Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Prośba o pomoc w wyborze miejscowości.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojciechmw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 05.03.2013 14:25

Witam wszystkich !

Po dwuletniej przerwie powracam do tego pięknego kraju na wymarzone i długo oczekiwane wakacje ! :D
Jedziemy w w 10 osób w tym dwie małe dziewczynki i jako "przewodnik" wycieczki zastanawiam się jaką miejscowośc zaproponować. 2 lata temu byłem w Breli i byłem bardzo zadowolony w tym roku rejon podobny w gre wchodzi również jakas wyspa chociaż chyba wolałbym pozostać na stałym lądzie.
Brałem pod uwagę:
Tucepi
Podgora
Hvar-Hvar
Orebić

Czy osoby które były w wybranych miejscowościach mogą podzielić się opinia?
Jak wyglada to cenowo? Dostep do morza jakie plaże czy szerokie czy wąskie jakieś mozliwosci nurkowania gdzies w pobliżu? Odległosci do sklepów centrum? Mozliwości wykupienia wycieczek? Inne atrakcje? Ogólnie plusy i minusy

Będe wdzięczny za wszystkie rady i sugestie które na pewno przydadzą się mnie jak i zapewne innym użytkownika czytajacym ten post
Pozdrawiam
heca7
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 05.03.2013 22:02

Miasto Hvar jest drogie, duże, ruchliwe ale ładne. Plaży przy apartamentach praktycznie nie ma. Za to można pooglądać setki luksusowych jachtów.
ania85
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania85 » 09.03.2013 22:19

polecam orebic i caly peljesac jest magiczny my jezdzimy do viganj moja rodzinka plywa windsurfing i kitesurfing w tym roku jedziemy od 3 do 4 tygodni kocham Chorawacje cala ale to miejsce jest szczegolnie :)Pozdrawiam
ania85
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania85 » 09.03.2013 22:35

sory dodam ze jestesmy tam co rok ale macie wielie mozliwosci bedac na peliesacu od podrozowania promem ,dubrovnika ,mostaru i wielu miejsc pieknych w okololicy my zwiedzamy ale glownie jest sport z naszej strony Wam zycze udanych wakacji i zauroczenia tym mejscem tak jak my jestesmy zauroczeni :)A sory przypomne warto miec rowery jesli macie i lubicie szutrem mozna powojowac :)
Kasiaa83
Autostopowicz
Prośba o pomoc w wyborze miejsca na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiaa83 » 27.08.2013 19:43

Witam,
mam zamiar wybrać się na początku września do Chorwacji. Generalnie będzie to "bierny" wyjazd, dlatego interesuje mnie czysta, przeźroczysta woda jak i zadbana plaża. Jeśli ktoś się orientuje proszę o jakieś informacje gdzie najlepiej jechać oraz o ewentualne namiary na tanie zakwaterowanie.
Fatamorgana
Cromaniak
Re: Prośba o pomoc w wyborze miejsca na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 29.08.2013 09:38

:roll: :)
Polecam jakieś 100 miejscowości. :lol:

Ciekawe, czy tak liczny odzew da Ci coś do myślenia przed zadaniem kolejnego pytania... :roll: :?:
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.08.2013 09:44

Kasiaa83 napisał(a):Witam,
mam zamiar wybrać się na początku września do Chorwacji. Generalnie będzie to "bierny" wyjazd, dlatego interesuje mnie czysta, przeźroczysta woda jak i zadbana plaża. Jeśli ktoś się orientuje proszę o jakieś informacje gdzie najlepiej jechać oraz o ewentualne namiary na tanie zakwaterowanie.

regiony-i-miejscowosci-turystyczne-f8.html

nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2013 10:16

Kasiaa83 napisał(a):Witam,

Wypadałoby też poczytać coś o Chorwacji w formie ksiązkowej, np. toto
http://bezdroza.pl/ksiazki/wybrzeze-cho ... baccs1.htm

W tej książce są opisane m.in. plaże

Trzeba się trochę wykosztować, kupić książkę, poczytać forum, nie ma lekko :wink:
papay
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) papay » 31.08.2013 18:57

myślę, że nie oto Kasi chodziło hehe
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 31.08.2013 23:00

Na pewno nie o to :)
Też jestem totalny "świeżyk" i rozumiem obie strony, wyjadacze wieloletni poirytowani ciągle tymi samymi pytaniami a "świeżyki" czytają tygodniami, forum mimo że zawiera gigantyczną ilość informacji to i tak nie bardzo wiadomo gdzie zapytać by nie być zbesztanym za nygustwo :)
Niestety dotarcie do wątków z konkretami wcale nie jest takie proste :).

Sam osobiście szukam miejscowości na sezon 2014 z mniej więcej taką plażą jak ta http://img545.imageshack.us/img545/1244/zlbi.jpg i apartamentami blisko tej plaży :)
Jeśli ktoś ma cierpliwość to wszelakie informacje bardzo mile widziane :)
namiary na sprawdzone apartamenty poproszę tu adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2013 23:42

Ładna plaża, jak się podoba, to tam szukaj :!:
To jest na Istrii, koło Puli.

Ten wątek:
istria-plaze-t42840.html
:wink:

Moim zdaniem, jak ktoś SAMODZIELNIE wybiera się do danego kraju, powinien NAJPIERW mieć podstawową wiedzę o tym kraju :!: :wink:

Dopiero jak ją posiada, niech planuje urlop. Jak forum jest trudne do strawienia, to przewodnik kosztuje te 20 złotych. A po kilku godzinach lektury już wiemy bardzo dużo :!: :wink:

Tu jest jeszcze jeden problem. Ludzie mają różne gusta :wink:
Mi jest po prostu głupio coś konkretnego polecać.
Mi się podoba, tobie się podoba, 10 innym się podoba, wszyscy zachwyceni, a autorka wątku, jak przyjedzie, to powie:
Co to za badziewie :!: Co za szajs :!: Co za dno :!:
Przeżyłem to, znam w autopsji i od tego czasu jestem sceptyczny :wink:

Moje 3 HITY z tego regionu pokazałem w wątku Istria-Plaże :!:
Dorzuciłbym jeszcze Baśkę na Krk
Obrazek

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to na wiadomość prywatną, :roll:
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.09.2013 08:22

Lednice napisał(a):Ładna plaża, jak się podoba, to tam szukaj :!:
To jest na Istrii, koło Puli.

Do sezonu 2014 jeszcze jest trochę czasu, poszukiwania trwają więc każde sugestie mile widziane :)

Lednice napisał(a):Moim zdaniem, jak ktoś SAMODZIELNIE wybiera się do danego kraju, powinien NAJPIERW mieć podstawową wiedzę o tym kraju :!: :wink:

Dopiero jak ją posiada, niech planuje urlop. Jak forum jest trudne do strawienia, to przewodnik kosztuje te 20 złotych. A po kilku godzinach lektury już wiemy bardzo dużo :!: :wink:

Do strawienia ... to może akurat nie do końca trafne stwierdzenie, bo strawne to ono jest ale jedzenia na kilka lat :)

Z Przewodnikiem też się nie do końca zgodzę bo większość z nich to typowe przewodniki turystyczne, czyli mnogość opisów miejsc do zwiedzania, natomiast plażing na kocingu to już nie specjalnie jest tam opisany :)

Lednice napisał(a):Tu jest jeszcze jeden problem. Ludzie mają różne gusta :wink:
Mi jest po prostu głupio coś konkretnego polecać.
Mi się podoba, tobie się podoba, 10 innym się podoba, wszyscy zachwyceni, a autorka wątku, jak przyjedzie, to powie:
Co to za badziewie :!: Co za szajs :!: Co za dno :!:
Przeżyłem to, znam w autopsji i od tego czasu jestem sceptyczny :wink:

Dlatego też super jest jak polecający ma coś więcej niż tylko namiar. Jeśli właściciel posesji lub polecający dysponuje zdjęciami to nie ma problemu - widziały gały co brały ;). Sporo jest ofert gdzie apartamenty można zobaczyć przed wyjazdem, super jak można zobaczyć najbliższe okolice posesji i plażę.
Wielka szkoda że takich pełnych kompleksowych danych nie ma na forum, tylko ludziska rozsyłają to sobie mailami, stwarza to tylko coroczny natłok zapytań o apartamenty, oczywiście zrozumiały ale nie przez wszystkich akceptowany.
Aisza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 02.09.2013 16:21

Do sdolas !
Czytam,że szukasz dobrego miejsca na przyszłoroczne wakacje.Proponuję Ci wybrać Baśką Vodę na Makarskiej Rivierze.Na pewno nie będziesz żałował wyboru!
Jest tam wszystko,czego szukasz dla siebie i dzieci. :)
Poczytaj trochę wątki o niej:
wrocilam-z-baska-voda-t25715-30.html
kwatery-w-baska-voda-t30737.html
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2013 16:50

sdolas napisał(a):Dlatego też super jest jak polecający ma coś więcej niż tylko namiar. Jeśli właściciel posesji lub polecający dysponuje zdjęciami to nie ma problemu - widziały gały co brały ;). Sporo jest ofert gdzie apartamenty można zobaczyć przed wyjazdem, super jak można zobaczyć najbliższe okolice posesji i plażę.
Wielka szkoda że takich pełnych kompleksowych danych nie ma na forum, tylko ludziska rozsyłają to sobie mailami, stwarza to tylko coroczny natłok zapytań o apartamenty, oczywiście zrozumiały ale nie przez wszystkich akceptowany.

Zdjęcia czasem mogą nie mówić całej prawdy :roll:
Wystarczy,że na zdjęciach nie ma głównej drogi, która jest zaraz obok kwatery. Albo na zdjęciu jest piękny widok z tarasu na morze, ale nie ma fotki, która pokazywałaby położenie domu od strony morza. Wtedy by się okazało, że do plaży nie ma zejścia w tym miejscu i trzeba iść pół kilometra :wink:
"Kompleksowe dane" mogą pochodzić od rzetelnego forumowicza, ale też od właściciela kwatery, który ma kiepską ofertę :roll:

Wszystko jest kwestią zaufania i oceny wiarygodności oferty 8)
Trzeba zdać się na własną intuicję.

No na google maps, które pozwala choć częściowo zweryfikować opis i fotki :roll:

Albo pojechać w ciemno, ale w sezonie z dziećmi to dość ryzykowna zabawa :roll:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019