Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Xirallic
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xirallic » 13.09.2019 20:54

Dobrze wiedzieć, a jak wygląda trasa przez Czechy, dalej same zwężki czy coś lepiej?
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 14.09.2019 06:57

Stałe miejsce, tj. Lipník nad Bečvou (Bělotin - Velký Újezd) ze względu na budowę drogi, przed Ostrawą, obustronne zwężenie do jednego pasa (systematyczne usuwanie muld i dołów), Olšany u Prostějova zwężka i dopiero w Mikulově - most z ograniczeniem prędkości na zalewie Nové Mlýny.
bartek1706
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek1706 » 14.09.2019 16:14

wikol napisał(a):
bartek1706 napisał(a):Dzięki śliczne, rzuć proszę okiem czy tak będzie ok?
https://goo.gl/maps/mudFEmRy8TqDrmFZ7

Trasa jak najbardziej ok. Jechałem prawie identycznie:
1. Jadąc DO skierowałem się na Zwardoń zamiast Cieszyn. W drogę powrotną na Cieszyn. Trochę się kluczy w Częstochowie po zjeździe z A1/ do 1. Ruch ciężarowek w mieście, troche upierdliwe. Nie wiem który wariant jest lepszy. Może niech inni się wypowiedzą.

2. Przkroczywszy granicę H jechałem skrótem.
https://goo.gl/maps/kuHAS3pMHJJ1VFpU7.
Przy okazji obiad w Sarkany Etterem - polecam.
3. wracając też wracałem powyższym skrótem -pusto i luźno.

Dziękuję za pomoc! ;)
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 29.12.2019 12:18

W przyszłym roku, od marca do końca listopada przyszłego roku, most przez zalew Nové Mlýny będzie zamknięty. Objazdy mają być wytyczone przez najbliższe miejscowości. Lokalne władze mówią, że będą spore problemy a w jednym z miejsc, ciężarówki będą miały problem z wyminięciem się.

Screenshot_20191229_121204.jpg

Źródło: ČT24
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.12.2019 13:17

pääkäyttäjä napisał(a):W przyszłym roku, od marca do końca listopada przyszłego roku, most przez zalew Nové Mlýny będzie zamknięty. Objazdy mają być wytyczone przez najbliższe miejscowości. Lokalne władze mówią, że będą spore problemy a w jednym z miejsc, ciężarówki będą miały problem z wyminięciem się.

Screenshot_20191229_121204.jpg

Źródło: ČT24

No to zaje..ście :evil: Trzeba będzie wybrać wariant przez Břeclav. Chyba że znów wybiorę trasę przez Słowację i Węgry :papa:
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.12.2019 13:39

Kaj ja zatankuje gaz w nocy ? No i jak dojechać do Route B7 ? 8-O :twisted: :roll: :sm:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.12.2019 13:43

sito_zabrze napisał(a):Kaj ja zatankuje gaz w nocy ? No i jak dojechać do Route B7 ? 8-O :twisted: :roll: :sm:

Zatankujesz w Břeclav a winietę kup przez https://shop.asfinag.at/ :wink:
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.12.2019 13:49

Ja jestem za stary na te nowinki :oczko_usmiech:
Polece na Breslav i z niego odbije na Mikulov
Na Route kupuje od razu 2x Austrie i miesięczną na Słowenie :wink:
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 29.12.2019 17:44

To dobrze ,że w przyszłym roku wracamy do trasy Brno-Bratysława-Szombathely-Lenti-Letenye :hut:
grab56
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 30.12.2019 22:18

pääkäyttäjä napisał(a):W przyszłym roku, od marca do końca listopada przyszłego roku, most przez zalew Nové Mlýny będzie zamknięty. Objazdy mają być wytyczone przez najbliższe miejscowości. Lokalne władze mówią, że będą spore problemy a w jednym z miejsc, ciężarówki będą miały problem z wyminięciem się.

To chyba nie jest wielki problem dla jadących przez Austrię. Jest kilka tras omijających ten most. Dodają 5-10 minut. Ale dobrze wiedzieć o tym i zawczasu to zaplanować. A swoją drogą to Czesi guzdrzą się z robotami na tym przejeździe zupełnie jak nasi budowlańcy :lol:
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 30.12.2019 23:04

Czy ja wiem... Po latach mieszkania na Morawach stwierdzam, że tam nie ma żadnej sensownej alternatywy dopóki Czesi nie ogarną drogi do granicy. Przez Znojmo i Hať jest chyba najlepiej - byle dostać się na S3, przepękać przejazd przez Wiedeń od Stockerau po Vösendorf i jedziemy dalej. W zeszłym roku, odcinek Grosskrut - Břeclav był póki co, mało uczęszczany ale kto wie, co będzie w 2020. Ja jadąc od siebie, nie widzę sensu wjeżdżać na chwilę na Slovensko ;) Najważniejsze to po prostu nie korzystać w wyznaczonych objazdów przez te wioski z małymi skrzyżowaniami ;)
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 31.12.2019 13:15

A pamiętajcie jeszcze, że w Wiedniu w okresie letnim A23 ma być remontowana, było już o tym na forum.
Wygląda że Cz-SK będzie miało wzięcie.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.12.2019 14:42

wielbiciel napisał(a):A pamiętajcie jeszcze, że w Wiedniu w okresie letnim A23 ma być remontowana, było już o tym na forum.
Wygląda że Cz-SK będzie miało wzięcie.

No właśnie :roll: W przyszłym roku chciałem skorzystać z "Twojej trasy" i chyba znów nie wyjdzie.
Coraz bardziej skłaniam się ku trasie Cz-Sk-H. Jeżeli Czesi nie wymyślą jakiś poważniejszych remontów na D1 i R46 to raczej wybiorę tą opcję co najmniej do czasu oddania do użytku obwodnicy Čadcy.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 31.12.2019 14:51

A ja mam to gdzieś
Myśle ze we wrześniu, w nocy, w środku tygodnia przejadę swoją ulubioną trasą Mikulov, Wiedeń, Graz, Macelj bez problemu i korków :P :oczko_usmiech: :mrgreen: :devil: :sm:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.12.2019 14:56

sito_zabrze napisał(a):A ja mam to gdzieś
Myśle ze we wrześniu, w nocy, w środku tygodnia przejadę swoją ulubioną trasą Mikulov, Wiedeń, Graz, Macelj bez problemu i korków :P :oczko_usmiech: :mrgreen: :devil: :sm:

No właśni ja mam planowany wyjazd w piątek w sierpniu i muszę się trochę nagimnastykować :oczko_usmiech: :mrgreen:
Na szczęście do przejechania tylko ok 550km do noclegu na Węgrzech :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 244
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019