Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.07.2019 18:24

andywiki napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
toomas napisał(a):
yarko2000 napisał(a):[...] Do tej pory trasa to Cz - A- SLO - HR, zawsze z pominięciem autostrad w SLO. [...]
W tym roku pojadę kilka dni przed Tobą (06.07) - trasą SK - HU - CRO. Więc mogę porównać trasy i wrażenia :)[...]


To ja mam podobnie tylko najpierw jeździłem przez Węgry a potem przerzuciłem się na wariant CZ-A-SLO i tak jest do dzisiaj. :) Dla mnie wygodne po prostu jest to, że ruszając z Tarnowa mam praktycznie tylko autostrady. Bez autostrady mam 30km odcinka przez Brzecław no i awaryjnie objazd przez Cvetlin (30km). Wiem, że na autostradzie jest ryzyko zatoru ale na 8 lat jak jeździmy do cro nigdy nie staliśmy w korku z powodu wypadku (na szczęście :)) . Spowolnienia z powodu remontów się zdarzają ale nie są uciążliwe.

Pozdrawiam tych co przez CZ-A-SLO i tych co przez SK-H bo jedna i druga trasa jest ok a wybór danej jest sprawą indywidualną :)


Można jeszcze wybrać wariant mieszany czyli CZ-A-H, równie szybki jak przez CZ-A-SLO.

Można potwierdzam jechałem i jest naj najbardziej Oki, pozdrawiam wielbiciel serdecznie

Cieszę się że skorzystałeś, w obie strony tak jechałeś.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 02.07.2019 17:45

Wielbiciel jechałem do Chorwacji i wracam w piątek rano tak samo zastanawiam się tylko o której ruszyć by nie stać w korkach np. w Austrii
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.07.2019 19:11

Ustaw sobie drogę tak ,żeby do AT wjechać ok . 18-19 , przelecisz sobie bez problemu , potem Czechy na noc i w PL jesteś ok 4-5 rano
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 02.07.2019 20:53

Rafi70 napisał(a):Ustaw sobie drogę tak ,żeby do AT wjechać ok . 18-19 , przelecisz sobie bez problemu , potem Czechy na noc i w PL jesteś ok 4-5 rano

Wracamy z szwagrem tylko że on przez Letyne I a ja na Cakovac na Szombhately a z apartament musimy odposcic do 10 rano więc zdecydowaliśmy że jedziemy o 6 rano.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2019 22:21

andywiki napisał(a):Wielbiciel jechałem do Chorwacji i wracam w piątek rano tak samo zastanawiam się tylko o której ruszyć by nie stać w korkach np. w Austrii

Tak ustaw czas, by w Wiedniu być nie wcześniej jak 18-19:00, wtedy powinno być już luźno.
Z Wiednia masz ok. 3 godziny do kraju więc już blisko.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 03.07.2019 08:39

I tak jakoś pewnie będę przerwa dłuższą w Szombhately na jedzenie w McD.
Pozdrawiam
Andrzej
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 03.07.2019 13:04

Wiedeń o godz.18 nie jest spoko, ostatnio sprawdzone i korki były + dużo jazdy 20-40 km/h, co najmniej dodatkowe 30 min na przejazd miasta trzeba liczyć
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.07.2019 17:51

bledzik napisał(a):Wiedeń o godz.18 nie jest spoko, ostatnio sprawdzone i korki były + dużo jazdy 20-40 km/h, co najmniej dodatkowe 30 min na przejazd miasta trzeba liczyć

Wiedeń po 18:00 zaczyna "cichnąć", tym bardziej w piątek w okresie wakacyjnym. Po 19 w śladzie drogi nr 23 zaczyna być zielony.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.07.2019 08:49

Mam prosbe poszukuje noclegu w okolicy granicy wegiersko-chorwackiej w okolicy Nagakanisza...mozecie cos polecić?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.07.2019 09:00

amatus1 napisał(a):Mam prosbe poszukuje noclegu w okolicy granicy wegiersko-chorwackiej w okolicy Nagakanisza...mozecie cos polecić?

Nie znam takiej miejscowości. Google też nie wyszukuje.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.07.2019 09:08

wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Mam prosbe poszukuje noclegu w okolicy granicy wegiersko-chorwackiej w okolicy Nagakanisza...mozecie cos polecić?

Nie znam takiej miejscowości. Google też nie wyszukuje.


Zapewne chodzi o:

Nagykanizsa
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.07.2019 09:08

wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Mam prosbe poszukuje noclegu w okolicy granicy wegiersko-chorwackiej w okolicy Nagakanisza...mozecie cos polecić?

Nie znam takiej miejscowości. Google też nie wyszukuje.

Zaczynasz się zachowywać jak taki jeden, który za cel sobie przyjął ogólne czepiactwo w każdym temacie.
Póki co skończyło się to dla niego dłuższym urlopem.
Nie idź więc tą drogą.

Pewnie doskonale wiesz, że ta miejscowość to Nagykanizsa, więc powinieneś kolegę poprawić.
A jeżeli nie wiesz to nie mam pojęcia po co się odzywasz.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.07.2019 09:55

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):
amatus1 napisał(a):Mam prosbe poszukuje noclegu w okolicy granicy wegiersko-chorwackiej w okolicy Nagakanisza...mozecie cos polecić?

Nie znam takiej miejscowości. Google też nie wyszukuje.


Zapewne chodzi o:

Nagykanizsa

Przepraszam za błąd, jestem na plaży w Lokvie i pisze na smartfonie i niestety nie do końca jestem skupiony na dokladnej pisowni:).Moj błąd jednak jak bys mial cos sprawdzonego w kwestii noclegu to z chęcią skorzystam.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.07.2019 09:59

W samej Nagykanizsa to polecam Herkules Panzio / współwłaścicielką jest sympatyczna Polka /
lub trochę dalej w Lenti - FonixFogado - cena ze śniadaniem.
Maud
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maud » 05.07.2019 10:15

obwodnica Budapesztu to plac budowy wiec korki gwarantowane, niestety :( wczoraj jechalismy wiec swieza sprawa ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 237
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone