Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Xirallic
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xirallic » 13.09.2019 21:54

Dobrze wiedzieć, a jak wygląda trasa przez Czechy, dalej same zwężki czy coś lepiej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2019 07:57

Stałe miejsce, tj. Lipník nad Bečvou (Bělotin - Velký Újezd) ze względu na budowę drogi, przed Ostrawą, obustronne zwężenie do jednego pasa (systematyczne usuwanie muld i dołów), Olšany u Prostějova zwężka i dopiero w Mikulově - most z ograniczeniem prędkości na zalewie Nové Mlýny.
bartek1706
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek1706 » 14.09.2019 17:14

wikol napisał(a):
bartek1706 napisał(a):Dzięki śliczne, rzuć proszę okiem czy tak będzie ok?
https://goo.gl/maps/mudFEmRy8TqDrmFZ7

Trasa jak najbardziej ok. Jechałem prawie identycznie:
1. Jadąc DO skierowałem się na Zwardoń zamiast Cieszyn. W drogę powrotną na Cieszyn. Trochę się kluczy w Częstochowie po zjeździe z A1/ do 1. Ruch ciężarowek w mieście, troche upierdliwe. Nie wiem który wariant jest lepszy. Może niech inni się wypowiedzą.

2. Przkroczywszy granicę H jechałem skrótem.
https://goo.gl/maps/kuHAS3pMHJJ1VFpU7.
Przy okazji obiad w Sarkany Etterem - polecam.
3. wracając też wracałem powyższym skrótem -pusto i luźno.


Dziękuję za pomoc! ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.12.2019 13:18

W przyszłym roku, od marca do końca listopada przyszłego roku, most przez zalew Nové Mlýny będzie zamknięty. Objazdy mają być wytyczone przez najbliższe miejscowości. Lokalne władze mówią, że będą spore problemy a w jednym z miejsc, ciężarówki będą miały problem z wyminięciem się.

Screenshot_20191229_121204.jpg


Źródło: ČT24
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.12.2019 14:17

pääkäyttäjä napisał(a):W przyszłym roku, od marca do końca listopada przyszłego roku, most przez zalew Nové Mlýny będzie zamknięty. Objazdy mają być wytyczone przez najbliższe miejscowości. Lokalne władze mówią, że będą spore problemy a w jednym z miejsc, ciężarówki będą miały problem z wyminięciem się.

Screenshot_20191229_121204.jpg


Źródło: ČT24

No to zaje..ście :evil: Trzeba będzie wybrać wariant przez Břeclav. Chyba że znów wybiorę trasę przez Słowację i Węgry :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.12.2019 14:39

Kaj ja zatankuje gaz w nocy ? No i jak dojechać do Route B7 ? 8-O :twisted: :roll: :sm:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.12.2019 14:43

sito_zabrze napisał(a):Kaj ja zatankuje gaz w nocy ? No i jak dojechać do Route B7 ? 8-O :twisted: :roll: :sm:

Zatankujesz w Břeclav a winietę kup przez https://shop.asfinag.at/ :wink:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.12.2019 14:49

Ja jestem za stary na te nowinki :oczko_usmiech:
Polece na Breslav i z niego odbije na Mikulov
Na Route kupuje od razu 2x Austrie i miesięczną na Słowenie :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 29.12.2019 18:44

To dobrze ,że w przyszłym roku wracamy do trasy Brno-Bratysława-Szombathely-Lenti-Letenye :hut:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 30.12.2019 23:18

pääkäyttäjä napisał(a):W przyszłym roku, od marca do końca listopada przyszłego roku, most przez zalew Nové Mlýny będzie zamknięty. Objazdy mają być wytyczone przez najbliższe miejscowości. Lokalne władze mówią, że będą spore problemy a w jednym z miejsc, ciężarówki będą miały problem z wyminięciem się.

To chyba nie jest wielki problem dla jadących przez Austrię. Jest kilka tras omijających ten most. Dodają 5-10 minut. Ale dobrze wiedzieć o tym i zawczasu to zaplanować. A swoją drogą to Czesi guzdrzą się z robotami na tym przejeździe zupełnie jak nasi budowlańcy :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.12.2019 00:04

Czy ja wiem... Po latach mieszkania na Morawach stwierdzam, że tam nie ma żadnej sensownej alternatywy dopóki Czesi nie ogarną drogi do granicy. Przez Znojmo i Hať jest chyba najlepiej - byle dostać się na S3, przepękać przejazd przez Wiedeń od Stockerau po Vösendorf i jedziemy dalej. W zeszłym roku, odcinek Grosskrut - Břeclav był póki co, mało uczęszczany ale kto wie, co będzie w 2020. Ja jadąc od siebie, nie widzę sensu wjeżdżać na chwilę na Slovensko ;) Najważniejsze to po prostu nie korzystać w wyznaczonych objazdów przez te wioski z małymi skrzyżowaniami ;)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 31.12.2019 14:15

A pamiętajcie jeszcze, że w Wiedniu w okresie letnim A23 ma być remontowana, było już o tym na forum.
Wygląda że Cz-SK będzie miało wzięcie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.12.2019 15:42

wielbiciel napisał(a):A pamiętajcie jeszcze, że w Wiedniu w okresie letnim A23 ma być remontowana, było już o tym na forum.
Wygląda że Cz-SK będzie miało wzięcie.

No właśnie :roll: W przyszłym roku chciałem skorzystać z "Twojej trasy" i chyba znów nie wyjdzie.
Coraz bardziej skłaniam się ku trasie Cz-Sk-H. Jeżeli Czesi nie wymyślą jakiś poważniejszych remontów na D1 i R46 to raczej wybiorę tą opcję co najmniej do czasu oddania do użytku obwodnicy Čadcy.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 31.12.2019 15:51

A ja mam to gdzieś
Myśle ze we wrześniu, w nocy, w środku tygodnia przejadę swoją ulubioną trasą Mikulov, Wiedeń, Graz, Macelj bez problemu i korków :P :oczko_usmiech: :mrgreen: :devil: :sm:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.12.2019 15:56

sito_zabrze napisał(a):A ja mam to gdzieś
Myśle ze we wrześniu, w nocy, w środku tygodnia przejadę swoją ulubioną trasą Mikulov, Wiedeń, Graz, Macelj bez problemu i korków :P :oczko_usmiech: :mrgreen: :devil: :sm:

No właśni ja mam planowany wyjazd w piątek w sierpniu i muszę się trochę nagimnastykować :oczko_usmiech: :mrgreen:
Na szczęście do przejechania tylko ok 550km do noclegu na Węgrzech :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 244
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone