Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Prośba o pomoc w wyborze miejscowości.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Re: Prośba o pomoc w wyborze miejsca na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.09.2013 21:03

LEDNICE
Masz całkowicie rację ogólnie z tymi zdjęciami, znajomi też mnie właśnie przestrzegali bym zwracał uwagę na ja jadrankę bo tym wielu się nie chwali, na mapach widać gdzie jest, a może popsuć niejednemu wakacje ;(.
My na pewno w ciemno nie pojedziemy, z dwoma dzieciakami jakoś sobie tego nie wyobrażam jadąc pierwszy raz ;)
AISZA
Jestem tu od ubiegłego piątku a jakoś właśnie czytając sporo, skłaniam się ku riwierze Makarskiej :).
Właśnie że względu na plaże i cień dla dzieciaków. Czytam właśnie sporo o tym regionie, Brelę też biorą pod uwagę. Jedyny tylko minus tego rejonu to tłok na plażach i jednak trochę droższe apartamenty.
Aisza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 02.09.2013 21:40

W Breli jest ładnie,choć dla mnie plaże zbyt wąskie i z chodnikiem spacerowym tuż nad głową(w wielu miejscach).Wejście i zejście do plaży wymaga kondycji,bo Brela rozciągnięta jest na górce.
W Baśkiej Vodzie plaże są różne po obu stronach od portu.Często zacienione,a chodnik jest usytuowany z dala.Teren nieco niższy od Breli.
Jeśli szukasz ustronnego miejsca,to w sezonie raczej na takie liczyć nie możesz. :wink:
p.s. Znalazłeś tą plażę w Valbandonie?
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.09.2013 07:38

Wydaje mi się że patrząc na marinę po prawej jest duży camp Bi-Vilage, czyli gdzieś raczej bliżej mariny.
Co do plaży to oczywiście że nie szukam takich pustych plaż jak u nas koło Kuźnicy np. :). Ważne by dzieciaki znalazły trochę cienia i by z pontonem było względnie blisko a nie targanie go kilometrami. Sporo dobrego słyszałem właśnie o Basce, tylko Istria mimo że jak to mówią trochę surowa też wygląda fajnie, dlatego pytałem o Valbandon. Wiadomo widoki nie te, ale za to mniej jazdy z dzieciakami na pierwszy raz. Poza tym wydaje mi się że jak ma się przed oczami tylko nasze bałtyckie plaże to wszędzie w HR pierwszym razem będzie super :). Więc albo Istria albo okolice Makarskiej :) no chyba że trafie na coś na forum co mnie totalnie oczaruje :). Trochę mamy jeszcze czasu na szczęście;)
anclaboy
Autostopowicz
Pomoc w wyborze rejonu/miejscowości

Nieprzeczytany postnapisał(a) anclaboy » 23.08.2016 21:03

Drodzy Forumowicze,

jestem właśnie po moich pierwszych wakacjach w Chorwacji, chciałbym powoli planować kolejne, stąd moja prośba.
Urlop spędziliśmy w miejscowościach Vodice i Srima, nocowaliśmy mniej więcej na granicy obu - plażowaliśmy w Srimie, a wieczory spędzialiśmy w Vodicach i to nam bardzo pasowało.
Szukam na przyszły rok czegoś podobnego - mniejszej, spokojniejszej miejscowości z plażą wygodną dla dzieci, ale jednocześnie 15-20 minut spacerkiem do miasta z duża ilością knajp, wieczornym życiem itd. Może być oczywiście jedna miejscowość z spokojniejszymi, mniej obleganymi plażami na obrzeżach.

Wyżej wymienione miejscowości bardzo mi się spodobały, ale nie chcielibyśmy jechać drugi raz w to samo miejsce.
Bardzo proszę o zaproponowanie rejonu lub konkretnych miejscowości.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
shira22
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 24.08.2016 20:36

Polecam Tucepi lub Podgore. Bardzo ładne miejscowości, a ponadto jest to dobre miejsce wypadowe do wycieczek. My odwiedziliśmy przy okazji Dubrownik, Imotski, Bośnię i Hercegowinę. Niedaleko też góra Św. Jerzego, można skorzystać z wycieczki na Hvar i Brać.
anclaboy
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) anclaboy » 24.08.2016 23:36

Dziękuję bardzo za propozycje!

Studiując inne wątki doczytałem, że w Tucepi nie ma czegoś takiego jak starówka/miasto, a to jest też dla mnie ważne. Klimat jak np. w Vodicach, czyli dużo knajp, ludzie ściągają na starówkę wieczorem, bardzo mi się to podobało.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Prośba o pomoc w wyborze miejscowości. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019