Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 25.06.2019 12:41

Tak też patrzałem dlatego zapytałem żeby może ktoś coś podpowiedział. Dzięki popatrzę
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 25.06.2019 12:49

slawekkg napisał(a):Witam. Jutro wyjazd z Kołobrzegu. Co roku jeździłem przez D-A-Slo. a w tym roku przechodzi mi przez głowę taka trasa do noclegu w Graz https://goo.gl/maps/Rjf1A8Npi5Lq186F8 z góry dziękuję za podpowiedź.


Ja mam jedna uwagę co do przekraczania granicy PL/CZ. Moim zdaniem ta trasa jest lepsza jakościowo:

https://www.google.com/maps/dir/Ko%C5%8 ... e0!5m1!1e1

W Legnicy odbijasz na A4, potem na węźle Kostomłoty kierunek na Jelenią, po paru kilometrach skręt na Świdnicę i jazda po fajnej nowej betonowej drodze. Od Świdnicy prosta jak stół droga do Ząbkowic. Dalej już tylko, jeszcze ciepła, obwodnica Kłodzka i Czechy. Niby Google pokazuje 10 min. dłużej, ale jak dla mnie droga jest bardziej komfortowa na tym odcinku.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 25.06.2019 13:13

valverde20 napisał(a):
slawekkg napisał(a):Witam. Jutro wyjazd z Kołobrzegu. Co roku jeździłem przez D-A-Slo. a w tym roku przechodzi mi przez głowę taka trasa do noclegu w Graz https://goo.gl/maps/Rjf1A8Npi5Lq186F8 z góry dziękuję za podpowiedź.


Ja mam jedna uwagę co do przekraczania granicy PL/CZ. Moim zdaniem ta trasa jest lepsza jakościowo:

https://www.google.com/maps/dir/Ko%C5%8 ... e0!5m1!1e1

W Legnicy odbijasz na A4, potem na węźle Kostomłoty kierunek na Jelenią, po paru kilometrach skręt na Świdnicę i jazda po fajnej nowej betonowej drodze. Od Świdnicy prosta jak stół droga do Ząbkowic. Dalej już tylko, jeszcze ciepła, obwodnica Kłodzka i Czechy. Niby Google pokazuje 10 min. dłużej, ale jak dla mnie droga jest bardziej komfortowa na tym odcinku.

Dzięki. Rozumiem, że na Czechy i Austrię na tych drogach winiety normalnie obowiązują. A czy jakieś tunele po drodze?
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 25.06.2019 13:33

Trasa która zaznaczyłeś sam, to trasa bez opłat. Stad wywnioskowałem, że chcesz uniknąć winiet i trasa z mojego linku jest bez winiet. Jeśli jednak nie są one dla Ciebie problemem, to droga w Czechach i Austrii nieco się zmieni:
https://www.google.com/maps/dir/Ko%C5%8 ... e0!5m1!1e1
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 25.06.2019 13:48

valverde20 napisał(a):Trasa która zaznaczyłeś sam, to trasa bez opłat. Stad wywnioskowałem, że chcesz uniknąć winiet i trasa z mojego linku jest bez winiet. Jeśli jednak nie są one dla Ciebie problemem, to droga w Czechach i Austrii nieco się zmieni:
https://www.google.com/maps/dir/Ko%C5%8 ... e0!5m1!1e1

Czyli rozumiem, że ten mój link oraz Twój pierwszy są bez opłat. Austrię mogę kupić winiete bo nie wiem jak będę wracał a Czechy mogą być bez
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 25.06.2019 22:35

karus napisał(a):
konrad000 napisał(a):Hej,

Podbije temat. 12 lipca jade do Pakostane, chciałbym zamówić na dniach winiety aby zdązyły dojść.
Co sądzicie o standardowej trasie? (czechy,austria,słowenia,cro)

https://goo.gl/maps/RUSrmqzFA7BvBrn86

Czy moze lepiej opcja bez słowenii ? ( czechy, słowacja, węgry? )

https://goo.gl/maps/iFkkJQiPAEugV1MV6

Priorytet dla mnie to czas ( chciałbym zrobic trase bez noclegu) .
Z góry dzieki za pomoc.

Trudno o gorszy dzień na jazdę niż piątek... jak możesz o chociaż wyjedz na noc, bo w dzień to może być ciężko jadąc każdą trasą.

pzdr z Pakostane :)

Po raz trzeci jadę do Pakostane - rok po roku. Także z Wawy :). Do tej pory trasa to Cz - A- SLO - HR, zawsze z pominięciem autostrad w SLO. I żeby nie było za łatwo, zawsze wyjazd w piątek po pracy, czyli ok 19-21.
Generalnie trasa fajna, bo jedziesz w nocy. Nawet jak są jakieś utrudnienia, to trzeba zwolnić i pędzisz dalej. Wiedeń mijałem zaraz po wschodzie, korki robiły się na granicy SLO/Cro, dlatego ostatnio granicę przekraczałem w Cvetlinie, Odprawa z marszu, tylko nadrabia się parę km. W tym wypadku nie przejmuj się winietami - w Czechach zakupisz na pierwszej stacji, a w Austrii na starej granicy - jest kilka budek. Nie kupuj w PL bo sporo przepłacisz.
W tym roku pojadę kilka dni przed Tobą (06.07) - trasą SK - HU - CRO. Więc mogę porównać trasy i wrażenia :)
Co do winiet, to tutaj także nie musisz się martwić, dzisiaj opłaciłem i po 2 minutach dostałem potwierdzenie. Czyli możesz zakupić nawet z trasy.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 27.06.2019 10:31

Przez Słowację i Węgry trasa jest w zasadzie pusta, bo jeżdżą nią tylko Polacy Słowacy i Węgrzy, przez Czechy, Austrię i Słowenję jedzie cała Europa począwszy od Polski na zachód ;)
MG77MG
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) MG77MG » 27.06.2019 10:35

W zeszłym roku jechałem z Warszawy na Istrie trasą CZ-AT-SLO i nie było żadnych problemów. Ruch samochodowy normalny. Wracałem natomiast przez Węgry i Słowacje i raczej tego manewru już nie powtórzę. Trasa nudna, męcząca, na granicy Chorwacko-Węgierskiej 5 samochodów przede mną i godzina stania.
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 27.06.2019 13:47

yarko2000 napisał(a):
karus napisał(a):
konrad000 napisał(a):Hej,

Podbije temat. 12 lipca jade do Pakostane, chciałbym zamówić na dniach winiety aby zdązyły dojść.
Co sądzicie o standardowej trasie? (czechy,austria,słowenia,cro)

https://goo.gl/maps/RUSrmqzFA7BvBrn86

Czy moze lepiej opcja bez słowenii ? ( czechy, słowacja, węgry? )

https://goo.gl/maps/iFkkJQiPAEugV1MV6

Priorytet dla mnie to czas ( chciałbym zrobic trase bez noclegu) .
Z góry dzieki za pomoc.

Trudno o gorszy dzień na jazdę niż piątek... jak możesz o chociaż wyjedz na noc, bo w dzień to może być ciężko jadąc każdą trasą.

pzdr z Pakostane :)

Po raz trzeci jadę do Pakostane - rok po roku. Także z Wawy :). Do tej pory trasa to Cz - A- SLO - HR, zawsze z pominięciem autostrad w SLO. I żeby nie było za łatwo, zawsze wyjazd w piątek po pracy, czyli ok 19-21.
Generalnie trasa fajna, bo jedziesz w nocy. Nawet jak są jakieś utrudnienia, to trzeba zwolnić i pędzisz dalej. Wiedeń mijałem zaraz po wschodzie, korki robiły się na granicy SLO/Cro, dlatego ostatnio granicę przekraczałem w Cvetlinie, Odprawa z marszu, tylko nadrabia się parę km. W tym wypadku nie przejmuj się winietami - w Czechach zakupisz na pierwszej stacji, a w Austrii na starej granicy - jest kilka budek. Nie kupuj w PL bo sporo przepłacisz.
W tym roku pojadę kilka dni przed Tobą (06.07) - trasą SK - HU - CRO. Więc mogę porównać trasy i wrażenia :)
Co do winiet, to tutaj także nie musisz się martwić, dzisiaj opłaciłem i po 2 minutach dostałem potwierdzenie. Czyli możesz zakupić nawet z trasy.


Dzieki za informacje.
A czemu w tym roku jedzies inna trasą skoro trasa przez au i slowenie jest ok?
Ja winiety chyba kupie online , zeby miec z glowy, bo ceny takie same...
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 27.06.2019 21:14

Jeździłem przez Cz i A bo znam połowę trasy (wyjazdy do Włoch). Po za tym mój urlop zawsze zamykał się w 7-8 dniach, czyli całą drogę jechaliśmy na raz.
Tym razem, po raz pierwszy będę w Cro przez 2 tygodnie :), a po drodze chcieliśmy odwiedzić jakiś basen termalny - padło na Zalakaros, więc Węgry po drodze.
Z przyjemnością sprawdzę tą trasę. Wiem, może to zabrzmi jak herezja - ale człowiek robi się starszy a autostrady są nudne :)..
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.06.2019 06:45

yarko2000 napisał(a):[...] Do tej pory trasa to Cz - A- SLO - HR, zawsze z pominięciem autostrad w SLO. [...]
W tym roku pojadę kilka dni przed Tobą (06.07) - trasą SK - HU - CRO. Więc mogę porównać trasy i wrażenia :)[...]


To ja mam podobnie tylko najpierw jeździłem przez Węgry a potem przerzuciłem się na wariant CZ-A-SLO i tak jest do dzisiaj. :) Dla mnie wygodne po prostu jest to, że ruszając z Tarnowa mam praktycznie tylko autostrady. Bez autostrady mam 30km odcinka przez Brzecław no i awaryjnie objazd przez Cvetlin (30km). Wiem, że na autostradzie jest ryzyko zatoru ale na 8 lat jak jeździmy do cro nigdy nie staliśmy w korku z powodu wypadku (na szczęście :)) . Spowolnienia z powodu remontów się zdarzają ale nie są uciążliwe.

Pozdrawiam tych co przez CZ-A-SLO i tych co przez SK-H bo jedna i druga trasa jest ok a wybór danej jest sprawą indywidualną :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.06.2019 08:00

toomas napisał(a):
yarko2000 napisał(a):[...] Do tej pory trasa to Cz - A- SLO - HR, zawsze z pominięciem autostrad w SLO. [...]
W tym roku pojadę kilka dni przed Tobą (06.07) - trasą SK - HU - CRO. Więc mogę porównać trasy i wrażenia :)[...]


To ja mam podobnie tylko najpierw jeździłem przez Węgry a potem przerzuciłem się na wariant CZ-A-SLO i tak jest do dzisiaj. :) Dla mnie wygodne po prostu jest to, że ruszając z Tarnowa mam praktycznie tylko autostrady. Bez autostrady mam 30km odcinka przez Brzecław no i awaryjnie objazd przez Cvetlin (30km). Wiem, że na autostradzie jest ryzyko zatoru ale na 8 lat jak jeździmy do cro nigdy nie staliśmy w korku z powodu wypadku (na szczęście :)) . Spowolnienia z powodu remontów się zdarzają ale nie są uciążliwe.

Pozdrawiam tych co przez CZ-A-SLO i tych co przez SK-H bo jedna i druga trasa jest ok a wybór danej jest sprawą indywidualną :)


Można jeszcze wybrać wariant mieszany czyli CZ-A-H, równie szybki jak przez CZ-A-SLO.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 29.06.2019 08:43

wielbiciel napisał(a):
toomas napisał(a):
yarko2000 napisał(a):[...] Do tej pory trasa to Cz - A- SLO - HR, zawsze z pominięciem autostrad w SLO. [...]
W tym roku pojadę kilka dni przed Tobą (06.07) - trasą SK - HU - CRO. Więc mogę porównać trasy i wrażenia :)[...]


To ja mam podobnie tylko najpierw jeździłem przez Węgry a potem przerzuciłem się na wariant CZ-A-SLO i tak jest do dzisiaj. :) Dla mnie wygodne po prostu jest to, że ruszając z Tarnowa mam praktycznie tylko autostrady. Bez autostrady mam 30km odcinka przez Brzecław no i awaryjnie objazd przez Cvetlin (30km). Wiem, że na autostradzie jest ryzyko zatoru ale na 8 lat jak jeździmy do cro nigdy nie staliśmy w korku z powodu wypadku (na szczęście :)) . Spowolnienia z powodu remontów się zdarzają ale nie są uciążliwe.

Pozdrawiam tych co przez CZ-A-SLO i tych co przez SK-H bo jedna i druga trasa jest ok a wybór danej jest sprawą indywidualną :)


Można jeszcze wybrać wariant mieszany czyli CZ-A-H, równie szybki jak przez CZ-A-SLO.

Można potwierdzam jechałem i jest naj najbardziej Oki, pozdrawiam wielbiciel serdecznie
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 30.06.2019 23:16

kurcze no i mam zagwozdkę:) wstepnie wytypowałem opcje Czechu - Słowacja - Węgry- CRO jade z czwartku na piątek w nocy z warszawy....
Ale teraz po waszych relacjach myślę czy jednak nie polece przez austrie i słowenie... Wiem, ze o kwestie indywidualne i w duzej mierze nie do przewidzenia, ale bede 1 kierowcą, i chciałbym na spokojnie zrobić tą trase na raz...
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 01.07.2019 15:25

konrad000 napisał(a):kurcze no i mam zagwozdkę:) wstepnie wytypowałem opcje Czechu - Słowacja - Węgry- CRO jade z czwartku na piątek w nocy z warszawy....
Ale teraz po waszych relacjach myślę czy jednak nie polece przez austrie i słowenie... Wiem, ze o kwestie indywidualne i w duzej mierze nie do przewidzenia, ale bede 1 kierowcą, i chciałbym na spokojnie zrobić tą trase na raz...


Nikt Ci nie doradzi gdzie będzie lepiej. Przez Austrię więcej autostrad ale większy ruch. Przez Węgry mniej autostrad ale dużo mniejszy ruch. Przypadków losowych nie wykluczysz i wszystko zależy od szczęścia jaka droga będzie szybsza bo normalnie czas przejazdu jest porównywalny.

Pozdrowienia.;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 236
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone