Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 18.06.2019 09:58

Granicę Austrii z Węgrami przekazałem tu B51
B51, 7152 Austria
https://maps.app.goo.gl/1R7uzqm4qhUDSY71A
Acha drogi po stronie Austrii - stan idealny.
Na Węgrzech również jazda bez winiety, bezpłatnymi odcinkami. Ruch w godzinach porannych również niewielki. Od granicy kierowałem się najkrótszą trasą do drogi nr 84 a następnie jazda drogą 84 do drogi nr 86. Na tych fragmentach drogi Węgierskie to słabizna, miejscami koleiny, łaty i drobne dziury. Dalej jazda drogą nr 86 przez miejscowości Vat, Szombathely, Kormend do granicy Węgiersko- Słoweńskiej tu
86
Rédics, 86, 8978 Węgry
https://maps.app.goo.gl/ZuoR8YUhhKLAgH9D9

Przejazd przez Słowenię oczywiście bez winiety. Zaraz na rondzie tuż za granicą zjazd w lewo. Przejazd przez Lendawę do granicy Słoweńsko - Chorwackiej w Mursko Sredisce. Granica 10 minut.
Dalej po stronie Chorwackiej jazda bezpłatnymi drogami przez Cakovec, Varazdin, dalej drogą nr 3 równolegle do autostrady aż do węzła Sveta Helena gdzie wjazd na autostradę jest bezpłatny ( obwodnica Zagrzebia) aż do węzła Lućko.
Dalej to już każdy wedle uznania. Ja jechałem odcinek do Karlovac a następnie starą drogą nr 1 na Plitvice, Knin, Sinj a następnie drogą nr 60 do Cista Provo gdzie odbiłem na Sestanovac i na jadrankę przez Gornja Brela.

Podsumowanie: Cała opisana trasa do Baska Voda zajęła mi 15 godzin w tym 4 przerwy łącznie 1,5h.
Koszt opłat drogowych to jakieś 80 zł.
Pozdrawiam
Ps. Maruderom z góry odpowiadam, że ja nie lubię długich przelotów autostradą. Jest to dla mnie nużące i męczy mnie bardziej niż zwykle drogi. To, że jest taniej to wartość dodana.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.06.2019 11:21

Weź jedź bocznymi drogami z rodziną. Łeb by mi urwali i suszyli cały urlop. :evil:
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 18.06.2019 13:45

Ural napisał(a):Weź jedź bocznymi drogami z rodziną. Łeb by mi urwali i suszyli cały urlop. :evil:

Ha ha zależy od rodziny, no ja jechałem z 3 kobitkami 7, 14 i 40+ :]
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 18.06.2019 16:12

a któredy waszym zdanie lpeiej wjezdzać do CRO, przez Słowenie czy Letenye na węgrzech? Abstrachując od drogich winien na słoweni... (bede jechał w połowie lipca)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 18.06.2019 18:09

corsarz napisał(a):(...)Acha drogi po stronie Austrii - stan idealny.
(...) Na Węgrzech również jazda bez winiety, bezpłatnymi odcinkami.
(...) Przejazd przez Słowenię oczywiście bez winiety.
(...) Dalej po stronie Chorwackiej jazda bezpłatnymi drogami przez Cakovec, Varazdin, dalej drogą nr 3 równolegle do autostrady aż do węzła Sveta Helena gdzie wjazd na autostradę jest bezpłatny ( obwodnica Zagrzebia) aż do węzła Lućko.

Trasa prawie taka, jak sam jadę :) tylko, że w Varażdinie wjeżdżam na A4 żeby odpocząć od lokalnych dróg. Teraz porównałem na GM ten wariant drogą nr 3 z wariantem A4... i darmowa wychodzi jakieś 15 min dłużej - czyli do rozważenia następnym razem.
Themichaltv
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2016
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Themichaltv » 18.06.2019 21:44

Witam wszystkich. Czy ktoś może korzystał z tej trasy? :
https://goo.gl/maps/q8neU4iz3ybQqS9j6

Biorąc pod uwagę prace drogowe prowadzone na D1 i D35 taka trasa może być korszystniejsza, biorąc pod uwagę brak winety. Trasa Nocna.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 18.06.2019 22:01

Themichaltv napisał(a):Witam wszystkich. Czy ktoś może korzystał z tej trasy? :
https://goo.gl/maps/q8neU4iz3ybQqS9j6

Biorąc pod uwagę prace drogowe prowadzone na D1 i D35 taka trasa może być korszystniejsza, biorąc pod uwagę brak winety. Trasa Nocna.


Kiedyś wracając z Cro wpadłem na głupi pomysł by pojechać przez Boboszów do Wrocka. Powiem tak: masakra
Pełno tirów, droga kręta, brak możliwości bezpiecznego wyprzedzenia. Do tego w Kłodzku w jakimś korku stałem (teraz chyba obwodnica juz jest) Radzę ci nie kombinować i jechać autostradą, remonty nie stanowią problemu a tym bardziej nocą. Bezpieczeństwo nie ma ceny.
Themichaltv
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Themichaltv » 18.06.2019 22:08

Dla mnie Boboszów to pewnik, ale zastanawiam się, czy to ten objazd to dobry pomysł.
kemilk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilk » 19.06.2019 12:37

Witajcie. Pod koniec lipca ruszam z lubuskiego w okolice Primosten. 7 lat temu jechałem Cz-A-Slo, tym razem wybór padł na Cz-S-W. Jadę w dzień, z noclegiem u Węgrów. Moje pytanie dotyczy odcinka czeskiego. GM sugeruje granicę przekraczać w Boboszowie i dalej przez Ołomuniec na Brno, natomiast AutoMapa jako optymalną wskazuje trasę z przejściem w Lubawce i dalej drogą 37 na Hradec i Brno. Co wybrać - jakie są Wasze doświadczenia z tymi drogami? Poprzednio jechałem trasą Praga-Brno, która straszliwie się dłużyła (+ roboty co kawałek) i pamiętam, że stwierdziłem "nigdy więcej"... Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 19.06.2019 13:44

przez Boboszów
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 20.06.2019 12:36

corsarz napisał(a):Granicę Austrii z Węgrami przekazałem tu B51
B51, 7152 Austria
https://maps.app.goo.gl/1R7uzqm4qhUDSY71A
Acha drogi po stronie Austrii - stan idealny.
Na Węgrzech również jazda bez winiety, bezpłatnymi odcinkami. Ruch w godzinach porannych również niewielki. Od granicy kierowałem się najkrótszą trasą do drogi nr 84 a następnie jazda drogą 84 do drogi nr 86. Na tych fragmentach drogi Węgierskie to słabizna, miejscami koleiny, łaty i drobne dziury. Dalej jazda drogą nr 86 przez miejscowości Vat, Szombathely, Kormend do granicy Węgiersko- Słoweńskiej tu
86
Rédics, 86, 8978 Węgry
https://maps.app.goo.gl/ZuoR8YUhhKLAgH9D9

Przejazd przez Słowenię oczywiście bez winiety. Zaraz na rondzie tuż za granicą zjazd w lewo. Przejazd przez Lendawę do granicy Słoweńsko - Chorwackiej w Mursko Sredisce. Granica 10 minut.
Dalej po stronie Chorwackiej jazda bezpłatnymi drogami przez Cakovec, Varazdin, dalej drogą nr 3 równolegle do autostrady aż do węzła Sveta Helena gdzie wjazd na autostradę jest bezpłatny ( obwodnica Zagrzebia) aż do węzła Lućko.
Dalej to już każdy wedle uznania. Ja jechałem odcinek do Karlovac a następnie starą drogą nr 1 na Plitvice, Knin, Sinj a następnie drogą nr 60 do Cista Provo gdzie odbiłem na Sestanovac i na jadrankę przez Gornja Brela.

Podsumowanie: Cała opisana trasa do Baska Voda zajęła mi 15 godzin w tym 4 przerwy łącznie 1,5h.
Koszt opłat drogowych to jakieś 80 zł.
Pozdrawiam
Ps. Maruderom z góry odpowiadam, że ja nie lubię długich przelotów autostradą. Jest to dla mnie nużące i męczy mnie bardziej niż zwykle drogi. To, że jest taniej to wartość dodana.



Kolego możesz podesłać linka jak jedziesz przez granicę Węgiersko-Słoweńską bez winiet do Mursko?
Czy na tej stacji MOL jest LPG? Dalej zjazd na autostradową obwodnicę Zagrzebia jest tu? https://www.google.pl/maps/@45.8500721,16.1439718,14.94z
Dalej jakby nie zjechać na Lućko tylko lecieć drogą nr 1 do Karlovac to dużo się zaoszczędzi czasu bo widzę że tam droga na czerwono nie wiem czy przez remont ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2019 13:23

tre_k napisał(a):
Kolego możesz podesłać linka jak jedziesz przez granicę Węgiersko-Słoweńską bez winiet do Mursko?
Czy na tej stacji MOL jest LPG? Dalej zjazd na autostradową obwodnicę Zagrzebia jest tu? https://www.google.pl/maps/@45.8500721,16.1439718,14.94z
Dalej jakby nie zjechać na Lućko tylko lecieć drogą nr 1 do Karlovac to dużo się zaoszczędzi czasu bo widzę że tam droga na czerwono nie wiem czy przez remont ?

Corsarz najprawdopodobniej jechał tak: https://goo.gl/maps/PoYrwwocyBRErHCy5
Co do Lucko, to trzeba obserwować ruch na GM i/lub na kamerkach HAK. Z powodu bramek tworzą się tam korki. Przy dużym nasileniu ruchu korki często ciągną się do węzła Bosiljevo czyli rozjazdu A1 i A6.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2019 13:46


Z wjazdem nie powinno być problemu.
Ja jeżdżę inaczej: https://goo.gl/maps/QDwMp8ATYj83BMM5A Zamiast autostradą jadę drogą D1 przez Plitvice i Knin. Gdy jest duży ruch może być szybciej niż A1.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 20.06.2019 15:02

Kolego dzięki za trasę w tamtym roku tak jechałem w tamtą stronę, wykończyła mnie droga od 20:00 za kółkiem z okolic Częstochowy do 12.30 następnego dnia, dlatego wracałem autostradą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 233
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone