Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.08.2019 23:15

MrSzuwarowy napisał(a):
ja+ty=my napisał(a):pytanie też mam o autostrady w samej chorwacji ? może warto kawałek przejechać samym wybrzeżem?


Osobiście uważam, że nie warto. Widoki nie są powalające, a ruch duży i raczej stracicie na czasie dojazdu.

Ciekawe którą częścią wybrzeża kolega jeździł? 8O
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.08.2019 06:23

krutom napisał(a):
MrSzuwarowy napisał(a):
ja+ty=my napisał(a):pytanie też mam o autostrady w samej chorwacji ? może warto kawałek przejechać samym wybrzeżem?


Osobiście uważam, że nie warto. Widoki nie są powalające, a ruch duży i raczej stracicie na czasie dojazdu.

Ciekawe którą częścią wybrzeża kolega jeździł? 8O


może w złą stronę "paczał" :)
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 08.08.2019 23:39

Z okolic Szombathely na południe w kierunku Chorwacji droga 86 czy jak sugerują Google najpierw 84, potem 74 aż do Letenye, przejazd bez winety?
Przejście graniczne z HR jest w Letenye osobne dla drogi 7 i M7?
Jadąc 86 gdzie najlepiej przekroczyć granice?
Czy może dla wygody i bezpieczeństwa kupić winete tylko czy wtedy będą lepsze drogi? Google maps pokazują bardzo zbliżone czasy przejazdu.
MrSzuwarowy
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSzuwarowy » 08.08.2019 23:58

rocker napisał(a):
krutom napisał(a):
MrSzuwarowy napisał(a):
ja+ty=my napisał(a):pytanie też mam o autostrady w samej chorwacji ? może warto kawałek przejechać samym wybrzeżem?


Osobiście uważam, że nie warto. Widoki nie są powalające, a ruch duży i raczej stracicie na czasie dojazdu.

Ciekawe którą częścią wybrzeża kolega jeździł? 8O


może w złą stronę "paczał" :)


Z reguły tę część wybrzeża oglądam z jachtu, od strony wody. Przejechałem też kilka razy i nie zrobiło to na mnie wrażenia poza dość powolnym ruchem. Może źle trafiłem... Każdemu, co kto lubi.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 09.08.2019 00:10

Chyba pontonem :D
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.08.2019 02:03

mam pytanie do drogi przez Węgry. Kiedyś dawno jechałem Żylina, Bratysława, i dalej 86 (jeszcze chyba nie było M) ale trasa jak dla mnie nie ciekawa (wolna) 10 razy chyba byłem w CRO i zawsze Czechy Austria Słowenia.... Tego roku wpadł nieplanowy urlop bo miało nie być Chorwacji 1 raz od dawna. Ale jednak jest a by coś zmienić pojadę przez Słowację i Węgry, ale... google pokazuje by nie jechać na Bratysławę tylko jakoś dziwnie by przejechać obok Balatonu... i teraz się zastanawiam czy jechać autostradą z Żyliny na Bratysławę i później m86, czy tak jak google chce przez okolicę Balatonu. Jadę z Świętochłowice. Więc do Żyliny jakoś się dostanę, tylko co potem, Aha i tak kupuję winietę na Słowację i na Węgry więc nie zależy mi na jakiś objazdach itp. Bardziej ciekawość i... niechęć do granicy SLO-CRO w Macelj. Albo inaczej dać sobie spokój z tą trasą i jechać tak jak należy:Czechy, Austria i Słowenia (autostrada oczywiście) Jadę w sobotę 24 sierpnia i wracam tydzień później jak ma to jakieś znaczenie:)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.08.2019 08:58

paulr napisał(a):mam pytanie do drogi przez Węgry. Kiedyś dawno jechałem Żylina, Bratysława, i dalej 86 (jeszcze chyba nie było M) ale trasa jak dla mnie nie ciekawa (wolna) 10 razy chyba byłem w CRO i zawsze Czechy Austria Słowenia.... Tego roku wpadł nieplanowy urlop bo miało nie być Chorwacji 1 raz od dawna. Ale jednak jest a by coś zmienić pojadę przez Słowację i Węgry, ale... google pokazuje by nie jechać na Bratysławę tylko jakoś dziwnie by przejechać obok Balatonu... i teraz się zastanawiam czy jechać autostradą z Żyliny na Bratysławę i później m86, czy tak jak google chce przez okolicę Balatonu. Jadę z Świętochłowice. Więc do Żyliny jakoś się dostanę, tylko co potem, Aha i tak kupuję winietę na Słowację i na Węgry więc nie zależy mi na jakiś objazdach itp. Bardziej ciekawość i... niechęć do granicy SLO-CRO w Macelj. Albo inaczej dać sobie spokój z tą trasą i jechać tak jak należy:Czechy, Austria i Słowenia (autostrada oczywiście) Jadę w sobotę 24 sierpnia i wracam tydzień później jak ma to jakieś znaczenie:)

Odczekaj chwilę, GM jakieś głupoty pokazuje. Mnie z Tarnowskich Gór teraz tez prowadzi wzdłuż Balatonu.
Normalnie to nic się nie zmieniło tj. Bratysława-Schombathely-Letenye lub Redics (M.Sredice).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2019 09:03

paulr napisał(a):mam pytanie do drogi przez Węgry. Kiedyś dawno jechałem Żylina, Bratysława, i dalej 86 (jeszcze chyba nie było M) ale trasa jak dla mnie nie ciekawa (wolna) 10 razy chyba byłem w CRO i zawsze Czechy Austria Słowenia.... Tego roku wpadł nieplanowy urlop bo miało nie być Chorwacji 1 raz od dawna. Ale jednak jest a by coś zmienić pojadę przez Słowację i Węgry, ale... google pokazuje by nie jechać na Bratysławę tylko jakoś dziwnie by przejechać obok Balatonu... i teraz się zastanawiam czy jechać autostradą z Żyliny na Bratysławę i później m86, czy tak jak google chce przez okolicę Balatonu. Jadę z Świętochłowice. Więc do Żyliny jakoś się dostanę, tylko co potem, Aha i tak kupuję winietę na Słowację i na Węgry więc nie zależy mi na jakiś objazdach itp. Bardziej ciekawość i... niechęć do granicy SLO-CRO w Macelj. Albo inaczej dać sobie spokój z tą trasą i jechać tak jak należy:Czechy, Austria i Słowenia (autostrada oczywiście) Jadę w sobotę 24 sierpnia i wracam tydzień później jak ma to jakieś znaczenie:)

Ja w tym roku też pierwszy raz chcę spróbować trasy przez Słowację i Węgry. Zaplanowałem sobie taką https://goo.gl/maps/w33VX3MB5Toq5UaD7
Najbardziej obawiam się właśnie odcinka do Żyliny z powodu korków w okolicach Czadcy, Ty planujesz wyjazd w sobotę więc powinno być ok.
Bardziej bym się na twoim miejscu obawiał powrotu, bo to ostatni weekend wakacji i to nie tylko u nas. Więc w CRO korki na bank :wink: i tu zapewne lepszym wyborem będzie trasa przez Węgry niż Słowenię i Austrię.
Ps. Ja też wracam w ostatni weekend sierpnia, ale podzieliłem sobie drogę na pół. Pierwszy dzień Chorwacja i nocleg na Węgrzech a drugi reszta drogi :oczko_usmiech:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.08.2019 09:17

bledzik napisał(a):Jechał ktoś S6 między Wiedniem a Graz?
Jak wrażenia? Ruch dużo mniejszy?


Jechałem tamtędy bodaj trzy lata temu. Było spokojniej niż na A2, czasowo podobnie. Widoki też bardzo przyjemne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2019 09:22

bledzik napisał(a):Jechał ktoś S6 między Wiedniem a Graz?
Jak wrażenia? Ruch dużo mniejszy?


Jechałem rok temu - IMHO najlepsza alternatywa i ten przejazd pod Grazem :)
Ruch dużo mniejszy, widoki ciekawsze, w przyautostradowych restauracjach mniej ludzi.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.08.2019 09:44

^^
Popieram przedmówców. S6-S35-A9 jest o wiele lepszą drogą niż A2. Ciekawsze widoki (kilkanaście tuneli, jazda wzdłuż z. Mur, biegnące równolegle tory kolejowe, no i bezpośrednia bliskość gór) i o wiele mniejszy ruch samochodowy.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.08.2019 17:19

dids76 napisał(a):
paulr napisał(a):mam pytanie do drogi przez Węgry. Kiedyś dawno jechałem Żylina, Bratysława, i dalej 86 (jeszcze chyba nie było M) ale trasa jak dla mnie nie ciekawa (wolna) 10 razy chyba byłem w CRO i zawsze Czechy Austria Słowenia.... Tego roku wpadł nieplanowy urlop bo miało nie być Chorwacji 1 raz od dawna. Ale jednak jest a by coś zmienić pojadę przez Słowację i Węgry, ale... google pokazuje by nie jechać na Bratysławę tylko jakoś dziwnie by przejechać obok Balatonu... i teraz się zastanawiam czy jechać autostradą z Żyliny na Bratysławę i później m86, czy tak jak google chce przez okolicę Balatonu. Jadę z Świętochłowice. Więc do Żyliny jakoś się dostanę, tylko co potem, Aha i tak kupuję winietę na Słowację i na Węgry więc nie zależy mi na jakiś objazdach itp. Bardziej ciekawość i... niechęć do granicy SLO-CRO w Macelj. Albo inaczej dać sobie spokój z tą trasą i jechać tak jak należy:Czechy, Austria i Słowenia (autostrada oczywiście) Jadę w sobotę 24 sierpnia i wracam tydzień później jak ma to jakieś znaczenie:)

Ja w tym roku też pierwszy raz chcę spróbować trasy przez Słowację i Węgry. Zaplanowałem sobie taką https://goo.gl/maps/w33VX3MB5Toq5UaD7
Najbardziej obawiam się właśnie odcinka do Żyliny z powodu korków w okolicach Czadcy, Ty planujesz wyjazd w sobotę więc powinno być ok.
Bardziej bym się na twoim miejscu obawiał powrotu, bo to ostatni weekend wakacji i to nie tylko u nas. Więc w CRO korki na bank :wink: i tu zapewne lepszym wyborem będzie trasa przez Węgry niż Słowenię i Austrię.
Ps. Ja też wracam w ostatni weekend sierpnia, ale podzieliłem sobie drogę na pół. Pierwszy dzień Chorwacja i nocleg na Węgrzech a drugi reszta drogi :oczko_usmiech:



na Węgry trzeba winietę?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.08.2019 17:25

dids76 napisał(a):Ja w tym roku też pierwszy raz chcę spróbować trasy przez Słowację i Węgry. Zaplanowałem sobie taką https://goo.gl/maps/w33VX3MB5Toq5UaD7

To od Czadcy do Szobathely, jedziemy tak samo. :oczko_usmiech:
paulr napisał(a):na Węgry trzeba winietę?

Tak.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.08.2019 19:03

Marsallah napisał(a):^^
Popieram przedmówców. S6-S35-A9 jest o wiele lepszą drogą niż A2. Ciekawsze widoki (kilkanaście tuneli, jazda wzdłuż z. Mur, biegnące równolegle tory kolejowe, no i bezpośrednia bliskość gór) i o wiele mniejszy ruch samochodowy.


powiadacie że warto? Może się skuszę w tym roku i będzie odskocznia od A2 :)
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 09.08.2019 21:29

toomas napisał(a):
Marsallah napisał(a):^^
Popieram przedmówców. S6-S35-A9 jest o wiele lepszą drogą niż A2. Ciekawsze widoki (kilkanaście tuneli, jazda wzdłuż z. Mur, biegnące równolegle tory kolejowe, no i bezpośrednia bliskość gór) i o wiele mniejszy ruch samochodowy.


powiadacie że warto? Może się skuszę w tym roku i będzie odskocznia od A2 :)

Tunel pod Grazem często w nocy jest zamykany z powodu remontu. Otwierają O 5 rano. Przejazd przez miasto jest w tych godzinach bezproblemowy. Tunel ma 10 km, więc jakas strata czasu się pojawi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 241
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone