Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 23.02.2020 22:26

sito_zabrze napisał(a):Dokładnie, przyzwyczajenie :wink:

Od czasu jak Poysdorf mija sie bokiem to Mikulov to super opcja. Zatankujesz gaz ( kilka stacji do wyboru ) , kupisz winiety ( ja kupuje od razu 2x Austria i 30-to dniowa Słowenia ). Dla mnie też wazne jest to ze to 300km od wyjazdu z domu, idealna odległość do pierwszego postoju , do tego dochodzi znajomość każdego kilometra drogi , bez niespodzianek itp . Nie wiem jak bedzie w sezonie ale mysle ze we wrześniu objazd tego mostu w nocy będzie szybki :oczko_usmiech:

pääkäyttäjä napisał(a):Prawie. Powiedzmy, że pamiętam czasy z mieszkania w Brnie kiedy zadnej autostrady w tamtą stronę nie było - poza tzw. Bratislavskou dálnici i do Wiednia jechało się "wiejskimi drogami". Dla mnie D2 i Břeclav jest wygodniejszy ale z przyzwyczajenia jeździłem przez Mikulov... Raz jechałem przez Laa an der Thaya - przez Mikulov jest po prostu wygodniej.

Dla mnie też jazda przez Mikulov jest najbardziej wygodna. Ale zacząłem się zastanawiać z powodu tego zamkniętego mostu. Czas i pierwsze wakacyjne wyjazdy pokażą jak tam to będzie wyglądać, ale na wszelki wypadek dość ciekawie wygląda ta opcja objazdu:
ACandrzej napisał(a):Na razie nie wybieram się w tamtym kierunku, ale zastanawiałbym się nad wariantem aby jechać na Breclaw, zjechać z autostrady w Hustopecach i przejechać Nové Mlýny w Strachotinie.
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.02.2020 13:24

Rusza remont drogi między Brnem a Wiedniem. Droga 52 będzie zamknięta, Czesi przygotowują objazdy.
https://40ton.net/droga-miedzy-brnem-a-wiedniem-zamknieta-na-9-miesiecy-objazdy-po-wojskowych-mostach/?fbclid=IwAR307FcyNyaPGo3Y3eK5naj1XHp5lp7WjGKu9j3rOUvqmvp0SNSf9pdIwuI
Dodaję informacyjnie, bo ja standardowo jeżdżę przez Słowację i Węgry. Przypominam dodatkowo o bardzo wzmożonym ruchu na obwodnicy Wiednia od 31.07.2020 z uwagi na rozpoczynające się ferie w Bawarii.
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 27.02.2020 13:25

Jezu, następny... czy Wy czytacie forum przed napisaniem czegokolwiek?
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.02.2020 13:41

Fakt, nie czytałem :) 8O
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.02.2020 15:10

Trzeba się przeprosić w tym sezonie z SK, co prawda 45 zeta dodatkowo ale szybkość dojazdu będzie większa niż przez Mikulov i Austria.
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 27.02.2020 16:35

wielbiciel napisał(a):Trzeba się przeprosić w tym sezonie z SK, co prawda 45 zeta dodatkowo ale szybkość dojazdu będzie większa niż przez Mikulov i Austria.

Winieta Słowacka+Węgierska jest tańsza od opcji Czechy, Austria + ewentualnie Słowenia :) .
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.02.2020 16:39

SebastianM napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Trzeba się przeprosić w tym sezonie z SK, co prawda 45 zeta dodatkowo ale szybkość dojazdu będzie większa niż przez Mikulov i Austria.

Winieta Słowacka+Węgierska jest tańsza od opcji Czechy, Austria + ewentualnie Słowenia :) .

Kolega wielbiciel jeździ całkowicie inną opcją bo Cz/A z winietami i Węgry bez winiety, więc jeśli dobrze wywnioskowałem doskakuje mu winieta na Słowację i Węgry a odpada Austriacka :wink:
Sam w tym roku zastanawiam się nad trasą Cz/Sk/Hu z winietami, wszystko zależy czy nadal będzie się tak korkowało w Čadcy :papa:
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.02.2020 17:12

Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.02.2020 17:16

A że tak jeszcze dopytam? Ta droga 52 w Czechach to ma być wyremontowana tak konkretnie?? Dwupas do granicy i te sprawy? Czy tylko nowy asfalt i mosty?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.02.2020 17:21

tranquilo napisał(a):A że tak jeszcze dopytam? Ta droga 52 w Czechach to ma być wyremontowana tak konkretnie?? Dwupas do granicy i te sprawy? Czy tylko nowy asfalt i mosty?

Jak na razie tylko mosty :(
Czesi cały czas odkładają termin budowy odcinak R52 od Pohorelic do granicy z powodu braku kasy :wink:
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.02.2020 17:28

Ale jak już w końcu to zrobią to będzie pięknie:)
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.02.2020 18:25

tranquilo napisał(a):Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.

Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.02.2020 18:56

niuniek napisał(a):
tranquilo napisał(a):Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.

Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?

Ja dwa lata temu jechałem przez Mursko Središće, a w ubiegłym roku przez Letenye. Odległość podobna, czasy przejazdu zbliżone. W mojej ocenie 50/50.
Gonzales
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 27.02.2020 19:19

walp napisał(a):Ja dwa lata temu jechałem przez Mursko Središće, a w ubiegłym roku przez Letenye. Odległość podobna, czasy przejazdu zbliżone. W mojej ocenie 50/50.

Też tak uważam. A jeśli w Letenye wybierze się stare przejście to możne być nawet szybciej.

Pozdrowienia.;)
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.02.2020 19:38

Dzięki serdeczne. Ostatnie pytanie, wjeżdżając do Słowenii i kierując się na Mursko Središće, nie płacę 15 euro, bo widzę, że biegnie tam A5? Pytam, bo akurat tędy nie jechałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 246
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019