Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie morze z dzieciakami, gdzie ?

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.04.2008 22:42

MTG napisał(a):Jak Bałtyk to proponuję wyspę Wolin, a ściślej mówiąc Wisełkę. Jest to spokojna, rodzinna miejscowośc, plaze są szerokie. Poza tym jest na Wolinie kilka interesujących punktów do zwiedzienia (dla miłosników historii II wojny wiatowej i nie tylko) Dla mnie to najciekawsze miejsce nad naszym morzem


Również polecam wolin i :
1.Jezioro Turkusowe
2.Wsteczne ujście Świny
3. Rezerwat żubrów
4. najwyższe Klify nad Bałtykiem
Czyli zalety Wolińskiego Parku Narodowego
fimada
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fimada » 10.04.2008 23:00

A ja z moją skromną rodzinką przez ostatnie kilka lat zwiedziliśmy całe wybrzeże naszego kochanego Bałtyku i zdecydowanie polecamy półwysep Helski, a w szczególności Jastarnię - za plażę, klimat i kosze wiklinowe :hearts: Godne polecenia są też Rowy i Karwia.
efkol
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 29.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) efkol » 11.04.2008 13:00

a ja polecam Półwysep Helski i miejscowośc na końcu Polski, czyli Hel. Sprawdzone z dwoma maluchami w wieku (wtedy) rok i 8 miesięcy i 5 lat:). No i myślę, że warto wziąc pod uwagę Świnoujście (odległość do niemieckich kurortów). Sprawdzone rok przed Helem :lol: pzdr.
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 06.05.2008 12:46

Dzięki za wszelkie informacje. Wybraliśmy Pustkowo, mam nadzieje że będzie przyjemnie.
zosia2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 26.03.2008
POLSKA- zachodnie WYBRZEŻE- wypoczynek rodzinny

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosia2005 » 27.02.2012 19:46

Witam wszystkich, już wielokrotnie polegałam na waszych opiniach i wiele miłych odpowiedzi sprawdziło sie w czasie pobytów wakacyjnych. Do tej pory szukałam wielu informacji o CRO ale nasza rodzina sie powiększyła i ciężko z maluszkiem wybrać się w drogę która trwa 12/15 godzin w upale. Dalmacje musi poczekać aż maleństwo podrośnie.
Mam prośbę czy ktoś z was ma sprawdzone noclegi/kwatery /ośrodki wypoczynkowe itp. gdzie jest miła obsługa lub gospodarze którym nie przeszkadzają dzieci i gdzie można świetnie wypocząć? Proszę o jakieś informacje o możliwości wypoczynku nad naszym morzem na zachodnim wybrzeżu.BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE SUGESTIE :)!
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: POLSKA- zachodnie WYBRZEŻE- wypoczynek rodzinny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.02.2012 20:06

zosia2005 napisał(a):... i ciężko z maluszkiem wybrać się w drogę która trwa 12/15 godzin w upale...


Nie żebym odradzał, ale na taki Pag dojedziesz w tym samym czasie albo i szybciej niż nad Bełtyk a dodatkowo jak trafisz na 2 tygodnie deszczu to się dopiero dowiesz co znaczy siedzieć z dzieckiem na 20m2. Znajomi kiedyś pojechali i tak właśnie mieli - po pierwszym tygodniu spakowali się i wrócili mimo opłaconych 2.

Mój sposób - wyjazd ok. 18, 20 granica, kawałek za postój na siku/przewijanie, przed 21 młoda zasypiała. Postój ok 1 w nocy na mleczko siku/przewijanie, wietrzenie, koło 2 znów małą miała odlot a rano byłem na miejscu :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: POLSKA- zachodnie WYBRZEŻE- wypoczynek rodzinny

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.02.2012 20:10

zosia2005 napisał(a):Mam prośbę czy ktoś z was ma sprawdzone noclegi/kwatery /ośrodki wypoczynkowe itp. gdzie jest miła obsługa lub gospodarze którym nie przeszkadzają dzieci i gdzie można świetnie wypocząć?


Nad Kałtykiem?
Nie ma obiektów spełniających te kryteria.

Posłuchaj Ryśka. :D
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1853
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 27.02.2012 21:01

Widzieliśmy rodziny z dziećmi,niektóre miały może 5-6 miesięcy,oczywiście w Chorwacji,chyba łatwiej niż z 2-3 latkiem,wszędzie wejdzie.
Z waszych rejonów,a po co się pchać nad Bałtyk.
Zrobicie jak uważacie.
Marcin2131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2007
Re: POLSKA- zachodnie WYBRZEŻE- wypoczynek rodzinny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin2131 » 27.02.2012 22:07

Rysio napisał(a):
zosia2005 napisał(a):... i ciężko z maluszkiem wybrać się w drogę która trwa 12/15 godzin w upale...


Nie żebym odradzał, ale na taki Pag dojedziesz w tym samym czasie albo i szybciej niż nad Bełtyk a dodatkowo jak trafisz na 2 tygodnie deszczu to się dopiero dowiesz co znaczy siedzieć z dzieckiem na 20m2. Znajomi kiedyś pojechali i tak właśnie mieli - po pierwszym tygodniu spakowali się i wrócili mimo opłaconych 2.

Mój sposób - wyjazd ok. 18, 20 granica, kawałek za postój na siku/przewijanie, przed 21 młoda zasypiała. Postój ok 1 w nocy na mleczko siku/przewijanie, wietrzenie, koło 2 znów małą miała odlot a rano byłem na miejscu :D


My w zeszłym roku byliśmy z 5-cio miesięczną córką. Trochę pomarudziła w czasie jazdy, ale większość przespała. Sam pobyt rewelacja, bez najmniejszych problemów. I mała i my zadowoleni - w tym roku powtórka.
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009
Re: POLSKA- zachodnie WYBRZEŻE- wypoczynek rodzinny

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 28.02.2012 00:57

Z noclegami nie pomogę ale jeśli chodzi o miejscowość polecam Mrzeżyno - ogromna, piaszczysta plaża z ładnym lasem sosnowym i niewielkim portem. Rzut beretem do Kołobrzegu i Trzęsacza, w zasięgu też Wolin i Międzyzdroje.

Jeśli chodzi o dojazd to w zeszłym roku trasę z Wrocławia przez Gorzów i Szczecin zrobiliśmy z małym w około 6.5h sądzę więc że również z Oświęcimia A-4 dotrze się jednak szybciej nad Bałtyk niż do Cro.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
Bałtyk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 28.02.2012 17:30

Pan R...(moderator) pisze "Bełtyk ", Pan A... "Kałtyk", z całym szacunkiem, ale Wasze opinie to dokładnie Bełtyk i Kałtyk.
Myślę że nie o takie rady chodziło autorowi postu...proszę o więcej szacunku dla tego co mamy w Polsce. Sam osobiście od 12 lat spędzam wakacje w CRO ale co roku tęsknię za Bałtykiem. Nad Adriatykiem też można znaleźć miejsca gdzie nie zawsze jest pocztówkowo...ale Wy wiecie swoje. Jako Pan G... polecam wybrzeże Bałtyku (choćby z opowieści zadowolonych przyjaciół )
GAJUS
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3283
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 28.02.2012 17:52

Jeśli koniecznie ma być Bałtyk to sprawdzony na własnej skórze Żółty Dworek

Bardzo fajny ośrodek, miła atmosfera, zajęcia dla dzieci, wieczorami dla... dorosłych :wink: i spokój. Niby reklamują się jako Mielno ale w rzeczywistości to Unieście... na szczęście.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Bałtyk

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.02.2012 18:13

Gajus.ems napisał(a):Pan R...(moderator) pisze "Bełtyk ", Pan A... "Kałtyk", z całym szacunkiem, ale Wasze opinie to dokładnie Bełtyk i Kałtyk.


Dokładnie.
Z tym,że nie zapominaj,że ja mam prawo mieć swoje zdanie.
Oczywiście Ty masz prawo mieć je w doopie.
I ja to...szanuję.

Poza tym:

Gajus.ems napisał(a):..ale Wy wiecie swoje. J



I ta tym zakończmy tę oczywistą prowokację z Twojej strony.
Na szczęście niespotykanie ze mnie spokojny człowiek,więc Cię ino.........pozdrowię, Panie G..........

:D
Ostatnio edytowano 28.02.2012 19:10 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.02.2012 18:44

Do Cro szybciej... :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Bałtyk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.02.2012 19:02

Gajus.ems napisał(a):Jako Pan G... polecam wybrzeże Bałtyku (choćby z opowieści zadowolonych przyjaciół )
GAJUS


A ja jako Pan R... nie polecam i to nie z opowieści przyjaciół a z własnych odczuć sprzed 3 lat. Tu jest dowód że byłem, natomiast nieszczególnie przepadam za plażowaniem w sztormiakach i w długich gaciach. Całe szczęście nieporozumienie trwało w miarę krótko bo tylko tydzień no i w bliskiej perspektywie miałem wyjazd nad Jadran. Oczywiście znajdą się tacy co i morze Barentsa uznają jako wymarzone miejsce na wakacje ale ja się do nich nie zaliczam i zaliczał nie będę a woda w Kołobrzegu sprawiła że Bałtyk pozostanie dla mnie Bełtykiem 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polskie morze z dzieciakami, gdzie ? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone