Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.07.2019 13:57

stranger24
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.06.2014
S3 czy A4 z Dolnego Śląska

Nieprzeczytany postnapisał(a) stranger24 » 07.07.2019 12:02

Zawsze jeździłem A4 z Legnicy a później A1 do Czech (trasa Polska-Czechy-Austria-Słowenia-Cro). Tak pokazywała mi navi garmina i google. W tym roku zaleca mi trasę przez Wałbrzych-Kłodzko-Ołomuniec. Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym kawałkiem? Widzę że to zwykła droga a nie autostrada czy S-ka. Czas jaki pokazauje to 12godzin, 28 min przy 1185km a poprzednia droga to 12 godzin, 31 min przy 1329km.
linka.91
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 11.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka.91 » 07.07.2019 14:41

Maud napisał(a):obwodnica Budapesztu to plac budowy wiec korki gwarantowane, niestety :( wczoraj jechalismy wiec swieza sprawa ;)


No to świetnie :cry: Trzeba będzie chyba przez Austrię jechać jak jest aż tak źle...
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 07.07.2019 17:46

Mam ogromną prośbę do osób, które zdecydowały się na wyjazd w nocy z soboty na niedzielę o podzielenie się wrażeniami z trasy Austria - Słowenia - Chorwacja w szczycie sezonu.
Ruszamy ze Śląska w sobotę 3.08 ok. 19.00 bez noclegu na trasie. Wiem - powinnam nastawić budzik i śledzić po nocach trasę w wujku Googlu, ale liczę, że jakaś dobra dusza podzieli się tegorocznymi doświadczeniami :wink:
robert1964
Cromaniak
Posty: 563
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1964 » 07.07.2019 18:31

Ja zawsze wyjeżdżałem do Cro w niedzielę między 17-19, nigdy nie trafiłem na korki. Teraz jadę w sobotę i również proszę o informację odnośnie trasy. Cały czas autostrady - CZ, A, SLO, HR. Jedziemy ze Śląska w okolice Makarskiej.
costa01
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) costa01 » 09.07.2019 14:38

Droga do przez AUS-SLO (sb i nd), powrót Węgry-SŁO (sb)- czas porównywalny, stania na granicy więcej na wjeździe przez SLO (w drugą stronę korek był kilka razy dłuższy), przez Węgry korków brak (w obie strony). Szybciej na pewno się jedzie przez AUS-SLO bo cały czas autostradą, przez Węgry mało autostrad, dużo małych miejscowości, ale za to droga momentami prakytcznie pusta - więc jedzie się spokojniej. Wybór to raczej kwestia indywidualnej preferencji.
surfer30
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.07.2014
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfer30 » 09.07.2019 23:00

Witam wszystkich. Nie znalazłem wątku przez Czechy, Austrię, Węgry, stąd moje pytanie tutaj. Jadąc do CRO śpimy na Węgrzech w Bük. Wjeżdżamy od Wiednia trasą nr 84. Ponieważ nie mogę umieszczać jeszcze linków (nawet próba zacytowania postu z linkiem generuje ostrzeżenie a nie chcę być wywalony z forum), posiłkowałem się trasą z postu Hercklekot » 09.05.2018 11:13 na stronie 99.
Czy przez Węgry to optymalna trasa omijająca opłaty z wjazdem do CRO w Mursku? (wiem, w SLO uważać na rondzie by nie pojechać na autostradę :))
Jeśli to odpowiednia trasa prosiłbym o wskazanie stacji paliw (diesel) przed granicą ze SLO (Węgry) tak by nie trzeba było dużo zjeżdżać.
Jeszcze pytanie bonusowe - czy jadąc trasą z Międzylesia na Wiedeń można ominąć winiety czeskie a jednocześnie nie stracić godzin na jazdę?
dziękuję i pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2019 23:09

surfer30 napisał(a):Witam wszystkich. Nie znalazłem wątku przez Czechy, Austrię, Węgry, stąd moje pytanie tutaj.

Jak nie ma :wink: - jak jest :idea:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 10.07.2019 09:24

surfer30 napisał(a):Wjeżdżamy od Wiednia trasą nr 84.

A nie lepiej wjechać od razu na 87? O ile mi się wydaje droga jest lepsza i krótsza. 84 na Węgrzech podobno jest dosyć słaba.
https://goo.gl/maps/HJsG8goht2YqTji57
W tym roku planuję jechać właśnie tą drogą.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.07.2019 10:07

grab56 napisał(a):
surfer30 napisał(a):Wjeżdżamy od Wiednia trasą nr 84.

A nie lepiej wjechać od razu na 87? O ile mi się wydaje droga jest lepsza i krótsza. 84 na Węgrzech podobno jest dosyć słaba.
https://goo.gl/maps/HJsG8goht2YqTji57
W tym roku planuję jechać właśnie tą drogą.

Przecież jedzie do Buk bo tam ma nocleg, to logiczne że wjeżdża 84 by potem odbić w "dół" do miejsca rezerwacji.
84 była mocno remontowana jakieś 3 lata temu więc informacje o jej słabej nawierzchni są z przed tego okresu.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 10.07.2019 15:14

wielbiciel napisał(a):Przecież jedzie do Buk bo tam ma nocleg

No fakt, nie zwróciłem uwagi na miejsce noclegu.
surfer30
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfer30 » 11.07.2019 13:04

Ok, a czy ktoś może pokusić się o odpowiedź na
Czy przez Węgry to optymalna trasa omijająca opłaty z wjazdem do CRO w Mursku? (wiem, w SLO uważać na rondzie by nie pojechać na autostradę :))
Jeśli to odpowiednia trasa prosiłbym o wskazanie stacji paliw (diesel) przed granicą ze SLO (Węgry) tak by nie trzeba było dużo zjeżdżać.
Jeszcze pytanie bonusowe - czy jadąc trasą z Międzylesia na Wiedeń można ominąć winiety czeskie a jednocześnie nie stracić godzin na jazdę?

Znalazłem stację MOL w Redics (Rédics, 86.sz.fkl. Út, 8978 Węgry, https://goo.gl/maps/CZifnSJaZQuLWJwS7). Będzie ok? Jazda w dzień, więc na 24h mi nie zależy.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 11.07.2019 13:14

stacja Mol w Redics jest OK, ale po drodze jest np stacja OMV w Kormend , gdzie paliwo jest nieco tańsze
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.07.2019 16:10

Wyjazd z Lokvy Rogoznica godz 04 , na obiedzie w Milowce zameldowalismy sie o 15.30. Zero korkow, stania na granicy i bramkach do momentu Czadcy. Przed sama granicą z PL staliśmy ok 20 minut.
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 12.07.2019 13:05

Wczoraj przyjechaliśmy do Podstrany z Katowic. Poprzednie dwa lata trasa przez Węgry. Z racji tego , że jechaliśmy w tygodniu chciałem sprawdzić trasę przez Cz-A-Slo. Wyjazd o 20 a na miejscu byliśmy o 12 w tym 3h drzemki przed Graz. Trasa ok. Zwężki Cz i A bez żadnych korków. Granica w Macelj 10 min. Wszystkie autostrady z winietami. W tygodniu to chyba najlepsza opcja.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 238
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone