Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 11.08.2019 10:37

pääkäyttäjä napisał(a):
bledzik napisał(a):Jechał ktoś S6 między Wiedniem a Graz?
Jak wrażenia? Ruch dużo mniejszy?


Jechałem rok temu - IMHO najlepsza alternatywa i ten przejazd pod Grazem :)
Ruch dużo mniejszy, widoki ciekawsze, w przyautostradowych restauracjach mniej ludzi.

Też proponuję ta trasę dużo mniejszy ruch choć są małe remonty i remont tunelu w Graz ogólnie jest spokojnie.
Często przed remontowanym tunelem stoi foto radar.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 12.08.2019 03:31

mam jeszcze pytanie do Węgier i 86... jechać ten kawałek przez SLO czy autostradą i od razu Węgry Chorwacja, które przejście zazwyczaj luźniejsze.?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.08.2019 07:37

Proponuję autostradą. Tak jechałem w tym roku. Po co pierdzielić się przez Słowenię.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.08.2019 09:05

paulr napisał(a):mam jeszcze pytanie do Węgier i 86... jechać ten kawałek przez SLO czy autostradą i od razu Węgry Chorwacja, które przejście zazwyczaj luźniejsze.?

Jak jedziesz 86 bez opłat to masz M.Sredice, jak korzystasz z M86 to masz większy wybór bo dochodzi ci stare przejście Letenye (polecam) lub kawałek dalej Letenye autostradowe. Na autostradowym to w zależności od dnia tygodnia i godziny występuje różne obciążenie.
Ostatnio edytowano 12.08.2019 09:07 przez wielbiciel, łącznie edytowano 1 raz
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 12.08.2019 09:07

paulr napisał(a):mam jeszcze pytanie do Węgier i 86... jechać ten kawałek przez SLO czy autostradą i od razu Węgry Chorwacja, które przejście zazwyczaj luźniejsze.?


Nie wiem, jak przez SLO, ale przez HUN spoko. Ograniczenie do 60-ki (remonty) na M70 pomiedzy wezlami Lenti, a Letenye, ale plynnie jedziesz 80-90. Przejscie Gorican "autostradowe" to doslownie kilka aut i dalej autostrada...

pozdrawiam
bartox33
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartox33 » 12.08.2019 10:08

A czy przejście w letenye jest już otwarte bo było nieczynne podobno do końca lipca, a mam zamiar tamtędy jechać???
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 12.08.2019 10:18

bartox33 napisał(a):A czy przejście w letenye jest już otwarte bo było nieczynne podobno do końca lipca, a mam zamiar tamtędy jechać???

Jest już otwarte
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2019 23:12

Za mniej więcej dwa lata, Czesi całkowicie zamkną D1 w Ostravě, aby ją zbudować od zera. Na razie nie wiadomo, którędy poprowadzone zostaną objazdy - o tym zadecyduje rozstrzygnięcie sądowego sporu, od którego uzależniona jest finalna dokumentacja techniczna.

Będzie grubo - autostrada w Ostravě pełni rolę obwodnicy, jest zwolniona z opłat. 18 km odcinek wymaga np. usunięcia miejscami 16 m warstwy podłoża i podsypki oraz poprawy obiektów technologicznych. Prace będą podzielone na etapy.

Ostravu čekají až tři roky bez dálnice. Zavře ji oprava zvlněného povrchu.
August
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) August » 16.08.2019 23:33

Po wczorajszym dniu wiem jedno, nigdy nie będę wracał do Polski przez przejście graniczne w Gornji Macelj. Wczoraj o 15.00 korek był ze dwa km jeszcze za tunelem Frukov i był prawie pod tunel Durmanec... Za to do Chorwacji poszło gładko, czekaliśmy max 10 min.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 19.08.2019 11:45

pääkäyttäjä napisał(a):Za mniej więcej dwa lata, Czesi całkowicie zamkną D1 w Ostravě, aby ją zbudować od zera. Na razie nie wiadomo, którędy poprowadzone zostaną objazdy - o tym zadecyduje rozstrzygnięcie sądowego sporu, od którego uzależniona jest finalna dokumentacja techniczna.

Będzie grubo - autostrada w Ostravě pełni rolę obwodnicy, jest zwolniona z opłat. 18 km odcinek wymaga np. usunięcia miejscami 16 m warstwy podłoża i podsypki oraz poprawy obiektów technologicznych. Prace będą podzielone na etapy.

Ostravu čekají až tři roky bez dálnice. Zavře ji oprava zvlněného povrchu.


Niezły sajgon będzie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2019 15:03

Austriacy skończyli autostradę do granicy z Czechami i otworzyli ją w ostatni weekend. Czesi nawet jeszcze nie zaczęli.

Screenshot_20190911_150236.jpg


Austriacy z ostatnimi 9 km czekają na ŘSD i wybudowanie obwodnicy Mikulova, która jest... Zablokowana przez miejscowych.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.09.2019 15:46

Ja w tym roku po raz pierwszy spróbowałem trasy przez Słowację i Węgry, wcześniej kilkanaście razy jeździłem przez Czechy i Austrię.
Tak jak się spodziewałem najgorszy odcinek dla mnie to dojazd do autostrady w Żylinie, który zajmuje mi około 2,5godziny od wyjazdu z domu (Jadąc przez Czechy jestem w tym czasie za Brnem). Jak oddadzą do użytku obwodnicę Čadcy zapewne będzie lepiej. Na Węgrzech jechałem drogą 86 do końca, później przez Lendavę i Mursko Središće. W Chorwacji już standardowo, autostradą do Karlovac a potem D1 do Splitu. Dojazd (gdyby nie festyn w Sinj i spowodowany tym ogromny korek) zajął by mi 14 godzin. Poprzednie wyjazdy to ok 15 do 16 godzin. Oczywiście z przerwami.
Dopóki nie zdecyduję się na kupno słoweńskiej winiety, będę jeździł przez Węgry. Nie wiem tylko czy opcją przez Słowację, przez Czechy i Słowację czy opcją którą poleca wielbiciel przez Czechy i Austrię. Wszystko będzie zależało od terminu w jakim będę jechał, aktualnych remontów na drogach i gdzie będą powstawały kolejne odcinki.
Jak widać w Austrii A5 zaczyna sie prawie od granicy, więc przyszły rok chyba wybiorę trasę przez Czechy, Austrię i Węgry. :papa:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 11.09.2019 16:49

dids76 napisał(a):Ja w tym roku po raz pierwszy spróbowałem trasy przez Słowację i Węgry, wcześniej kilkanaście razy jeździłem przez Czechy i Austrię.
Tak jak się spodziewałem najgorszy odcinek dla mnie to dojazd do autostrady w Żylinie, który zajmuje mi około 2,5godziny od wyjazdu z domu (Jadąc przez Czechy jestem w tym czasie za Brnem). Jak oddadzą do użytku obwodnicę Čadcy zapewne będzie lepiej. Na Węgrzech jechałem drogą 86 do końca, później przez Lendavę i Mursko Središće. W Chorwacji już standardowo, autostradą do Karlovac a potem D1 do Splitu. Dojazd (gdyby nie festyn w Sinj i spowodowany tym ogromny korek) zajął by mi 14 godzin. Poprzednie wyjazdy to ok 15 do 16 godzin. Oczywiście z przerwami.
Dopóki nie zdecyduję się na kupno słoweńskiej winiety, będę jeździł przez Węgry. Nie wiem tylko czy opcją przez Słowację, przez Czechy i Słowację czy opcją którą poleca wielbiciel przez Czechy i Austrię. Wszystko będzie zależało od terminu w jakim będę jechał, aktualnych remontów na drogach i gdzie będą powstawały kolejne odcinki.
Jak widać w Austrii A5 zaczyna sie prawie od granicy, więc przyszły rok chyba wybiorę trasę przez Czechy, Austrię i Węgry. :papa:

Oczywiście polecam przez Czechy, Austrię i Węgry.
Tym razem wybrałem dodatkowo bezpłatny dojazd z 86 przez Lenti do Letenye na stare przejście.
Jest to (Cz-A-H) najspokojniejsza i najszybsza trasa dojazdowa w rejon Zagrzebia, zresztą sam się zdziwiłem jaką wysoką średnią prędkość miałem z piątku na sobotę przy małym zużyciu paliwa.
Dziwię się trochę tym co przez objazdy w Słowenii po nocy się pchają, jak tu wygodniej i szybciej jest.
Wracam w sobotę za dnia, więc zobaczymy czy powrót będzie porównywalny.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 11.09.2019 17:01

pääkäyttäjä napisał(a):Austriacy skończyli autostradę do granicy z Czechami i otworzyli ją w ostatni weekend. Czesi nawet jeszcze nie zaczęli.

Screenshot_20190911_150236.jpg


Austriacy z ostatnimi 9 km czekają na ŘSD i wybudowanie obwodnicy Mikulova, która jest... Zablokowana przez miejscowych.

Wydaje mi się, że w maju już tym kawałkiem jechałem, ponieważ przegapiłem zjazd na Breclav przez Gro$krut i przez Mikulov wracałem. Jedynie nie było skończonego ronda na końcu lub początku (zależy jak jedziemy).
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.09.2019 17:39

August napisał(a):Po wczorajszym dniu wiem jedno, nigdy nie będę wracał do Polski przez przejście graniczne w Gornji Macelj. Wczoraj o 15.00 korek był ze dwa km jeszcze za tunelem Frukov i był prawie pod tunel Durmanec... Za to do Chorwacji poszło gładko, czekaliśmy max 10 min.


Taki korek to nie korek :wink:
Ja widziałem taki na 40km do granicy w Macelj :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 242
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone