Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krutom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.08.2019 22:15

MrSzuwarowy napisał(a):
ja+ty=my napisał(a):pytanie też mam o autostrady w samej chorwacji ? może warto kawałek przejechać samym wybrzeżem?

Osobiście uważam, że nie warto. Widoki nie są powalające, a ruch duży i raczej stracicie na czasie dojazdu.

Ciekawe którą częścią wybrzeża kolega jeździł? 8O
rocker
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.08.2019 05:23

krutom napisał(a):
MrSzuwarowy napisał(a):
ja+ty=my napisał(a):pytanie też mam o autostrady w samej chorwacji ? może warto kawałek przejechać samym wybrzeżem?

Osobiście uważam, że nie warto. Widoki nie są powalające, a ruch duży i raczej stracicie na czasie dojazdu.

może w złą stronę "paczał" :)
sebak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 08.08.2019 22:39

Z okolic Szombathely na południe w kierunku Chorwacji droga 86 czy jak sugerują Google najpierw 84, potem 74 aż do Letenye, przejazd bez winety?
Przejście graniczne z HR jest w Letenye osobne dla drogi 7 i M7?
Jadąc 86 gdzie najlepiej przekroczyć granice?
Czy może dla wygody i bezpieczeństwa kupić winete tylko czy wtedy będą lepsze drogi? Google maps pokazują bardzo zbliżone czasy przejazdu.
MrSzuwarowy
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSzuwarowy » 08.08.2019 22:58

rocker napisał(a):
krutom napisał(a):
MrSzuwarowy napisał(a):

może w złą stronę "paczał" :)

Z reguły tę część wybrzeża oglądam z jachtu, od strony wody. Przejechałem też kilka razy i nie zrobiło to na mnie wrażenia poza dość powolnym ruchem. Może źle trafiłem... Każdemu, co kto lubi.
DominikI
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 08.08.2019 23:10

Chyba pontonem :D
paulr
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.08.2019 01:03

mam pytanie do drogi przez Węgry. Kiedyś dawno jechałem Żylina, Bratysława, i dalej 86 (jeszcze chyba nie było M) ale trasa jak dla mnie nie ciekawa (wolna) 10 razy chyba byłem w CRO i zawsze Czechy Austria Słowenia.... Tego roku wpadł nieplanowy urlop bo miało nie być Chorwacji 1 raz od dawna. Ale jednak jest a by coś zmienić pojadę przez Słowację i Węgry, ale... google pokazuje by nie jechać na Bratysławę tylko jakoś dziwnie by przejechać obok Balatonu... i teraz się zastanawiam czy jechać autostradą z Żyliny na Bratysławę i później m86, czy tak jak google chce przez okolicę Balatonu. Jadę z Świętochłowice. Więc do Żyliny jakoś się dostanę, tylko co potem, Aha i tak kupuję winietę na Słowację i na Węgry więc nie zależy mi na jakiś objazdach itp. Bardziej ciekawość i... niechęć do granicy SLO-CRO w Macelj. Albo inaczej dać sobie spokój z tą trasą i jechać tak jak należy:Czechy, Austria i Słowenia (autostrada oczywiście) Jadę w sobotę 24 sierpnia i wracam tydzień później jak ma to jakieś znaczenie:)
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.08.2019 07:58

paulr napisał(a):mam pytanie do drogi przez Węgry. Kiedyś dawno jechałem Żylina, Bratysława, i dalej 86 (jeszcze chyba nie było M) ale trasa jak dla mnie nie ciekawa (wolna) 10 razy chyba byłem w CRO i zawsze Czechy Austria Słowenia.... Tego roku wpadł nieplanowy urlop bo miało nie być Chorwacji 1 raz od dawna. Ale jednak jest a by coś zmienić pojadę przez Słowację i Węgry, ale... google pokazuje by nie jechać na Bratysławę tylko jakoś dziwnie by przejechać obok Balatonu... i teraz się zastanawiam czy jechać autostradą z Żyliny na Bratysławę i później m86, czy tak jak google chce przez okolicę Balatonu. Jadę z Świętochłowice. Więc do Żyliny jakoś się dostanę, tylko co potem, Aha i tak kupuję winietę na Słowację i na Węgry więc nie zależy mi na jakiś objazdach itp. Bardziej ciekawość i... niechęć do granicy SLO-CRO w Macelj. Albo inaczej dać sobie spokój z tą trasą i jechać tak jak należy:Czechy, Austria i Słowenia (autostrada oczywiście) Jadę w sobotę 24 sierpnia i wracam tydzień później jak ma to jakieś znaczenie:)

Odczekaj chwilę, GM jakieś głupoty pokazuje. Mnie z Tarnowskich Gór teraz tez prowadzi wzdłuż Balatonu.
Normalnie to nic się nie zmieniło tj. Bratysława-Schombathely-Letenye lub Redics (M.Sredice).
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2019 08:03

paulr napisał(a):mam pytanie do drogi przez Węgry. Kiedyś dawno jechałem Żylina, Bratysława, i dalej 86 (jeszcze chyba nie było M) ale trasa jak dla mnie nie ciekawa (wolna) 10 razy chyba byłem w CRO i zawsze Czechy Austria Słowenia.... Tego roku wpadł nieplanowy urlop bo miało nie być Chorwacji 1 raz od dawna. Ale jednak jest a by coś zmienić pojadę przez Słowację i Węgry, ale... google pokazuje by nie jechać na Bratysławę tylko jakoś dziwnie by przejechać obok Balatonu... i teraz się zastanawiam czy jechać autostradą z Żyliny na Bratysławę i później m86, czy tak jak google chce przez okolicę Balatonu. Jadę z Świętochłowice. Więc do Żyliny jakoś się dostanę, tylko co potem, Aha i tak kupuję winietę na Słowację i na Węgry więc nie zależy mi na jakiś objazdach itp. Bardziej ciekawość i... niechęć do granicy SLO-CRO w Macelj. Albo inaczej dać sobie spokój z tą trasą i jechać tak jak należy:Czechy, Austria i Słowenia (autostrada oczywiście) Jadę w sobotę 24 sierpnia i wracam tydzień później jak ma to jakieś znaczenie:)

Ja w tym roku też pierwszy raz chcę spróbować trasy przez Słowację i Węgry. Zaplanowałem sobie taką https://goo.gl/maps/w33VX3MB5Toq5UaD7
Najbardziej obawiam się właśnie odcinka do Żyliny z powodu korków w okolicach Czadcy, Ty planujesz wyjazd w sobotę więc powinno być ok.
Bardziej bym się na twoim miejscu obawiał powrotu, bo to ostatni weekend wakacji i to nie tylko u nas. Więc w CRO korki na bank :wink: i tu zapewne lepszym wyborem będzie trasa przez Węgry niż Słowenię i Austrię.
Ps. Ja też wracam w ostatni weekend sierpnia, ale podzieliłem sobie drogę na pół. Pierwszy dzień Chorwacja i nocleg na Węgrzech a drugi reszta drogi :oczko_usmiech:
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.08.2019 08:17

bledzik napisał(a):Jechał ktoś S6 między Wiedniem a Graz?
Jak wrażenia? Ruch dużo mniejszy?

Jechałem tamtędy bodaj trzy lata temu. Było spokojniej niż na A2, czasowo podobnie. Widoki też bardzo przyjemne.
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 09.08.2019 08:22

bledzik napisał(a):Jechał ktoś S6 między Wiedniem a Graz?
Jak wrażenia? Ruch dużo mniejszy?

Jechałem rok temu - IMHO najlepsza alternatywa i ten przejazd pod Grazem :)
Ruch dużo mniejszy, widoki ciekawsze, w przyautostradowych restauracjach mniej ludzi.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.08.2019 08:44

^^
Popieram przedmówców. S6-S35-A9 jest o wiele lepszą drogą niż A2. Ciekawsze widoki (kilkanaście tuneli, jazda wzdłuż z. Mur, biegnące równolegle tory kolejowe, no i bezpośrednia bliskość gór) i o wiele mniejszy ruch samochodowy.
paulr
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.08.2019 16:19

dids76 napisał(a):

Ja w tym roku też pierwszy raz chcę spróbować trasy przez Słowację i Węgry. Zaplanowałem sobie taką https://goo.gl/maps/w33VX3MB5Toq5UaD7
Najbardziej obawiam się właśnie odcinka do Żyliny z powodu korków w okolicach Czadcy, Ty planujesz wyjazd w sobotę więc powinno być ok.
Bardziej bym się na twoim miejscu obawiał powrotu, bo to ostatni weekend wakacji i to nie tylko u nas. Więc w CRO korki na bank :wink: i tu zapewne lepszym wyborem będzie trasa przez Węgry niż Słowenię i Austrię.
Ps. Ja też wracam w ostatni weekend sierpnia, ale podzieliłem sobie drogę na pół. Pierwszy dzień Chorwacja i nocleg na Węgrzech a drugi reszta drogi :oczko_usmiech:

na Węgry trzeba winietę?
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.08.2019 16:25

dids76 napisał(a):Ja w tym roku też pierwszy raz chcę spróbować trasy przez Słowację i Węgry. Zaplanowałem sobie taką https://goo.gl/maps/w33VX3MB5Toq5UaD7

To od Czadcy do Szobathely, jedziemy tak samo. :oczko_usmiech:
paulr napisał(a):na Węgry trzeba winietę?

Tak.
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.08.2019 18:03

Marsallah napisał(a):^^
Popieram przedmówców. S6-S35-A9 jest o wiele lepszą drogą niż A2. Ciekawsze widoki (kilkanaście tuneli, jazda wzdłuż z. Mur, biegnące równolegle tory kolejowe, no i bezpośrednia bliskość gór) i o wiele mniejszy ruch samochodowy.

powiadacie że warto? Może się skuszę w tym roku i będzie odskocznia od A2 :)
welna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 09.08.2019 20:29

toomas napisał(a):
Marsallah napisał(a):^^

powiadacie że warto? Może się skuszę w tym roku i będzie odskocznia od A2 :)

Tunel pod Grazem często w nocy jest zamykany z powodu remontu. Otwierają O 5 rano. Przejazd przez miasto jest w tych godzinach bezproblemowy. Tunel ma 10 km, więc jakas strata czasu się pojawi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 241
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019