Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 03.06.2020 23:53

Dzięki
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 10.06.2020 11:33

Witam wszystko wskazuje na to ze pojadę tą trasą https://goo.gl/maps/SDaXnEeedgk5ThSU7 kiedyś już tak jeździłem ale granice przekraczałem w Mikulovie i po przekroczeniu granicy kupowałem winietę na Austrię i Słowenię teraz widzę ze googlemaps kieruje mnie na Brzeclaw mam pytanie gdzie kupię winietę na Austrię i ewentualnie Słowenię przekraczają tam granicę , z wcześniejszych postów wyczytałem ze przejazd przez Mikulov jest możliwy tylko z powodu remontu mogę postać w korku co sądzicie możne jechać przez Mikulov ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2020 11:53

jacek73 napisał(a):Witam wszystko wskazuje na to ze pojadę tą trasą https://goo.gl/maps/SDaXnEeedgk5ThSU7 kiedyś już tak jeździłem ale granice przekraczałem w Mikulovie i po przekroczeniu granicy kupowałem winietę na Austrię i Słowenię teraz widzę ze googlemaps kieruje mnie na Brzeclaw mam pytanie gdzie kupię winietę na Austrię i ewentualnie Słowenię przekraczają tam granicę , z wcześniejszych postów wyczytałem ze przejazd przez Mikulov jest możliwy tylko z powodu remontu mogę postać w korku co sądzicie możne jechać przez Mikulov ?


Przez Mikulov nie przejedziesz, chyba że będziesz błądzić (bo dojechać się da, choćby z D2 w Velkych Pavlovicich skręcić zjechać z autostrady) aby się do przejścia dostać ale patrząc na DopravniInfo.cz to lepiej jedź przez Brzecław... a winietę na Austrię kup przez internet, słoweńską to nie wiem, czy będą mieć (nie wszędzie w Czechach da się ją kupić) - ewentualnie tolltickets.com.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 10.06.2020 12:07

ok dzięki :) wyjazd w przyszłym tygodniu to alternatywna trasa wciąż mam nadzieję ze uda się przez Słowację i Węgry a tu już nie problem z zakupem winiet
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.06.2020 12:32

pääkäyttäjä napisał(a):Przez Mikulov nie przejedziesz, chyba że będziesz błądzić (bo dojechać się da, choćby z D2 w Velkych Pavlovicich skręcić zjechać z autostrady) aby się do przejścia dostać ale patrząc na DopravniInfo.cz to lepiej jedź przez Brzecław... .

Nie interesuję się tym na bieżąco ale gdzieś kiedyś czytałem, ze teraz trasa przez Mikulov jest spoko, bo jakąś drogę zrobili do Poysdorfu. Widzę, że jednak trasa przez Brzecław dalej na topie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.06.2020 12:39

Trajgul napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Przez Mikulov nie przejedziesz, chyba że będziesz błądzić (bo dojechać się da, choćby z D2 w Velkych Pavlovicich skręcić zjechać z autostrady) aby się do przejścia dostać ale patrząc na DopravniInfo.cz to lepiej jedź przez Brzecław... .

Nie interesuję się tym na bieżąco ale gdzieś kiedyś czytałem, ze teraz trasa przez Mikulov jest spoko, bo jakąś drogę zrobili do Poysdorfu. Widzę, że jednak trasa przez Brzecław dalej na topie.

Tak, tylko że po stronie czeskiej zamknięty jest most na drodze 52 i jest wytyczony objazd. Więc lepiej jechać przez Brelav
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 10.06.2020 12:54

jacek73 napisał(a):Witam wszystko wskazuje na to ze pojadę tą trasą https://goo.gl/maps/SDaXnEeedgk5ThSU7 kiedyś już tak jeździłem ale granice przekraczałem w Mikulovie i po przekroczeniu granicy kupowałem winietę na Austrię i Słowenię teraz widzę ze googlemaps kieruje mnie na Brzeclaw mam pytanie gdzie kupię winietę na Austrię i ewentualnie Słowenię przekraczają tam granicę , z wcześniejszych postów wyczytałem ze przejazd przez Mikulov jest możliwy tylko z powodu remontu mogę postać w korku co sądzicie możne jechać przez Mikulov ?


Ja winiety kupowałem - https://www.google.pl/maps/place/OMV/@48.5709998,16.6397993,14.5z/am=t/data=!4m16!1m10!4m9!1m3!2m2!1d18.7979238!2d50.2611187!1m3!2m2!1d14.8927948!2d44.5555187!3e0!3m4!1s0x0:0x147925919c75a367!8m2!3d48.5726745!4d16.6392875?hl=pl
czynne było całą dobę...
Ostatnio edytowano 10.06.2020 14:05 przez dodi79, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2020 13:17

dids76 napisał(a):
Trajgul napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Przez Mikulov nie przejedziesz, chyba że będziesz błądzić (bo dojechać się da, choćby z D2 w Velkych Pavlovicich skręcić zjechać z autostrady) aby się do przejścia dostać ale patrząc na DopravniInfo.cz to lepiej jedź przez Brzecław... .

Nie interesuję się tym na bieżąco ale gdzieś kiedyś czytałem, ze teraz trasa przez Mikulov jest spoko, bo jakąś drogę zrobili do Poysdorfu. Widzę, że jednak trasa przez Brzecław dalej na topie.

Tak, tylko że po stronie czeskiej zamknięty jest most na drodze 52 i jest wytyczony objazd. Więc lepiej jechać przez Brelav


Do Mikulova można wrócić po zjechaniu z D2 na drogę 421 - tylko po co? Chyba tylko po to, żeby się przejechać nowym, pięciokilometrowym odcinkiem A5 omijającym Drasenhofen :mrgreen:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 11.06.2020 14:22

pääkäyttäjä napisał(a):
jacek73 napisał(a):Witam wszystko wskazuje na to ze pojadę tą trasą https://goo.gl/maps/SDaXnEeedgk5ThSU7 kiedyś już tak jeździłem ale granice przekraczałem w Mikulovie i po przekroczeniu granicy kupowałem winietę na Austrię i Słowenię teraz widzę ze googlemaps kieruje mnie na Brzeclaw mam pytanie gdzie kupię winietę na Austrię i ewentualnie Słowenię przekraczają tam granicę , z wcześniejszych postów wyczytałem ze przejazd przez Mikulov jest możliwy tylko z powodu remontu mogę postać w korku co sądzicie możne jechać przez Mikulov ?


Przez Mikulov nie przejedziesz, chyba że będziesz błądzić (bo dojechać się da, choćby z D2 w Velkych Pavlovicich skręcić zjechać z autostrady) aby się do przejścia dostać ale patrząc na DopravniInfo.cz to lepiej jedź przez Brzecław... a winietę na Austrię kup przez internet, słoweńską to nie wiem, czy będą mieć (nie wszędzie w Czechach da się ją kupić) - ewentualnie tolltickets.com.

Damian, czy jadąc przez Brzecław jest gdzieś blisko granicy stacja z LPG ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.06.2020 15:21

Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 11.06.2020 17:25

googlemaps kieruje mnie na Brzeclaw mam pytanie gdzie kupię winietę na Austrię i ewentualnie Słowenię


W Breclaviu na stacji Tesco, albo przed samą granicą po północnej stronie drogi jest sklep typu "tax free".
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.06.2020 13:57

Czy ze względu na zasady tranzytu przez Austrię, jadąc przez Brzecław nie będzie problemu z zatankowaniem i kupnem winiety na stacji OMV w Wilfersdorf?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.06.2020 20:42

SingSing74 napisał(a):Czy ze względu na zasady tranzytu przez Austrię, jadąc przez Brzecław nie będzie problemu z zatankowaniem i kupnem winiety na stacji OMV w Wilfersdorf?

A tak normalnie to jak długo przez Austrię jedziesz?
Chyba nie 24h, bo ja tak długo nawet z noclegiem do Dubrownika nie jadę.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.06.2020 22:32

Zasady tranzytu mówią o przejeździe bez zatrzymywania się, dlatego zastanawiam się czy obcokrajowcy będą obsługiwani na stacjach benzynowych w szczególności tych poza autostradą. Czy spotkanie na takiej stacji policji może wiązać się z konsekwencjami?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.06.2020 22:50

Jak masz wątpliwości szczególnie do policji w A to spróbuj kupić winietę i paliwo w Breclav na ostatniej stacji Benzina (Orlen) po prawej przy wyjeździe z miasta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 250
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone