Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przegląd auta przed wyjazdem do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 12.06.2014 11:20

Asistancy to załatwiają.[/quote]

wątpię ... w moim przypadku uszkodzony był kompresor tylnego zawieszenia , ubezpieczyciel jedyne co może zrobić to zawiezie auto do ASO ... gdzie ceny są wiadomo jakie , nie słyszałem jeszcze o takim który szuka części i je dowiezie :) , Ale Rysio ma rację lepiej może żeby było to na "świeżo" ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2014 11:25

Ubezpieczyciel części na szrocie szukać nie będzie-to nie ulega kwestii.
Ale np. kluczyki , części z PL dowiezie lub kierowcę zastępczego.
O takiej akcji słyszałem od znajomych. Pokryli kosztu transportu lotniczego, taryfę, hotel, etc.
Nie pamiętam juz szczegółów skąd-dokąd i dlaczego. Ktoś sie rozchorował, złamał coś, etc.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 12.06.2014 14:19

No to dobre ubezpieczenie :)
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 08.07.2014 17:50

Przed wyjazdem oprócz ciśnienia w oponach proponuje sprawdzić i dokręcić koła :)
efendi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) efendi » 20.08.2014 12:26

taka rada dla ogółu a zasadzie dla ludzi którzy posiadają auta w wieku 10+ z przebiegiem często w Polsce zrobionym przez specjalistę ;):

Sprawdźcie sobie stan alternatora (łożyska, regulator napięcia a konkretnie stan szczotek) gdyż jeżeli auto ma realny przebieg powyżej 300k km to łożysk już napewno nie ma (a praca w wysokich temp. nie pomaga) a w okolicach 400k km szczotek też powoli brakować. A czerwona kontrolka ze znaczkiem akumulatora w trasie w nocy nie należy do miłych widoków :P - to samo dotyczy się też pasków napędzających.
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 27.01.2015 22:03

Hej. Jestem tutaj nowy. W tym roku planuję wyjazd do chorwacji.
Zawsze nad Morze jeździłem. Przegląd auta robie już od dziś kiedy nagle auto zaczelo sie dusić wypadanie z zapłonu.
Wymieniłem tłumik na nowy ( bo dziura jak pięść ) i nic
Wymieniłem świece na nowe i nic
Stwierdziłem cewke uwaloną a że u mnie jest to zintegrowane z kablami wysokiego napięcia to będzie nowe to i to - Ciekawe czy pomoże jak nie to szukam dalej.
Także polecam sprawdzenie cewek przed wyjazdem i wszystkiego co napisane wyżej.

PS: nie można też tak panikować. Kolega ma starą ibize i przed wyjazdem byl na komputerze gdzie powiedzieli mu, że radzili by nie jechać ( oklamal ich ze jedzie do czech z katowic ) pojechal do chorwacji auto gaslo mu ze 20 razy ale gdy wjechal na góre i zobaczył piękny widok stwierdził, że teraz auto może się popsuć dla tego widoku hehe :D
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 27.01.2015 22:33

hamulce sprawne to podstawa. klocki, tarcze, przewody, płyn hamulcowy. jak auto zdechnie, akumulator, silnik, elektronika, to pobocze i pomoc drogowa, laweta. tyle. Polska jest w 95 procentach płaska jak stół. Dojazd do Chorwacji i na miejscu góry. Samobójca jedzie bez sprawnych hamulców. normalny naprawi, wymieni. kasa jest ważna ale zdrowie i życie nie?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przegląd auta przed wyjazdem do Chorwacji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone