Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przejazd do Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michal.1234
Turysta
Przejazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal.1234 » 05.08.2006 14:03

Cześć wszystkim! Wczoraj wróciłem z CHorwacji. To był mój 6 wyjazd. Każdy był inny. Przestrzegam jednak wszystkich przed wyjazdem w piątek. W sobotę na autostradach chorwackich jest sajgon. W poprzedni weekend był korek 12 kilometrowy. Ja wyjechałem z Poznania w sobotę o 8.30 i jadąć (prawie) non-stop bez zmian dojachałem pod Split o 2.30. Nie było żadnych problemów.
Pozdrawiam wszystkich maniaków Chorwacji :-)
Michał :D
KasiaW
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaW » 05.08.2006 14:07

Witaj! Ja na szczęście wyjeżdżam do Chorwacji w niedzielę nad ranem :) Czy jechałeś może już tą nową autostradą Zagrzeb-Split. Jeśli tak, to jakie wrażenia i może pamiętasz cenę ile się płaci? Ja wyjeżdzam za 2 tyg. Pozdrawiam!
velo_12
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 05.08.2006 14:33

darekk_2005
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekk_2005 » 05.08.2006 14:37

Też wyjeżdżam za 2 tyg ;) no prawie bo dokladnie 22.08 ;)pozdro wszystkim ;)
Michal.1234
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal.1234 » 06.08.2006 00:22

Jeśli wybierasz się autostradą to na odcinku Zagrzeb Split zapłacisz 157 kn.
Jesli wjeżdżasz od strony Słowenii - tzn. Mariboru to po przekroczeniu granicy z Chorwacją wjedziesz na autostradę w miejscowości Krapina i za odcinek do Zagrzebia zapłacisz dodatkowo 18 kn.
Gdybyś zakładał krótką przerwę polecam zdrzemnąć się na jednym z parkingów przy autostradzie. Miałem zawsze obiekcje, ale w tym roku tak zrobiłem. Lepiej jednak nie wysiadać z samochodu - w samochodzie może i mniej wygodnie ale stanowczo jest ciszej.
Autorstradę z Zagrzebia do Splitu Chorwaci oddali do użytku w ubr. (może dwa lata temu - nie pamiętam dokładnie). Wąskimi gardłami tego odcinka są dwa tunele - Mała Kapela i Sv. Rok. Jesli nie ma wypadku to ruch odbywa się płynnie.
Jeśli masz jakieś pytania - daj znać - myślę że mam dość dużo informacji.
KasiaW
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaW » 06.08.2006 12:58

darekk_2005 napisał(a):Też wyjeżdżam za 2 tyg ;) no prawie bo dokladnie 22.08 ;)pozdro wszystkim ;)

No więc jedziemy w podobnym terminie: ja wyjeżdżam 20 sierpnia, z samego rana :) Udanej podróży!
ergoy
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) ergoy » 07.08.2006 00:34

którędy jechałes przez niemcy czy czechy?
darekk_2005
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekk_2005 » 07.08.2006 14:33

KasiaW napisał(a):
darekk_2005 napisał(a):Też wyjeżdżam za 2 tyg ;) no prawie bo dokladnie 22.08 ;)pozdro wszystkim ;)

No więc jedziemy w podobnym terminie: ja wyjeżdżam 20 sierpnia, z samego rana :) Udanej podróży!

Więc Tobie też udanej podróży;)powodzenia i miłego urlopu;)
KasiaW
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaW » 08.08.2006 06:54

Michal.1234 napisał(a):Jeśli wybierasz się autostradą to na odcinku Zagrzeb Split zapłacisz 157 kn.
Jesli wjeżdżasz od strony Słowenii - tzn. Mariboru to po przekroczeniu granicy z Chorwacją wjedziesz na autostradę w miejscowości Krapina i za odcinek do Zagrzebia zapłacisz dodatkowo 18 kn.
Gdybyś zakładał krótką przerwę polecam zdrzemnąć się na jednym z parkingów przy autostradzie. Miałem zawsze obiekcje, ale w tym roku tak zrobiłem. Lepiej jednak nie wysiadać z samochodu - w samochodzie może i mniej wygodnie ale stanowczo jest ciszej.
Autorstradę z Zagrzebia do Splitu Chorwaci oddali do użytku w ubr. (może dwa lata temu - nie pamiętam dokładnie). Wąskimi gardłami tego odcinka są dwa tunele - Mała Kapela i Sv. Rok. Jesli nie ma wypadku to ruch odbywa się płynnie.
Jeśli masz jakieś pytania - daj znać - myślę że mam dość dużo informacji.

Czy liczyłeś może ile łącznie wydałeś kasy na autostrady? Ja będę jechała Zagrzeb-Split to już wiem ile muszę szykować. Jadę przez Słowację, Węgry. Tylko teraz kwestia ile na Węgrzech pójdzie pieniędzy na autostradę.
viverka
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) viverka » 08.08.2006 08:32

KasiaW napisał(a):
Michal.1234 napisał(a):Jeśli wybierasz się autostradą to na odcinku Zagrzeb Split zapłacisz 157 kn.

Czy liczyłeś może ile łącznie wydałeś kasy na autostrady? Ja będę jechała Zagrzeb-Split to już wiem ile muszę szykować. Jadę przez Słowację, Węgry. Tylko teraz kwestia ile na Węgrzech pójdzie pieniędzy na autostradę.

No właśnie - jadąc trasą przez Słowację i Węgry (Presov-Koszyce-Miszkolc-Budapeszt-Nagykanisza-Letenye-Zagrzeb-Split) - na które odcinki trzeba (Zagrzeb-Split to już wiem - ale czy od przejścia w Letenye-Gorican do Zagrzebia też?), za ile i gdzie najlepiej kupować winietki (zwłaszcza na Węgrzech)?
Będę wdzięczna za radę,
Pozdrav.
Stan48
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stan48 » 08.08.2006 17:01

Na Węgrzech winietka (matrica) 4-dniowa kosztuje 1 520 forint. Możesz ją kupić na stacji MOL-a
soul17
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 08.08.2006 20:45

Też wyjeżdżamy 20VIII w niedzielę rano, przez Słowację i Węgry, ale zaraz za granicą w Bratysławie zjeżdzamy na południe, ścinamy róg Słowenii i już Croatia :D
Bez winietek na Węgrzech, ten kawałek do zjazdu jest bezpłatny (info z tego forum).
Zastanawiam się jeszcze tylko czy pomknąć autostradą, czy starą trasą przez Plitvice, pewnie się przeluźniła, zwłaszcza nocą, a za ~~150 kun to mam dobrą kolację z 8) napojami.
kulas
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulas » 09.08.2006 08:19

Witam !!

Tak się zastanawiam. Będę jechał najpierw z Wawy do Pargi i poźniej dopiero z Pragi pojadę do Chorwacji. Zastanawia mnie tylko wybór trasy z Pragi do Grazu. Pojechać najpierw do Brna i stamtąd do Bratysławy i Graz czy polecieć bezpośrednio na Wiedeń z Pragi i stamtąd na Graz. A może z Pragi na Brno i później na Wiedeń i do Grazu. Ta druga opcja wydaje się najkrótsza i najprostsza. Może ktoś doradzić.

A tak na marginesie, dlaczego część z Was jedzie z Brna na Bratysławę i później na Graz, a nie przez Wiedeń. Chcę ominąć w tamtą stronę Słowacje (nie chce wykupywać winiety na kilka km).

Via michelin pokazało mi taką drogę z Pragi na Graz, ktoś może się wypowiedziec czy warto.

Praga-Tabor-Ceské Budejovice-Wullowitz-Linz-Graz

Jest najmniejszy dystans do pokonania, ale czy i tak nie będzie szybciej autostradą przez Brno, Wiedeń i do Grazu ?

Będę wdzięczny za podpowiedź !

Pzdr

[/url]
Morsu
Globtroter
Przejazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morsu » 09.08.2006 08:48

soul17 napisał(a):Też wyjeżdżamy 20VIII w niedzielę rano, przez Słowację i Węgry, ale zaraz za granicą w Bratysławie zjeżdzamy na południe, ścinamy róg Słowenii i już Croatia :D
Bez winietek na Węgrzech, ten kawałek do zjazdu jest bezpłatny (info z tego forum).
Zastanawiam się jeszcze tylko czy pomknąć autostradą, czy starą trasą przez Plitvice, pewnie się przeluźniła, zwłaszcza nocą, a za ~~150 kun to mam dobrą kolację z 8) napojami.

Podpowiem ci z praktyki - zjechalem w autostrady w Karlovacu i plitvicka trasa jechalem do Pakostane (przy jadrance) - jechalem Cinquecento w miare przepisowo - wyszlo 240 km w czasie 3,5 h (jechalem tak w obie strony - ladne widoki przy przejezdzie przez gory Velebit) - troche dluzej ale taniej - sa 2 stacje LPG po drodze (only gotowka).

Do KULAS
Jak jedziesz z W-wy - to polecilbym od ciebie trasa 1 az do Cieszyna (odbijasz do granicy 12 km w Skoczowie) - potem walisz na Slowacje (bez winiety - ok 50 km) - W Slowacji masz tansza winiete (miesiac 300 SKK) - najpierw na Zyline - potem na Bratyslawe (od granicy PL-CZ do SK-A jechalem ok 280 km w czasie 3,5 h - intensywne opady-teraz wracalem) - z Bratyslawy na Wieden (Wieden omijasz obwodnica S1 - swietnie oznakowana) - potem autobana az do przejscia A-SLO - kierunek Maribor (w A) - przejezdzasz SLO - i wjezdzasz do CRO
soul17
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 09.08.2006 16:00

Podpowiem ci z praktyki - zjechalem w autostrady w Karlovacu i plitvicka trasa jechalem do Pakostane (przy jadrance) - jechalem Cinquecento w miare przepisowo - wyszlo 240 km w czasie 3,5 h (jechalem tak w obie strony - ladne widoki przy przejezdzie przez gory Velebit) - troche dluzej ale taniej - sa 2 stacje LPG po drodze (only gotowka).

Jechałem tamtędy aż do Splitu, też Cieniasem, jak nie było jeszcze autostrady, ale nocą.
Zastanawiam się tylko, czy autostradą w nocy nie zrobie tych 240km w 2h.

Powrót do Chorwackie ABC

Przejazd do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019