.png)
.png)
maslinka napisał(a):Ninaa, sprawdź ten link, bo przynajmniej u mnie nie działa, nie otwiera się. Pozdrav
.png)
szopen napisał(a):Nie jest prawda, ze "cala Europa" zaczyna od 6 lat.
Np. Finlandia, ktora ma chyba najlepszy system w Europie (w.g rankingow PISA, tamtejsi uczniowe regularnie wygrywaja miedzynarodowe testy) nauka zaczyna sie od
SIODMEGO ROKU ZYCIA.
ESTONIA jest drugim jezeli chodzi o europejskie kraje, dzieci zaczynaja nauke od
SIODMEGO ROKU ZYCIA
Do tego, jak wiecie Ministerstwo raz kazalo przygotowac raport o przygotowaniu dzieci. Porownano dzieci 6latki, ktorepozly do zerowek do szkol i do zerowek do przedszkoli. Co sie okazalo?
DZIECI Z ZEROWEK W SZKOLACH WYPADLY GORZEJ W WSZYSTKICH PRAWIE KATEGORIACH. Wypadly lepiej tylko w kategoriach ruchowych.
Wiec jakie sa wlasciwie argumenty za tym, by dzieci szly szybciej do szkoly?
Tylko jeden. Szybciej trafia na rynek pracy i beda dluzej pracowac. To jest jedyny prawdziwy powod. Niewazne jak to beda maskowac, chodzi tylko i wylacznie o to. ZUS bankrutuje, wiek emerytalny caly czas przesuwamy i ludzie zaczynaja sie buntowac. A wiec przesuniemy takze granice w ktorej ludzie zaczna pracowac.
I to wszystko. Poza tym nie ma absolutnie zadnych dowodow na to, ze obnizenie wieku szkolnego spowoduje poprawe edukacji.
.png)
szopen napisał(a):Nie jest prawda, ze "cala Europa" zaczyna od 6 lat.
Np. Finlandia, ktora ma chyba najlepszy system w Europie (w.g rankingow PISA, tamtejsi uczniowe regularnie wygrywaja miedzynarodowe testy) nauka zaczyna sie od
SIODMEGO ROKU ZYCIA.
ESTONIA jest drugim jezeli chodzi o europejskie kraje, dzieci zaczynaja nauke od
SIODMEGO ROKU ZYCIA
Do tego, jak wiecie Ministerstwo raz kazalo przygotowac raport o przygotowaniu dzieci. Porownano dzieci 6latki, ktorepozly do zerowek do szkol i do zerowek do przedszkoli. Co sie okazalo?
DZIECI Z ZEROWEK W SZKOLACH WYPADLY GORZEJ W WSZYSTKICH PRAWIE KATEGORIACH. Wypadly lepiej tylko w kategoriach ruchowych.
Wiec jakie sa wlasciwie argumenty za tym, by dzieci szly szybciej do szkoly?
Tylko jeden. Szybciej trafia na rynek pracy i beda dluzej pracowac. To jest jedyny prawdziwy powod. Niewazne jak to beda maskowac, chodzi tylko i wylacznie o to. ZUS bankrutuje, wiek emerytalny caly czas przesuwamy i ludzie zaczynaja sie buntowac. A wiec przesuniemy takze granice w ktorej ludzie zaczna pracowac.
I to wszystko. Poza tym nie ma absolutnie zadnych dowodow na to, ze obnizenie wieku szkolnego spowoduje poprawe edukacji.
.png)
maslinka napisał(a):Zastanawiacie się po co zmieniać, to co jest dobre (nasze jeszcze nie najgorsze, na tle europejskim, szkolnictwo)? Jak nie wiadomo o co chodzi, to... no właśnie: chodzi o pieniądze, czyli o to, by o rok dłużej pracować na swoją emeryturę. Matura, studia, szkoły zawodowe, wszystko rok wcześniej i do roboty! Ten pomysł to szaleństwo! Reforma z wprowadzeniem gimnazjum była pomyłką (przyznają to nawet jej autorzy!), a to jest po prostu paranojaI co z tego, że Europa zaczyna rok wcześniej, niż my
Ślepe kopiowanie wzorców na naszym zgoła innym i niedostosowanym edukacyjnym gruncie jest niedorzeczne.
.png)
Sławomir Wocial napisał(a):Nikt nie pisał wcześniej , że wszystkie, czytasz to co chcesz przeczytać. Ja też mogę przytaczać: Austria, Belgia,Bułgaria 6/7, Cypr 5 i 8m-cy, Francja , Grecja, Hiszpania , Irlandia itd... Twoje argumenty to dla mnie spiskowa teoria dziejów... Co innego merytoryczna zasadność takich zmian a co innego przygotowanie do nich szkolnictwa. Wg mnie przeważają argumenty:nie bo nie...
szopen napisał(a):j23 napisał(a):wszyscy w Europie i USA się mylą, tylko polscy rodzice, którzy nie chcą by ich dzieci wcześniej szły do szkoły mają rację?Slawomir Wocial napisał(a):Nikt nie pisał wcześniej , że wszystkie, czytasz to co chcesz przeczytać.
Np. Finlandia, ktora ma chyba najlepszy system w Europie (w.g rankingow PISA, tamtejsi uczniowe regularnie wygrywaja miedzynarodowe testy) nauka zaczyna sie od
SIODMEGO ROKU ZYCIA.
.png)
szopen napisał(a):ZUS bankrutuje, wiek emerytalny caly czas przesuwamy i ludzie zaczynaja sie buntowac. A wiec przesuniemy takze granice w ktorej ludzie zaczna pracowac.
I to wszystko. Poza tym nie ma absolutnie zadnych dowodow na to, ze obnizenie wieku szkolnego spowoduje poprawe edukacji.
.png)
Powrót do Prawie Hyde Park, czyli wszystko oprócz polityki.
