Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 20.06.2019 15:59

dids76 napisał(a):
tre_k napisał(a):
Kolego możesz podesłać linka jak jedziesz przez granicę Węgiersko-Słoweńską bez winiet do Mursko?
Czy na tej stacji MOL jest LPG? Dalej zjazd na autostradową obwodnicę Zagrzebia jest tu? https://www.google.pl/maps/@45.8500721,16.1439718,14.94z
Dalej jakby nie zjechać na Lućko tylko lecieć drogą nr 1 do Karlovac to dużo się zaoszczędzi czasu bo widzę że tam droga na czerwono nie wiem czy przez remont ?

Corsarz najprawdopodobniej jechał tak: https://goo.gl/maps/PoYrwwocyBRErHCy5
Co do Lucko, to trzeba obserwować ruch na GM i/lub na kamerkach HAK. Z powodu bramek tworzą się tam korki. Przy dużym nasileniu ruchu korki często ciągną się do węzła Bosiljevo czyli rozjazdu A1 i A6.


Tak właśnie jechałem z tą różnicą, że odcinek od węzła Lućko do Karlovaca przyjechałem płatną autostradą. Na Lućko byłem o godz. 13:00 . W mojej ocenie nie warto tego odcinka jechać drogą nr 1 w takich godzinach. Jestem tam teren mocno zabudowany z licznymi ograniczeniami prędkości do 40km/h. Wczesnym rankiem lub w nocy być może ale godziny około południowe i popołudniu to się będzie ślimaczyć.
Nie zwracałem uwagi na lpg ale wydaje mi się, że było na tej stacji MOL. Wejdź na stronę www i poszukaj. Pozrd
przemo_zg
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.06.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo_zg » 20.06.2019 21:01

Koledzy, Wyruszam z lubuskiego i wybieramy się do trogiru.

W zeszłym roku jechałem - CZE- Brno -> Słowacje- Bratysławe -> Węgry - Szombathely -> Cro Zagrzeb - Trogir.

Wybrałem taką trasę z 2 względów. 1- mniej popularna droga = mniejszy ruch. 2- chciałem uniknąć 1 opłaty (winieta w Słowacji i czmychnąć jakimiś nie-wymagającymi opłat drogami - bardzo krótki odcinek. Ostatecznie i tak ją kupiłem i wróciłem na drogę szybkiego ruchu, ponieważ na bocznych drogach było tyle saren i jeleni, że musiałem jechać 50-60kmh/h. Wredne stworzenia nawet gdy podjeżdżało się do 1 metra to nie uciekały - trzeba było trąbić. - nigdy więcej).

Po tych doświadczeniach został już tylko jeden atut - mniejszy ruch.

W tym roku, zamierzam jechać w połowie lipca, tym razem Standardowo, bez kombinowania - CZE- AUSTRIA- SŁOWENIA- CRO.

wg. google szybsza trasa jest ta druga. Nie uwzględniając godziny wyjazdu oraz terminu.


1.Którą drogę polecacie i dlaczego? a może macie jakąś swoja sprawdzoną? (link do google mile widziany) :)
2. Czy oprócz winiet i autostrad - płatne są jakieś tunele po drodze? lub inne opłaty?


Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 20.06.2019 21:06

Przemo_zg dołączam sie do tematu. Nasza trasa z lubuskiego taka sama. W 2013 jechalismy wlasnie tak z zakupem tylko winiet na Czechy-Austrie-Słowienie. W Chorwacji jechalismy kawalek autostrada za co zaplacilismy bezposrednio na bramce i odbilismy na Zadar w kierunku Omis caly czas wybrzezem. Niezapomniane wrazenia :papa:
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 20.06.2019 21:58

przemo_zg napisał(a):Koledzy, Wyruszam z lubuskiego i wybieramy się do trogiru.

W zeszłym roku jechałem - CZE- Brno -> Słowacje- Bratysławe -> Węgry - Szombathely -> Cro Zagrzeb - Trogir.

Wybrałem taką trasę z 2 względów. 1- mniej popularna droga = mniejszy ruch. 2- chciałem uniknąć 1 opłaty (winieta w Słowacji i czmychnąć jakimiś nie-wymagającymi opłat drogami - bardzo krótki odcinek. Ostatecznie i tak ją kupiłem i wróciłem na drogę szybkiego ruchu, ponieważ na bocznych drogach było tyle saren i jeleni, że musiałem jechać 50-60kmh/h. Wredne stworzenia nawet gdy podjeżdżało się do 1 metra to nie uciekały - trzeba było trąbić. - nigdy więcej).

Po tych doświadczeniach został już tylko jeden atut - mniejszy ruch.

W tym roku, zamierzam jechać w połowie lipca, tym razem Standardowo, bez kombinowania - CZE- AUSTRIA- SŁOWENIA- CRO.

wg. google szybsza trasa jest ta druga. Nie uwzględniając godziny wyjazdu oraz terminu.


1.Którą drogę polecacie i dlaczego? a może macie jakąś swoja sprawdzoną? (link do google mile widziany) :)
2. Czy oprócz winiet i autostrad - płatne są jakieś tunele po drodze? lub inne opłaty?


Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Sprawdzałeś trase przez Prage, Czeskie Budziejowice, Linz? Troche mniej autostrady po czeskiej stronie (cały czas trwa budowa, za pare lat wjedziemy w Libercu, zjedziemy w Chorwacji), mniej km, czas od przejazdu jak przez Wiedeń podobny. Z okolic Lwówka, czy Lubania troche osób tędy jeżdzi.
W At masz dwa płatne tunele 9 i 5,5 ojro (bramki) możesz opłacic przejazd przez neta. Widoki gór rewelacja. Ja latam tylko tą trasą.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 20.06.2019 22:09

welna napisał(a):W At masz dwa płatne tunele 9 i 5,5 ojro (bramki) możesz opłacic przejazd przez neta.

Ja zawsze jeżdżę przez Austrie (Wiedeń, Graz) i nigdy nie stałem przed bramkami do tuneli oraz nie opłacalem przez neta opłat za tunele. Wykupuje tylko winiete. Coś sie zmienilo?
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 20.06.2019 22:21

Bartek81 napisał(a):
welna napisał(a):W At masz dwa płatne tunele 9 i 5,5 ojro (bramki) możesz opłacic przejazd przez neta.

Ja zawsze jeżdżę przez Austrie (Wiedeń, Graz) i nigdy nie stałem przed bramkami do tuneli oraz nie opłacalem przez neta opłat za tunele. Wykupuje tylko winiete. Coś sie zmienilo?

Na trasie przez Wiedeń, Graz tylko winieta. Na autostradzie A9 w Austrii są dwa płatne tunele Bosruck tunel i Gleinalm tunel.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 21.06.2019 11:42

przecież trasa przez LINZ jest bezsensu, jeszcze dodatkowo płatne tunele.
Chyba, że ktoś jedzie z Niemiec
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 21.06.2019 12:14

bledzik napisał(a):przecież trasa przez LINZ jest bezsensu, jeszcze dodatkowo płatne tunele.
Chyba, że ktoś jedzie z Niemiec
Może dla Ciebie tak. Ale uwiez mi wielu Polaków i czechow z tej trasy korzysta. Ja tez.
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 23.06.2019 15:45

Hej,

Podbije temat. 12 lipca jade do Pakostane, chciałbym zamówić na dniach winiety aby zdązyły dojść.
Co sądzicie o standardowej trasie? (czechy,austria,słowenia,cro)

https://goo.gl/maps/RUSrmqzFA7BvBrn86

Czy moze lepiej opcja bez słowenii ? ( czechy, słowacja, węgry? )

https://goo.gl/maps/iFkkJQiPAEugV1MV6

Priorytet dla mnie to czas ( chciałbym zrobic trase bez noclegu) .
Z góry dzieki za pomoc.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2019 15:51

konrad000 napisał(a):Hej,

Podbije temat. 12 lipca jade do Pakostane, chciałbym zamówić na dniach winiety aby zdązyły dojść.
Co sądzicie o standardowej trasie? (czechy,austria,słowenia,cro)

https://goo.gl/maps/RUSrmqzFA7BvBrn86

Czy moze lepiej opcja bez słowenii ? ( czechy, słowacja, węgry? )

https://goo.gl/maps/iFkkJQiPAEugV1MV6

Priorytet dla mnie to czas ( chciałbym zrobic trase bez noclegu) .
Z góry dzieki za pomoc.


12 lipca to piątek - jeśli priorytetem jest czas, to proponowałbym przez Węgry
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 23.06.2019 15:58

Nie wiem jak jest przez Węgry , ale ja tydzień temu jechałem w piątek i już nie pamiętam kiedy tak długo jechałem do Cro. Problemem nie były wcale Czechy , czy Austria , ale Polska i Słowenia...
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 23.06.2019 18:45

konrad000 napisał(a):Hej,

Podbije temat. 12 lipca jade do Pakostane, chciałbym zamówić na dniach winiety aby zdązyły dojść.
Co sądzicie o standardowej trasie? (czechy,austria,słowenia,cro)

https://goo.gl/maps/RUSrmqzFA7BvBrn86

Czy moze lepiej opcja bez słowenii ? ( czechy, słowacja, węgry? )

https://goo.gl/maps/iFkkJQiPAEugV1MV6

Priorytet dla mnie to czas ( chciałbym zrobic trase bez noclegu) .
Z góry dzieki za pomoc.

Trudno o gorszy dzień na jazdę niż piątek... jak możesz o chociaż wyjedz na noc, bo w dzień to może być ciężko jadąc każdą trasą.
pzdr z Pakostane :)
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 23.06.2019 19:04

konrad000 napisał(a):Hej,

Podbije temat. 12 lipca jade do Pakostane, chciałbym zamówić na dniach winiety aby zdązyły dojść.
Co sądzicie o standardowej trasie? (czechy,austria,słowenia,cro)

https://goo.gl/maps/RUSrmqzFA7BvBrn86

Czy moze lepiej opcja bez słowenii ? ( czechy, słowacja, węgry? )

https://goo.gl/maps/iFkkJQiPAEugV1MV6

Priorytet dla mnie to czas ( chciałbym zrobic trase bez noclegu) .
Z góry dzieki za pomoc.

Jak chcesz lecieć przez Austrię to e-winięta jest ważna najwcześniej 18 dni od zakupu .
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 23.06.2019 20:28

marekkowalak napisał(a):12 lipca to piątek - jeśli priorytetem jest czas, to proponowałbym przez Węgry

To przez Węgry jest szybciej? A niedziela/poniedziałek (7/8 lipca)?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2019 20:31

grypserek napisał(a):
marekkowalak napisał(a):12 lipca to piątek - jeśli priorytetem jest czas, to proponowałbym przez Węgry

To przez Węgry jest szybciej? A niedziela/poniedziałek (7/8 lipca)?


Szybciej, bo największe korki robią się albo w Czechach (jak są remonty, a są często), albo we Wiedniu, albo na granicy słoweńsko-chorwackiej w Macelj.

Po trasie przez Węgry ryzyko korków znikome.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 234
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone