Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 23.02.2020 22:26

sito_zabrze napisał(a):Dokładnie, przyzwyczajenie :wink:

Od czasu jak Poysdorf mija sie bokiem to Mikulov to super opcja. Zatankujesz gaz ( kilka stacji do wyboru ) , kupisz winiety ( ja kupuje od razu 2x Austria i 30-to dniowa Słowenia ). Dla mnie też wazne jest to ze to 300km od wyjazdu z domu, idealna odległość do pierwszego postoju , do tego dochodzi znajomość każdego kilometra drogi , bez niespodzianek itp . Nie wiem jak bedzie w sezonie ale mysle ze we wrześniu objazd tego mostu w nocy będzie szybki :oczko_usmiech:


pääkäyttäjä napisał(a):Prawie. Powiedzmy, że pamiętam czasy z mieszkania w Brnie kiedy zadnej autostrady w tamtą stronę nie było - poza tzw. Bratislavskou dálnici i do Wiednia jechało się "wiejskimi drogami". Dla mnie D2 i Břeclav jest wygodniejszy ale z przyzwyczajenia jeździłem przez Mikulov... Raz jechałem przez Laa an der Thaya - przez Mikulov jest po prostu wygodniej.


Dla mnie też jazda przez Mikulov jest najbardziej wygodna. Ale zacząłem się zastanawiać z powodu tego zamkniętego mostu. Czas i pierwsze wakacyjne wyjazdy pokażą jak tam to będzie wyglądać, ale na wszelki wypadek dość ciekawie wygląda ta opcja objazdu:
ACandrzej napisał(a):Na razie nie wybieram się w tamtym kierunku, ale zastanawiałbym się nad wariantem aby jechać na Breclaw, zjechać z autostrady w Hustopecach i przejechać Nové Mlýny w Strachotinie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.02.2020 13:24

Rusza remont drogi między Brnem a Wiedniem. Droga 52 będzie zamknięta, Czesi przygotowują objazdy.
https://40ton.net/droga-miedzy-brnem-a-wiedniem-zamknieta-na-9-miesiecy-objazdy-po-wojskowych-mostach/?fbclid=IwAR307FcyNyaPGo3Y3eK5naj1XHp5lp7WjGKu9j3rOUvqmvp0SNSf9pdIwuI
Dodaję informacyjnie, bo ja standardowo jeżdżę przez Słowację i Węgry. Przypominam dodatkowo o bardzo wzmożonym ruchu na obwodnicy Wiednia od 31.07.2020 z uwagi na rozpoczynające się ferie w Bawarii.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.02.2020 13:25

Jezu, następny... czy Wy czytacie forum przed napisaniem czegokolwiek?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.02.2020 13:41

Fakt, nie czytałem :) 8O
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.02.2020 15:10

Trzeba się przeprosić w tym sezonie z SK, co prawda 45 zeta dodatkowo ale szybkość dojazdu będzie większa niż przez Mikulov i Austria.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.02.2020 16:35

wielbiciel napisał(a):Trzeba się przeprosić w tym sezonie z SK, co prawda 45 zeta dodatkowo ale szybkość dojazdu będzie większa niż przez Mikulov i Austria.

Winieta Słowacka+Węgierska jest tańsza od opcji Czechy, Austria + ewentualnie Słowenia :) .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.02.2020 16:39

SebastianM napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Trzeba się przeprosić w tym sezonie z SK, co prawda 45 zeta dodatkowo ale szybkość dojazdu będzie większa niż przez Mikulov i Austria.

Winieta Słowacka+Węgierska jest tańsza od opcji Czechy, Austria + ewentualnie Słowenia :) .

Kolega wielbiciel jeździ całkowicie inną opcją bo Cz/A z winietami i Węgry bez winiety, więc jeśli dobrze wywnioskowałem doskakuje mu winieta na Słowację i Węgry a odpada Austriacka :wink:
Sam w tym roku zastanawiam się nad trasą Cz/Sk/Hu z winietami, wszystko zależy czy nadal będzie się tak korkowało w Čadcy :papa:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.02.2020 17:12

Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.02.2020 17:16

A że tak jeszcze dopytam? Ta droga 52 w Czechach to ma być wyremontowana tak konkretnie?? Dwupas do granicy i te sprawy? Czy tylko nowy asfalt i mosty?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.02.2020 17:21

tranquilo napisał(a):A że tak jeszcze dopytam? Ta droga 52 w Czechach to ma być wyremontowana tak konkretnie?? Dwupas do granicy i te sprawy? Czy tylko nowy asfalt i mosty?

Jak na razie tylko mosty :(
Czesi cały czas odkładają termin budowy odcinak R52 od Pohorelic do granicy z powodu braku kasy :wink:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.02.2020 17:28

Ale jak już w końcu to zrobią to będzie pięknie:)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.02.2020 18:25

tranquilo napisał(a):Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.


Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.02.2020 18:56

niuniek napisał(a):
tranquilo napisał(a):Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.


Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?

Ja dwa lata temu jechałem przez Mursko Središće, a w ubiegłym roku przez Letenye. Odległość podobna, czasy przejazdu zbliżone. W mojej ocenie 50/50.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 27.02.2020 19:19

walp napisał(a):Ja dwa lata temu jechałem przez Mursko Središće, a w ubiegłym roku przez Letenye. Odległość podobna, czasy przejazdu zbliżone. W mojej ocenie 50/50.


Też tak uważam. A jeśli w Letenye wybierze się stare przejście to możne być nawet szybciej.

Pozdrowienia.;)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.02.2020 19:38

Dzięki serdeczne. Ostatnie pytanie, wjeżdżając do Słowenii i kierując się na Mursko Središće, nie płacę 15 euro, bo widzę, że biegnie tam A5? Pytam, bo akurat tędy nie jechałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 246
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone