Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.02.2020 19:42

niuniek napisał(a):Dzięki serdeczne. Ostatnie pytanie, wjeżdżając do Słowenii i kierując się na Mursko Središće, nie płacę 15 euro, bo widzę, że biegnie tam A5? Pytam, bo akurat tędy nie jechałem.

Nie musisz jeśli na pierwszym rondzie skręcisz w lewo i pojedziesz przez miejscowość.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.02.2020 20:05

Jeszcze raz dzięki, wychodzi na to, że to tylko, ok 10 km -https://goo.gl/maps/2aytyeCQoArrGkuaA
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.02.2020 20:43

niuniek napisał(a):
tranquilo napisał(a):Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.


Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?


Ja na Mursko, miałem innym razem spróbować przez Letenye ale tak mi jakoś trasa przez Mursko odpowiada że zostałem przy niej.

A w tamtym roku to wogóle się na Austrię przerzuciłem. Na ten rok jeszcze nie zdecydowałem którędy.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 27.02.2020 21:41

niuniek napisał(a):
tranquilo napisał(a):Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.


Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?


Wracając z Chorwacji warto wybrać opcję przez Mursko Sredisce, ponieważ czasem autostrada do Letenye korkuje się przy bramkach. Staliśmy w 2017 30-40 minut.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.02.2020 23:01

dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Trzeba się przeprosić w tym sezonie z SK, co prawda 45 zeta dodatkowo ale szybkość dojazdu będzie większa niż przez Mikulov i Austria.

Winieta Słowacka+Węgierska jest tańsza od opcji Czechy, Austria + ewentualnie Słowenia :) .

Kolega wielbiciel jeździ całkowicie inną opcją bo Cz/A z winietami i Węgry bez winiety, więc jeśli dobrze wywnioskowałem doskakuje mu winieta na Słowację i Węgry a odpada Austriacka :wink:
Sam w tym roku zastanawiam się nad trasą Cz/Sk/Hu z winietami, wszystko zależy czy nadal będzie się tak korkowało w Čadcy :papa:

Dokładnie, odpadnie Austria a dojdzie SK i Węgierska.
Mój przejazd przez Austrię zupełnie w tym roku odpada ze względu na rozbiórka mostu przed Mikulowem (od Brna) oraz planowanym remoncie A23 w Wiedniu. Co prawda jadę późnym wieczorem więc to nie problem, ale wracam wciągu dnia i to jest problem w tych newralgicznych miejscach. Stąd wybór Cz+Sk+H. A dodatkowa winieta nie problem przy wakacjach za ileś tam tysi złotych.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.02.2020 23:12

Michalm2012 napisał(a):
niuniek napisał(a):
tranquilo napisał(a):Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.


Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?


Wracając z Chorwacji warto wybrać opcję przez Mursko Sredisce, ponieważ czasem autostrada do Letenye korkuje się przy bramkach. Staliśmy w 2017 30-40 minut.

To nie na bramkach tylko na granicy, jak chcesz ominąć korek graniczny trzeba jechać na stare przejście.
Chociaż zawsze zachwalam przejście Mursko Sredisce, to uważam że powrót przez to przejście wiąże z dość sporym ruchem lokalnym w Cekovac i Cekovac-M.Sredice. Lepiej jechać na stare przejście w Letenye tym bardziej, że jest na dojeździe do niego remont wiaduktu co powoduje pustki na nim. Zjazd jest jeden wcześniej niż zwykle, gm dobrze prowadzi.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.02.2020 23:15

tranquilo napisał(a):Ja na Mursko, miałem innym razem spróbować przez Letenye ale tak mi jakoś trasa przez Mursko odpowiada że zostałem przy niej.

A w tamtym roku to wogóle się na Austrię przerzuciłem. Na ten rok jeszcze nie zdecydowałem którędy.

Ja odwrotnie, po latach jazdy przez Czechy i Austrię w ubiegłym roku po raz pierwszy przez Słowację i Węgry. W tym roku znów przez Węgry, nie wiem tylko czy nie skuszę się jeszcze na winietę czeską. Wszystko zależy o której będę mógł wyjechać z domu.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.02.2020 23:26

dids76 napisał(a):
tranquilo napisał(a):Ja na Mursko, miałem innym razem spróbować przez Letenye ale tak mi jakoś trasa przez Mursko odpowiada że zostałem przy niej.

A w tamtym roku to wogóle się na Austrię przerzuciłem. Na ten rok jeszcze nie zdecydowałem którędy.

Ja odwrotnie, po latach jazdy przez Czechy i Austrię w ubiegłym roku po raz pierwszy przez Słowację i Węgry. W tym roku znów przez Węgry, nie wiem tylko czy nie skuszę się jeszcze na winietę czeską. Wszystko zależy o której będę mógł wyjechać z domu.

Warto się skusić na czeską winietę, bo to wygoda. W Chałupkach włączysz tempomat to dopiero w Szombathely wyłączysz.
Mnie to bardzo odpowiada, szczególnie powrót przez Czechy D1 i potem naszą A1 który zawsze jest na jeden strzał.
Końcówka jest już na zmęczeniu i wtedy lepiej dobrą drogą jechać. Z tego też powodu nie jadę przez Sk, bo od Żyliny jest zwykła droga plus Cadca i nasze 81 do Żor a skrzyżowań i pieszych na tym odcinku jest mnóstwo.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.02.2020 10:43

walp napisał(a):
niuniek napisał(a):
tranquilo napisał(a):Ja w 2018 jechałem opcją CZ SK HU i bardzo sobie chwaliłem. Trasa poszła mi najszybciej z wszystkich moich wyjazdów. Do Brna, potem na Bratysławę i Węgry M86 do Szombathely.


Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?

Ja dwa lata temu jechałem przez Mursko Središće, a w ubiegłym roku przez Letenye. Odległość podobna, czasy przejazdu zbliżone. W mojej ocenie 50/50.


Dla mnie stare przejście w Letenye > Mursko Sredisce - mniej jazdy lokalnymi drogami terenem zabudowanym.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 28.02.2020 10:59

wielbiciel napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Dopytam jedynie, czy kierowałeś się na Mursko Sredisce czy Letenye?


Wracając z Chorwacji warto wybrać opcję przez Mursko Sredisce, ponieważ czasem autostrada do Letenye korkuje się przy bramkach. Staliśmy w 2017 30-40 minut.[/quote]
To nie na bramkach tylko na granicy


Na bramkach, na bramkach
To do zjazdu na stare przejście tyle staliśmy
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 28.02.2020 12:37

Jeśli chodzi o przejście Mursko Sredisce to w zeszłym roku, (na przejściu byłem około 4-5 nad ranem 28 lipca) w stronę Chorwacji nie było nikogo, ale w drugą stronę stało kilkanaście autobusów i między nimi kilka osobówek. Jeśli nie odprawiają oddzielnie autokarów i aut osobowych, to ci z osobówek na pewno nieźle sobie poczekali.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.02.2020 12:49

dids76 napisał(a):
tranquilo napisał(a):Ja na Mursko, miałem innym razem spróbować przez Letenye ale tak mi jakoś trasa przez Mursko odpowiada że zostałem przy niej.

A w tamtym roku to wogóle się na Austrię przerzuciłem. Na ten rok jeszcze nie zdecydowałem którędy.

Ja odwrotnie, po latach jazdy przez Czechy i Austrię w ubiegłym roku po raz pierwszy przez Słowację i Węgry. W tym roku znów przez Węgry, nie wiem tylko czy nie skuszę się jeszcze na winietę czeską. Wszystko zależy o której będę mógł wyjechać z domu.

Ja jadąc a Trójmiasta zawsze jeżdżę Słowacja/Węgry przez Zwardoń. Czekam, kiedy Słowacy oddadzą odcinek od granicy do Żyliny (D3) Trochę długo ten odcinek budują, chyba już 4 lub 5 rok.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.02.2020 14:10

SebastianM napisał(a):Czekam, kiedy Słowacy oddadzą odcinek od granicy do Żyliny (D3) Trochę długo ten odcinek budują, chyba już 4 lub 5 rok.
Ja też czekam z niecierpliwością, jakaś godzina (no może 40 min) do przodu. Wtedy po przemęczeniu 70 km do Zwardonia będę miała non stop autostradę czy to do Cro czy do Grecji.
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 28.02.2020 15:07

Trasa przez Zwardoń super! Jechałem 4 razy, ale momentu otwarcia obwodnicy Częstochowy wraz z odcinkiem A1 do Gorzyczek zdecydowałem o zmianie trasy na CZ-SK-H-CR... czyli Łódź, krajobrazem księżycowym do Częstochowy a potem już po ludzku do Brna potem Bratysława i do Szombathely... tempomatu nie włączam bo za często muszę hamować ;-)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.02.2020 17:23

Reiser napisał(a):Trasa przez Zwardoń super! Jechałem 4 razy, ale momentu otwarcia obwodnicy Częstochowy wraz z odcinkiem A1 do Gorzyczek zdecydowałem o zmianie trasy na CZ-SK-H-CR... czyli Łódź, krajobrazem księżycowym do Częstochowy a potem już po ludzku do Brna potem Bratysława i do Szombathely... tempomatu nie włączam bo za często muszę hamować ;-)
Teraz remont od Piotrkowa aż po Częstochowę, dziękuję bardzo za takie atrakcje ;) . Dwie opony i felgę w niecały rok tam załatwiłem, lżejszy jestem o jakieś 2 tys. W tym roku sam nie wiem, jak pojadę, czy 91 przez Radomsko (choć tam także zakorkowane mocno) a może ekstremalnie S7 na W-wę i dalej na Kraków....Zobaczymy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 247
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone