Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 31.12.2019 16:53

dids76 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):A pamiętajcie jeszcze, że w Wiedniu w okresie letnim A23 ma być remontowana, było już o tym na forum.
Wygląda że Cz-SK będzie miało wzięcie.

No właśnie :roll: W przyszłym roku chciałem skorzystać z "Twojej trasy" i chyba znów nie wyjdzie.
Coraz bardziej skłaniam się ku trasie Cz-Sk-H. Jeżeli Czesi nie wymyślą jakiś poważniejszych remontów na D1 i R46 to raczej wybiorę tą opcję co najmniej do czasu oddania do użytku obwodnicy Čadcy.

Jak faktycznie będą utrudnienia w Wiedniu i jeszcze ten mostek rozbiorą, to Cz-SK-H będzie pewne. Jedna winieta więcej ale komfort zarąbisty, a i korków niet. I to w sezonie, a reszta niech jedzie przez A i objazd w Slo.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 31.12.2019 20:05

wielbiciel napisał(a):A pamiętajcie jeszcze, że w Wiedniu w okresie letnim A23 ma być remontowana, było już o tym na forum.

Kurcze, umknęło mi. Kiedy dokładnie ma być remont tej A23? Myślałem, żeby w czerwcu '20 zrobić (1-wszy raz :wink: ) trasę klasyczną Cz-A-Slo-Hr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2020 13:01

Od 11 marca br, most na zbiorniku Nové Mlýny będzie zamknięty. ŘSD na trasie objazdów buduje tymczasowe przeprawy. Poniżej orientacyjna mapka objazdów:

Screenshot_20200222_115834.jpg


Więcej Řidičům mířícím do Rakouska se od března cesta protáhne. Most přes Novomlýnské nádrže se uzavře.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.02.2020 16:12

Jeżeli wybrałbym trasę przez Czechy i Austrię to raczej przez Breclav niż przez Mikulov
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.02.2020 20:09

dids76 napisał(a):Jeżeli wybrałbym trasę przez Czechy i Austrię to raczej przez Breclav niż przez Mikulov

No właśnie ja tak myślałem. Nie jechałem tamtędy nigdy i w niedalekiej przyszłości miałem pytać jak tam ten fragment drogi wygląda.

Ale skoro temat wywołany to podpowiedzcie jak ta droga/przejście wygląda? Dlaczego wszyscy zawsze pruli na Mikulov? Tam na Breclav są jakieś utrudnienia?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2020 20:17

Nie, po prostu jest nie po drodze (tak myślę) :mrgreen:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 23.02.2020 09:42

tranquilo napisał(a):
dids76 napisał(a):Jeżeli wybrałbym trasę przez Czechy i Austrię to raczej przez Breclav niż przez Mikulov

No właśnie ja tak myślałem. Nie jechałem tamtędy nigdy i w niedalekiej przyszłości miałem pytać jak tam ten fragment drogi wygląda.

Ale skoro temat wywołany to podpowiedzcie jak ta droga/przejście wygląda? Dlaczego wszyscy zawsze pruli na Mikulov? Tam na Breclav są jakieś utrudnienia?


Ja prawie zawsze jeżdżę przez Breclav. Utrudnień nigdy nie zanotowałem, ruch przeważnie niewielki. Jedyne spowolnienia czasami w samym Brzcławiu mogą się zdarzyć. Można jeszcze jechać przez Lednice ale tego nigdy nie testowałem.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 23.02.2020 09:49

pääkäyttäjä napisał(a):Nie, po prostu jest nie po drodze (tak myślę) :mrgreen:


Czemu? Przecież to drogi prawie obok siebie.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 23.02.2020 13:27

Jeździłem i trasą przez Mikulov i przez Breclav, więc postaram się o małe porównanie.
Jak po austriackiej stronie nie było autostrady pod czeską granicę, to czasy przejazdu tymi trasami były porównywalne (przez Breclav ok. 10 km dalej). Plusem trasy przez Breclav było to, że wcześniej zjeżdżało się z obwodnicy Brna, co ma znaczenie gdy jedziemy w godzinach, gdy tworzą się tam korki. Minusy dla mnie są dwa: przejazd przez sam Breclav może zająć trochę czasu i sam jazda po stronie austriackiej lokalnymi drogami. Są to jednak małe minusy.
Sytuacja zmieniła się po oddaniu autostrady po stronie austriackiej - teraz trasa przez Mikulov jest szybsza. Zmienia to oczywiście remont mostu na zbiorniku Nové Mlýny. Na mapce widać, że Czesi wyznaczyli różne trasy dla kierunków Wiedeń i Brno. Pewno wynika to z tego, że drogi te są wąskie i przy dużym natężeniu ruchu tranzytowego mogłyby być jakieś problemy. Życie pokaże o ile wydłuży się czas przejazdu tym odcinkiem, ale pewno nie będzie to zbyt wiele.
Na razie nie wybieram się w tamtym kierunku, ale zastanawiałbym się nad wariantem aby jechać na Breclaw, zjechać z autostrady w Hustopecach i przejechać Nové Mlýny w Strachotinie.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1512
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 23.02.2020 13:44

ACandrzej napisał(a):(...)ale zastanawiałbym się nad wariantem aby jechać na Breclaw, zjechać z autostrady w Hustopecach i przejechać Nové Mlýny w Strachotinie.

Ciekawa alternatywa. Jadąc z Hustopece do austriackiej autostrady pokazuje nam jedynie 27 km po lokalnych drogach, sama trasa na Google View też nie wygląda odstraszająco.
https://goo.gl/maps/EroeXa9XkUnFrjo27
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.02.2020 14:57

Ja od 10 lat tylko przez Mikulov, tankowanie LPG i winiety w Route B7 :mrgreen: W tym roku innej opcji nie biore pod uwage nawet jak bedzie we wrześniu objazd tego mostu :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2020 18:28

tranquilo napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Nie, po prostu jest nie po drodze (tak myślę) :mrgreen:


Czemu? Przecież to drogi prawie obok siebie.


Prawie. Powiedzmy, że pamiętam czasy z mieszkania w Brnie kiedy zadnej autostrady w tamtą stronę nie było - poza tzw. Bratislavskou dálnici i do Wiednia jechało się "wiejskimi drogami". Dla mnie D2 i Břeclav jest wygodniejszy ale z przyzwyczajenia jeździłem przez Mikulov... Raz jechałem przez Laa an der Thaya - przez Mikulov jest po prostu wygodniej.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1512
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 23.02.2020 19:30

sito_zabrze napisał(a):Ja od 10 lat tylko przez Mikulov, tankowanie LPG i winiety w Route B7 :mrgreen: W tym roku innej opcji nie biore pod uwage nawet jak bedzie we wrześniu objazd tego mostu :oczko_usmiech:

Hehe - Consuetudo altera natura est - przyzwyczajenie jest drugą naturą ;-).
Ja mam podobnie, dlatego wolę jechać przez Mikulov niż Breclav. Oczywiście wizyta na Shellu, celem zatankowania LPG oraz zakup winetek w "Route B7" jest takim samym, stałym elementem wyprawy nad Jadran jak rezerwacja kwater czy przywiezienie gospodarzowi polskiej flaszki. Mało tego, mam takie zboczenie, że w B7 i nigdzie indziej kupuję już winetkę na Słowenię ;-). Przynajmniej głowa spokojna ;-).
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.02.2020 20:21

Dokładnie, przyzwyczajenie :wink:

Od czasu jak Poysdorf mija sie bokiem to Mikulov to super opcja. Zatankujesz gaz ( kilka stacji do wyboru ) , kupisz winiety ( ja kupuje od razu 2x Austria i 30-to dniowa Słowenia ). Dla mnie też wazne jest to ze to 300km od wyjazdu z domu, idealna odległość do pierwszego postoju , do tego dochodzi znajomość każdego kilometra drogi , bez niespodzianek itp . Nie wiem jak bedzie w sezonie ale mysle ze we wrześniu objazd tego mostu w nocy będzie szybki :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2020 20:23

Znając tę okolicę - do czasu jakiegoś umfalu :mrgreen: Bo w korku do Mikukova już dwa razy w życiu stałem - wieczorną porą :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 245
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone