Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PONTONY- opinie użytkowników

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 30.12.2012 23:02

Janusz, nie ma tragedii, różnice nie są aż tak masakryczne.........W moim przypadku, to średnio np: W-wa-Split 1429km (15,30h), Dubrownik 1624km (18,11h), Saloniki 1692 (21,43h), ale już Korfu 2202 (25 h)..................Czy tak, czy siak i tak wylądujemy w HR :) ...
.........
Pasat, tego już nikt nie pamięta, a wielu ma pretensje, że pozbawiono ich małych radości, typu zdobycie kaszanki, pralki, czy wiązki papieru do doopy........życie stało się trudne, zawalone gadżetami i pełne wyborów, np gdzie jechać Dalmacja, Istria, czy Grecja........łeb paruje i wielu chce znów do prl-u. :) .......
..................
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.12.2012 23:07

AdamSz napisał(a):Janusz, nie ma tragedii, różnice nie są aż tak masakryczne.........W moim przypadku, to średnio np: W-wa-Split 1429km (15,30h), Dubrownik 1624km (18,11h), Saloniki 1692 (21,43h), ale już Korfu 2202 (25 h)..................Czy tak, czy siak i tak wylądujemy w HR :) ...

W moim przypadku jestem w stanie przejechać 700-800 km, potem odpoczynek z noclegiem.
Tylko raz przejechałem trasę PL - HR ciurkiem, w czasie pierwszego wyjazdu do Cro w 1997 r. - byłem wtedy o 15 lat młodszy.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 30.12.2012 23:21

To jesteśmy podobni, też tylko raz przejechałem trasę gdzieś spod Szybenika ok. 1400 km jednym machem, urywając przy okazji tłumik :) ......... zawsze jest i pewnie będzie z postojem po środku, nieśpiesznie, wakacyjnie .......... jak starzy harlejowcy mówią, nie ważny cel, ważna droga , :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.12.2012 23:32

Ok Adamie :lol: kończymy OT :wink: bo nam "pontonowcy" na koniec roku burę zrobią :oczko_usmiech: :idea:
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 30.12.2012 23:49

Ok, ..... ale my też pontonowcy, jak to mówią jedni byli, drudzy są inni będą :) .......zresztą, wszyscy już o pontonach wszystko wiedzą, tyle tego na cro.pl. :) pozdr
Pasat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 11.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasat » 02.01.2013 01:10

Ahoj!
Pompka elektryczna- nie używałem, ale spotkałem sie z opinią że są albo wolne, albo słabe. Chyba , ze dasz ponad 3 stówy z jakimś akumulatorkiem, ale to chyba zbędny wydatek ,chyba ze masz flotyllę pontonów do napompowania, albo przenosisz ponton co dzień i składasz i pompujesz.
Echosonda- w Cro albo Grecji - to zupełnie zbędne- jeśli pływasz w dzień. Chyba, że planujesz jakieś nocne łowienie albo wypłynięcie na nurkowanie to wtedy ma to sens.
pozdr
axelgx
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) axelgx » 06.01.2013 17:45

Witam!
Posiadam od dwóch lat pro marine forsage 320 najpierw z yamaha 4kM 2Tpotem zamieniłlem na Tohatsu 6KM 2T..Pontonik spisuje się naprawdę dobrze:)
stachu265
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu265 » 15.01.2013 22:03

Bok.
Co sądzicie o pontonie Bombard AX2? Miał ktoś do czynienia z tym pontonem?.
Dł 2,4m pół sztywna podłoga-jak daleko można się na tym oddalić od brzegu.
Dodam że producent preferuje silnik do 4Hp .Proszę o opinie.
Czym skutkuje przekroczenie tych 4hp.Czy można założyć silnik 6hp?
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 15.01.2013 23:00

Mam 3-metrowca (dokładnie 2,95) z mercurym 6KM, chodzi jak żyletka (zestawiony idealnie)...Myslę że Twój z dwoma osobami będzie ok. jak sam, to testuj z czujem, żeby dęba nie zrobił...siedź bardziej z przodu ...wskazany przedłużacz rumpla (chociaż mówie to pod katem 3 m) ...Co to jest pólsztywna podłoga ???......Jak listwy to zmień ponton na sztywną z pompowanym kilem.......do tego Twojego 6 KM,,,, optymalny byłby 3m, (może nawet trochę większy też), co by te 2-3 osoby jakoś tam pływały........Tak myślę z doświadczenia......Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 15.01.2013 23:27 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
Pasat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 11.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasat » 15.01.2013 23:26

Ahoj!
Z tego co się ostatnio w temacie pontonów zorientowałem-
półsztywna podłoga? to taka drabinka/kratownica z szerokich paneli? to raczej do wędkowania- Adam dobrze radzi - jak chcesz troszkę się pobawić to zmień podłogę na sztywną- albo dokup albo sobie zrób sam, albo chociaż air matę.
Jakbyś miał sztywną podłogę to i od razu producent dałby możliwość wsadzenia większego silnika.
A podana przez producenta moc silnika do danego pontonu- wiąże się z wagą silnika- i obciążeniem pawęży( i chyba z rodzajem podłogi też)- czyli jak założysz za duży i za mocny to może ci sie troszkę szybciej popsuć:) - pawęż , a właściwie umocowanie jej w tubach.
W kwestii oddalenia się od brzegu- ma kategorię żeglugową B czy C? ( C jest lepsza)
A powiedz - tego Bombarda to masz z drugiej ręki cxzy nówkę teraz nabyłeś?
pozdr
stachu265
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu265 » 16.01.2013 17:49

Z drugiej ręki a co do kategori to nie mam pojęcia. Szukam informacji w necie na ten temat , ale jest tego niewiele, same podstawowe dane. Liczyłem no i liczę na opinie forumowiczów którzy mieli do czynienia z takim modelem.
Ale za wasze wypowiedzi- dzięki , wszystkie dane biorę pod uwagę.
Zainteresowałem się tą sztywną podłogą , tylko i tak jak na razie, nie wiem jak duża jest różnica.
Ponton jeszcze nie testowany.
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 16.01.2013 18:16

Najpierw podatki i cło a potem tylko do CRO!







Na szczęście tylko dla tych którzy chcieliby pływać pod banderą CRO !
Co za ulga.
Ostatnio edytowano 17.01.2013 00:35 przez volare77, łącznie edytowano 2 razy
stachu265
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 07.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu265 » 16.01.2013 19:09

volare77 napisał(a):Najpierw podatki i cło a potem tylko do CRO!

Jaki podatek jakie cło?-nie kumam.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 16.01.2013 19:29

Stachu, co Ty pita nie piszesz ? :wink: ...plus inne bo wszechmogąca łapa wszędzie 8O ... A jak Ci coś zostanie to do cro.........chyba że masz nieopodatkowaną skarbonę po 5 zł :D
.............................
ale wracając do rzeczy - te z listwami słabo pływają z silnikiem.......wszystko się w dnie telepie......woda wali......to jest dobre na wiosełka plus wędeczka, ale do silnika nie za bardzo....ale sprawdź na wiosnę...........wolne pływanko owszem....chociaż z tym 6km, to będzie rwało do przodu i waliło, bo to mało sztywne....mały komfort jak na drzwiach od stodoły...ale tragedii nie ma,.... niemniej perspektywicznie pomyśl już o zmianie.
Pasat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 11.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasat » 16.01.2013 20:10

stachu265 napisał(a):
volare77 napisał(a):Najpierw podatki i cło a potem tylko do CRO!

Jaki podatek jakie cło?-nie kumam.

Ahoj!
Zajrzyj na nowy wątek -
To nas wreszcie dobije

O Bombarda to zapytaj może w takiej firmie w Gdańsku- Taurus chyba się nazywa. Oni mieli/mają w ofercie Bombardy.
pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone