjeżdżając do bramek. Dosyć łatwo je ominąć i na autostradę wskoczyć paręnaście km dalej.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 18.06.2019 09:15

Opis mojej trasy w niedzielę 16 czerwca:
Wyjazd godz. 4:00 ze Śląska najpierw autostradą do Żor, następnie przejazd przez Żory i na Cieszyn. Odcinek przez Czechy od Cieszyna do Mosty k. Jablonkova jest bezpłatny czuli bez winiety. Następnie przejazd przez Słowację przez Cadca całkowicie płynne, wczesnym rankiem i dalej autostradą do Bratysławy. Słowacja oczywiście z winietą, którą opłaciłem dzień wcześniej przez internet ( 1 miesiąc = 14€ dla osobówki). Przy wjeździe do Bratysławy zjechałem na stację benzynową na 1 krótki odpoczynek i tu ustawiłem sobie nowy odcinek trasy w nawigacji google tj. Opcja unikaj opłat , punkt docelowy stacja MOL przy drodze nr 86 na Węgrzech oraz punkt pośredni miejscowość Vat.
I tak z Bratysławy zaraz wyjechałem do Austrii przez którą przejechałem również bez winiety lokalnym drogami, częściowo wzdłuż autostrady A6. Godziny poranne, ruch śladowy, jazda w pełni płynna. Tu warto dodać, że ten odcinek przez Austrię jest zupełnie płaski :) cdn.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 232
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone