Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 26.05.2019 21:30

sito_zabrze napisał(a):Bez korków, bez siku, bez kupowania winiet i bez tankowania ta trasa zajmuje 11,5h...

Domyślam się ze chcesz dowieźć dziecko w całości ?



1180km caly czas autostrada, przy 130km/h ciaglej jazdy daje 9 godzin. zalozmy godzinna przerwa w graz, i dwie przerwy na siku. winiety online. jazda noca. wydaje mi sie, ze do zrobienia.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.05.2019 21:33

artury napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Bez korków, bez siku, bez kupowania winiet i bez tankowania ta trasa zajmuje 11,5h...

Domyślam się ze chcesz dowieźć dziecko w całości ?



1180km caly czas autostrada, przy 130km/h ciaglej jazdy daje 9 godzin. zalozmy godzinna przerwa w graz, i dwie przerwy na siku. winiety online. jazda noca. wydaje mi sie, ze do zrobienia.


:roll: 8O
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 26.05.2019 21:35

dzieki za pomocna opinie :) podzro.
dalej prosze forum o odpowiedz na pytanie, czy o 6 rano w srodku tygodnia mozna sie natknac na korek na granicy w macelj, czy jest to raczej malo prawdopodobne?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.05.2019 21:43

Ja jeżdżę od lat tą trasą. 1050 do Vodic najszybciej zrobiłem w 11,5h a jakby nie patrzeć Baśka jest sporo dalej.

No ale jak twierdzisz ze calą trase bedziesz jechał 130 to nie pozostaje nic innego jak :

:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.05.2019 21:48

artury napisał(a):dzieki za pomocna opinie :) podzro.
dalej prosze forum o odpowiedz na pytanie, czy o 6 rano w srodku tygodnia mozna sie natknac na korek na granicy w macelj, czy jest to raczej malo prawdopodobne?

Mało prawdopodobne.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.05.2019 21:51

Jeszcze jedno
Żeby "wyszło" Ci 9h samej jazdy to nie styknie jechać 130 km/h tylko tyle trzeba mieć średnio.... a to raczej oznacza jazde sporo powyżej tej prędkości....
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 26.05.2019 22:06

sito_zabrze napisał(a):Jeszcze jedno
Żeby "wyszło" Ci 9h samej jazdy to nie styknie jechać 130 km/h tylko tyle trzeba mieć średnio.... a to raczej oznacza jazde sporo powyżej tej prędkości....



masz racje. nie da rady w 11 godzin. ale 12 godzin jest do zrobienia. a 130 przez cala trase to przeciez zaden problem. nie liczac odcinku od brna do mikulova.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.05.2019 22:09

A obwodnica Wiednia ? :mrgreen:

Tam proponuję być grzecznym :oczko_usmiech:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.05.2019 09:29

artury napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jeszcze jedno
Żeby "wyszło" Ci 9h samej jazdy to nie styknie jechać 130 km/h tylko tyle trzeba mieć średnio.... a to raczej oznacza jazde sporo powyżej tej prędkości....



masz racje. nie da rady w 11 godzin. ale 12 godzin jest do zrobienia. a 130 przez cala trase to przeciez zaden problem. nie liczac odcinku od brna do mikulova.


Jest problem, ponieważ bywają ograniczenia prędkości. Nawet na autostradach.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 27.05.2019 10:30

maxredaktor napisał(a):Jest problem, ponieważ bywają ograniczenia prędkości. Nawet na autostradach.


Szczególnie jak wyświetlą w Austrii "IG-L" z ograniczeniem do 100 :mrgreen: Masztów z fotoradarem przypominających sygnalizatory przy autostradzie jest sporo :) Dla bezpieczeństwa można odpalić Yanosika, wszystkie są zgłoszone, więc wyłapuje perfekcyjnie :twisted:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.05.2019 10:57

Można też sprawdzić obowiązujące ograniczenia wpisując planowaną trasę do viamichelin.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 27.05.2019 12:26

jest pełno ograniczeń prędkości zwłaszcza w Austrii.
Proponuje jechać nie szybciej niż + 10 km/h, a w Wiedniu tak jak na znakach.
Dochodzi granica słoweńsko-chorwacka, remonty autostrad...
12 godz. możliwe ale to i tak dobry czas, ale 11 godzin = mandat.
Poza tym jeden postój na ponad 1000 km ? bez żartów, dla zdrowia warto się zatrzymywać co 2 godziny ( krążenie krwi itp )

Ja rok czasu temu jechałem 14,5 godziny = korek 1 godzina na granicy, 1 godz = obiad, reszta jazda cały czas autostrady + 10 km/h od ograniczeń
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.05.2019 12:34

Panowie, wątpię, czy osoba, która pisze o ciągłej jeździe 130km/h przejmuje się ograniczeniami; chyba że był to skrót myślowy.
artury napisał(a):1180km caly czas autostrada, przy 130km/h ciaglej jazdy daje 9 godzin. zalozmy godzinna przerwa w graz, i dwie przerwy na siku. winiety online. jazda noca. wydaje mi sie, ze do zrobienia.
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 27.05.2019 12:53

bledzik napisał(a):jest pełno ograniczeń prędkości zwłaszcza w Austrii.
Proponuje jechać nie szybciej niż + 10 km/h, a w Wiedniu tak jak na znakach.
Dochodzi granica słoweńsko-chorwacka, remonty autostrad...
12 godz. możliwe ale to i tak dobry czas, ale 11 godzin = mandat.
Poza tym jeden postój na ponad 1000 km ? bez żartów, dla zdrowia warto się zatrzymywać co 2 godziny ( krążenie krwi itp )

Ja rok czasu temu jechałem 14,5 godziny = korek 1 godzina na granicy, 1 godz = obiad, reszta jazda cały czas autostrady + 10 km/h od ograniczeń



tak jak mowilem, jade noca, wiec do zagrzebia przewiduje puste drogi. odpada tez stanie na granicy. kto mowil o jednym postoju ? przeczytaj uwazniej. w Chorwacji jade 2 raz. bylem 2 lata temu i nie za bardzo pamietam ograniczenia w Austrii. nie wiedzialem, ze jest ich tak duzo. w sumie bez sensu, bo drogi maja bardzo dobre.

te kiero
130km/h to jest normalna predkosc, nie za szybko, nie za wolno. trasa caly czas autostrada nie liczac odcinka od Brna do Mikulova wiec nie jest to nic dziwnego. po prostu nie wiedzialem, ze w Austrii jest az tak duzo ograniczen, jak piszecie. w kazdym razie tak jak mowisz, wydaje mi sie, ze 12 godzin jest do zrobienia.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 27.05.2019 12:58

te kiero napisał(a):Panowie, wątpię, czy osoba, która pisze o ciągłej jeździe 130km/h przejmuje się ograniczeniami; chyba że był to skrót myślowy.
artury napisał(a):1180km caly czas autostrada, przy 130km/h ciaglej jazdy daje 9 godzin. zalozmy godzinna przerwa w graz, i dwie przerwy na siku. winiety online. jazda noca. wydaje mi sie, ze do zrobienia.

żeby osiągnąć na trasie średnią 130km/h , trzeba niektóre odcinki pojechać po 180km/h i więcej ,żeby nadrobić ograniczenia w miastach .....powodzenia :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 230
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone