Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom Na KorculĘ - Ze Splitu Czy Drevnika?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karolinapleszewska
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011
Prom Na KorculĘ - Ze Splitu Czy Drevnika?

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolinapleszewska » 25.04.2011 17:39

Witam,
w tym roku mam zaplanowane wakacje na Korculi - termin 1.09. Mam do Was pytanie - jak najlepiej dostać się na Korculę ? promem ze Splitu do Vela Luka, czy moze dojechac autem do Drevnika i tam promem do Domnice. Wydaję mi się, że ze Splitu promy kursują częściej - chociaz cena wyższa, i czy informacje na stronie http://www.chorwackie.pl/dalmacja/trans ... dkowa.html są akutalne ? Natomiast z tego co zdazylam sie zorientowac to z Drevnika kursuje prom 2 razy na dobę. W zeszłym roku płynęłam ze Splitu na Brać, i promy kursowały co chwilę, niezgodnie z planem, bo bylo duzo turystów. Proszę o radę, jak myślicie, którą drogę obrać ?
Pozdrawiam
Karola
Janusz777
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 06.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz777 » 25.04.2011 18:14

Prom ze Splitu na Korczulę masz w godzinach popołudniowych /zabierający auta/. Jak dobrze pamiętam coś ok 15. Z Drvenika są bodajże dwa. Tu masz link na stronę Jadrolinii http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1334
Na sezon 2011 chyba jeszcze nie są podane ceny bo cenniki obowiązują do 31.05.
Jadąc na Korczulę jeździłem na kołach, a w drodze powrotnej korzystałem z promu do Splitu. Z Vela Luki wypływa przed 6 rano a w Splicie jest ok 9.
Pozdrówka
karolinapleszewska
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolinapleszewska » 26.04.2011 10:59

Chyba prom z Drevnika został odwołany, wiec raczej nie zaryzykuję kolejnej nocy nieprzespanej po dlugiej podrozy i zdecyduje sie na prom Split- Vela Luka, kursuje 2 razy na dzień, godz. - cos kolo 10 i 17. zastanawiam sie czy na prom na 17, wystarczy ze bede godzinke przed odpływem ? czy moze mam liczyc +/- 2/3 h ?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.04.2011 11:42

Janusz777 napisał(a):Na sezon 2011 chyba jeszcze nie są podane ceny bo cenniki obowiązują do 31.05.


Cenniki są faktycznie do 31.05, ale rozkłady już na cały rok i tam promu Drvenik-Korcula nie ma. Pytanie tylko, czy znaczy to, że już go wykreślono na stałe z kursowania, czy też godziny kursów zostaną podane później (to był prom dla sezonu letniego). Może ktoś podpowie z doświadczenia lat ubiegłych.

W chwili obecnej waham się pomiędzy promem Split - Vela Luka, dwoma promami (Ploce - Trpanj + Orebic - Korcula), a jazdą lądem aż do Orebicia. Wyjazd z Wiednia ok. 4 rano i decyzja w okolicy Splitu.

Wcześniej faworyzowałem prom ze Splitu (po co się przemęczać), ale teraz kusi mnie perspektywa wcześniejszego (o 3h) przybycia (przybicia?) na Korcule - płynąc ze Splitu na miejsce dociera się dopiero po 20.00, a promy z Orebicia pływają częściej.

Pytanko zasadnicze do znawców tematu: jak ze "starczalnością" biletów na trajekt Split-Vela Luka w czerwcu? Będą tuż przed odjazdem? W sezonie pewnie brakuje?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.04.2011 11:54

Liczba biletów nie jest ograniczona.. nie ma sytuacji pt.: "biletów zabrakło". Ale bilet nie jest gwarancją przeprawy; decyduje miejsce w kolejce. Badź na 2h przed przeprawą 9w czerwcu powinno wystarczyć), ustaw się w kolejce, kup bilet (w tej kolejności) i już. Co do promu Drvenik - Korčula...w zeszłym roku linia rozstała reaktywowana w połowie czerwca... Nie wiadomo, jak będzie w tym roku.. może podobnie, ale gwarancji nie ma... Trzeba śledzić na bieżąco.
P.S. Cenniki letnie na stronie Jadrolinji pojawią się dopiero w maju (obowiązywać będą od czerwca)... ich wysokość to jakieś +20% w stosunku do cen zimowych.
fizjoinduktor
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fizjoinduktor » 23.07.2012 09:57

Wiem, że wątek już kilka razy przewijał się przez forum, ale zależy mi na najbardziej aktualnych informacjach, dlatego pozwoliłem sobie reaktywować temat. 19 sierpnia będę chciał się dostać autem ze Splitu na Korculę. Czy ktoś ma bieżący rozkład promów? Czy te odchodzą codziennie bez wyjątków, łącznie z niedzielą? Czy jest możliwość, żeby zarezerwować/kupić bilet wcześniej (online), czy też wszędzie obowiązuje jedynie system kolejkowy z kupnem biletu na miejscu tuż przed wypłynięciem? A może Drvenik znowu funkcjonuje? Będę wdzięczny za wskazówki.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.07.2012 10:09

http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1334

Cijene od 01.06. do 30.09.2012.


Drvenik - Sućuraj


Na Korculę nie ma wg rozkładu.

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/stcijene.pdf

Na lokalne linie nie ma rezerwacji.
fizjoinduktor
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fizjoinduktor » 23.07.2012 10:32

Dzięki. Po wstępnym rozeznaniu dochodzę do wniosku, że zostaje mi tylko jedna opcja - g. 10:15 Split - Vela Luka. Jeśli będę na miejscu 3 godziny przed wypłynięciem, to czy jest prawdopodobieństwo, że nie dostanę się na prom? Przepraszam za naiwne pytania - jeśli są takie - ale to moja pierwsza wycieczka samochodowa na wyspę i jestem totalnie zielony w kwestii promów.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.07.2012 13:06

Drvenik - Dominče - rozkład rejsów

cennik
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 23.07.2012 13:58

Śledzę wątki o Korculi od kilku dni. W tym roku pierwszy raz spędzimy wakacje w Chorwacji. Wybraliśmy właśnie Korculę. Nie wiemy tylko w jaki sposób najlepiej się tam dostać. Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników może napisać coś więcej na ten temat? Będziemy podróżować z małym dzieckiem i chyba jedynym kryterium u nas będzie czas. Czytaliśmy już o mozliwości przepłynięcia ze Splitu. Teraz z Drvenika. Kolejny to Ploce-Trpanj i Orebic-Domince. Może ktoś nam pomóc? PS. startujemy na początku września.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.07.2012 16:09

zorinka napisał(a):Śledzę wątki o Korculi od kilku dni. W tym roku pierwszy raz spędzimy wakacje w Chorwacji. Wybraliśmy właśnie Korculę. Nie wiemy tylko w jaki sposób najlepiej się tam dostać. Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników może napisać coś więcej na ten temat? Będziemy podróżować z małym dzieckiem i chyba jedynym kryterium u nas będzie czas. Czytaliśmy już o mozliwości przepłynięcia ze Splitu. Teraz z Drvenika. Kolejny to Ploce-Trpanj i Orebic-Domince. Może ktoś nam pomóc? PS. startujemy na początku września.

Przejrzyj forum.. multum relacji i informacji o Korčuli...
fizjoinduktor
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fizjoinduktor » 27.07.2012 09:06

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Drvenik - Dominče - rozkład rejsów

cennik


O to to! Dzięki. Koncepcja powoli zaczyna się rozwijać według mojej myśli.
fafikdog
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fafikdog » 03.08.2015 15:45

Odświeżę temat: na poranny prom Split -> Vela Luka ile wcześniej trzeba być, żeby na pewno wjechać na prom (w niedzielę)?
sunlounger
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sunlounger » 27.08.2015 09:04

Witam, również chcemy dla odmiany opuścić wyspę poprzez prom Vela Luka - Split w tę sobotę. Ktoś już był i może zrelacjonować? Pani w okienku zapewniała tylko, że to duży prom. Zmieści się wszystko? :D
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 27.08.2015 09:44

Nie ryzykowałabym :P to jest sobota, więc duże oblężenie. Jeśli nie zdążysz/zmieścisz się na 6:15 to zostaje czekanie do 13 :/ niecały tydzień temu opuszczaliśmy wyspę promem z Dominče do Orebič, gdzie musieliśmy czekać na kolejny prom bo nie zmieściliśmy się (fakt, jest to mniejszy prom), pół biedy, że kursują co godzinę. Następnie pojechaliśmy przez półwysep dookoła w obawie, że jak nie zmieścimy na jeden prom (Trpanj-Ploče) to kolejny za ok 3h. Dookoła byliśmy szybciej, niż czekanie za promem mimo, że utkneliśmy przez chwilę w korku w Bośni :) Przyjemności!
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Prom Na KorculĘ - Ze Splitu Czy Drevnika?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone